2 mame= 12 beba

e, super je to ...ali...ovaj.....kolika su ta deca bila...dužina i težina kad su se rodili i kolika je verovatnoća da opstanu...............

Bebe su se rodile 10 nedelja ranije i naravno sad su u inkubatorima, doktori im posvecuju najbolju negu.


u kom su se to mesecu rodili.........9 - 3,5 meseca...... sa 5,5 meseci???????
da sam advokat u us...razbio bih tu kliniku.......
 
mammy:
Ahahahaha, nisam jedina koja se relaxira Simsima!!
Imala sam i ja dvojke. Tata sim ucio da pricaju a mama sim ih ucila na tutu...i svi bili happy....samo sam morala da koristim cheat codes da ne popadaju u nesvijest od gladi i nespavanja.

Koje sifre si koristila za to da ne propadnu roditelji? Meni je to najveci problem, pa onda moram da zovem dadilju...
 
Ines1864:
Od ove mlađe deca imaju od 311 do 538 grama, kako koja, i njihovo stanje je kritično. Od ove starije, bebe su teške oko 1350 gr.

uh...sjećam se jedne slike iz novina,kad otac drži na grudima jednu mini bebu,a ona ko loptica...valjda bješe najmanja rodjena beba,a preživjela...ne sjećam se tačno težine...
 
kaže se ugio i odstraniti.
meni su rekli kada je moja beba imala 6 meseci da izvadimo to napolje:(

inače beba od 2150 izgleda ko mače...i ima prstiće ko končiće...nožice ko palac debele...
ne smem ni da zamislim bebu od 400 g.
samo da požive, bio bi to veliki uspeh. zaista. ništa nije tužnije od bebe u inkubatoru:(
 
Moja beba je bila dva puta na foto terapiji, zbog zutice, odmah po rodjenju, rutinska stvar. Nisam mogla da gledam... Delovala mi je nezasticeno i plakala sam, bilo mi je strasno sto je u toj kutiji sama.
6 beba sa svim zahtevima, pa nisu to prasici.. Ne osudjujem pravo roditelja da biraju, sve i ako svi prezive, pa to je nemoguce za postici.. Ne govorim o dadiljama, govorim o majci.
 
To je 12 beba kojima treba smisliti ime! Mene je stalno pitao moj tata da dajem imena za neke bebe, ja sam oduvak sumnjala da je on to pravio okolo decu. I drugi su me pitali za imena ali on je pitao najvise puta.
 
srećica:
odstranim???:roll: :roll: :roll:

nije ti to celulit, da ga se odstranis, to su deca!

Али, пази, ако можеш да бираш да родиш 6 мишића од пола киле (пази, нису чак ни природно зачети, природа баш није предвидела такве ситуације!) који ће да се роде у 7. месецу, да проведу недеље у инкубатору и питање је да ли ће уопште преживети (и какво ће бити њихово психичко и физичко стање после свега)... Или ћеш да ''одстраниш'' троје и да родиш тројке, нормалне, здраве, на време...Шта би одабрала?
 
Hellen, kad bi izvesno takva situacija bila mnogim zenama bi bilo lakse odluciti. Problem je sto u realnom zivotu ni jedan lekar nece garantovati zdrave trojke, dvojke pa cak i jedno dete. Postoji samo verovatnoca, a i kolika je tesko ce ti sa sigurnoscu reci (potpisati se sigurno nece).
Onda je dilema oprilike ovakva (pod uslovom da bi majka zelela i svih 6oro) : Da li da ostavim sve i imam najvecu sansu da nesto ne bude u redu, ili ubijem jedno i malo povecam sansu da ostalih petoro budu u redu, ili ubijem dvoje i malo vise povecam sansu da ostalih 4oro bude u redu ili...ili ubijem 5-ero i imam najvecu sansu da jedno bude u redu ( s tim da ta sansa opet nije 100%iako je u nju ulozeno 5 zivota beba).

