hrani sina, pa salji u vojsku..

Švajcarska je država projekat, napravljen da služi za pranje i čuvanje novca mušterijama u Francuskoj, Nemačkoj i Italijii.Da nije tako, Hitler bi je pocepao kao masnu krpu.Besmisleno je poređenje Švajcarske sa bilo kojom državom na svetu u svakom smislu i pogledu.

nadmudrivanje? ok...i napisah'' i sve pare ovog sveta kod njih '' tako da meni ne moraš da objašnjavaš...nekad se učilo čitanje sa razumevanjem...dakle neutralan ne znači nenaoružan, Japan, Malta, Meksiko, čuvena Švedska i još drugih da ne nabrajam....ko je koga stvorio i zašto je nebitno u ovom kontekstu, neutralnost takođe nije tema, ovde se priča o vojsci i treba li je ponovo formirati ili ne...ono što smo nekada bili više nećemo nikada ponovo postati...kako će ići u vojsku i boriti se za svoju zemlju neko ko svoju zemlju ne voli, ne oseća je domovinom, čeka da poraste i pobegne negde gde će živeti normalno i biti plaćen za svoj rad ? ukoliko mi neko kaže da gledam stvari kroz prizmu novca, u pravu je, jer zemlja u kojoj si se rodio treba da vodi računa o stanovništvu a ne da mu služi kao glasačka mašina i meso za topove kad je potrebno...definitivno ne vojsci i još jednom projektu vlasti za zamazivanje očiju i sklanjanje pravih problema pod tepih...
 
nadmudrivanje? ok...i napisah'' i sve pare ovog sveta kod njih '' tako da meni ne moraš da objašnjavaš...nekad se učilo čitanje sa razumevanjem...dakle neutralan ne znači nenaoružan, Japan, Malta, Meksiko, čuvena Švedska i još drugih da ne nabrajam....ko je koga stvorio i zašto je nebitno u ovom kontekstu, neutralnost takođe nije tema, ovde se priča o vojsci i treba li je ponovo formirati ili ne...ono što smo nekada bili više nećemo nikada ponovo postati...kako će ići u vojsku i boriti se za svoju zemlju neko ko svoju zemlju ne voli, ne oseća je domovinom, čeka da poraste i pobegne negde gde će živeti normalno i biti plaćen za svoj rad ? ukoliko mi neko kaže da gledam stvari kroz prizmu novca, u pravu je, jer zemlja u kojoj si se rodio treba da vodi računa o stanovništvu a ne da mu služi kao glasačka mašina i meso za topove kad je potrebno...definitivno ne vojsci i još jednom projektu vlasti za zamazivanje očiju i sklanjanje pravih problema pod tepih...
Pišeš gluposti.Niko ne ide u vojsku da bi se borio za domovinu,establišment i slične stvari.Ovo je država u kojoj svakih 20-30 godina izbija rat i treba znati koristiti oružje.Žene nisu nikad nikog sačuvale.Možda neko jednog dana u skorijoj budućnosti odluči da istrebi Srbe i zatvori granice.Ja ne želim da me bilo ko štiti ako budem mogao da mrdam.
 
Poslednja izmena:
Како смо се избориле и себе усосиле, ми ћемо у војску а мушкарци да суше пуслице.
Puslice mogu samo da jedem i nista vise [emoji38]

@Tema:
Moja generacija je prva koja nije isla na obavezno sluzenje vojnog roka.
Nemam pojma da li ce da me zovu i da li nesto mogu da me nauce za 15 dana sto moze zaista da zatreba u slucaju katastrofe.

Pitanje za ženski deo, da li mislite da i devojke/žene treba da prodju slicnu ili istu obuku?
 
Pa kad titrate sinovima preterano i onda se čudite kad postanu cavuljage koje ništa osim instagrama ne znaju. :lol:

Истина.
Ми смо криве, наше је да васпитавамо децу.

Нажалост, ово лудило је толико узело маха да се бојим да нам нема помоћи.

"Savremena žena, to je žena koja je spremna da izgubi svaku vrlinu, i onu u kojoj je jedino bila viša od muškarca, samo da zadobije pravo na ono zbog čega se i sam muškarac uvek smatrao nižim od žene. Ona više nije naša žena, ni majka, ni drugarica, ni saradnica. Sišla je na ulicu, napustila kuću, ostavila drugima svoju decu.”

Иако многе не воле Дучића, и често виде деградирање, ја га напротив, доживљавам другачије. И поздрављам већину ставова.
 
Puslice mogu samo da jedem i nista vise [emoji38]

@Tema:
Moja generacija je prva koja nije isla na obavezno sluzenje vojnog roka.
Nemam pojma da li ce da me zovu i da li nesto mogu da me nauce za 15 dana sto moze zaista da zatreba u slucaju katastrofe.

Pitanje za ženski deo, da li mislite da i devojke/žene treba da prodju slicnu ili istu obuku?
Ne moramo.
Naucice nas tate da pucamo i da se branimo.
Neke pistoljem a neke glavom. ;)
 
budalaština......... moje dete je naučnik, zvanićno verifikovan i to sfe,,, ( : tako da ono, otadžbini ne znam ko može više da doprinese, onaj ispod šlema koji mozga nema ili on.... ići će i u vojsku...ako on to bude želeo i samo tada.

