Quantcast

Абортус је раван холокаусту

gost 306236

Aktivan član
Poruka
1.734
Москва – За Руску православну цркву абортус је раван холокаусту, изјавио је председник Синодалног дељења за односе између Цркве и друштва, протојереј Всеволод Чаплин.

„Абортуси су најстрашнији Холокауст у историји човечанства“, рекао је Чаплин током протеста против абортуса и хомосексуализма у Москви.

Он је казао да су „абортуси убили више људи него сви ратови“ и да је зато за Русе неприхватљив.

Током протеста ношени су транспаренти „Зауставите убијање деце“ и „Москва није Содома“, пренала је руска агенција РИА Новости.

Они су позвали на усвајање националних закона против побачаја и пропаганде хомосексуалних односа међу малолетницима. Такви закони су већ донети у неким руским регијама, а сличан протест је одржан и у граду Казану.

http://www.vaseljenska.com/svet/abortus-je-ravan-holokaustu/

SrBkinja_

Zainteresovan član
Poruka
416

Зашто сејеш тамо где сама њива жуди да уништи плод? Где постоје лекови за неплодност? Где постоји убијање пре рођења? Ти чак ни блудници не допушташ да остане само блудница, већ је чиниш и убицом. Заиста, то је нешто горе и од самог убиства и ја не знам како да га назовем, јер она не убија оно што је већ уобличено, него спречава чак и његово уобличавање. Шта онда? Хоћеш ли осудити дарове Божије и борити се са Његовим законима? Зар ћеш оно што је проклетство сматрати благословом? Да ли ствараш предворје покоља? Учите ли жене, које су вам дате ради рађања потомства, непрестаном убијању?

Св. Јован Златоуст

aja63

Ističe se
Poruka
2.290
Jel' otac Čaplin pokušao da objasni i muškoj populaciji da je kondom poželjna zaštita od neželjene trudnoće, ili je to suviše ponižavajuće za iste, ili i ti, kao i on, smatraš da su žene đavoli, šejtani, hermafroditi i gliste, pa se samoopolđavaju i rađaju kopilad, zašta ih treba najstrašnije kazniti, jerbo hoćeju da napakoste Adamovom rodu.Ispada, sumanute, sulude žene iz obesti ubijaju decu, koju su, inače, donele rode i ostavile u nji'ovoj bašči i kupusu.Ako je tačno ovo što pišeš, zaista me rastužuje da se Rusija pretvara u Saudisku Arabiju.

aja63

Ističe se
Poruka
2.290

Зашто сејеш тамо где сама њива жуди да уништи плод? Где постоје лекови за неплодност? Где постоји убијање пре рођења? Ти чак ни блудници не допушташ да остане само блудница, већ је чиниш и убицом. Заиста, то је нешто горе и од самог убиства и ја не знам како да га назовем, јер она не убија оно што је већ уобличено, него спречава чак и његово уобличавање. Шта онда? Хоћеш ли осудити дарове Божије и борити се са Његовим законима? Зар ћеш оно што је проклетство сматрати благословом? Да ли ствараш предворје покоља? Учите ли жене, које су вам дате ради рађања потомства, непрестаном убијању?

Св. Јован Златоуст
Baš lepo, a koliko ih ti imaš, pretpostavljam- nijedno, obično je tako.

Lomnica_city

Domaćin
Poruka
4.560
Idi leci se zenska glavo, napravi svesteno lice koje je protiv UBIJANjA beba na mrzitelja zena i prakticno talibana!! Abortus jeste zlocin prema coveku i tom malom stvorenju koje se zacne, ako nije iz ljubavi (tipa silovanje) i zena ga ne zeli donekle je i razumljivo, podsecace je ceo zivot na neki uzasan dogadjaj, ali ako je slucajno a iz ljubavi sta tu onda moze biti problem, i ja sam bio iznenadjen ali nisam ni pomislio na tako nesto i sad imam predivnu cerkicu koju volim vise od svega iako mi je zivot nesredjen (kako ja zelim), vaznije je dete od bilo kog novca, svog licnog stana ili dobrog auta!!!

