Препоруке за куповину возила

E pa dobro ovaj spada u tih 1% da zavrsimo diskusiju jer neverovatni ste.
Bitno je da su vasa kola presla 100% pravu kilometrazu i da je sve tacno ali kad to prodaje neko drugi automatski je to faslsifikovano i budzeno a ne razmisljate da ste i vi takodje kupili polovan auto.
Garancija? Naravno da moze al onda odes u salon i izvadis 15-20k € i imas garanciju.
Ti bi da izvadis 2-3k eura i da imas garanciju kao na nov auto?
Jako si pametan.
Svaba moze da je da kad zaradjuje mnogo vise i kad prodaje svoj auto pa zna tacno sta mu fali a tako sam i ja mogao da dam na mog Golfa kog sam vozio poslednjih 15 meseci i znam da mu nista ne fali niti da se naziralo da ce mu faliti. Ovako moze garancija i kod mene ali dodate 1000€ na cenu pa da mogu da se pokrijem ako nesto ode.Normalno zar ne a ne da se pokrivam sa par stotki koliko se zaradjuje na ovakvim kolima.
pti ber jl si ti mislio da se ovaj motor ugradjivao samo u Picaso dok spominjes samo Picaso kako dimi?
To sto si ti uizmao krseve sa mnogo km koji su dimili mene ne dotice jer ja sam ih se naprodavao dosad poprilicno i nijedan nije dimio bio to dizel ili benzinac.
 
Pa zato sto auto i nije kupljen od vlasnika nego od auto kuce koja ga je uzela staro za novo i koji su ga procenili nisko s obzirom na godiste a da se vlasnik ne bi zezao s prodajom on im ga da i onda ga ovi prodaju povoljno.
Nemojte mi samo reci da to niste videli nikad?
Eto pre neki dan drugar je prodao kumovu Oktaviu koju je kupio od njega pre 4 godine i trazi auto oko 17000€ i pita mene ali ja ono sto sam imao od tih skupljih to mu nije odgovaralo a sto sam hteo da premostim sve je bilo skupo pa je tako Tucson 2015 godiste trebao da se plati oko 17500 i generalno je lep primerak sa 143k km ali ovom je i to bilo mnogo km i hteo je nesto do 100k km i ja mu rekao da od tih mladih iz uvoza tesko da ce naci sa tako malo km jer to je kupljeno za firme i da se vozi a pogotovo za te neke pare.
Ode on na moj nagovor na jedan plac i crv mu nije dao mira i ode u Nissan salon i naleti na lika koji je imao Qashqai 1,6 Dci 2015 sa 80k km u Teqna opremi a koji je prvi vlasnik i ima svu dokumentaciju a hoce da kupi nov auto i ovi mu ga procenili na 14000 a ovaj drugar mu se primakao i rekao da ce mu dati 14500.
Izmenjali su brojeve telefona a ovaj mene zove dali da radi i ja mu rekao da je lud ako ne uradi jer je cena bas povoljna. I uvece me zove da javi da je kupio auto.
Kum isto prodaje Accrod i bio u salonu da radi staro za novo i cene mu je 12000 a pogledajte na oglasima posto su ta kola 2014 e pa tako i ova kola su uzeta i racunata smesno a posto je ta autokuca u dilu sa ovim mojim uvoznikom on im pokupi sve sto imaju da ne moraju da se zezaju sa prodajom.
Jeste sad skontali?
 
Pa ni jedan auto koji dodje na kamionu nije kupljen od vlasnika, vec od neke firme. Ok, uzela auto kuca staro za novo, a zasto ta auto kuca nije prodala taj auto nekom placu u Italiji, ili vec u toj zemlji odakle je auto, kad bi tako dobili vise para, nego ga poslala za Srbiju? Ne postoje nikakvi dilovi u smislu da im je uvoznik iz Srbije simpatican, pa ce mu dati auto za male pare, vec se gleda cisto ekonomski interes. Realno, svaki prodavac bi voleo da ima dobar auto sa niskom km na placu, posebno na zapadu, gde cena moze da bude drasticno veca iz tog razloga.

Ne kazem da si ti skidao kilometrazu prilicno sam siguran da je ok, nego da tu postoji neka zackoljica.
 
Pa ni jedan auto koji dodje na kamionu nije kupljen od vlasnika, vec od neke firme. Ok, uzela auto kuca staro za novo, a zasto ta auto kuca nije prodala taj auto nekom placu u Italiji, ili vec u toj zemlji odakle je auto, kad bi tako dobili vise para, nego ga poslala za Srbiju? Ne postoje nikakvi dilovi u smislu da im je uvoznik iz Srbije simpatican, pa ce mu dati auto za male pare, vec se gleda cisto ekonomski interes. Realno, svaki prodavac bi voleo da ima dobar auto sa niskom km na placu, posebno na zapadu, gde cena moze da bude drasticno veca iz tog razloga.

Ne kazem da si ti skidao kilometrazu prilicno sam siguran da je ok, nego da tu postoji neka zackoljica.
Zato sto i ja dajem kola jeftinije dok su na carinjenju a ovo je Srbija gde se radi za daleko manje pare nego u Italiji.
Jel tebi nije logicno da ako su ga oni malo procenili i odmah dobijaju te pare da je njima to bingo?
E i meni je bingo ako do ijem neku cifru dok je auto neulickan na carinjenju iako znam da mogu dobiti koju stotku vise.
Problem je sto vi ne mozete da uklavirite ovaj posao i gledate iz ugla kupca a ne prodavca
 
Pa naravno da saradjuju sa vise njih a ko se prvi pojavi on dobije kola.
To je kao kad mene zovu iz salona Kia gde dobijaju staro za novo i pitaju me koliko bih da dam za neki auto i ako prodje ponuda ja ga dobijam po toj ceni.
Uostalom za Italiju je auto star 12 godina star bez obzira na kilometrazu tako da nije cudno sto su ga uopste dali za novi auto.
 
