Baksuzni ljudi

To što si išla psihijatru ne znači da su ti prepisani i adekvatni lekovi. Neke dijagnoze se promene posle pet ili više godina...
Ljudi greše. Psihijatri nisu izuzetak.
Prepročio bih ti da ponovo odeš psihijatru i pitaš ga, s obzirom na tvoje trenutno psihičko stanje, da li bi uzimanje leka Elicea bilo dobro za tebe.
Nemoj da tražiš lek, traži mišljenje.
Posle par nedelja raspoloženje bi ti se, htela ne htela, popravilo. Lek tako deluje, ali nije čaroban.
Može da ti pomogne da prođeš neki krizni period u životu, ne i da ti život promeni.
To moraš ti. Plašila se toga ili ne.
Ako misliš da treba da se razvedeš, budeš, svoja, šta već, idi advokatu i podnesi zahtev za rastavu braka.
Nema tu šta forum puno da ti pomogne, niti će se tobom neko ozbiljnije baviti.
Vreme je kakvo jeste. Ljudi su kakvi jesu. Ne traži da nebo bude zeleno a trava ljubičasta.
Da se pati, do određene mere mora. Jednostavno, i to je deo života.
Ne znam šta drugo da ti kažem. Bori se.

sa rastavom braka nebi nista promjenila, ja bi i dalje bila baksuz, nebi mi nista islo od ruke, a neko bi zbog toga ispastao
mada i kad bi pozeljela razvod braka, kakav sam baksuz sud bi vjerovatno izgorio, ili bi taj moj advokat slomio nogu, nebitno al sigurno bi se nesto isprecilo ako bi to pozeljela, jer sam takve srece

a sto se tice mog raspolozenja ja njega lako podignem i bez lijekova al je jako kratkog vijeka jer odmah se desi nesto sto bi mi to raspolozenje pokvarilo
cak i sa lijekovima mi se to desavalo vise puta, taman krenem da se opustam kad me neka nevolja desi, ili bolescura, ili me neko lupi autom, ili recimo mi rijeka protece kroz kucu ili zaglavim u bolnici u operacijskoj i svasta nesto mi se desavalo u toku uzimanja lijekova
ali redovno mi nesto poremeti raspolozenje bez obzira na lijekove koje sam nekad uzimala i na duze al u tom trenutku jednostavno ne djeluju

ovo ostalo necu da komentarisem
 
Poslednja izmena:
sa rastavom braka nebi nista promjenila, ja bi i dalje bila baksuz, nebi mi nista islo od ruke, a neko bi zbog toga ispastao
mada i kad bi pozeljela razvod braka, kakav sam baksuz sud bi vjerovatno izgorio, ili bi taj moj advokat slomio nogu, nebitno al sigurno bi se nesto isprecilo ako bi to pozeljela, jer sam takve srece

a sto se tice mog raspolozenja ja njega lako podignem i bez lijekova al je jako kratkog vijeka jer odmah se desi nesto sto bi mi to raspolozenje pokvarilo
cak i sa lijekovima mi se to desavalo vise puta, taman krenem da se opustam kad me neka nevolja desi, ili bolescura, ili me neko lupi autom, ili recimo mi rijeka protece kroz kucu ili zaglavim u bolnici u operacijskoj i svasta nesto mi se desavalo u toku uzimanja lijekova
ali redovno mi nesto poremeti raspolozenje bez obzira na lijekove koje sam nekad uzimala i na duze al u tom trenutku jednostavno ne djeluju

ovo ostalo necu da komentarisem

Nisi ti baksuz, već previše vremena odvajaš na samosažaljenje. Pokušaj za promenu da primetiš tuđe muke, koliko primećuješ svoje.
Ako imaš trn u prstu, pruži ruku da ti se taj trn izvadi. Ili sedi, ćuti i uživaj. Surovo ali trećeg nema.
 
