kad vidite da vam drag neko je narkoman... mozemo li da se dogovorimo da radite ovako

DOBAR SISTEM: 26

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
220
da ga
- ne vrijedjate
- ne prljate mu robu i odaje
- ne lazete o njemu da je nesto sto nije
- ne bijete ga i niste agresivni
- ne trujete ga
- ne lazte ga uoci da ste strucnjaci koji znaju da ce ga to uciniti agreisivnim ili ludim
- ne umisljate da znate - posto ako i sami niste psiholozi i psihijatri (dodajem: i to bas odlicni) ne mozete to da znate - da (li, to je od da li, ali mozda mnogi forumasi(doneke i "ce") nece razumjet jer oni misle da se pise "dali") su psihijatri na TVu upravu u vezi toga da se od toga postaje lud ili agresivan
a da tek onda vidite da li ce postati lud ili agresivan
pa tek kad postane, posto moze da postane to a da ne bude postajanje od droge nego od slobode izbora - ka sto su neki losi a ne drogiraju se a neki bogami odlicni znam da bi im svaka od citateljki dala (Bregovic, Paganini kome je dala rodjena sestra, ako bi ustao iz groba itd.) pa se ipak drogiraju - da tek onda uzmete to da radite nabrojano? POSTO AKO ODMA UZMETE DA MU DAVITE PSIHU STVARNO CETE NAPRAVIT "UDAVLJENIKA" TJ. LUDAKA I AGRESIVCA KOJI TO USTVARI I NIJE MOZDA NEGO STE VI KRIVI ZA TO MOZDA ZATO STO STE PRDUZIMALI "BOLJE SPRECITI NEGO LECITI"? E pa bolje vi koji ne znate da lijecite da i ne sprecavate, moze? Pisem crvenim slovima jer sam bijesan i ljut...
 
Poslednja izmena:
da ga
- ne vrijedjate
- ne prljate mu robu i odaje
- ne lazete o njemu da je nesto sto nije
- ne bijete ga i niste agresivni
- ne trujete ga
- ne lazte ga uoci da ste strucnjaci koji znaju da ce ga to uciniti agreisivnim ili ludim
- ne umisljate da znate - posto ako i sami niste psiholozi i psihijatri (dodajem: i to bas odlicni) ne mozete to da znate - da su psihijatri na TVu upravu u vezi toga da se od toga postaje lud ili agresivan
a da tek onda vidite da li ce postati lud ili agresivan
pa tek kad postane, posto moze da postane to a da ne bude postajanje od droge nego od slobode izbora - ka sto su neki losi a ne drogiraju se a neki bogami odlicni znam da bi im svaka od citateljki dala (Bregovic, Paganini kome je dala rodjena sestra, ako bi ustao iz groba itd.) pa se ipak drogiraju - da tek onda uzmete to da radite nabrojano? POSTO AKO ODMA UZMETE DA MU DAVITE PSIHU STVARNO CETE NAPRAVIT "UDAVLJENIKA" TJ. LUDAKA I AGRESIVCA KOJI TO USTVARI I NIJE MOZDA NEGO STE VI KRIVI ZA TO MOZDA ZATO STO STE PRDUZIMALI "BOLJE SPRECITI NEGO LECITI"? E pa bolje vi koji ne znate da lijecite da i ne sprecavate, moze? Pisem crvenim slovima jer sam bijesan i ljut...
Kome se obracas? mislim kome se ZAISTA obracas? Sigurna sam da ta osoba nije neko ko ce ovo procitati. Bolje probaj licno, ako mislis da vredi, da ima smisla.
 
Kome se obracas? mislim kome se ZAISTA obracas? Sigurna sam da ta osoba nije neko ko ce ovo procitati. Bolje probaj licno, ako mislis da vredi, da ima smisla.

Svim roditeljima na forumu, svima koji imaju druga koji ce u buducnosti da pocne da se drogira, ili momka, dakle bas svima koji ne shvataju da narkomanija ne cini ljude bolesnim sve i ako ih cini ni 10% kolko ih razboljeva ono sto "dobri ljudi" rade protiv njih... "da im pomognu"... Ako ovo ne shvatas onda imas stravicnih problema sa shvatanjem i "smislom".
 
