legalizacija marihuane

da li ste za legalizaciju marihuane?

  • za

  • samo u medicinske svrhe

  • protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Elvin

Poznat
Poruka
9.874
posle rasprave o abortusu resio sam i ja da pokrenem jednu temu oko koje se vode zestoke diskusije u razvijenijim zemljama

dakle da li ste :
- za legalizaciju marihuane
- za legalizaciju,ali samo u medicinske svrhe
-ili protiv

molim samo bez nepotrebnog vredjanja
 
Odlucno se izjasnjavam "za", ne samo iz razloga sto marihuana, kako se to obicno kaze, pripada "lakim drogama", koje ne izazivaju fizicku zavisnost. Meni, u stvari, smeta to velicanje takozvanog trezvenog sveta, koji se, u opoziciji prema konzumiranju narkotika, proglasava za nepatvorenu vrednost. Da se odmah razumemo, nemam nikavih iskustava sa marihuanom, ja sam vise za "casicu", ali iznad svega gajim netrplejivost prema paradigmi cistog, ispeglanog i - sterilnog covecanstva.

Za razliku od "teskih droga", marihuana nije "sistemska", ne proizvodi velike bosove, ne prizvodi ogromnu dobit, koja je automatski u funkciji kapitalistickih opdnosa. Marihuana je, u stvari, spomenik jednog ugusenog bunta, jedne jeresi koja je u medjuvremenu postala institucija, pa je od njene jereticnosti ostalo tek po koji ******..
 
Dokaz za moje predjasnje tvrdnje je i cenzura poslednje reci prethodnog posta. Zamislite, na Forumu se ne sme imenovati cigareta sa marihuanom, cije je pocetno slovo "dz". Sticem utisak da se ovo cenzurisanje obavlja utomatski, u funkciji ugradnje "recnika novogovora" u ovu virtualnu komunikaciju.
 
ja sam za i obrazlozicu zasto:

-posto je marihuana opsteprisutna legalizacijom drzava bi je stavila u legalne tokove,mogla bi da ubire porez,a takodje morala bi da uvede obaveznu kontrolu kvaliteta,sto bi sprecilo distribuciju nekvalitetne marihuane
-korisno je za turizam beograd bi mogao da postane istocnoevropski amsterdam
-ne izaziva nista veci nivo zavisnosti od cigareta i alkohola
-moze se koristiti u medicinske svrhe
 
Elvin:
posle rasprave o abortusu resio sam i ja da pokrenem jednu temu oko koje se vode zestoke diskusije u razvijenijim zemljama

dakle da li ste :
- za legalizaciju marihuane
- za legalizaciju,ali samo u medicinske svrhe
-ili protiv

molim samo bez nepotrebnog vredjanja

Apsolutno protiv! Elvine, izbaci ono u medicinske svrhe jer upotreba marihuane u medicinske svrhe nije zabeležena. Izvesnu medicinsku upotrrebu, pored morfina i heroina imaju speed (amphetamini sulfas) i metamfetamini sulfas (extazi), kokain, ali marihuana i LSD nemaju primenu u zvaničnoj medicini i farmaciji
 
Protiv svake vrste opijata i naravno protiv trave zbog mnogih razloga , neki su psihološki (ne lični) , neki su fiziološki , a neki socijalni....

-Izaziva zavisnost
-pospešuje odlaganje rešavanja problema
-pospešuje stvaranje virtualne stvarnosti
-predstavlja medjuetapu u iskazivanju hrabrosti i dokazivanju kod tinejdžera i kao takva premošćuje jaz koji bi postojao izmedju droga i ostalih poroka.....
-meni nije cilj da mi je država bogata na račun siromašnog i jadnog naroda
-i ovako je previše izgubljenih mladih ljudi , koji gledajući koncert stojeći povraćaju po sebi , ne trepnuvši iako sam skoro imao iskustvo djuske u klubu prepunom ufiksanih i nekog čudnog ritma koji nije prestajao satima koji je bio interesantan u smislu da se osećaš u društvu bez isfrustriranih , kao da si sam , a nisi sam.....
-eksperimentisanje i predlaganje nečega o čemu nemaš pojma radi elokvencije slobode je tako neodgovorno da furta moram da definitivno shvatim kao egzibicionistu bunta, a ne kao odgovornog filozofa.....

