Pre i posle sminkanja

Nisi mi odgovorio na pitanje. Ne vrdaj.

Chicken Poke GIF by happydog
daj link :D

pitao sam i vestracku inteligenciju sta misli o ovom pitanju.

Da li su zene ista osoba ali razlicit identitet pre i posle sminkanja?

onda ja opet pitam

ali zar se ne menja njena licnost ako stice samopouzdanje ili kako kazes njen osecaj kako je drugi vide

nasta vestacka inteligencija priznaje da imam dobru poentu :mrgreen:
Najbolje da ti nastavis diskusiju sa ai, odlicno ti ide, ne moras nas nista da pitas vise

Da li su zene ista osoba ali razlicit identitet pre i posle sminkanja? :think:

p.s.
mozda ova tema moze i na filozofiju :mrgreen:
Kao nezrela osoba sam šminku koristila kao masku-da se ne vidi kad se zacrvenim, ili tipa, da izgledam kao indijanska ratnica u izlascima.
Jesam imala manjak samopouzdanja.
Pošto svakodnevno sarađujem godinama sa delikatnim mladim dušama, odustala sam od šminkanja.
Ne želim da im izgledam kao nekakva veštica ili estradna ličnost.
Mogu da stavim ruž, a ne moram ni to.
Po gradu nisam nikad nosila manje šminke. Boli me više uvo kako me ko vidi i da li me uopšte gleda. Ne izgledam neugledno, ali se niti frakam, niti lakiram. Kad vratim film, nikad mi nije realno trebalo da na lice nabacam toliko raznobojnih komponenti da bih se osećala normalno. Mladost-ludost!
Tutorijali, pa sat i po' pred ogledalom, četkica ova, olovka ona, onaj hajlajter, ovo rumenilo, nikako ova senka, nego ona i ona, pa maskara da mi trepavice budu duže i uvijenije... Idi, bre!

Ne razumem zašto bi verzija nas čim otvorimo oči ujutru bila 'prava' verzija nas. Šta to ima u nateklim očima i neočešljanoj kosi što je prava verzija mene, evo živo me zanima

Čovek je biće od kulture, a to znači i doterivanje.

Ja se osećam da je moj identitet kad sam sređena moj pravi identitet. To je ono što ja od sebe napravim svaki dan, kako provodim 90% vremena, kako me većina ljudi viđa, ne čekam da jedva dođem kući da poskidam to sve sa sebe kao da je teret, naprotiv

Savršeno me zabole za tuđe mišljenje, to je kako se meni dopada i kako se osećam više ja.

Ja se sminkam samo za neke prilike, kad mi je vazno da izgledam sredjeno. I ne radim to zbog sebe nego zbog drugih, tj da drugima u toj prilici izgledam sredjeno. Mislim kad cujem da se kunu da se sminkaju zbog sebe dobijem izliv g na mozak. Da je tako sminkale bi se i kad usisavaju i kad motaju sarme... Hau jes nou. Sminkas se da bi ostavio neki utisak na tu neku okolinu kojoj zelis da ostavis utisak
Svakodnevno se ne sminkam. Zabole me da se krecim po sat vremena svaki dan i da trpim ta srranja na licu svaki dan, jer me za misljenje svakodnevne okoline zabole, niti me zanima koji cu utisak da ostavim na prolaznike

Sminkanje nije promena identitata, licnosti, karaktera. Sminka je vrsta maske koja sluzi da se na okolinu ostavi pozitivan utisak i to samo na nivou fizickog izgleda. Ostaje onaj glavni deo kad se otvore usta i izadju reci, tu slabo koja sminka pomaze
E sad drugi je "par carapa" sto nije svakome pozitivan utisak na neciju fizicku pojavu, tu dolazimo do ukusa i kriterijuma koji se razlikuju. Pa ce tako neka zena misliti da je prelepa za tri metra plasticnih trepavica a neko iz okoline ce imati vrlo negativan utisak na njenu pojavu... Al to je vec domen razlike u ukusima i o tome bolje da ne tupimo jer se tu preplicu individualno i drustveno nametnuto

Ja se sminkam samo za neke prilike, kad mi je vazno da izgledam sredjeno. I ne radim to zbog sebe nego zbog drugih, tj da drugima u toj prilici izgledam sredjeno. Mislim kad cujem da se kunu da se sminkaju zbog sebe dobijem izliv g na mozak. Da je tako sminkale bi se i kad usisavaju i kad motaju sarme... Hau jes nou. Sminkas se da bi ostavio neki utisak na tu neku okolinu kojoj zelis da ostavis utisak
Svakodnevno se ne sminkam. Zabole me da se krecim po sat vremena svaki dan i da trpim ta srranja na licu svaki dan, jer me za misljenje svakodnevne okoline zabole, niti me zanima koji cu utisak da ostavim na prolaznike

Sminkanje nije promena identitata, licnosti, karaktera. Sminka je vrsta maske koja sluzi da se na okolinu ostavi pozitivan utisak i to samo na nivou fizickog izgleda. Ostaje onaj glavni deo kad se otvore usta i izadju reci, tu slabo koja sminka pomaze
E sad drugi je "par carapa" sto nije svakome pozitivan utisak na neciju fizicku pojavu, tu dolazimo do ukusa i kriterijuma koji se razlikuju. Pa ce tako neka zena misliti da je prelepa za tri metra plasticnih trepavica a neko iz okoline ce imati vrlo negativan utisak na njenu pojavu... Al to je vec domen razlike u ukusima i o tome bolje da ne tupimo jer se tu preplicu individualno i drustveno nametnuto
Ја сам жена душевна и шминкам се због других. Није ред да плашим народ...

Back