A KAD CETE RADJATI DECU?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
CBETO3AP:
A sad me zanima kad cete poceti da radjate decu?
Pa nije valjda da smo stvarno dosli do toga da u Srbiji svake godine izumre ceo grad od 20 000 stanovnika?
Pojesce nas bela kuga i na nasu zemlju dovesti vise sposobne narode (npr. Albance) a to se vec i desilo na Kosmetu.
Ono jedno dete sto rodite rodice opet jedno dete i ono ce opet roditi jedno itd. i kroz par generacija vase malobrojno potomstvo zivece u enklavi i u strahu
i ubrzo ce nestati...........
Ne morate se udati
Ne morate se ni zabavljati
Ne morate detetu "obezbediti sve"
Ne morate nista
ALI RADJAJTE DECU!!!!!!]

Od kada to prosečna žena ima društvenu odgovornost....
Nestalo je to ....sa amerikanizacijom kroz filmove i muziku.....
 
Joooooj.... :roll: Srecom pa muskarci imaju drustvenu odgovornost...Da je to u zenskim rukama verovatno bi za poslednjih cetvrt veka imali 4 civilna rata i bombardovanje i sankcije i ko zna sta sve ne, a ovako, sa muskom drustvenom odgovornoscu, srecom smo se odgovorno spasili svih tih beda i muka.
Ma sigurna sam da ce muskarci ubrzo izmisliti i nacin kako da oni radjaju - od tolke drustvene odgovornosti nece valjda pustiti da sve ode u propast!? :? Ja cu tu odgovornost od srca podrzati.
 
Uopste nije poenta u natalitetu nego u organizaciji zivota.
Ja zivim u najsevernijem delu Norveske, o oblasti Finnmark koja je po povrsini kao Srbija a ima samo 72 000 stanovnika.Ali ovde se zivi,ne kuka se zbog tako malog broja stanovnika.
A sve to sa belom kugom za kojom se toliko kuka,ljudi molim vas,to je samo opravdanje za neuspesno organizovano drustvo.
 
Luc:
U Srbiji zvanicno godisnje 200.000 abortusa. Koliko je tek nezvanicno...
Eto ti, jedne godine ukines abortuse i pregazis minus za poslednjih 10god. :wink:
I onda dobijes napustenu decu.Decu u domovima.Psihicki poremecene osobe maltretirane u detinjstvu.Socijalne slucajeve.
Napustene i odbacene zene i devojke.Razoren zivot neplaniranih majki.
Nisu deca za svakoga.....
 
d010.gif
 
Stvarno mi je drago da procitam da ste razmisljali o temi. Dobro,ima tu mnogo onih koji su mi gurali u tastaturu ono sto nisam ni otkucao.Tacno je to da se ljudi cesu tamo gde ih najvise svrbi i znao sam da ce biti mnogo vise onih koji ce negativno komentarisati, ali kad (kao i mi) spoznaju lepotu roditeljstva i osnovne principe koji vladaju a to je ako rodis jedno, rodila si sebi tiranina za ceo zivot, nesto blaze je sa dvoje dece a sto je broj veci tim ces imati zdraviju porodicu i sposobniju decu. Kad se osvrnete oko sebe videcete da tamo gde je vise dece svi su vredni I PAZE SE!, ne kopaju jedni drugima oci. To je istina, samo je treba priznati. Nisam ja kriv sto pola danasnjih muskaraca i zena zasnivaju porodice tek posle 33-34 godine pa posle u dokonim satima odu na forum i pljuju po nama.
Inace, ne moze se ni jedna tema zapoceti a da se ne narusi necija sujeta. A JA SAM OVU TEMU POSTAVIO ZATO STO ME STVARNO ZANIMA!
 
Tema je vrlo ozbiljna i veoma diskutabilna,bez obzira na motive onoga ko je postavio i njegov pristup tome.Uzevsi u obzir neke odgovore zalosno je kako ljudi prilaze ovako necemu.Kao prvo nismo najsiromasnija zemlja na planeti da bi svi toliko potencirali finansijske razloge.Siromasnima treba zabraniti da imaju decu.Nece moci da ih vode na letovanje.I dozvoliti samo bogatima da stvaraju divnu novu populaciju savrsenih ljudi.U ovoj zemlji svi samo kukaju kako nema para a jako mali broj ljudi zaista i preduzima nesto povodom toga.Potrudite se malo.Ne treba da mu obezbedite avione i kamione.Dovoljan je pristojan zivot i prave vrednosti.Nije do toga tako tesko doci kao sto izgleda.
Kao drugo ovaj svet je otiso do djavola.Sistem vrednosi je potpuno unisten,zene su zaboravile da budu zene, ljudi su postali uzasno sebicni.Sedenje u kozmetickom salonu i/ili pravljenje karijere su kljucne vrednosi u zivotu.Sta, zar pored toga jos i decu radjati?!Svasta.To je velika odgovornost.Slazem se.I svako treba kad tad da odraste i prihvati je.Ljudi su zaboravili sta je zaista vazno u zivotu.Zaboga kad bi napravili decu postojalo bi nesto vaznije od njih.
I kao trece svako ko se smatra Srbinom trebao bi ipak da se zapita,i aktivira svoju svest i savest,povodom izumiranja sopstvenog naroda.
Postoje vaznije stvari od vas samih.
 