aja63

Ističe se
Poruka
2.290
Idi leci se zenska glavo, napravi svesteno lice koje je protiv UBIJANjA beba na mrzitelja zena i prakticno talibana!! Abortus jeste zlocin prema coveku i tom malom stvorenju koje se zacne, ako nije iz ljubavi (tipa silovanje) i zena ga ne zeli donekle je i razumljivo, podsecace je ceo zivot na neki uzasan dogadjaj, ali ako je slucajno a iz ljubavi sta tu onda moze biti problem, i ja sam bio iznenadjen ali nisam ni pomislio na tako nesto i sad imam predivnu cerkicu koju volim vise od svega iako mi je zivot nesredjen (kako ja zelim), vaznije je dete od bilo kog novca, svog licnog stana ili dobrog auta!!!
Idi, begaj, kad mi budeš preveo na srpski, možda se i razumemo, ali moraš da mi objasniš od čega da napravim svešteno lice, jel' od nekog Adamovog rebarca?
Malo me zbunjuješ(ili malo poviše), kako si kao toliki vernik napravio dete pre braka(obuzeo te šejtan, pretpostavljam), ili si bio totalni sexsualni durdubak, il' te nafatala na dete, a:eek:, kraj mogu samo da zamislim, pored željenog deteta i neželjenog braka i ko je pominjao ovde novac, stan i auto, sem tebe?

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Interesantno da se samo muskarci i verski zatucane jalove zene zalazu za zabranu abortusa. Muskarci, a posebno oni sa crnim mantijama, koji jure snaske po selima i Cicevke po palankama i gradkim naseljima, se zestoko zalazu da im zene sluze kao njiva za rasad svog semena. Zena se tu nista ne pita, ona je ta koja mora da donese plod. Ona nije ljudsko bice, vec ziva njiva. Ona nema pravo da odlucuje sta ce i kako ce da postupa sa svojim telom. Njoj ce popovi i (naglasavam) verski zadrte nerotkinje odlucivati kako ce se ona ophoditi sa muskim semenom, tj muskim potomkom. Sramno je od RPC, najvece pravoslavne crkve, da sme, da se usudi da na taj nacin osudjuje mlaldu zensku populaciju. Oni bi zenu stavili u izolzciju, odstranili bi joj klitoris da ne bi kojim slucajem uzivala u "parenju" odnosno u osemenjavanju, ona po njima ne sme ni da pomisli da je ona ta koja odlucuje o svom telu, o svojoj sudbini. Jestira, Cicevka, tj. natur amerka, patrijarh ili obican seoski pop ce joj odrediti da li ce ili nece radjati. Sramno je uopste pomisliti o mogucnosti ogranicavanja zenskih prava da slobodno raspolazu svojim telom i svojom sudbinom.

Poslednja izmena:

gost 306236

Aktivan član
Poruka
1.734
Interesantno da se samo muskarci i verski zatucane jalove zene zalazu za zabranu abortusa. Muskarci, a posebno oni sa crnim mantijama, koji jure snaske po selima i Cicevke po palankama i gradkim naseljima, se zestoko zalazu da im zene sluze kao njiva za rasad svog semena. Zena se tu nista ne pita, ona je ta koja mora da donese plod. Ona nije ljudsko bice, vec ziva njiva. Ona nema pravo da odlucuje sta ce i kako ce da postupa sa svojim telom. Njoj ce popovi i (naglasavam) verski zadrte nerotkinje odlucivati kako ce se ona ophoditi sa muskim semenom, tj muskim potomkom. Sramno je od RPC, najvece pravoslavne crkve, da sme, da se usudi da na taj nacin osudjuje mlaldu zensku populaciju. Oni bi zenu stavili u izolzciju, odstranili bi joj klitoris da ne bi kojim slucajem uzivala u "parenju" odnosno u osemenjavanju, ona po njima ne sme ni da pomisli da je ona ta koja odlucuje o svom telu, o svojoj sudbini. Jestira, Cicevka, tj. natur amerka, patrijarh ili obican seoski pop ce joj odrediti da li ce ili nece radjati. Sramno je uopste pomisliti o mogucnosti ogranicavanja zenskih prava da slobodno raspolazu svojim telom i svojom sudbinom.
Ture, putuj i ne osvrći se...da se ne pretvoriš u stub soli...

Zlatna Iris

Veoma poznat
Poruka
10.627
Москва – За Руску православну цркву абортус је раван холокаусту, изјавио је председник Синодалног дељења за односе између Цркве и друштва, протојереј Всеволод Чаплин.

„Абортуси су најстрашнији Холокауст у историји човечанства“, рекао је Чаплин током протеста против абортуса и хомосексуализма у Москви.

Он је казао да су „абортуси убили више људи него сви ратови“ и да је зато за Русе неприхватљив.

Током протеста ношени су транспаренти „Зауставите убијање деце“ и „Москва није Содома“, пренала је руска агенција РИА Новости.

Они су позвали на усвајање националних закона против побачаја и пропаганде хомосексуалних односа међу малолетницима. Такви закони су већ донети у неким руским регијама, а сличан протест је одржан и у граду Казану.

http://www.vaseljenska.com/svet/abortus-je-ravan-holokaustu/
opet cu reci, naspram masturbacije abortus je mala maca.

