Etika otpora

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tlačitelji... ne mogu postojati bez potlačenih. To je jedna realnost. To nisu dvije odvojene realnosti.
Jedna strana omogućava iskustvo drugoj. Shvataš li ti to??? Ne. Dobro.

Uzmi primjer djece u igri. Bila si dijete, bio sam. Kad smo se dogovarali koju igru ćemo igrati takođe
smo uzimali i uloge koje ćemo igrati da bi igra imala smisla. Ista djeca su uzimala uloge mama i tata,
kauboja i indijanaca i drugo... shvataš. Tako je i u 'stvarnosti ovog 'Svijeta', dijelimo uloge. Zašto?
Zato što se na putu življenja desilo iskrivljenje shvatanja naše prirode, prirode kreatora/aktera, Jednote.

Kada se kreator uspavao u ulozi, postao je 'subjekat', upao je u polarizaciju i totalno zaboravio sebe
koji je stvara. A uloga univerzuma je da uvijek daje svim svojim subjektima sve ono što im je potrebno
da snivaju svoje snove. Uvijek im daje njihove suprotnosti, dok god oni žele da se kroz suprotnosti
ispoljavaju, doživljavaju postojećim, realnim.

Interesantno poređenje.
Ali, što nisi umesto dečije igre izabrao sliku iz nekog logora smrti?

Slobodno me izostavi u svakom sledećem komentaru.
Meni, ovako neprosvetljenoj, život izvan realnosti u sopstvenon svetu nestvarnih ideja
može imati samo jednu šifru.
 
Bilo je potrebno više od dva miliona godina razvoja i usavršavanja da bi čovek dospeo dovde,
a to je nešto malo više od zverke.
Naoružajmo se strpljenjem, za ko zna još koliko.
Ne postajemo bolji ako negiramo realan svet, ako ne razlikujemo uzroke od posledica.
 
Pored takvih kojih se ne tiče ništa osim ličnog spokojstva, na sreću čovečanstva
uvek će biti angažovanih, spremnih na otpor i žrtvu protiv svakog hitlera, staljina, pinočea...
Da li će otpor biti nenasilan ili nasilan, zavisi od pameti uzurpatora.
Što ga ne posavetuješ da treba mirno da se povuče i utone u nadgradnju svoje duše?

I uzgred, ali najvažnije - Proroda nam nije data da je koristimo i prevaziđemo,
već da se u nju uklopimo i da je čuvamo.


Totalno si u zabludi. Ne očekujem da ćeš shvatiti šta govorim, ne ide preko noći, postoji nadgradnja svjesnosti.
Svjesnost je hijerarhija. Ako misliš da nisam u pravu, uporedi svoj nivo svjesnosti sa nivoom svjesnosti životinje
u prirodi (mrava, mravojeda, hijene, lava, slona, majmuna i drugih), pa se onda vrati na forum i reci mi da ste
na istom nivou svjesnosti, ti-čovjek i majmun ili hijena, ili pak mrav. Životinje su se dakako uklopile u prirodu.


I uzgred, ali najvažnije - Proroda nam nije data da je koristimo i prevaziđemo,
već da se u nju uklopimo i da je čuvamo.


Aha, dakle priroda ti je data da postaneš predatort ili žrtva i da se u taj sistem utopiš? Pa već si u njemu,
što se onda buniš? Sad ti se odjednom ne sviđa, pošto u toj priči izgleda NISI predator.

A o čuvanju prirode...pa čuvaj je, ko ti brani???
Ja nigdje nisam govorio o destrukciji i uzurpaciji prirode kad sam rekao da nam je data da je koristimo, odakle
si samo mogla da izvedeš takav zaključak??? Znaš odakle? Iz svoje glave. Iz zabarikadiranog ega koji sve vidi
kroz puščani otvor na bunkeru. Hej, znaš šta, uzmi hakima za ručicu i zajedno se BUNITE!!!!!!! Bunite se dok se
totalno ne ZBUNITE.... možda će vam to pomoći da se probudite iz BUNILA. ;)


Pored takvih kojih se ne tiče ništa osim ličnog spokojstva, na sreću čovečanstva
uvek će biti angažovanih, spremnih na otpor i žrtvu protiv svakog hitlera, staljina, pinočea...

Da je više ovakvih kao što sam ja Hitler i drugi ne bi imali ikoga da ih podrži, ne bi imali s kim da stvaraju fašizam
i drugo, niti bi pak imali ikoga da im se onda odupire. Bili bi sami, usamljeni u ideji, ostavljeni da bez fokusa ičije
pažnje implodiraju svoju ideju, u sebi, dok još ni 'I' od nje nije postalo ovaploćeno kao moguća stvarnost u svjesnosti
druge jedinke.

(Pročitaj ovu gore ispisanu rečenicu mnogo puta dok ne shvatiš šta sam rekao... )

Da je pak više ovakvih kao Ja, više nas bi se povodilo Savješću i znanjem-o-sebi, i naše duše bi se realizovale
onako kako su u Bogu stvorene: u Ljubavi, u harmoniji, u Miru a kao rezultat samorealizacije duša doživljavali bi
smo, svi, radost življenja. U takvom 'Svijetu' već ne bi bilo moguće da se pojave POTLAČENI I POTLAČITELJI.

