Život bez ljubavi je greh

Dok postoji zaljubljenost ne postoje problemi. I kada, sa strane gledano, postoje problemi, ti problemi nemaju vlast nad zaljubljenima.
Kad izgubimo naivnu zaljubljenost postajemo loši, nesrećni i nezadovoljni ljudi.
Raditi i živeti sa oduševljenjem, iz čiste ljubavi, strasti (koja jasno dolazi od reči stradanje) jeste razlog postojanja.
Stanje opčinjenosti je više stanje svesti. Život u plamenu i život u naivnosti. Ljubav.
Živi smo samo onda kada volimo. Sve drugo su mrtva dela i mrtve trke.
Kad si zaljubljen niko te ne može povrediti.
Možeš se truditi da živiš po ljudskim pravilima, i to će biti teško, bolno i neiskreno. Zaljubi se, i sva do tada teška pravila će postati normalno stanje, način života. Nećeš nikada ukrasti, nećeš lagati, nećeš nikada varati kada si zaljubljen. Nema potrebe, imaš sve.
Zaljubljenom možeš pretiti čime god, on će se samo radosno smeškati zbog ljubavi kojoj se predao.
Zaljubljeni ljudi ni ne pričaju iste stvari koje pričaju oni koji nisu zaljubljeni. Kada se zaljubiš u čoveka koji je totalni magarac, kada i svi drugi vide da je magarac, ti ne vidiš magarca. Uši su mu dva metra ali ti vidiš princa. Zaljubljen je naivan i lud, i ne vidi normalno.

A, u stvari, samo tada vidi normalno.

- - - - - - - - - -


Sve je to tako, stari druže, osim osnovne stvari: pričaš o različitima.
Ljubav i zaljubljenost nisu ista stvar.
 
ne no su snovi za one koji ne mogu podneti stvarnost

ne no za mentalno obolele
mada zaljubljeni i jesu mentalno oboleli kad razmislim tkd..izjava na mestu

Šta je "stvarnost"? Da li su reči koje sada čitaš stvarnost? Da li su tvoja osećanja stvarnost? Da li je glad stvarnost? Ili težina praznih misli?

Kako znaš da nisi mentalno oboleo i da zasigurno prepoznaješ stvarnost?
 
Ne mogu a da ne primetim sa koliko strasti branite sopstveno misljenje a osporavate tudja...prosto se oseca taj...elektricitet...

Uloga ovog dragog Arlekina na forumu je izuzetno važna. Ukoliko njegove opaske ne doživljavate lično, shvatićete koliko je koristan onima koji. uz njega, svoje stavove i znanje učvršćuju. Meni je neobično drag na dvoru Krstarice u svojoj teškoj ulozi Lude.
 
@tema :sad2:
kakvo meshanje zaljubljenosti i ljubavi?
plus ako verujesh u gresh verujesh i u boga, znachi tema u startu selektuje korisnike
zatim, zar nije bog ljubav, znachi, daruje nam istu
a oni koji bacakaju bozje darove idu u ad , jel tako
ja ne znam, nisam odavle

Bila bi sasvim u pravu kada se kao greh ne bi racunalo i greh prema moralu jedinke ili ovde morala drustva.

Medjutim, kada se radi o ljubavi, "gresnik" je sam sebi sudija i sam trpi kaznu,
pa nije potrebno niko da mu trazi greske niti osudjuje.
 

Back
Top