Zlatna Iris

Veoma poznat
Poruka
10.627
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
btw klitoris je nesto sto ostaje nepravedo zapostavljeno od strane muskaraca. pitam se bas...da li postoji paralela izmedju toga i stava da zena sluzi samo za radjanje. izgleda da postoji :D

hogarius

Elita
Poruka
15.124
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
btw klitoris je nesto sto ostaje nepravedo zapostavljeno od strane muskaraca. pitam se bas...da li postoji paralela izmedju toga i stava da zena sluzi samo za radjanje. izgleda da postoji :D
Ne vidim ni jedan valjan razlog za to tvoje drasticno izrugivanje na moj teks. Takodje, pitanje ti je nerazumljivo. Mozes li da ga preformulisati? O kakvoj paraleli je rec?

aja63

Ističe se
Poruka
2.290
Samo me jedna stvar malkice iznenađuje- ako je neko iskreni i predani vernik, kako može da pravi decu van braka.Onda me druga stvar još više iznenađuje- ako je već napravio dete van bračne zajednic(bez pomoći roda i kupusa), što se krije kao funjara, kategorički odbija da prizna dete i najstravičnije se zgražava kad čuje da je devojka ili žena abortirala, jer on to dete neće da prizna.U moje vreme se to zvalo licemerje ili jajarizam, danas su izgleda, druga merila.

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Samo me jedna stvar malkice iznenađuje- ako je neko iskreni i predani vernik, kako može da pravi decu van braka.Onda me druga stvar još više iznenađuje- ako je već napravio dete van bračne zajednic(bez pomoći roda i kupusa), što se krije kao funjara, kategorički odbija da prizna dete i najstravičnije se zgražava kad čuje da je devojka ili žena abortirala, jer on to dete neće da prizna.U moje vreme se to zvalo licemerje ili jajarizam, danas su izgleda, druga merila.
ateisti samo prave decu u braku ? deko,deko

hogarius

Elita
Poruka
15.124
ateisti samo prave decu u braku ? deko,deko
Proveri tu teoriju u praksi. Uzgred, verujem da je samo tebi znano kakve veze imaju ateisti sa mormonkama? Da li se onda radjuju polumormoni ili poluateisti? Ili, nedajboze, samo ateisti?

N.B. Da li i sta mormonke primenjuju kao kontracepciju? Da li je mormonkama dozvoljena slobodna ljubav i kako se tretiraju deca koja su plod takve "slobodne", ateisticke ljubavi?

Mc Lovin

Zainteresovan član
Poruka
451
Pa takva osoba koju si opisala i ne moze biti bas iskren i predan vernik
Samo ne razumem zasto pricas o vernicima i posebno o muskarcima

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Pa takva osoba koju si opisala i ne moze biti bas iskren i predan vernik
Samo ne razumem zasto pricas o vernicima i posebno o muskarcima
A, sta mislis, o kome bi trebala da prica? Muskarci su ti koji, u najvecem broju slucajeva, ne priznju ocinstvo vanbracnom detetu i na sudu se upinju iz petnih zila da dokazu svoju "nevinost". Sta vise, neki idu tako daleko da dovode lazne svedoke koji su, toboze, imali seksualne odose sa tuziljom, majkom vanbracnog deteta istovremeno kad i tuzeni. I najveci procenat tih muskaraca su vernici, jer takva je konstelalcija stanovnistva.

Mc Lovin

Zainteresovan član
Poruka
451
A, sta mislis, o kome bi trebala da prica? Muskarci su ti koji, u najvecem broju slucajeva, ne priznju ocinstvo vanbracnom detetu i na sudu se upinju iz petnih zila da dokazu svoju "nevinost". Sta vise, neki idu tako daleko da dovode lazne svedoke koji su, toboze, imali seksualne odose sa tuziljom, majkom vanbracnog deteta istovremeno kad i tuzeni. I najveci procenat tih muskaraca su vernici, jer takva je konstelalcija stanovnistva.
Pricamo o aborusu,a ne muskoj krivici sto se tice abortusa.
Da li su ti muskarci gadovi,da jesu,da li su zene koje se okrenu abortusu tek tako gadure,jesu.
Pa ajde da pricmao o tome,a ne o jednom polu,na to sam mislio.