Zar nije sve sto svako kaze licno... S kojim pravom se neko pravi pametan na racun toga sto je lako pogoditi da su meni radili sve nabrojano? To je isuvise lako pogoditi, kao i to "da li vredi, da li ima smisla" da se njima licno obratim sa "molim vas ne trujte me"... Vodu bre su mi trovali, kamo li ostalo... I isli su cak i na to da mi penis uniste... nisu mu mogli nista fala bogu. Odlican je ka neki na koga nije vrsen napad...
 
Zar nije sve sto svako kaze licno... S kojim pravom se neko pravi pametan na racun toga sto je lako pogoditi da su meni radili sve nabrojano? To je isuvise lako pogoditi, kao i to "da li vredi, da li ima smisla" da se njima licno obratim sa "molim vas ne trujte me"... Vodu bre su mi trovali, kamo li ostalo...
Da li ti osecas da ti treba pomoc ili ne?
Sta bi, po tvom misljenju, bilo adekvatno ponasanje tvoje okoline? Sta konkretno predlazes kao ispravan pristup?
 
Da li ti osecas da ti treba pomoc ili ne?
Sta bi, po tvom misljenju, bilo adekvatno ponasanje tvoje okoline? Sta konkretno predlazes kao ispravan pristup?
Treba mi stalno zaposljenje a opljackan sam pa nemam gorivo ni auto ni pare za ono sto mi treba do grada gdje sad nesto i moze da se nadje jer u mom nema posla osim ljeti... Znaci to da mi vrate pare koje su mi uzeli "dobri ljudi" da se ne bi drogirao...
Onda mi treba da mi uplate vozacki, jer nece ni to dok ne vide iz rezultata fakulteta da li sam ostavio drogu na osnovu sledece godine u ne ovo nego jos vise ubuducno doba kakve ce mi ocjene bit...
Onda mi treba da me ne stavljaju u bolnicu kad imam halucinacije za koje sam svjestan da su od halucinogenih droga...
Onda da ne lazu zene kojima se udvarah ili udvaram lazovi neki neke neistine - a ti lazovi su cio grad... i meni bi, kao i Paganiniju (a i ja sviram) dala sestra, rodjenu nemam ali sestra od tetke, i jedna i druga, samo da nije bilo lazova... Bas je veliki grijeh lagat... jer recimo ako sam i udario nekoga jednom nisam ga tuko svu noc 1000 puta udarcima, nego jednom, pa cisto neka kazu "jednom" a ne 1000 puta..
Potpis. Bozo Zgr.

- - - - - - - - - -

I naravno neotrovana voda
jer ja volim da pijem caj
I da prestanu sa pokusajima da mi naprave distrorziju ili deformaciju oblika penisa, ili sto su vec naumili nesto su zapeli za moj ku*AC neznam koji ce im ku*ac moj ku*ac...
i treba mi jos dosta stvari
 
Da li zelis da se lecis?
Tesko da ces naci i zadrzati posao dok se toga ne resis.

Ko te truje?

Od cega da se lecim nerazumna osobo, ja ne uzimam stetne droge, na primjer za alkohol znam da steti i ne uzimam ga, za travu znam da steti meni bar pa je ne uzimam, uzimam samo heroin visoke cistoce kad imam para? A ti znas valjda kako funkcionise osoba na heroinu - tako da bi mogla da ode na razgovor sniman u neku emisiju protiv predjsednika drzave da vodi polemiku a da predsjednik (ovaj nas ovdje u CG) ispadne budala sto oce u NATO, a da taj ispadne "inteligentan, sarmantan deckO"...

Truje me ko prvi stigne... jer sam poceo da (vec sam ih dosta istjerao) tjeram ljude iz kuce... ali ostala majka pa me i ona truje, i sad ne znam da li i nju da potjeram... ja njoj nikad pare nisam trazio ili uzeo za drogu... i to hemijsko oruzije koje se koristi za utuljivanje ku*ca stvarno mi smeta, to je valjda neki sprej koji su mi nanijeli na gitaru jer tanke zice prodiru u kozu pa ne mozes (one neobmotane, H, E) oprat sapunom,. a moram nekad izmasturbirat, i onda mi se otrov da izvines prenese oko ku*ca po pravilu, a ku*ac ziv i zdrav neostecivan... mora da se obnavlja nekako, jer drugo objasnjenje nemam...
 