- - - - - - - - - -

Znaci moj tata moze opet u vojsku :lol:
Moram ga nazvati da ga zezam :malav:

dada..... ma bre... pazi, ja sam reko...nema tu nekog otpora vulinovoj ideji....ljudi bi se zezali tamo, u tome je poenta dobrog dela vežbi...a i plaća se, ljudi....ne znam gde živite, al ne biti na kazanu kutjnom 2 nedelje i dobijati neku kintu za kampovanje u prirodi sa društvom, uopšte nije loša ideja...za dobar deo srbadije....
 
budalaština......... moje dete je naučnik, zvanićno verifikovan i to sfe,,, ( : tako da ono, otadžbini ne znam ko može više da doprinese, onaj ispod šlema koji mozga nema ili on.... ići će i u vojsku...ako on to bude želeo i samo tada.

- - - - - - - - - -



dada..... ma bre... pazi, ja sam reko...nema tu nekog otpora vulinovoj ideji....ljudi bi se zezali tamo, u tome je poenta dobrog dela vežbi...a i plaća se, ljudi....ne znam gde živite, al ne biti na kazanu kutjnom 2 nedelje i dobijati neku kintu za kampovanje u prirodi sa društvom, uopšte nije loša ideja...za dobar deo srbadije....

ovo je bas visak
msm sta god mislili o vojsci i sluzenju roka i budalastinama od zakona koje donose kvalifikovati ljude koji nose slem ovako ili onako kao ljude bez mozga i stavljati ih u neki nizi rang poprilicno je bzv
 
vojnik od 65 ko zec.............. samo traži grm na 20m da ga zapiša zbog slabe prostate...... ( :

- - - - - - - - - -

ovo je bas visak
msm sta god mislili o vojsci i sluzenju roka i budalastinama od zakona koje donose kvalifikovati ljude koji nose slem ovako ili onako kao ljude bez mozga i stavljati ih u neki nizi rang poprilicno je bzv

da, ali za to o čemu pišeš služi - profesionalna vojska.....ne ćiletov tjale..

eo, vi tjete žene da dbranite obraz ćestitome srbskome vojniku....nornalno, pre toga naučite muške da zašivaju dugmeta i da nameštaju krevet....da ne bude usrana kutja kad se vratite sa vvežbe ili u budućnosti fronta...
 
Koja crna vojska, kakve vežbe i ratovanje, ljudi sve su to obične gluposti!
Ja sam bio u vojsci 2006-e u tada naj elitnijoj kasarni u Srbiji kada je u pitanju redovno služenje vojnog roka. Čisto sticajem okolnosti, niti sam bio pametan, niti sposoban, niti lep... Žgoljavi, pogubljeni, seljačina, nego od nas 200 i nešto na regrutaciji ja bio bukvalno zadnji. I ona komisija što je određivala ko će šta da bude, već popunila normative za sve ostalo. Auto jedinicu dobili ovi što su birali, vezu oni školovani, oni sa vezom šta god su hteli... I dok sam ja došao na red, ostalo mi da biram hoću li vojnu policiju ili neki hardkor tandaramandara specijalci. Reko daj vojnu policiju, šta da radim.
I znate šta sam naučio? - Da savijem ćebe, ribam klonjare i pucam iz puščetare koja je bila godinu starija od mene i užasno vukla na gore ulevo pa sam kad hoću da pogodim metu morao da nišanim tamo negde u šumu.
Od ratnih taktika sam učio "Uraaaaa" i "Juriiiš" metode, šta je MRUD, šta je RUP-12, šta je RUT-1, i šta su ostala sredstva poslednji put u svetu korišćena 1914. Ponavljam, u elitnoj vojnoj jedinici i to 2006-e.
I onda neko priča o nekoj mobilizaciji, nekom ratovanju, nekom vraćanju Kosova, nekom srpskom inatu i herojstvu... ma nemoj srati, leba ti i soli nego gledaj šta ćeš sutra da jedeš i od čega ćeš da platiš račune i kako da spasiš sopstvenu guzicu.


ja sam bio u slicnoj jedinici'92-93...
Sreca te nam je komandant bio iskusan borac,pa nas je ucio samo stvari koje mogu da nam zatrebaju,i koje su nam trebale.
Ostali jadnici (obicna vojska) su vezbali neke stvari koje su prevazidjene jos na Kajmakcalanskoj bici....



Puslice mogu samo da jedem i nista vise [emoji38]

@Tema:
Moja generacija je prva koja nije isla na obavezno sluzenje vojnog roka.
Nemam pojma da li ce da me zovu i da li nesto mogu da me nauce za 15 dana sto moze zaista da zatreba u slucaju katastrofe.

Pitanje za ženski deo, da li mislite da i devojke/žene treba da prodju slicnu ili istu obuku?

Za 15 dana mozes da naucis dovoljno,ako imas pravilnu obuku.
A dovoljno je da te nauce kako se puca iz kojeg oruzja,kako se rasklapa i cisti,kako pravilno da koristis izto da ne ubijes sebe ili drugog,da ne ostanes bez oka,prsta...
Po meeni je to sasvim dovoljno da zna svaki covek,i to moze da se uci i u srednjoj skoli,par dana godisnje da se ide na gadjanjeSve ostalo sto vojska nosi je ispiranje mozga i lecenje kompleksa dezertera.


Ako nema navrsenih 60 godina nije star, ali hajde da ne slutim coveku neku petljanciju s vojskom. :)

Zavisi.Mislim da je 55 god. maksimum,ja sam vec sa 35 prestao da budem u spisku osim u slucaju ratnog stanja.
 
nisam ali opet ne mislim da svakog ko nosi slem treba da nazoves glupim samo zto sto nosi slem, koje god godine, za koju god vojsku itd
neko jeste glup, neko nije ali samo to sto nosi slem ne znaci da je gluplji od naucnika

nema potrebe da mi ubacujes u usta reci koje nisam rekla
 

Back
Top