4. oktobar - Svetski dan životinja

Postoje savršene zamene za kožu,krzno,perjeToliko o oblačenju.Što se tiče ishrane,takođe postoje savršene zamene za ugljene hidrate,belančevine u biljnom svetu.Najprostiji primer jeveštački šećer koji uzimaju dijabetičari.
A što se tiče klanja životinja...čuli ste za stresno meso?Britanci već odavno u svojim mesnim industrijama između ostalog kontrolišu i nivo adrenalina u poprečno-prugastoj muskulaturi zaklane životinje.U strahu se luči nekontrolisana količina adrenalina koja "natapa"muskulaturu a kancerogena je za čoveka.I upravo bolesti debelog creva,polipi najčešće se javljaju kod ljudi koji koji u svojoj ishrani koriste meso kao obavezno u sva 3 obroka.
 
Maja Cvj.:
U strahu se luči nekontrolisana količina adrenalina koja "natapa"muskulaturu a kancerogena je za čoveka.I upravo bolesti debelog creva,polipi najčešće se javljaju kod ljudi koji koji u svojoj ishrani koriste meso kao obavezno u sva 3 obroka.

ne verujem i da su oni koji stalno jedu praziluk pucaju od zdravlja :)
uostalom, ima jedna super dijeta sa mesom...samo jedes meso - a mrsavis...
jbga, posle odu bubrezi, al imas par kila manje :)
 
A recite mi molim vas koji su to "vitamini"u mesu?I nije istina da vegeterijanci moraju da uzimaju šaku veštačkih vitamina dnevno,niti da žive na praziluku.Sve sama nagađanja,a vidim niko nije prokomentarisao stresno meso.Pokrićemo uši da ne čujemo vrisku i agoniju zaklanih.I oči naravno.To smo mi ljudi.Ne dešava se nama dobro je...
 
Maja Cvj.:
A recite mi molim vas koji su to "vitamini"u mesu?I nije istina da vegeterijanci moraju da uzimaju šaku veštačkih vitamina dnevno,niti da žive na praziluku.Sve sama nagađanja,a vidim niko nije prokomentarisao stresno meso.Pokrićemo uši da ne čujemo vrisku i agoniju zaklanih.I oči naravno.To smo mi ljudi.Ne dešava se nama dobro je...

Nema nikakve vriske i agonije. Zivotinje se ubijaju jednim potezom tako da ne stignu ni da zinu. Nisam nikada prisustvovala tome, ali znam iz prica ljudi koji jesu.
A to "stresno" meso mi dodje malo smesno. Kao da se zivotinja ne istresira inace, nego samo kad treba da bude zaklana. Sad ispade da one tako veselo skakucu u prirodi i onda se naprasno stvori zver od coveka sa sekirom ili jos bolje tupim skakavcem da bi mucenje trajalo duze, i onda tako juri zivotinju po livadi dok se njoj organizam puni adrenalina, a kad je na kraju stigne onda je kolje pola sata ne bi li se culi ti vrisci i ne bi li se zivotinja jos malo podvrgla stresu. :roll: Mislim ajmo ljudi malo logike da ubacimo u pricu...
A u mesu ima proteina koji su od izuzetnog znacaja za razvoj ljudskog mozga, i da su ljudi oduvek jeli samo biljke, danas bi jos uvek sedeli u pecini i pravili se da nam je lepo.
 
A kad sam vec ovde da dodam jos i ovo - u nekom petom razredu osnovne skole (mozda i ranije) se uci da su se ljudi prvo bavili stocarstvom a tek onda zemljoradnjom. Da je covekov organizam napravljen da jede iskljucivo i samo biljke, nikome ne bi palo na pamet da pripitomljava bilo koju zivotinju nego bi se odmah smislio nacin kako lakse doci do biljaka.
Takodje volela bih da vidim tog fizickog radnika koji bi mogao ceo dan da provede na gradjevini a da za rucak pojede samo nekoliko listova salate, sargarepe i soje. Lako je biti vegeterijanac kad sedis za stolom ispred kompjutera, a kad treba orati njive, graditi kuce i baviti se teskim fizickim poslovima onda bih volela da vidim sta bi uradili.
Takodje anemija nastaje usled negostatka gvozdja, a gvozdja ima najvise u mesu, i uslep nedostatka mesa u ishrani velika je sansa postati anemican. Naravno ima i drugih namirnica koje sadrze gvozdje, ali onda te namirnice treba jesti u petostruko vecin kolicinama.
Prema tome nejedenje mesa na duze staze ne moze nikako da bude korisno za organizam.
 