Nisi ti baksuz, već previše vremena odvajaš na samosažaljenje. Pokušaj za promenu da primetiš tuđe muke, koliko primećuješ svoje.
Ako imaš trn u prstu, pruži ruku da ti se taj trn izvadi. Ili sedi, ćuti i uživaj. Surovo ali trećeg nema.

dobro ja cu se tjesiti tudjim mukama :roll:

- - - - - - - - - -

jedino sto je problem sto nisam alapaca pa da turam nos u tudju serpu ;)
 
da bas tako

i nisam mislila da se zalim na muza, on je divan covjek samo se nismo nasli, jednostavno ne odgovaramo jedno drugom i to je to
al to je za njegovo dobro, jer da meni on odgovara vjerovatno nebi do sada bio medju zivima
a to je ono o cemu pricam
al nije samo meni u braku tako nego u svemu
sta god sam pokusala u zivotu neko ili nesto mi je sjbalo to, nebitno na koji nacin al mi se jednostavno izjalovi pa to ti je
Nervira me to tvoje ubjedjenjenje da imaš moć da drugima donosiš lošu sreću . Lošu sreću možeš donijeti
sebi i to tako što nešto radiš a unaprijed vjeruješ da će to loše završiti .
 
mozda tvoji problemi i nisu toliki problemi kako ih ti vidis.nekad ljudi umeju da od komarca vide magarca ili bika ...Moras za pocetak da malo vise postujes sebe i one koji su ti dragi
mozda ima veze
samo vjeruj da komarac zna biti gori od razjarenog bik, bik ce te strefiti ili ne strefiti, a komarac kad navali, ne da dosadi nego do ludila dovodi
a to je cini mi se moj slucaj
ja bi radije da me nesto odvali po glavi odjednom, pa nek zavrsi sa mnom, il me ima il me nema, nego sto me ovako sve malo po malo gricka
vjeruj mi da je tako
 
mozda ima veze
samo vjeruj da komarac zna biti gori od razjarenog bik, bik ce te strefiti ili ne strefiti, a komarac kad navali, ne da dosadi nego do ludila dovodi
a to je cini mi se moj slucaj
ja bi radije da me nesto odvali po glavi odjednom, pa nek zavrsi sa mnom, il me ima il me nema, nego sto me ovako sve malo po malo gricka
vjeruj mi da je tako

tebe skoro niko nije ubo... nit bik a jos manje komarac
 
Nervira me to tvoje ubjedjenjenje da imaš moć da drugima donosiš lošu sreću . Lošu sreću možeš donijeti
sebi i to tako što nešto radiš a unaprijed vjeruješ da će to loše završiti .

nemam ja aman bas nikakvu moc, to se jedino tako desi...

do skoro sam vjerovala uvjek da ce se nesto dobro zavrsiti pa se ne zavrsi, pa se jos vise razocaram nego da nisam vjerovala
pa u zadnju godinu dvije pripremim se na vrijeme na lose pa se manje razocaram
to nije vjerovanje unaprijed da ce se nesto lose zavrsiti nego se pripremim, jednostavno moram tako jer mi je tako lakse, ono kazem sebi znala sam pa ajd sad da vidim sta cu i tako zaista lakse podnosim sve

to je moj metod al bi mi bilo drago da cujem kako to rade i drugi posto vjerujem da nisam jedina malerozna osoba na svijetu
naravno da sam svjesna da nas ima jos i zelim da cujem tudje misljenje i kako to drugi rade, zato sam i otvorila temu

- - - - - - - - - -

da li se nekom sreca iznenada promjenila i tako to zelim da cujem
 
nemam ja aman bas nikakvu moc, to se jedino tako desi...

do skoro sam vjerovala uvjek da ce se nesto dobro zavrsiti pa se ne zavrsi, pa se jos vise razocaram nego da nisam vjerovala
pa u zadnju godinu dvije pripremim se na vrijeme na lose pa se manje razocaram
to nije vjerovanje unaprijed da ce se nesto lose zavrsiti nego se pripremim, jednostavno moram tako jer mi je tako lakse, ono kazem sebi znala sam pa ajd sad da vidim sta cu i tako zaista lakse podnosim sve

to je moj metod al bi mi bilo drago da cujem kako to rade i drugi posto vjerujem da nisam jedina malerozna osoba na svijetu
naravno da sam svjesna da nas ima jos i zelim da cujem tudje misljenje i kako to drugi rade, zato sam i otvorila temu

- - - - - - - - - -

da li se nekom sreca iznenada promjenila i tako to zelim da cujem

:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 
evo prekopiracu post sa druge teme i pokrenuti novu, ako nije problem jer mislim da ce ovako vise ljudi procitati sta me muci i mozda pokusati pomoci
ako ima slicna tema neka moderatori premjeste, samo nek ne brisu jer sam ocajna totalno

hvala

ja sam jedno od onih ljudi kojima nista ne ide od ruke, sve mi se izjalovi, cak ni pomisliti nesto lijepo ne smijem
cist baksuz, onaj pravi pravcati, od rodjenja
jel zna neko kako da se rijesim te lose srece, malera itd, ne znam kako to vec zove, sto me prati vec evo ravnih 40 god.