Poslednja izmena:
Od cega da se lecim nerazumna osobo, ja ne uzimam stetne droge, na primjer za alkohol znam da steti i ne uzimam ga, za travu znam da steti meni bar pa je ne uzimam, uzimam samo heroin visoke cistoce kad imam para? A ti znas valjda kako funkcionise osoba na heroinu - tako da bi mogla da ode na razgovor sniman u neku emisiju protiv predjsednika drzave da vodi polemiku a da predsjednik (ovaj nas ovdje u CG) ispadne budala...
Izgleda da sam stvarno nerazumna...
Svako dobro!
Pozdrav!
 
i ocu da mi idalje kupuju Laki (laki strajk) cigare, jer su mi smanjili i standard cigara "dok ne prestanem"... a ja nemam cim ni da kupim kako to da prestanem kad ne mogu ni da pocnem... ne razumijem sto se tu trazi od mene, osim mozda moja smrt

- - - - - - - - - -

Izgleda da sam stvarno nerazumna...
Svako dobro!
Pozdrav!

CUJ, moj brat, idiot jedan, zao covjek za razliku od mene koji se ponasam prema svima kako bi volio da se Bog ponasa prema meni (dakle, religiozni ateista, posto u boga ne vjerujem, to sam), isto se drogira, i to go*vnima nekim a ne cistom robom, ali njemu se nista ne brani jer on "nije opsjednut dostojevskim" a ja "jesam opsjednut dostojevskim jer ko bi mogo normalan sve knjige (ima preko metar stranica kad bi se spojile u jednu) od njega da procita, reci mi ti, majke ti" i takve price... mi pricaju

Onda su bili sigurni da sam uboden u venu kad sam trazio iz biblioteke da mi donesu Kjerkegora koga oni zovu "zove li se on kreke...krege..krekegora"... a za Satrtra misle da je neki sektas...A posto su knjige lijepo ukoricene onda misle da su to neke knjige o magiji.. kozne korice, ili platnene sa zlatnim.... i tako, neke ugravirane fine slike misticne, grafike... na jednu je gola zena
 
Poslednja izmena:
Opcionalno, ne morate citati, ovo je nastavak argumenta moje majke za odlazzak od mene koji je obecala vec 100000 puta a ispunila 0... najvise je mogla da izdrzi 15 sati ja mislim, kad je bila bolesna pa nije mogla da se popne uz stepenice na moj sprat (ona ima njen, brat svoj u kome ga niko ne smeta da radi ono sto radi, ono sto se inace radi, ono sto rade mladi: da se drogira sa kokainom i travom, jer on dobija za maroko putovanje i za kokain... i motore):

"pa ti to uzimas preko tableta, ti ces se predozirati... dobro, ti si (ona me tako zove, iako nisam, nego sam samo malo upucen u medicinu) doktor, i znas kako se sterilise i sve... ali ne smijes tablete sa tim..."
- "ja imam toleranciju na tablete jer ih pijem godinama, a ti ne smijes tad kad bi uzimala da uzimas tablete, ja imam "imunitet" od stalnog uziamnja tableta pa smijem"
"ali ne smes (jooooooooooooooj) piti toliko tableta (sumadijski uzvik: joooooooj)"
"- ja valjda sam ucio o anesteziji (uci se na psihologiji) a ne ti, a u anesteziju daju i midazolam i stvari kao heroin a nekad bas i cist medicinki heroin istovremeno jer umiju da doziraju, pa i ja umijem da doziram, a lorazepam je slabi od midazolama..."
"- ako ceo svet kaze..." (TAKO SE ZAVRSI SVAKA NJENA ARGUMNETACIJA SA "AKO CEO SVET KAZE")
 
Sad sam dobio poruku od nekoga da nije reko da sam bolestan iako je reko da (onda ispada da se zdravi lijece, to meni i smeta..) treba da se lijecim. To lijecenje na zdravo me nacisto unistava, jer su me 5 puta zatvarali na odljenje 7 psihijatrije da me lijece zdravog, i to zna da bude stravicno neprijatno i stetno za zdravlje.. Tijana me zbog njihovog lijecenja od koga sam privremeno (oko mjesec ipo dana) izgubio sposobnost jasnog izrazavanja zapostavila kao prijatelja na fejsbuk, a znate li kakva je to sarmantna pi....
 