S druge strane sve te sanse su samo hipoteticke jer niko za sigurnoscu ne moze reci kolike su u odnosu na broj ostavljene dece (1%, 0.05%, 10% ???) i niko majci ne moze sa sigurnoscu reci sta ce konacan ishod biti ma koju odluku donela.
 
Тачно, нико ти никада неће гарантовати ни ако зачнеш само једно дете да ће бити све у реду!
Хоћу да кажем да ПРИРОДА НИЈЕ ПРЕДВИДЕЛА ДА ЖЕНЕ РАЂАЈУ ШЕСТОРКЕ! Тело жене није направљено за ту количину беба... Увек постоји одређени степен вероватноће, ОПТИМАЛНИХ УСЛОВА ЗА РАЗВОЈ ПЛОДА У УТРОБИ, а 6 беба у једној материци је далеко од оптималног, значи - ризик је већи!

И не слажем се са речју - убити бебу! Нарочито не у ситуацији када то значи сигуран опстанак другим бебама, а о мајци и да не говоримо!
 
И, мало је необично...(постоји и тема о томе)... Играмо се Бога, убацимо 6 оплођених јајашаца у женин стомак (потпуно неприродно и ризично), а онда више не смемо да се играмо Бога и да одстранимо неки плод јер је то ''убиство''....

Да се разумемо, наравно да подржавам вантелесну оплодњу, наравно да не подржавам абортус (али абортус као ''средство контрацепције''), али ово је нешто друго....
 
Da li je priroda predvidela ili ne, sasvim je nebitno posto zene uspesno radjaju sestorke. Evo na ovom linku je uradjeno istrazivanje sa 7 sestorki gde su sve prezivele.
http://www.mostonline.org/facts_sextprofile.htm

Medjutim postavlja se pitanje ako nismo predvidjeni za sestorke, sta je s petorkama? Ili pak sa cetvorkama?

Koji broj? Istrazivanja nema, pouzdanih podataka nema. Postoji samo reci veci ili manji rizik a to bogami ne olaksava odluku jer ne znamo da li je za 90% vece ili 2% vece (ili manje).
Ako cu ubiti 2 ploda da bi povecala sansu prezivljavanja za 2% ostalima - pitam se je li to opravdano...
Sad kad bolje razmislim uopste ne zam sta bi ja odlucila iako sam na pocetku teme imala stav o tome :).
 
Seća li se neko slučaja od pre 4-5 godina kada su kod nas rođene šestorke?
Takođe su preporučivali ženi da ne zadrži sve bebe ali je ona odbila. Rodila ih je pre vremena, ne sećam se koliko nedelja ranije, i nažalost jedno po jedno je gubilo život. Nijedna beba od šest rođenih nije preživela.
Od sveg srca želim ovim bebicama da se izbore za život ... ali ako postavim sebe u poziciju njihovih majki mislim da nikad ne bih prihvatila taj rizik.
 
Ako cu ubiti 2 ploda da bi povecala sansu prezivljavanja za 2% ostalima - pitam se je li to opravdano...

Мало је контрадикторно причати о ''убиству'' у оваквом случају. Молила бих да се заиста избаци тај термин. Хоћете рећи да би мама, која би одлучила да се од 6 оплођених јајашаца који су вештачки убачени (не зато да би се свих 6 родило, него да би се повећала вероватноћа да се бар једно прими) - била УБИЦА???
Зар није већи убица мама која је задржала свих 6, па су све умрле јер једноставно није било могуће да опстану све заједно? Та мама је све шесторо осудила на смрт, а да је дозволила да јој одстране 3 плода родила би здраве тројке, што је опет више него довољно за један пород!


Немојмо причати тим терминима у оваквом случају....

Ako cu ubiti 2 ploda da bi povecala sansu prezivljavanja za 2% ostalima - pitam se je li to opravdano

А ако би им повећала за 50%???