e shto ga nas.ra s tim srpstvom
pa ajde kolko ste ih vi odgajili ko ima 3 i vishe taj dobije plus jer povecava natalitet.

e dobro opet ja. znaci bela kuga se izgleda pojavljuje svuda u evropi americi, znaci "bela rasa".

znaci za koju deceniju bice vishe crnaca i kineza.

e sad crnci su zarazheni sidom.

e ionako su crnci i kinezi tj ti malajci stalno ugnjetavani, a oni ce da preostanu, eto neka ravnotezha.

eto da su stari rimljani imali forum poceli bi na vreme da razmisljaju i ne bi izumrli, kao i etrurci.
oni jesu imali forum. zasto su onda izumrli.

e bre svi na posao i da pravite decu sada do 2010 da svako ima bar 3 vishe nego sada!
 
?:
e shto ga nas.ra s tim srpstvom
pa ajde kolko ste ih vi odgajili ko ima 3 i vishe taj dobije plus jer povecava natalitet.

e dobro opet ja. znaci bela kuga se izgleda pojavljuje svuda u evropi americi, znaci "bela rasa".

znaci za koju deceniju bice vishe crnaca i kineza.

e sad crnci su zarazheni sidom.

e ionako su crnci i kinezi tj ti malajci stalno ugnjetavani, a oni ce da preostanu, eto neka ravnotezha.

eto da su stari rimljani imali forum poceli bi na vreme da razmisljaju i ne bi izumrli, kao i etrurci.
oni jesu imali forum. zasto su onda izumrli.


e bre svi na posao i da pravite decu sada do 2010 da svako ima bar 3 vishe nego sada!

Zbog foruma !!!
:lol:
 
CBETO3AP:
A sad me zanima kad cete poceti da radjate decu?
Pa nije valjda da smo stvarno dosli do toga da u Srbiji svake godine izumre ceo grad od 20 000 stanovnika?
Pojesce nas bela kuga i na nasu zemlju dovesti vise sposobne narode (npr. Albance) a to se vec i desilo na Kosmetu.
Ono jedno dete sto rodite rodice opet jedno dete i ono ce opet roditi jedno itd. i kroz par generacija vase malobrojno potomstvo zivece u enklavi i u strahu
i ubrzo ce nestati...........
Ne morate se udati
Ne morate se ni zabavljati
Ne morate detetu "obezbediti sve"
Ne morate nista
ALI RADJAJTE DECU!!!!!!]
joooj kako bih ja vojeja da lodim jednu majecku bebicu da je pazimmmmmm,mmmmmazimmmm joooj proradio mi je majcinski instikt,ali...
 
u francuskoj sam pa cu da vam kazem kako normalna drzava stimulise natalitet.dakle ovde kao sto znate ima mnogo arapa koji se razmnozavaju bez pritiska .posto su se francuzi s razlogom uplasili da ne budu nacionalna manjina u sopstvenoj zemlji malo su promenili zakone.zena za drugi i svako sledece dete ima pravo na 3 godine porodiljskog.to je vrlo primamljivo za one koje ne vole da rade.uz to za prvo dete dobijate oko 160€ pomoci (to ja znam posto imam jedno) a svako sledece jos vise.za minimum dvoje dece se dobija pomoc za porodicu i za stan tako da sam ja dok su nam primanja bila manja stan od 75 kvadrata placala 30€(koliko li se to placa u bg?).i zenama iz srednje klase se vise isplati da radjaju decu nego da rade jer je pomoc pocev od treceg deteta veca nego plata koju mozete da imate ako ste zavrsili srednju ili visu skolu.
i niko se ne buni nego porodice rastu,nisu retkost hriscanske porodice sa 4 dece.
a da je sirak dosao na tv i rekao "sestre francuskinje ne nosite kratke majice nego cuvajte jajnike za radjanje ,batalite diskoteke" da li bi ga iko poslusao?
tako se pravi natalitet a ne ovakvim pljuvanjem po ljudima dragi svetozare,pobunjenice,ljubo i ostali!!!
 
A mene Svetozare zanima dal ti imas decu...i u kakvim uslovima zivis ako ih imas!!! Po tome da imas kompjuter bih rekla,solidno,jer vecina njih to sebi ne moze da priusti.Nije stvar dati sve deci nego im objasniti da nema a da ostanu normalni!
Cist primer...Koleginica ima sina, 3.5 godine mali.Ide u obdaniste.Pojavila se nova igracka bi blejd ili kako se vec zove.Njegova tri najbolja druga je imaju,on je nema.A zena nema bukvalno 100 din u dzepu.Sta mislis,da li uspeva detetu da objasni zasto on nema tu igracku...A gde su tek kasnije stvari...problemi i ostalo...
Nije sustina ni u novcu.Nije za svakoga dete.
Sledeci primer...
Juce sedim u autobusu i slusam...devojci zvoni telefon,brat od strica-15 god pao u skoli u nesvest,odveli ga na neurologiju.Pocinje prica, majka tj. njena strina luda, tukla njega i njegovog brata kad su bili mali.Ubijala ih i to sve po glavi...Deci ostale posledice pa malo po malo u bolnici....
Naravno ima i lepih stvari, ali NE MOZE SVAKO DA IMA DETE!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top