Na primjer, stvarno me DB jedno vrijeme "okruzivao" i "pratio", i kad sam reko da se to desava i radi inace u svijetu pa nije cudo ni ako se radi meni, onda su mislili da imam "sizofrenu paranoju" i stavili me u bolnicu... i doktorka me ubjedjuje kako DB (sluzba nacionalne bezbjednosti) ne postoji, ni tajna policija, i kako je "uhodjenje" izmisljenja rijec za nesto sto ne postoji... i kako iako imam koeficijen (a ti koeficijenti su kod njih zapisani) od 141 (spadam znaci za ovaj 1 u "genije" jer sam nabio preko 140, a to je i trebalo) ne predstavljam nikavu prijetnju "losoj politici mila djukanovica"....meni to kazu koji neobjavljene knjige imam, napisane... objavljivane samo u "uskim krugovima" dakle ne "javne"... i koji sam bio u vezi sa udatom nuklearnom fizicarkom koja zna da napravi atomsku ozbiljno bombu...ona je radila i nesto protiv chata necu reci kojeg jer mozda je zabranjeno pravilnikom sajta, i objavila rezultate ankete da se tu skupljaju gerontofilke (one koje vole uzasno starije, a ne "samo duplo starije"( (dakle vise nego duplo, a ja duplo starijeg da oce da proba cura od 22 godine savrseno shvatam i opravdavam) i pefofili...
A druga stvar je sto ja eksploziv supstance ili lazne isprave, iako to ne radim, mogu da nabavim na 10000000000000000000000000000000000 mjesta... Sa crnogorcima se nije zezat jer Milo kad je iso da primi u Splendid nagradu koju je da sam sebi mora je na svakih 23 metara puta sutomore-budva (isao sam tuda tada kolima, bukvalno govoreci: veca borbena gotovost nego za vrijeme nato agresije) postavit po jednog sa kalasnjikovim od ljudi iz policije koji iz toga vjerovatno vecina ne znaju ni da nisane dobro... ne bi li potencijalnog snajperistu u grmu neddje gore u planinu ubili ....i sa dvogledima... milo je budala
 
Poslednja izmena:
da ga
- ne vrijedjate
- ne prljate mu robu i odaje
- ne lazete o njemu da je nesto sto nije
- ne bijete ga i niste agresivni
- ne trujete ga
- ne lazte ga uoci da ste strucnjaci koji znaju da ce ga to uciniti agreisivnim ili ludim
- ne umisljate da znate - posto ako i sami niste psiholozi i psihijatri (dodajem: i to bas odlicni) ne mozete to da znate - da (li, to je od da li, ali mozda mnogi forumasi(doneke i "ce") nece razumjet jer oni misle da se pise "dali") su psihijatri na TVu upravu u vezi toga da se od toga postaje lud ili agresivan
a da tek onda vidite da li ce postati lud ili agresivan
pa tek kad postane, posto moze da postane to a da ne bude postajanje od droge nego od slobode izbora - ka sto su neki losi a ne drogiraju se a neki bogami odlicni znam da bi im svaka od citateljki dala (Bregovic, Paganini kome je dala rodjena sestra, ako bi ustao iz groba itd.) pa se ipak drogiraju - da tek onda uzmete to da radite nabrojano? POSTO AKO ODMA UZMETE DA MU DAVITE PSIHU STVARNO CETE NAPRAVIT "UDAVLJENIKA" TJ. LUDAKA I AGRESIVCA KOJI TO USTVARI I NIJE MOZDA NEGO STE VI KRIVI ZA TO MOZDA ZATO STO STE PRDUZIMALI "BOLJE SPRECITI NEGO LECITI"? E pa bolje vi koji ne znate da lijecite da i ne sprecavate, moze? Pisem crvenim slovima jer sam bijesan i ljut...
ne vredi ne mogu sorry
 
