2 mame= 12 beba

Hellen:
:lol: :lol: :lol:

Јоој, извини што се смејем.... Али у питању је ВАНТЕЛЕСНА ОПЛОДЊА, значи 6 јајашаца, оплођених и убачених у мамин стомак...
Они јесу близанци (по томе што су заједно у стомаку) али нису једнојајчани..... Близанци који су потпуно идентични настали су из ЈЕДНОГ јајашца које се после оплођења поделило....

naravno, ali ako pogledas o nama na sajtu druge porodice, to pise, tj. otac je to rekao. Prvi post je preuzet sa 24sata.com, a ostalo sto sam pisala je bilo sa sajtova I i II porodice, a to da je sansa 1:4.7 milijardi je takodje preuzeta sa 24sata.com

Tako da i to da ne lice, je sasvim realno i normalno, samo sam to dodala kao nesto sa njihovog sajta
 
Pa to što je otac izjavio samo ide u prilog tome koliko su neuki i namagarčeni marketinškim kompanijama.
Onih 42 beba koje sam ostavila na sajtu su bile daleko teze od 400 grama.
450? Ne, daleko teže... Hm..... Svaka je imala po 1500. 1500*6 = 9000, još dva puta tako na sadržaj za održavanje života, kako videh na snimku svaka je imala po pregradicu što je retkost?!, najmanje 2*toliko...
31 kilogram, zaboga..... stvarno da se čovek zapita na šta joj je koža ličila posle porođaja. Ups, carskog.
Ubica cega? Mesas ubistvo ploda u ranoj trudnoci i nesrecan slucaj smrti bebe. Te dve stvar nisu isto. U prvom slucaju je nebitno je'l ubica ili nije, mislim ubila je plod tek zacet, to ti je isto kao i komarca... U drugom slucaju joj je umrlo dete. Kako je neko moze zbog toga nazvati ubicom. Nadala se najboljem uz zdravstvenu podrsku i desilo se.
Znači neko se malo igra Boga... tutne 6 komada za svaki slučaj i svih 6 se primi... Iako nije, kad je odlučio(la) da se igra Boga baš planirao 6... ali eto... onda je greh, šta? odstraniti nekoliko plodova zarad dvoje, eventualno troje, zdrave dece?
I meni je zapao za oko taj ludačko-manijakalno osuđujući izraz... ne bi ga koristila i ne bi ti smetalo "odstraniti" da ti je zla sudba pocepala kondom u pogrešno, potpuno pogrešno vreme.....
Poenta je bila u tome da neznamo te podatke.....
Znamo verovatnoću. Ako ti doktor kaže da imaš neku boleštinu, najverovatnije je tako..... a ti čekaj razvoj situacije da potvrdiš, što da te otvaraju za džabe.
 
Doktori kazu da su sanse da se sestorke rode prirodnim putem 1: 4.7 milijardi

Hellen:
А сад тек обратих пажњу на ово...о томе колико је природно....

Pa normalno da je neprirodno ali ne zato sto je retko nego zato sto je to vestacka oplodnja. I da je 1: 2 opet bi bilo neprirodno. Niko ovde nije ni tvrdio suprotno :wink:
 
gost2004:
Ubica cega? Mesas ubistvo ploda u ranoj trudnoci i nesrecan slucaj smrti bebe. Te dve stvar nisu isto. U prvom slucaju je nebitno je'l ubica ili nije, mislim ubila je plod tek zacet, to ti je isto kao i komarca... U drugom slucaju joj je umrlo dete. Kako je neko moze zbog toga nazvati ubicom. Nadala se najboljem uz zdravstvenu podrsku i desilo se.

Lexa:
Znači neko se malo igra Boga... tutne 6 komada za svaki slučaj i svih 6 se primi... Iako nije, kad je odlučio(la) da se igra Boga baš planirao 6... ali eto... onda je greh, šta? odstraniti nekoliko plodova zarad dvoje, eventualno troje, zdrave dece?
I meni je zapao za oko taj ludačko-manijakalno osuđujući izraz... ne bi ga koristila i ne bi ti smetalo "odstraniti" da ti je zla sudba pocepala kondom u pogrešno, potpuno pogrešno vreme.....

Posto je ovaj tekst ispod mog citata samo da naglasim da ja ne smatram da je ubijanje ploda kod vestacke oplodnje greh a mislim da se to jasno vidi iz citata. Ne znam o kom manijakalno osudjujucem izrazu tice ali ako se meni obracas u vezi pocepanog kondoma, ne znam kako si zakljucila da li bi mi smetalo ili ne ubiti plod? Nije tema...

Slazem se da se igramo Boga. Odavno.
 
Pa normalno da je neprirodno ali ne zato sto je retko nego zato sto je to vestacka oplodnja. I da je 1: 2 opet bi bilo neprirodno. Niko ovde nije ni tvrdio suprotno
Не, нисам мислила на то да ли је процес оплођења изведен природним путем или у епрувети, мсилила сам на то да природа није предвидела могућност да у женску материцу стане 6 беба одједном!
 