Maja Cvj.:
A recite mi molim vas koji su to "vitamini"u mesu?I nije istina da vegeterijanci moraju da uzimaju šaku veštačkih vitamina dnevno,niti da žive na praziluku.Sve sama nagađanja,a vidim niko nije prokomentarisao stresno meso.Pokrićemo uši da ne čujemo vrisku i agoniju zaklanih.I oči naravno.To smo mi ljudi.Ne dešava se nama dobro je...
Moj komentar o veštačkim vitaminima odnosio se na onu dijetu (nazovi proteinsku) gde se jede samo meso a ne na vegetarijansku ishranu.

Mackic:
Takodje anemija nastaje usled negostatka gvozdja, a gvozdja ima najvise u mesu, i uslep nedostatka mesa u ishrani velika je sansa postati anemican. Naravno ima i drugih namirnica koje sadrze gvozdje, ali onda te namirnice treba jesti u petostruko vecin kolicinama.
Prema tome nejedenje mesa na duze staze ne moze nikako da bude korisno za organizam.
Pa nije toliko ni štetno koliko tvrdite ...
Ono za anemiju nije tačno, iako znam da je to što si navela uvrežena "činjenica". Ima tu puno stvari koje bi se mogle na ovu temu reći ali suština je da je gvožđe iz mesa apsolutno nadoknadivo adekvatnom ishranom koje ne uključuje njegovu konzumaciju. Pričam između ostalog i iz ličnog iskustva.
 
A ja sam to napisala jer znam slucaj jedne devojke, sad vec zene, koja je 5 godina bila vegeterijanac i posle se 20 godina lecila od anemije i jos se nije povratila. To mi je sama ispricala, i ona sama nikome ne preporucuje da se tako igra sa ishranom.
Takodje kad je moja mama upala u anemiju, lekar joj je rekao da moze da se povrati samo uz vece kolicine mesa.
Tako da ljudi u sustini ni ne znaju da li i koliku stetu cine sebi time sto ne jedu meso.
 