da ga
- ne vrijedjate
- ne prljate mu robu i odaje
- ne lazete o njemu da je nesto sto nije
- ne bijete ga i niste agresivni
- ne trujete ga
- ne lazte ga uoci da ste strucnjaci koji znaju da ce ga to uciniti agreisivnim ili ludim
- ne umisljate da znate - posto ako i sami niste psiholozi i psihijatri (dodajem: i to bas odlicni) ne mozete to da znate - da (li, to je od da li, ali mozda mnogi forumasi(doneke i "ce") nece razumjet jer oni misle da se pise "dali") su psihijatri na TVu upravu u vezi toga da se od toga postaje lud ili agresivan
a da tek onda vidite da li ce postati lud ili agresivan
. . .
ne vredi ne mogu sorry

ETO VIDITE NARODE!
 
eto vidis zasto ne mogu jer su drogeranti pritajeni puvanjci skriveni smradovi
ja napisao i ime na temu a on kaze "prikriveni". kako sam to prikriveni kad sam na javnim mjestima uzimao drogu, to obozavam da radim...ne razumijem, valjda se vidi i na oci da li sam uradjen te zenske kad pricaju sa mnom to vide... nije im smetalo. Da vide na tebi smetalo bi im, jer ti ne znas to da nosis...
 
Poslednja izmena:
nisi pritajeni drogerant nego opasan po okolinu,al ne ono jak nego nestabilno ugrozavanje drugih
nikoga ja nisam ugrozio. Najobrazovanije zene u drzavi, dakle psihoanaliticarke, doktorke nauka psihologije, psihijatrije itd., onda neke koje nisu sa nama vise, sjedjele su sa mnom i pile kafu, eto jedna je nudila da jedemo mak...jedna mi davala tablete koje ... boze sacuvaj kako su dobre... Onda znam kako da udjem u lokal i oduzmem dobrovoljno bez agresije nego ubjedjujuci ga argumentima, dokazima da bolje sviram, da mi preda gitaru...gitaristu...bilo da je elektricni ili akusticni... onda sam sa 2 zenske koje me obije grle prolazio dosta puta, jednom jedne, jednom druge, jednom sest... dokazi mi ti da si nesto bolje ucinio....mogu da ti nabrajam do prekosjutra mozda necu da pominjem neke stvari.. ja sam ponosan na sve sto sam uradio, cak sam neki put ja umjesto profesora drzao predavanja, to jest veci dio casa...pricao svasta sa maloljetnom cerkom sefa policije....sto mozda njega ljuti....mozda on misli da sam znao da je ona i namjerno kao sto misli da sam ga namjerno gazio po cipeli...
ajde da vidimo jesam li jaci od tebe ako hoces___? Izvoli ako oces trazi adresu dobices...
 
Poslednja izmena:
Svim roditeljima na forumu, svima koji imaju druga koji ce u buducnosti da pocne da se drogira, ili momka, dakle bas svima koji ne shvataju da narkomanija ne cini ljude bolesnim sve i ako ih cini ni 10% kolko ih razboljeva ono sto "dobri ljudi" rade protiv njih... "da im pomognu"... Ako ovo ne shvatas onda imas stravicnih problema sa shvatanjem i "smislom".

Nije bre problem u narkomaniji nego u samoljubivosti osoba koje žele imaginarni kraljevski život bez muke i rada.
Pošto im sve i svaško smeta oni su rešili da se malo predoziraju.
To nije narkomanija nego nesnalaženje sa realnim problemima.
I mi smo rodjeni u pokvarenom svetu pa gledamo da izbegnemo što više tog zla kako god možemo.
Najlakše je reći - e neću ja tako da se igram, ja sam važniji nego svi pa ću zato da se ošamutim.
E vidi i za to trebaju pare, a ako hoćeš pare moraš da nadješ posao.
Odeš na gradjevinu pošto je tu najbrži keš, na kraju radnog vremena legneš kraj mešalice i rokneš u venu.
Taman se probudiš za jutarnju smenu