Medjutim postavlja se pitanje ako nismo predvidjeni za sestorke, sta je s petorkama? Ili pak sa cetvorkama?
Имаш ли информацију колики је проценат природно зачетих петорки?

uspesno radjaju sestorke

Колики је проценат ''успешно рођених'' шесторки у односу на то колики број те деце не преживи??? Колико је заиста ''успешно рођено'' дете које има 400 грама и које је прве месеце живота провело у инкубатору зато јер су родитељи хтели да буду светска атракција?
 
da nijedna od 6 beba ne lice jedna na drugu, sto znaci da nisu blizanci, trojke...

:lol: :lol: :lol:

Јоој, извини што се смејем.... Али у питању је ВАНТЕЛЕСНА ОПЛОДЊА, значи 6 јајашаца, оплођених и убачених у мамин стомак...
Они јесу близанци (по томе што су заједно у стомаку) али нису једнојајчани..... Близанци који су потпуно идентични настали су из ЈЕДНОГ јајашца које се после оплођења поделило....
 
Hm, ne znam zasto se ovde dosta cesto spominje rec "prirodno", kad u ovom slucaju ama apsolutno nista nije prirodno. Od vestackog zaceca do nosenja 6 beba, i na kraju preranog porodjaja zbog kojeg se opet bebe vestacki odrzavaju u zivotu (jer da se priroda pitala svih 6 do sada bi vec bilo pokojno). Tako da je ova cela prica cisto igranje boga od pocetka do kraja.
 
Hellen:
Зар није већи убица мама која је задржала свих 6, па су све умрле јер једноставно није било могуће да опстану све заједно?
Ubica cega? Mesas ubistvo ploda u ranoj trudnoci i nesrecan slucaj smrti bebe. Te dve stvar nisu isto. U prvom slucaju je nebitno je'l ubica ili nije, mislim ubila je plod tek zacet, to ti je isto kao i komarca... U drugom slucaju joj je umrlo dete. Kako je neko moze zbog toga nazvati ubicom. Nadala se najboljem uz zdravstvenu podrsku i desilo se.



Hellen:
Та мама је све шесторо осудила на смрт, а да је дозволила да јој одстране 3 плода родила би здраве тројке, што је опет више него довољно за један пород!
Odakle ti to da bi rodila zdrave trojke?


Hellen:
А ако би им повећала за 50%???
Poenta je bila u tome da neznamo te podatke i da je zbog toga tesko odluciti. Nadala sam dobiti jos koje misljenje o tome da bi diskusija bila konstruktivnija.


Hellen:
Имаш ли информацију колики је проценат природно зачетих петорки?
Колики је проценат ''успешно рођених'' шесторки у односу на то колики број те деце не преживи???
Citavo moje glasno razmisljanje na temu je zbog nedostatka ovih podataka! U tome je stvar, da neznam i da je meni konkretno zbog toga tesko doneti odluku.


Hellen:
Колико је заиста ''успешно рођено'' дете које има 400 грама и које је прве месеце живота провело у инкубатору зато јер су родитељи хтели да буду светска атракција?
Ti ne znas koliko ce bebe imati gr i ne znas zbog cega su ih roditelji ostavili vec spekulises. Onih 42 beba koje sam ostavila na sajtu su bile daleko teze od 400 grama.
 
Hellen:
Али, пази, ако можеш да бираш да родиш 6 мишића од пола киле (пази, нису чак ни природно зачети, природа баш није предвидела такве ситуације!) који ће да се роде у 7. месецу, да проведу недеље у инкубатору и питање је да ли ће уопште преживети (и какво ће бити њихово психичко и физичко стање после свега)... Или ћеш да ''одстраниш'' троје и да родиш тројке, нормалне, здраве, на време...Шта би одабрала?


slazem se sa tim, ali rec odstraniti mi je pregruba.
 

Back
Top