I dalje sam za raspravu , jer postoje još razloga kojih nisam trenutno mogao da se setim , a trava ih sadrži u sebi.
 
Apsolutno protiv! Elvine, izbaci ono u medicinske svrhe jer upotreba marihuane u medicinske svrhe nije zabeležena. Izvesnu medicinsku upotrrebu, pored morfina i heroina imaju speed (amphetamini sulfas) i metamfetamini sulfas (extazi), kokain, ali marihuana i LSD nemaju primenu u zvaničnoj medicini i farmaciji


nekoliko americkih drzava dozvoljava upotrebu marihuane uz recept...ne verujem da bi oni to uradili tek tako...
 
glasao sam za,mada nije postojala jos jedna opcija-dekriminalizacija,koja je najbliza mom shvatanju...dekriminalizaciju bi trebalo urediti kao u holandiji,znaci kontrola kvaliteta marihuane,odredjena mesta na kojima se uziva i prodaje,i strogo sankcionisati svaku prodaju ili omogucavanje uzivanja marihuane maloletnicima
 
serb_pagan:
glasao sam za,mada nije postojala jos jedna opcija-dekriminalizacija,koja je najbliza mom shvatanju...dekriminalizaciju bi trebalo urediti kao u holandiji,znaci kontrola kvaliteta marihuane,odredjena mesta na kojima se uziva i prodaje,i strogo sankcionisati svaku prodaju ili omogucavanje uzivanja marihuane maloletnicima

otprilike...
al znash kad ce da je legalizuju :)
mnogo im se vishe ovako isplati...
 
Tuzni_patak:
Protiv svake vrste opijata i naravno protiv trave zbog mnogih razloga , neki su psihološki (ne lični) , neki su fiziološki , a neki socijalni....

-Izaziva zavisnost
-pospešuje odlaganje rešavanja problema
-pospešuje stvaranje virtualne stvarnosti
-predstavlja medjuetapu u iskazivanju hrabrosti i dokazivanju kod tinejdžera i kao takva premošćuje jaz koji bi postojao izmedju droga i ostalih poroka.....
-meni nije cilj da mi je država bogata na račun siromašnog i jadnog naroda
-i ovako je previše izgubljenih mladih ljudi , koji gledajući koncert stojeći povraćaju po sebi , ne trepnuvši iako sam skoro imao iskustvo djuske u klubu prepunom ufiksanih i nekog čudnog ritma koji nije prestajao satima koji je bio interesantan u smislu da se osećaš u društvu bez isfrustriranih , kao da si sam , a nisi sam.....
-eksperimentisanje i predlaganje nečega o čemu nemaš pojma radi elokvencije slobode je tako neodgovorno da furta moram da definitivno shvatim kao egzibicionistu bunta, a ne kao odgovornog filozofa.....

I dalje sam za raspravu , jer postoje još razloga kojih nisam trenutno mogao da se setim , a trava ih sadrži u sebi.

alkohol se uklapa u nekoliko stavki koje ste naveli,kao i duvan
da li ste i za zabranu alkohola i duvana?
 
serb_pagan:
glasao sam za,mada nije postojala jos jedna opcija-dekriminalizacija,koja je najbliza mom shvatanju...dekriminalizaciju bi trebalo urediti kao u holandiji,znaci kontrola kvaliteta marihuane,odredjena mesta na kojima se uziva i prodaje,i strogo sankcionisati svaku prodaju ili omogucavanje uzivanja marihuane maloletnicima

pa nisam i mislio da je neko za to da se marihuana prodaje oko skole,bez kontrole kvaliteta maloletnicima...to sto si napisao se podrazumeva...:smile:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top