Meso nije ni prirodna ni ni zdrava hrana za ljudska bića.
Danas je dobro poznata činjenica da emocije uzrokuju velike biohemijske promjene u organuzmu, posebno hormonske promjene u krvi. Kada se životinja kolje, nivo hormona se povećava – posebno adrenalin – i ostaje u mesu i kasnije truje ljudsko tkivo, a utiče i na um.
Odmah pošto je životinja ubijena, u njenom tijelu se zgrušavaju bjelančevine i oslobađaju samouništavajući enzimi. Zahvaljujući njima, životinjsko meso, riba i jaja se izvanredno brzo razlažu i nastupa truljenje. Možemo zamisliti u kom se stepenu raspadanja nalazi meso dok dođe do potrošača.
Meso vrlo sporo prolazi kroz sistem za varenje. Mesnoj hrani potrebna su četiri dana da izađe iz tijela, nasuprot vegetarijanskoj kojoj treba svega dan i po; za to vrijeme su proizvodi razlaganja mesa, koji su ujedno i uzročnici bolesti, u stalnom dodiru s organima za varenje.
Među najznačajnijim otpacima kojima mesojed opterećuje svoje tijelo je urea ili mokraćna kisjelina. Goveđi odrezak, na primjer, sadrži oko 30gr mokraćne kisjeline po kilogramu. Istraživanja su pokazala da bubrezi mesojeda moraju raditi tri puta više od bubrega vegetarijanaca. Kada bubrezi više ne mogu izlaziti na kraj sa velikim teretom mesne ishrane, neizlučena mokraćna kisjelina se smješta po cijelom tijelu. Tako nastaju bolesti kao što su giht, artritis, reumatizam, upale, išijas... Razni otrovi koji se godinama skupljaju u životinjskom organizmu čine meso vrlo nečistom hranom. Encyklopedia Britanica tvrdi: „Otrovni otpaci, uključujući mokraćnu kisjelinu, prisutni su u krvi i tkivu životinja; isto tako i otrovne bakterije koje ne potiču samo iz procesa truljenja već i od životinjskih bolesti. Uz to, meso sadrži i vakcine ubrizgane u životinje...S druge strane, bjelančevine dobijene iz sjemenki, mahunarki, žitarica i mliječnih proizvoda, čiste su u poređenju s mesom koje sadrži 56% nečiste vode“.
Možda najjači argument za nemesnu ishranu je nepobitna i dobro dokumentovana veza između jedenja mesa i srčanih bolesti. Ljudski organizam teško razgrađuje masti životinjskog mesa, poput holesterola, pa se one počinju lijepiti za krvne sudove. Stručnjaci kažu da gruba i vlaknasta vegetarijanska hrana zaista snižava nivo holesterola.
Istraživanje koje je sprovedeno među 50.000 vegetarijanaca (adventista sedmog dana), dalo je rezultate koji su unijeli novosti u područje izučavanja raka. Rak se u ovoj skupini javlja u 50% manje slučajeva nego kod mesojeda.
Eskimi, pripadnici naroda koji uglavnom žive od mesa i masti, ubrzano stare i imaju kratak životni vijek. Kirgizi, pripadnici nomadskog plemena iz istočne Rusije, koji se pretežno hrane mesom, rijetko pređu dob od 40. godina. Nasuprot tome, antropološka istraživanja nemesnih kultura pokazala su odlično zdravlje, izdržljivost i dugovječnost koje uživaju narodi kao što su Hunzi u Pakistanu, Otomi (starosjedioci Meksika) i starosjedilački narodi američkog jugozapada. Svjetske zdravstvene statistike nedvosmisleno pokazuju da narodi koji troše više mesa više pobolijevaju, a da grupe vegetarijanaca u različitim zemljama bilježe najmanji broj oboljenja.
Komisija za ishranu pri Senatu SAD, 1977.godine je kao „američke prehrambene ciljeve“ preporučila „smanjanje potrošnje mesa i povećanje potrošnje voća, povrća i integralnih žitarica“.

Postoji na hiljade naučnih istraživanja koja dokazuju da su vegetarijanci daleko zdraviji od mesojeda.

Još nešto. Meso je nejneekonomičnija i najnedjelotvornija hrana koju jedemo. Cijena jednog kilograma mesnih bjelančevina dvadeset puta je veća od cijene jednake količine biljnih bjelančevina. Tov životinja je strahovito rasipanje svjetskih resursa žita, zemlje i vode. Osnovno rješenje za glabalnu krizu hrane, kažu mnogi naučnici, je postepeno prelaženje na vegetarijansku ishranu. „Da smo vegetarijanci, prognali bi glad sa ove planete. Đeca bi rasla uhranjena i bila bi zdravija i srećnija. Životinje bi živjele bez prisile da se množe u velikom broju kao robovi, da se tove za klanje, hranom koju bi trebalo da jedu gladni ljudi“.

„Vegetarijanska ishrana je ishrana budućnosti – ishrana koju ćemo morati ponovo usvojiti želimo li sapasiti prirodna bogatstva ove planete i dragocjene ljudske živote širom svijeta“.
 
Istina, svrha teme nijesu vitamini i proteini, ali... Možda nije loše pokazati i to da ishrana mesom (a za nju je neophodno ubiti životinju), osim svog nehumanog čina ima posljedice i po zdravlje ljudi, a i doprinosi gladi u svijetu. No, najbitniji je odnos koji čovjek ima prema tim našim sustanarima na ovoj planeti i šta učiniti da on bude humaniji. Pa, eto, za početak, prestanimo svi da jedemo meso.
 
Crna lista
Evo neetičkih prozvođača čiji su proizvodi i/ili sastojci testirani na životinjama.


