2 mame= 12 beba

ova mladja izgleda lepo;)

moja poznanica odavde je imala teskoce da ostane trudna pa je radila vestacku oplodnju.ostala je trudna iz treceg puta,savetovali su joj da izvadi koju bebu jer se dosta primilo,ne znam sta je uradila uglavnom ostalo joj je tri.dva decaka i devojcica,i decaci zdravi i krupni a devojcica vec u stomaku "trpela gladna" i bila sitnija...i onda navale na nju ne znam kakve sve bolesti,za ovih 11 god su joj presadili kostanu srz,isla na 180 seansi solarijuma jer su joj se otvarale rane na kozi pa je to lecilo,od zracenja su joj unistene polne zlezde te tako nikad nece imati menstruaciju niti postati mama,a decaci su visi od nje 30-40cm...zbog svega toga ne verujem da bih rizikovala i ostavila 6!
 
da li je moguce da su ljudi konacno dobili decu(rekoste vestacka oplodnja?) a da vi raspravljate o kozi posle porodjaja?
pa jbt,imam neki utisak da je to najmanji problem u celoj prici.A i sve se bojim da se hirurzi nece naci u pripravnosti
 
Koliko sam imala prilike do sada da procitam od vestacke oplodnje se u dosta slucajeva dobije vise dece odjednom. Ne znam koliko je to zdravo za tu decu, al' ajd'.
Nek im je sa srecom, ali ja ne bih bila u kozi nijednom od tih roditelja. Sve je to slatko, ali kad posmatras sa strane. ;)
 
imam jedno licno i bezbroj tudjih iskustava,ja sam bila sokirana stanjem svog stomaka posle porodjaja,niko me nije na to upozorio i ako sam imala postporodjajnu depresiju bila je vezana za to.a nisam jedina,znam brdo zena koje pate zbog svog tela(uprkos cinjenici da obozavaju svoju decu)
koliko sam razumela tema nije da se radujemo zbog sestorki nego da kazemo sta mislimo kako bismo mi etc
svakako dobice od svog zdravstvenog estetsku operaciju,ovde gde zivim sve mame koje su se porodile minimum 3 puta imaju pravo na besplatnu estetsku korekciju stomaka,ne bi bilo cudno da je u usa jos bolje
 
Mackic:
Nek im je sa srecom, ali ja ne bih bila u kozi nijednom od tih roditelja. Sve je to slatko, ali kad posmatras sa strane. ;)

Da, da. Jedna moja poznanica je plakala (doduše, i smejala se) kad je saznala da nosi blizance. Klinci sad imaju dve godine, a ona i dalje misli da su dva deteta odjednom preveliko opterećenje. Kako li je tek da sa šestoro.
 
Хмм...сећам се једне приче од пре пар година, такође из Америке...
После вантелесне оплодње ''запатило'' се 6-7 беба. лекари су препоручивали да оставе само 3-4 (пази, ''само''?! :lol: ), али родитељима су, после објављених вести да чекају седморке (ваљда су биле седморке) почели нудити велике паре са свих страна за ексклузивну причу о њима, за рекламирање производа, за велики публицитет.... И родитељи одлуче да задрже све бебе, иако су лекари упозоравали да је ризично... И наравно, дође до превременог порођаја и изгубе их све...
''Ко хоће веће...'' :-?

Верујем да су и ови родитељи били врло упознати са ризиком и по мајку и по бебе (ма где да се развијају њих толико, гужва, бре!), а не бих да спекулишем са разлозима због којих су задржали СВЕ бебе.... не верујем баш да неко толико изгара да истовремено има шесторо деце.... :roll:
 