jel ima neko slican, kako se rijesiti toga

ili recimo, jel jos nekog takvo nesto pratilo u zivotu pa iznenada prestalo, molim vas, znacilo bi mi da bar mogu da se nadam da ce to jednom prestati, posto sam izgubila svaku nadu i ne zivi mi se

ocajno vas molim, stvarno ne mogu vise

- - - - - - - - - -

al stvarno ne mogu vise, izludjuje me to

potrudi se,drzim ti palceve.
 
procitao sam i strasno je.
ali tako je i drugde. pocevsi od moje kuce pa??

pa ako je i kod tebe tako zasto me onda ne posavjetujes nego pricas tu nesto bezveze

ja mogu da ti vjerujem da je kod tebe tako, zasto da ne ako ti tako kazes, rekoh vec par puta da znam da nisam jedina, ima nas puno, ako ne i previse

ja sam i u reali upoznala slicnih meni, razmjenimo iskustva pa nam bude lakse, to nije nista cudno, nit vanzemaljsko, sasvim normalna pojava
 
pa ako je i kod tebe tako zasto me onda ne posavjetujes nego pricas tu nesto bezveze

ja mogu da ti vjerujem da je kod tebe tako, zasto da ne ako ti tako kazes, rekoh vec par puta da znam da nisam jedina, ima nas puno, ako ne i previse

ja sam i u reali upoznala slicnih meni, razmjenimo iskustva pa nam bude lakse, to nije nista cudno, nit vanzemaljsko, sasvim normalna pojava

time sto posvecujes puno paznje tome i sto tripujes da si baksuzna samo stetis sebi.
kako je tako je, pomoci nam nema
 
evo prekopiracu post sa druge teme i pokrenuti novu, ako nije problem jer mislim da ce ovako vise ljudi procitati sta me muci i mozda pokusati pomoci
ako ima slicna tema neka moderatori premjeste, samo nek ne brisu jer sam ocajna totalno

hvala

ja sam jedno od onih ljudi kojima nista ne ide od ruke, sve mi se izjalovi, cak ni pomisliti nesto lijepo ne smijem
cist baksuz, onaj pravi pravcati, od rodjenja
jel zna neko kako da se rijesim te lose srece, malera itd, ne znam kako to vec zove, sto me prati vec evo ravnih 40 god.

jel ima neko slican, kako se rijesiti toga

ili recimo, jel jos nekog takvo nesto pratilo u zivotu pa iznenada prestalo, molim vas, znacilo bi mi da bar mogu da se nadam da ce to jednom prestati, posto sam izgubila svaku nadu i ne zivi mi se

ocajno vas molim, stvarno ne mogu vise

- - - - - - - - - -

al stvarno ne mogu vise, izludjuje me to

Prestani da verujes da te progoni maler.
Uspeh ne dolazi nikom na tacni. Bori se.
 
evo prekopiracu post sa druge teme i pokrenuti novu, ako nije problem jer mislim da ce ovako vise ljudi procitati sta me muci i mozda pokusati pomoci
ako ima slicna tema neka moderatori premjeste, samo nek ne brisu jer sam ocajna totalno

hvala

ja sam jedno od onih ljudi kojima nista ne ide od ruke, sve mi se izjalovi, cak ni pomisliti nesto lijepo ne smijem
cist baksuz, onaj pravi pravcati, od rodjenja
jel zna neko kako da se rijesim te lose srece, malera itd, ne znam kako to vec zove, sto me prati vec evo ravnih 40 god.

jel ima neko slican, kako se rijesiti toga

ili recimo, jel jos nekog takvo nesto pratilo u zivotu pa iznenada prestalo, molim vas, znacilo bi mi da bar mogu da se nadam da ce to jednom prestati, posto sam izgubila svaku nadu i ne zivi mi se

ocajno vas molim, stvarno ne mogu vise

- - - - - - - - - -

al stvarno ne mogu vise, izludjuje me to


Takođe i ovo.


Kupi knjigu Moć podsvesti - Jozef Marfi i posveti se koncentrisano čitanju iste.
Shvatićeš da će sve početi da se menja u dobrom pravcu istog trenutka kada se tvoj način razmišljanja promeni.
Mene je izlečilo i izvuklo iz još goreg stanja od onog koje ti opisuješ.
Srdačan pozdrav i sve najbolje na putu ka životu koji obiluje optimizmom.
 

Back
Top