Bausch & Lomb
Beiersdorf (Atrix, Eucerin, La Prairie, Labello, Nivea)
Chesebrough-Ponds (Cutex, Faberg, Vaseline)
Church & Dwight (Lady's Choice, Nair)
Colgate-Palmolive Co. (Ajax, Fab, Hills Pet Nutrition, Mennen Co., Palmolive, SoftSoap, Speed Stick)
Gillette Co. (Braun, Duracell, Flair, Liquid Paper, Oral-B, Parker Pens)
GlaxoSmithKline (Aquafresh, Binaca, Nicorette, Sensodyne, Strep)
Henkel (Bref, Clin, Kaloderma, Opti, Persil, Perwoll, Pril, Pur, Rex, Silan, Solea, Somat, Weisser Riese, Schwarzkopf & Henkel-Bac, Fa, Krizia, Palette, Poly, Schauma, Sergio Tacchini, Taft, Vademecum, Vision)
Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena, ROC)
Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies, Kleenex, Kotex, Pull-Ups, Scott Paper)
L'Oréal (Anais Anais, Bilage, Biotherm Cosmetics & Skin Care, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancôme, Logics, Matrix Essentials, Maybelline, Ombrelle, Ralph Lauren Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy, Vital Nutrients)
Nina Ricci
Pfizer (Plax)
Pliva (Venotrex)
Procter & Gamble Co. - P&G (Alfred Dunhill, Alldays, Always, Anna Sui, Antikal, Ariel, Atkinsons, Attends, Bess, Blend-a-Dent, Blend-a-Gum, Blend-a-Med, Blendax Anti Belag, Bogner, Bold, Bruno Banani, Camay, Carrera, Certina, Certina Med, Charles Jourdan, Cheer, Chiemsee, Chlorhexamed, Cindy Crawford, Clearasil, Comet, Cover Girl make up, Crest, Dash, Daymed, Ellen Betrix, Escada, Extase, Fairy, Firmodent, Gabriela Sabatini, Gabriele Strehle, Galileo, Gerry Weber, Ghost, Gillette Series, Giorgio Beverly Hills, Globe, Gucci, Head & Shoulders, Henry M Betrix, Herbal Essences, Hervé Léger, Hugo Boss, Ivory, Jean Patou, Lacoste, Laura Biagiotti, Lenor, Luvs, Marc O'Polo, Max Factor make up, Max Mara, Medinait, Meister Proper, Mexx, Mont Blanc, Muelhens, Naomi Campbell, Naturella, Oil of Olaz, Old Spice, Otto Kern, Pampers, Pantene, Pantene Pro-V, Pringles Chips, Priscilla Presley, Procter & Gamble, Puma, Rochas, Scannon, Secret Deodorant, Shulton, Sir, Spic & Span, Sumatra, Sure, Tempo, Tide, Tom Tailor, Tosca, Trussardi, Valentino, Vidal Sassoon, Wash & Go, The Wella Corporation-Sebastian, Wick, Wick Vaporub, Yardley, Yohji Yamamoto, Zest)
Reckitt Benckiser (Airwick, Ava, Calgon, Calgonit, Easy Off, Fibish, Harpic, Lysol, Mop & Glo, Old English, Resolve, Spray 'N Wash, Vanish, Veet, Woolite, Coty-Adidas, Calgon, Calvin Klein, Celine Dion, Cerruti, Chipie, Chloé, Chopard, Cindy Adams, Club Med, David Beckham, Davidoff, Esprit, Glow, The Healing Garden, Isabella Rossellini, Jennifer Lopez, Jette Joop, Jill Sander, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Kimora Lee Simmons, Lagerfeld, Lancaster, Marc Jacobs, Mary-Kate and Ashley Olsen, Miss Sixty, Monsoon, Nautica, Nikos, Parera, Pierre Cardin, Rimmel, Roland Garros, Roots, Sarah Jessica Parker, Stetson, Vera Wang, Vivienne Westwood)
S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc)
SCA Hygiene Products AB
Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
Shiseido Cosmetics
Unilever (Axe, Calvin Klein, Cerruti parfemi, Chloe, Cif, Diversey, Domestos, Dove, Elida Gibbs, Elizabeth Arden, Fabergé, Finesse, Helene Curtis, Henry Cotton's, Impulse, Lagerfeld parfemi, Lever Bros, Lux, Max Azria, Omo, Rexona, Signal, Suave, Sunsilk, Valentino parfemi)
 
Ok, a da li za to testiranje postoji neka alternativa ? Mislim, moraju li baš na životinjama?
... Pitam a i sama znam, većina eksperimenata se zato i vrši na životinjama, da ne bi bili vršeni na ljudima. Pravo pitanje je, ako je već tako, šta onda uraditi ? Ne vršiti eksperimente uopšte ?
 

Back
Top