Nije lepo saletati penzionere po ulici samo zato što su nemoćni.
 
i onda dodješ do neke 30-te ili kojim čudom čak do 40-te
vidiš da te život prepišao
da ti se ortaci poženili, ortakinje poudvale i decu izradjale
i ti bi isto nego bila ona .... pa te ostavila.... čekaj gde je blokče sa telefonima
i nalaz doktora da nemaš AIDS pa da krenete opet
a ono prc - udala se i ona
gledaš kevu i ćaleta sve matoriji i suvlji, čak se i poštar pita dal da se cima do njih sa sledećom penzijom
sve ti sabereš i opet izračunaš da ti se ni sad ništa ne isplati
odeš na most i rokneš se

tako nas sve zajebeš što si mogao odmah sa 20

- - - - - - - - - -

što nas zaista dovodi do zaključka koji si ti doneo u prvom postu a to je da malo ko crkne od droge
češće od suicida usled lenjosti i nedostatka sredstava za normalan drogiran život

- - - - - - - - - -

p.s. ima zabeležnih ekstremnih slučajeva koji su doživeli i neverovatnu 50-tu, samo napred junače!
 
on kaze "narkomanija je zelja da se covjek osamuti" - jeste, kada se radi o 99% ljudi: alkohol je droga, i osamucuje. Ali nije svaka droga osamucujuca, na primjer heroin razbistri um... i nimalo mi nije tesko da se objasnjavam sa normalnim ljudima nacitanima o tome ili i nacitanima samo a ne normalnima ili samo normalnima ali sa ovim carobnjakom ne mogu stvarno...

OVAKO:
Tek kad se covjek direktno sa supstancom koju luci ljudski mozak roknuo u venu prvo
a onda i direktno u mozak (bolje zaobilazenje mozdane krvne barijere)
dobio je
u venu: 4 puta jaci efekat od heroina
u mozak: 80 puta jaci...
i onda se otkrilo da je efekat toga sto pravi mozak i efekat heroina zasnovan na radu istih receptora na neuronima...to e naucnik bio i njemu je bilo dozvoljeno da se rokne tim
ali nije svako naucnik, a ja na primjer imam MORALNU OBAVEZU DA SHVATIM NARKOMANIJU ETO JER STUDIRAM PSIHOLOGIJU pa moram nekad da uzmem drogu...sto svakako nekome kad bi skodilo ko je dobar covjek policija ne bi dala da radim...ali posto znaju da sam dobar radnik na usavrsavanju struke (A SVAKI COVJEK JE DUZAN DA SE BAVI PSIHOLOGIJOM) onda moraju ili ce morati ili ce htjeti ili nece znati ali ce tolerisati u svako slucaju...
 
Poslednja izmena:
najkraće rečeno - imaš strah od života i ne smeš da mu pgledaš u oči
nisi siguran ni u jedan svoj samostalan korak ili odluku
jako ti je bitno šta drugi misle o bilo kom tvom potezu iako ti formalno po tome pljuješ
veoma ti je važno da si u kalupu aktuelnih dešavanja koji dolaze sa iste adrese po kojima ti odavno pljuješ

sinko, idi u kupatilo išamaraj samog sebe i umij se ladnom vodom
kreni da živiš svoj život

- - - - - - - - - -

on kaze "narkomanija je zelja da se covjek osamuti" - jeste, kada se radi o 99% ljudi: alkohol je droga, i osamucuje. Ali nije svaka droga osamucujuca, na primjer heroin razbistri um... i nimalo mi nije tesko da se objasnjavam sa normalnim ljudima nacitanima o tome ili i nacitanima samo a ne normalnima ili samo normalnima ali sa ovim carobnjakom ne mogu stvarno...

naprotiv, opijatima se pribegava iz tuge a ne iz radosti
tuge koja kaže da nam se žeje nisu ostvarile a mi sebe pokušavamo iluzijom opijanja da obmanemo
nebitno dal je alkohol ili droga u pitanju

veruj mi da ja kad sam pijan mnogo tezvenije razmišljam, fokusiram se samo na jedno i mnogo pametnije pričam
sad da izvineš ja trezan
 

Back
Top