Razmisli.
 
Poslednja izmena:
Interesantno poređenje.
Ali, što nisi umesto dečije igre izabrao sliku iz nekog logora smrti?

Logori smrti su posledica učešća takvih kao što si ti, samo sa druge strane spektra.
Ti bi sad te iste, koji su sijali smrt i sama u smrt poslala. Ko tebi daje pravo da odlučuješ
o životu i smrti??? Znaš ko? Isti onaj koji je dao pravo i onim drugima: Đavo u vašim glavama.
A Đavo je INTELEKT koji djeluje bez nadzora SAVJESTI u čovjekovom razumu.



Slobodno me izostavi u svakom sledećem komentaru.
Meni, ovako neprosvetljenoj, život izvan realnosti u sopstvenon svetu nestvarnih ideja
može imati samo jednu šifru.

Da si prosvijetljena NISI. To znaš i ti kao što i ja znam takođe. Ali svi ćemo se prosvijetliti...
kad za to budemo dovoljno odrasli u duhu. Ja ću te izostaviti iz komentara kad izaberem da to
učinim, a sve dok si na javnom forumu i dok daješ svoje komentare, ja ću shodno prilici birati
da li ću ili pak da l' neću koristiti tvoje komentare kao povod prosvjetljenju istine. A ti sad sama
za sebe odluči da li ćeš dalje pisati ili pak ne. To nije do mene. Ti imaš slobodnu volju, kao i ja.

- - - - - - - - - -

Bilo je potrebno više od dva miliona godina razvoja i usavršavanja da bi čovek dospeo dovde,
a to je nešto malo više od zverke.
Naoružajmo se strpljenjem, za ko zna još koliko.
Ne postajemo bolji ako negiramo realan svet, ako ne razlikujemo uzroke od posledica.


Da bi razlikovala uzroke od posledica moraš da budeš iznad jednog i drugog. Jesi li???
 
Gdje god i u bilo čemu osjetimo otpor, to treba da nam bude znak da se nečemu suprotstavljamo,
dakle ne prihvatamo ga onakvim kakvo jeste. Suprotnosti nestaju kada shvatimo ono-što-jeste
onakvim kakvo jeste. Tada mu se ne opiremo već ga puštamo da bude a mi se fokusiramo na
ono što za sebe istinski želimo. Govoriti o 'Svijetu' kao o nečemeu realnom nije ništa drugo do
totalna zabluda. Svijet postoji samo u našoj svjesnosti. Ono što Svijetu prethodi je nešto sasvim
drugačije, nešto što samo po sebi već postoji u harmoniji duha. Iz tog duha mi pozajmljujemo
informacije kako bi smo stvorili svoje vizije, percepcije 'Svijeta'.
 
Tek kada budemo priznavali bolje od sebe tada ćemo stvoriti uslove i da propuštamo bolje od sebe.

Dakle, prvo je moral i hrabrost uslov svih uslova

Danas se gori propuštaju od gorih.

Kupili su ih okupatori. Oni ih drže. Što su nama gori njima su bolji. I ne možemo ih ukloniti našim oružanom silom. Oni će uvek biti tom silom jači. A ako hoćemo slobodu kao (ranije) Vinetnam, Angola... (skorašnje) Avganistan, Irak, Libija... e, to će tek biti pakleno ropstvo!

A ima izbora. Ne tom silom. GANDIJEVOM SILOM!

https://forum.krstarica.com/showthr...vo-drustvo?p=36761728&viewfull=1#post36761728
 
Ne može se tiranima čivečanstva oduzeti moć njihovim oružjem - nuklearnim bombama, nego pameću - uzdizanjem svesti na više nivoe, čime se svaka moć tiranina anulira, bez upotrebe ikakve druge sile.
 
Kako evolucija odmice u sebe uvlaci sve vise nizih bica, pa je i razlika sve vidljivija,

sto dodatno pojacava evoluciju. Moral je taj koji odrzava kontinuitet evolucije.

Revolucije, prevrati i odrzavanje sistema sile i novca su prezivljene i normalno je da ih niza bica koriste protiv evolucije.

Evolucija je kao reka koja povlaci istomisljenike, ali ne protiv nekoga, nego kao ritam zivota nastavlja svojim putem.
 
Gluposti. Ja već živim u Svom svijetu i nisam ovdje da mjenjam tlačitelje niti potlačene, ja sam ovdje da
živim svoje iskustvo i da se uzdignem iznad tog začarnog kruga.

Otkud u tvom mirnom i harmoničnom svetu potreba da bilo koga ispravljaš? :think:

- - - - - - - - - -

Pomuzi kravu, Hakime. Davaće ti hranu. A kad je pomiluješ neće te gaziti.


