A posle uskrsa ....

pa da, problem je što je na mojim petunijama bio samo po jedan cvet, on sada vene a mladi još nisu izbili, i onda izgledaju jadnjikavo(dve su mi sada samo u lišću,pošto su cvetovi upravo opali)
nadam se da će uskoro da procveta : S

Imam i ja takvu jednu saksiju.
Svi popadali a novih nema.
Cekaj , petunije luduju u junu , julu ovo je sam pocetak.
I razgranace se one videces bice malo bogatije.
 
27.04.
Evo kakve je petunije izabralo moje dete ove godine.
Za njenu terasicu ...


2rhnuio.jpg




10.05.
Tara nasla sam medju petunijama jedan primerak da vidis ...na ovoj ima sva tri cveta , jedan u nastajanju, jedan rasiren i jedan u umiranju....

dgqufo.jpg
 
Evo kako izgleda to tetkino mezimce koje je kupila bez da sam ga zelela.
Kad je suncano ono se otvori kad dodje senka zatvori se .
To me smara ovako je ko travuljina neka.

2yl1pg2.jpg


Odo sad da nateram muza da mi pokaci saksije za ziv sve sam pripremila samo on da se nakani da izbusi rupe. Bice to jedan lep cvetni cosak :)
 
mirka, hvala na slikovitom prikazu, sad mi je lakše: )
nadjoh one koje si posadila pre dve nedelje, to je to, tj po jedan cvet, takve su ove moje sada
pojma nemam što sam se opteretila toliko
a za koliko da očekujem da će krenuti novi cvetovi, bar na ove dve jadne, koje su skorz zelene, tj bez i jednog cveta,par dana?
 
Na pijaci kod plasticara , tj tipa koji prodaje plastiku.
Ove male su 80 din a kazao je da postoje vece al da su od nekog materijala koji se sija pa nisam htela da kupim.

Plastika su imaju neki cvetic kao dekor koji mi se ne dopada bas al jedine su za zid pa sam ipak kupila. Imas na nekoj strani pre u krupnom planu tu saksiju , mislim sa ljubicastom duplom petunijom pa se tu bolje vidi .
 

Back
Top