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Pricamo o aborusu,a ne muskoj krivici sto se tice abortusa.
Da li su ti muskarci gadovi,da jesu,da li su zene koje se okrenu abortusu tek tako gadure,jesu.
Pa ajde da pricmao o tome,a ne o jednom polu,na to sam mislio.
Pitao bih te da li bi tako iskljucivo razmisljao i osecao kada bi bila u pitanju tvoja unuka, cerka ili sestra? Da li bi je nazvao gadura. Takva iskljucivost je suprotna svakom moralu. Kakav je to covek, za koga ti kaze: "Pa takva osoba koju si opisala i ne moze biti bas iskren i predan vernik"? Za tebe je on jos uvek vernik, ali ne bas 100 posto. A, ona osta gadura???? Bravo, majstore!!!.

P.S. Bilo bi veoma intgeresantno da se u diskurs ukljuce sve koleginice sa svojim stavovima po ovoj, inace, vazda aktuelnoj temi. Narocito me intetesuje sta Zlatna Iris ima da kaze, osim, njenog izrugivanja na moj generalni stav.

Poslednja izmena:

Mc Lovin

Zainteresovan član
Poruka
451
Pitao bih te da li bi tako iskljucivo razmisljao i osecao kada bi bila u pitanju tvoja unuka, cerka ili sestra? Da li bi je nazvao gadura. Takva iskljucivost je suprotna svakom moralu. Kakav je to covek, za koga ti kaze: "Pa takva osoba koju si opisala i ne moze biti bas iskren i predan vernik"? Za tebe je on jos uvek vernik, ali ne bas 100 posto. A, ona osta gadura???? Bravo, majstore!!!.

P.S. Bilo bi veoma intgeresantno da se u diskurs ukljuce sve koleginice sa svojim stavovima po ovoj, inace, vazda aktuelnoj temi. Narocito me intetesuje sta Zlatna Iris ima da kaze, osim, njenog izrugivanja na moj generalni stav.
Daj molim te,jasno sam rekao sve.
Vernik koji "oplodi" neku devoju/zenu i pobegne on nije iskren i predan vernik,nisam rekao da nije verniku u opste.
Vernica koja je "oplodjena" koja se odluci za abortus tek tako,nije iskrena i predana vernica.
I da,da je moja cerka,unuka ili sestra u pitanju i dalje bi bile gadure,
E pa majstore,ne razumem sta si sad hteo da kazes...

Da citiram sebe:
"Da li su ti muskarci gadovi,da jesu,da li su zene koje se okrenu abortusu tek tako gadure,jesu."

Vidis jedini "majstor" ovde si ti jer izgleda tebi ne ide u glavu ono sto je jasno napisano.

Poslednja izmena:

Kanelli

Zainteresovan član
Poruka
390
Pa sad, abortus nije nesto sto je dobro i najbolje je ako do njega ne dodje, ali ako se vec desi treba li zenu staviti na stub srama? Dajte, ne dramite sa tim izjavama da je zena koja je abortirala gadura.
Pa kakvi ste vi to hriscani ako tako sudite drugima? Ali dobro sve religije gledaju na zenu kao na inferiorno bice, nije to nista novo.

Mc Lovin

Zainteresovan član
Poruka
451
Pa sad, abortus nije nesto sto je dobro i najbolje je ako do njega ne dodje, ali ako se vec desi treba li zenu staviti na stub srama? Dajte, ne dramite sa tim izjavama da je zena koja je abortirala gadura.
Pa kakvi ste vi to hriscani ako tako sudite drugima? Ali dobro sve religije gledaju na zenu kao na inferiorno bice, nije to nista novo.

Ja sam izjednacio muske i zenske osobe da su gadovi ako izbegavaju odgovornost za svoja dela,kako si samo izvuka to dramu da su samo jadne zene gadure nemam pojma.

Kakav sam ja Hriscanin? ja ne gledam pitanje abortusa sa vernicke strane,nego sa humane i racionalne strane.
Nego sta je tacno zena koja je voljno usla u seksualni odnost (nije silovana ili nesto tako) i odluci se za abortus?
A sta je tacno muskarac koji ostavi zenu jer je trudna ili koji nagovara zenu na abortus?

Kanelli

Zainteresovan član
Poruka
390
Ja sam vec rekla da nisam za abortus, ali nisam ni za zakonsku zabranu istog, niti zelim da osudjujem bilo koga, posebno ne nekog o kome ne znam nista..
I muskarci i zene koji se odluce na aboturs svakako poseduju dozu neodgovornosti, ali niti zelim da ih etiketiram, niti da im sudim.
Ko sam ja da im sudim?
Hriscanin, cak iako posmatra problem abortusa sa humane, racioanlne strane, ne bi trrebalo da sudi-ok je ukazati na problem, ali bas nazivati ljude gadovima...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.