Hellen:
Не, нисам мислила на то да ли је процес оплођења изведен природним путем или у епрувети, мсилила сам на то да природа није предвидела могућност да у женску материцу стане 6 беба одједном!

Pa nema ostre granice, sto vise oplodjenih celija, teze se citav proces izvede. I rekla bi da je vise individualno nego generalno. Neke zene ne mogu izneti ni trojke sto znaci da njeno telo nije predvidjeno za trojke dok neke mogu i sestorke. A postoje slucajevi da je rodjeno i sedam beba odjednom. Ali mislim da su sestorke i nadalje moguce jedino vestacki, znaci neprirodno.
 
gost2004:
Koji broj? Istrazivanja nema, pouzdanih podataka nema. Postoji samo reci veci ili manji rizik a to bogami ne olaksava odluku jer ne znamo da li je za 90% vece ili 2% vece (ili manje).
Ako cu ubiti 2 ploda da bi povecala sansu prezivljavanja za 2% ostalima - pitam se je li to opravdano...
citala sam da su mnoge trudnoce na samom pocetku blizanacke ali jedan plod kao jaci vrlo brzo eliminise drugi...kad proguglas videces koliko su blizanacke trudnoce rizicnije od obicnih...zdrav razum govori u prilog prirodnoj predodredjenosti zene o kojoj je helen pricala...a tebi eto treba procenat koji se odnosi na povecanje rizika kod trudnoce sa slovima sest plodova? :roll:
btw, cisto sumnjam prosto ne verujem da ne postoji i statistika o tome...
 
Nista meni ne znaci zdravorazumska prirodna predodredjenost zene ako sam se nasla u ulozi potencijalne majke od 6 beba koje bi najradije sve zadrzala. I normalno da bi mi za odluku najpozeljnije bilo da znam naucno dokazanu statistiku da bi sto bolje odlucila, tebi ne bi?
Evo da pojasnim, ako bi statistika bila ovako 15%,14%,4%,6%,10% (znaci eliminsanjem prvog ostali dobiju 15% vecu sansu itd) ostavila bi 4ero, a ako bi bilo 2%,3%,4%,10%,50% ostavila bi dvoje a ko bi bilo 1%,1%,4%,6%,7% ostavila bi sve.
 
Logicno bi bilo odstraniti neke bebe zbog toga sto se onda produzuje trudnoca, tj bebe se nece roditi u 5. nego u recimo 8. mesecu, a to je mnogo bolje za njih nego da tri meseca budu u inkubatoru na aparatima. Samim tim se vec povecava verovatnoca da ce deca biti ziva i zdrava.
 
ajde da dam doprinos ovoj temi, možda i kao neko ko ima najveću šansu da se nadje u takvoj situaciji. Naime muž i ja se lečimo od steriliteta i vrlo je verovatno da ćemo ići na potpomognutu, odnosno vantelesnu oplodnju (diže mi se kosa na glavi kad neko kaže veštačka oplodnja). Da pojasnimo prvo jednu stvar: i u svetu i kod nas se ženi u matericu vraća veliki broj embriona kao što je već mislim helen rekla, ne iz razloga da se rodi toliko dece već da bi bila veća šansa da se bar jedan održi i majka priroda to sama reguliše tokom nekoliko narednih dana, odnosno sam organizam odbaci nekoliko a zadrži jedan eventualno dva, baš, baš retko tri embriona. E sad, šta bih ja radila da dodje do toga da se održe svih 6.Mislim da ne bih smela da rizikujem na prvom mestu svoj život, i blizanačka trudnoća se uvek vodi kao visokorizična trudnoća a kamoli šestostruka. Mislim da bih dozvolila da mi odstrane tri embriona,sa preostala tri uz nadzor lekara i sopstvenu odgovornost i naravno dosta sreće bi verovatno iznela do kraja i ispunila svoju životnu želju da rodim troje dece. Što se tiče drugog pitanja, opet govorim iz ugla žene koja 7 godina želi da rodi a ne uspeva,mislim da i puno dece nije neki veliki problem,nadje se rešenje za sve, koliko smo novca za sve ove godine dali za kojekakve analize i lekarske preglede mogla sam svake godine da rodim po jedno i da svakom kupim i novi krevetac i nova kolica i novu ogradicu i novu garderobu i sve.A kad samo pomislim na vantelesnu koja me uskoro čeka, pa pomisao na statistiku da je svaka četvrta peta uspešna pa puta tri hiljade evra pa vi vidite koliko dece možete odgajati sa tim novcem!!!
 