Soma opet pojeftinila?
Kupili su ih okupatori. Oni ih drže. Što su nama gori njima su bolji. I ne možemo ih ukloniti našim oružanom silom. Oni će uvek biti tom silom jači. A ako hoćemo slobodu kao (ranije) Vinetnam, Angola... (skorašnje) Avganistan, Irak, Libija... e, to će tek biti pakleno ropstvo!

A ima izbora. Ne tom silom. GANDIJEVOM SILOM!

https://forum.krstarica.com/showthr...vo-drustvo?p=36761728&viewfull=1#post36761728

Da si pazio na časovima čuo bi da je Gandi planirao dve faze otpora, postoji njegovom rukom napisan i razrađen plan.
Prva faza koju je Gandi pokrenuo je planirana kao nenasilna. Gandi nije verovao u uspeh i zato je predvideo drugu, nasilnu fazu, u kojoj je kalkulisao i broj žrtava sa svake strane.
Do druge faze nikada nije došlo jer su se Britanci tokom prve faze povukli.
Tako je stvoren mit o nenasilnom otporu.
Britanci su shvatili da postoji sila od milijardu stanovnika Indije da na komandu sednu gde su se zatekli, i potpuno parališu život, dok se Britanci ne povuku.
Takav nenasilan otpor nije moguć u zemlji koja nema milijardu složnih ljudi.
Pozivati se na Gandija je licemerno.
 
Poslednja izmena:
Eto tako. :ok:

Oni koji podižu revolucije bace sebe u smeće kao otpad evolucije! :sad2:

Pobuna protiv nepravde nije revolucija; sve dok joj se ti ne pridružiš to je samo otpor.
ал тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветлија!

- - - - - - - - - -

Ja ne ispravljam no prosvjetljavam istinu. A vi ispravite u sebi što je isktivljeno.

Zar ne živiš unutrašnju harmoniju prosvetljenje mir? Otkud tebe u blatu sa mnom?
Ja znam gde sam se okliznuo i kako sam blata dopao - prepoznao sam zlo i napao ga. Ali ti, koja mantra tebe dovodi u blato?

- - - - - - - - - -

Pitanje je dana kada ćete i vi postavljati pitanja kojima vas ja sada uvežbavam.
Niemoller je mudro napisao:

Kada su nacisti došli po komuniste,
ja sam ćutao;
jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
ja sam ćutao;
jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
ja se nisam pobunio;
jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
nije preostao niko da se pobuni.
 
A jesi li ti primijetio da ja ne udaram motkom po glavi, nitinikog ngovaram na takav akt,
već samo dajem ono što imam a vi to ne morate uzeti niti to uopšte morte primnijetiti??
Možeš uvijek preskočiti ono štom piešem ako ti se ne čita. U drugu ruku ti pozivaš ljude
da djeluju protiv drugih ljudi. Tu si se toatlno izgubio.
 
Uvek je pravo vreme pozvati ljude na ljudskost.

Pobuna protiv nepravde je uvek ljudska. Prihvatanje ili tolerisanje nepravde je antiljudsko i anticivilizacijsko delo.

- - - - - - - - - -

A opravdavanje nepravde je otelotvoreno zlo.
 
Zar ne živiš unutrašnju harmoniju prosvetljenje mir? Otkud tebe u blatu sa mnom?
Ja znam gde sam se okliznuo i kako sam blata dopao, prepoznao sam zlo i napao ga. Ali ti, koja mantra tebe dovodi u blato?

Načisto si se zagubio. Napao si zlo... haha... napad je zlo po sebi. Zlo se zlom ne otklanja.
...
Ja ne silazim u blato. Stojim na suvom tlu i pružam ti ruku... ali ti voliš blato i ne želiš iz njega.
Naravno da živim u harmoniji sam sa sobom i svime u sebi, ali i padam, i primjećujem to dok još padam, te ne
dozvolim da padnem do dna. Unutrašnja harmonija je prihvatanje svega onakvog kakvo jeste. To znači da shvataš
da svako stvara projekciju svog svijeta i da stoga u tom svijetu ispoljava sebe onako kakav je on sam unutar i da to
tako i prihvatiš. To takođe znači da sve te projekcije imaju i svoj izvor i odraz u duhu, u kolektivnoj svjesnosti, te
odatle i kupimo utiske i na njih reagujemo. Na mene ti utisci imaju sasvim drugačije značenje no na tebe recimo.
Ja se ne postavljam u svijetu kao opozicija bilo čemu, čak ni tvom komentaru, iako ti to možda baš tako vidiš. Moja
uloga u svijetu je da primjećujem i da otkrivam istinsku postavku stvari i stvarnosti. Uzroke i posledice ne gledam
odvjeno jedno od drugih, jer oni to nisu. Zato se distanciram od cjelovitog odnosa te ga mogu sagledavati u cjelovitosti
kao nepristrasni, neutralni posmatrač. Ti to još ne umiješ. U nekim vremenima mi se učinilo da si tome bio veoma blizu,
ali u zadnjih nekoliko mjeseci si se okliznuo... i još uvijek kližeš... Valjda ćeš se probuditi iz tog sna, bilo bi mi drago.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top