Pa nije priroda dzabe udesila da zena u izuzetno retkim slucajevima rodi trojke, a o vecem broju da ne govorim. Ipak ljudskom bicu treba vise vremena da odraste i da se razvije (i psihicki i fizicki) kako treba.
Mada ne mogu a da se ne zapitam, ono sto neko napisa vec na temi, kako ce ih hraniti, paziti, uspavljivati (zamisli taman uspavas njih petoro i sesto pocne da place i naravno probudi sve ostale), a onda posle kako svima posvetiti dovoljno paznje kad treba da nauce da govore, hodaju, i sta sve ne.
Znam da je smesno poredjenje, ali ja se preznojim kad u igrici sims2 jedna zena dobije dvojke, pa dok ih sredim izlomim se. :lol: :lol: (molim one da koji shvataju sve ozbiljno ovu poslednju recenicu ne shvate tako)
 
Зар могу у Симсима и двојке да се роде???
Е, то ми се још није десило, а навучена сам на Симс2 већ неко време....
 
U nisam znala da ima jos sims2 fanova :lol:
Mogu da se dobiju dvojke, samo se to ne desava bas cesto. Ja evo ih igram vec nekoliko meseci i samo tri puta mi se desilo da se rode dvojke. Mojoj drugarici se desilo da joj je jedna zena dva puta za redom dobila dvojke.
 
Budalaština. A onda će da traže pomoć i da krive državu za sve, kao i cigani što rade uostalom...
Mislim, lepo je to, ali prva misao - rizik. ona naša od 42 valjda godine, možda je imala i više, isto imala 6 komada, nije htela nijedno da "ubije", onda se lepo porodila i u roku od dva dana sve pomrlo. Sve i jedno. Isto veštačka oplodnja.
Drugo - da li neko normalan razmišlja van priče o teretu odgajanja 6-oro dece ODJEDNOM :shock: dvoje su mnogo.
Imali su više sreće nego pameti. A i to je pod znakom pitanja jer ih sada treba nahraniti.
 
uzas... deca koja se ranije rode, pa onda u onim inkubatorima... uzasno, uzasno
ja sam ih videla na odeljenju za specijalnu negu za bebe... pa to je tako tuzno
one male i tako izgubljene i same... bedan nacin da se pocne zivot
 
ra-ta-tat:
uzas... deca koja se ranije rode, pa onda u onim inkubatorima... uzasno, uzasno
ja sam ih videla na odeljenju za specijalnu negu za bebe... pa to je tako tuzno
one male i tako izgubljene i same... bedan nacin da se pocne zivot
Ako je to jedini nacin da zapocne zivot onda svakako nije bedan nego je blagosloven.
 
Ma kad toliko zele decu, neka im po sestoro! A koliko li su bili teski na porodjaju? Po pola kilograma. Mozda su oni i hteli da izvade poneku bebu, ali su se plasili da ne ostanu bez ijedne. A sta se sve zene tripuju oko tog stomaka sto ostane posle? Pa to se prirodno skupi. Samo koza malo opustenija, ali i to se sredi kozmetikom.A nije ovoj zeni stomak bio mnogo velik. Vidjala sam ja trudnice sa vecim stomakom, koje rode jedno dete prosecne tezine. Ma neka decurlije, bar ce biti atrakcija ceo zivot.
 
Mackic:
U nisam znala da ima jos sims2 fanova :lol:
Mogu da se dobiju dvojke, samo se to ne desava bas cesto. Ja evo ih igram vec nekoliko meseci i samo tri puta mi se desilo da se rode dvojke. Mojoj drugarici se desilo da joj je jedna zena dva puta za redom dobila dvojke.

Ahahahaha, nisam jedina koja se relaxira Simsima!!
Imala sam i ja dvojke. Tata sim ucio da pricaju a mama sim ih ucila na tutu...i svi bili happy....samo sam morala da koristim cheat codes da ne popadaju u nesvijest od gladi i nespavanja.


Za 6 beba - malo je puno - ja bih voljela blizance - ali bi ih bas voljela imati - ali 6?!?!?! Neka, hvala! Vjerovatno bih se odlucila da odstranim najmanje 3oje. :oops:
 

Back
Top