ја сам мајка 3 деце и од тога су ми прво двоје близанци.Када сам била трудна са њима и отишла на 1 преглед пошто сам крварила ( 5 недеља трудноће) и лекар ми је рекао да ја носим тројке или четворке:На ултразвику се лепо видело да постоје 4 мала кружића и да су 2 једнака док су ова два тек када би се спојила била једнака са овим другима.Заборавила сам да кажем да сам ја тада имала једва 20 година и да је то било потпуно прородно. Лекар ми је давао редовно инекције и провела сам неко време у болници, дуго сам крварила али су ми рекли да је то начин на који се мој организам бори за њих. Објаснили су ми да је то природна селекција (закон најачег) и да пошто сам била јако слаба (после порођаја сам имала 50 кг а висока сам 177)и нисам могла да храним толико деце организам се тако изборио са тим . то је моје лично искуство у вези овога . А МАШИ ЖЕЛИМ ДА СЕ ЈЕДНОГА ДАНА НАЋЕ НА МОМЕ МЕСТУ И ДА ДРУГИМА ПРИЧА СВОЈА ИСКУСТВА У ТРУДНОЋИ.

P.S. родила сам 2 прелепе здраве деце која су на рођењу имала по 3 кг и хвала Богу сада треба да крену у школу
 
gost2004:
Nista meni ne znaci zdravorazumska prirodna predodredjenost zene ako sam se nasla u ulozi potencijalne majke od 6 beba koje bi najradije sve zadrzala. I normalno da bi mi za odluku najpozeljnije bilo da znam naucno dokazanu statistiku da bi sto bolje odlucila, tebi ne bi?
Evo da pojasnim, ako bi statistika bila ovako 15%,14%,4%,6%,10% (znaci eliminsanjem prvog ostali dobiju 15% vecu sansu itd) ostavila bi 4ero, a ako bi bilo 2%,3%,4%,10%,50% ostavila bi dvoje a ko bi bilo 1%,1%,4%,6%,7% ostavila bi sve.
da, da potpuno te razumem...yebes sve ostale argumente, naucne ili zdravorazumske...bez statisticke brojke oni su potpuno besmisleni....bez statisticke brojke nemoguce je doneti odluku. a kolika je...to je takva misterija... ali eto, mozda je i mala... :-)
 
maša:
ajde da dam doprinos ovoj temi, možda i kao neko ko ima najveću šansu da se nadje u takvoj situaciji. Naime muž i ja se lečimo od steriliteta i vrlo je verovatno da ćemo ići na potpomognutu, odnosno vantelesnu oplodnju (diže mi se kosa na glavi kad neko kaže veštačka oplodnja). Da pojasnimo prvo jednu stvar: i u svetu i kod nas se ženi u matericu vraća veliki broj embriona kao što je već mislim helen rekla, ne iz razloga da se rodi toliko dece već da bi bila veća šansa da se bar jedan održi i majka priroda to sama reguliše tokom nekoliko narednih dana, odnosno sam organizam odbaci nekoliko a zadrži jedan eventualno dva, baš, baš retko tri embriona. E sad, šta bih ja radila da dodje do toga da se održe svih 6.Mislim da ne bih smela da rizikujem na prvom mestu svoj život, i blizanačka trudnoća se uvek vodi kao visokorizična trudnoća a kamoli šestostruka. Mislim da bih dozvolila da mi odstrane tri embriona,sa preostala tri uz nadzor lekara i sopstvenu odgovornost i naravno dosta sreće bi verovatno iznela do kraja i ispunila svoju životnu želju da rodim troje dece. Što se tiče drugog pitanja, opet govorim iz ugla žene koja 7 godina želi da rodi a ne uspeva,mislim da i puno dece nije neki veliki problem,nadje se rešenje za sve, koliko smo novca za sve ove godine dali za kojekakve analize i lekarske preglede mogla sam svake godine da rodim po jedno i da svakom kupim i novi krevetac i nova kolica i novu ogradicu i novu garderobu i sve.A kad samo pomislim na vantelesnu koja me uskoro čeka, pa pomisao na statistiku da je svaka četvrta peta uspešna pa puta tri hiljade evra pa vi vidite koliko dece možete odgajati sa tim novcem!!!

:shock: :shock:
A mozda da usvojite neko ili budete hraniteljska porodica?
 
pa sve dok budemo imali snage borićemo se da dobijemo svoje dete, tek ako se za par godina ne desi ništa onda ćemo ići na opciju usvajanja, znaš nije to baš tako jednostavno odlučiti se na takav korak.............
 
S_K_V_O:
da, da potpuno te razumem...yebes sve ostale argumente, naucne ili zdravorazumske...bez statisticke brojke oni su potpuno besmisleni....bez statisticke brojke nemoguce je doneti odluku. a kolika je...to je takva misterija... ali eto, mozda je i mala... :-)
Pa ta statistika je jedini i naucni i zdravorazumski argument koji bi mi pomogao da odlucim. A umesto da na takav nacin kritikujes moje misljenje sto ne napises svoje? Sta bi ti odlucila, pa da procitamo najbolje resenje :wink:
 
gost2004:
A sta bi izabrala?

Pa ne znam... zavisi od toga u kakvom su zdravstvenom stanju bebe, koliki je "kapacitet" materice... Ako bi mi lekari rekli da je pet beba kriticno a da je jedna ok, onda bi resila da ostavim samo tu jednu (i razne kombinacije na tu temu, tipa dve su ok ostale nisu, itd.).
 

Back
Top