Mercedes B180CDI 2008
1.jpg
 

Prilozi

  • 6.jpg
    6.jpg
    70,1 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena:
Ostavio sam mogucnost 1% da je auto toliko prelazio, ali onda bih postavio pitanje: zasto je toliko malo prelazio godisnje?
Da li je, mozda, vise visio po popravkama, ili je mozda bio slupan pa dugo nije ni vozen?.
o brate..ako je malo vozen onda je slupan..znas zbog takvih likova cesto mozes naci neki "diskutabilan" auto povoljno koji je dosta kvalitetan..tako sam i ja svojevremeno uzeo jedan koji bi ti zaobisao u sirokom luku a mene je sluzio 6 godina bez kvara...tako da..hvala vam sto postojite :)

a zasto mislis da ljudi spavaju u kolima?
ja godisnje prelazim 6 do 10.000 kilometara jer nemam potrebu za vise..mom drugaru prvi servis posle godinu dana na novom autu je radjen na 3.000 kilometara...ne pada ti na pamet da neki ne zive u kolima nego ih samo koriste kad im trebaju?
na more putuju avionom..rade blizu pa im ne treba auto da idu do posla (ili firma ima organizovan prevoz)
mozda koriste sluzbena kola...
nije svima auto sve u zivotu.
 
o brate..ako je malo vozen onda je slupan..znas zbog takvih likova cesto mozes naci neki "diskutabilan" auto povoljno koji je dosta kvalitetan..tako sam i ja svojevremeno uzeo jedan koji bi ti zaobisao u sirokom luku a mene je sluzio 6 godina bez kvara...tako da..hvala vam sto postojite :)

a zasto mislis da ljudi spavaju u kolima?
ja godisnje prelazim 6 do 10.000 kilometara jer nemam potrebu za vise..mom drugaru prvi servis posle godinu dana na novom autu je radjen na 3.000 kilometara...ne pada ti na pamet da neki ne zive u kolima nego ih samo koriste kad im trebaju?
na more putuju avionom..rade blizu pa im ne treba auto da idu do posla (ili firma ima organizovan prevoz)
mozda koriste sluzbena kola...
nije svima auto sve u zivotu.

Pa "slucajno" zivim na zapadu pa znam kako ovde stoje stvari. A pricamo o vozilima uvezenim sa zapada.
Mrzi me vise da se ponavljam, vec sam rekao da se ovde zivi drugacije, da oni koji ne prelaze manje od 15K sa benzincem, ni nemaju auto - koriste bajs i javni prevoz. A ko prelazi 25k i vise, taj vozi dizela. I bukvalno, 1% odudara od ovog pravila - na zapadu. Ne u Srbiji.
Znam kako je u Srbiji, moj otac je prelazio 5-6K godisnje.
Ali, kao sto rekoh, ovde pricamo o autima koja se uvoze sa zapada.

I ovde ne treba da spavas u autu da bi prelazio kilometrazu, jer se vozi mnogo brze - mnogo je vise autoputeva koji dizu prosek, zatim na magistralnom putu je ogranicenje 100km/h, oznake za ogranicenje brzine van naseljenog mesta skoro da nema (dok ti je u Srbiji na pola magistralnih puteva postavljena neka nebulozna signalizacija), itd, itd...
 
Poslednja izmena:
I ovde ne treba da spavas u autu da bi prelazio kilometrazu, jer se vozi mnogo brze - mnogo je vise autoputeva koji dizu prosek, zatim na magistralnom putu je ogranicenje 100km/h, oznake za ogranicenje brzine van naseljenog mesta skoro da nema (dok ti je u Srbiji na pola magistralnih puteva postavljena neka nebulozna signalizacija), itd, itd...

koliko je meni poznato kilometraza zavisi od predjenih kilometara a ne od brzine..koji ces svaki dan na auto putu?
 
koliko je meni poznato kilometraza zavisi od predjenih kilometara a ne od brzine..koji ces svaki dan na auto putu?

Pa ovde ti je autoput svuda, gde god da krenes izadjes na autoput.
Pricao si o vremenu (spavanju/provodjenju puno vremena u autu da bi se presla kilometraza), i zato ti kazem da je ovde takva infrastruktura da za isto vreme predjes skoro duplo nego u Srbiji.
Evo, 80% mojih kolega zivi na 30+ km od posla jer tu razdaljinu prelaze za 15-20 min.

Drugi je ovo svet.
 
Kako god ja sam doterao taj Picaso kuci i nesto mu ne nadjoh manu jer je u voznji besprekoran.
Znaci spada u tih 1% a frederikr ajde ti sad nama objasni jel i preko voze stara kola tako masovno kao u Srbiji?
Njima je auto star 12 godina sta?
Jel ne postoji mogucnost da se takva kola bez obzira na kilometrazu menjaju zbog starosti?
Takodje zar nema porodica u kojima ima vise automobila i zar je nemoguce da se za grad koriste mala kola a za izlaske van grada veca?
Eto imam drugara ciji je ujak u toj famoznoj Nemackoj gde se ne izlazi iz kola sa Pasatom 1,9TDI za 6-7 godina presao 90k km.
Pa kako to?
Znaci postoje takva kola samo ne treba siriti pricu kako se u svima spava jer ima itekako lepih kola sa malom kilometrazom a koja ponekad vlasnici prodaju jer su im stara.
Ima slucajeva i kad ih naslede pa ih daju bud zasto ili kad ih daju staro za novo pa i tad budu povoljna za sledeceg kupca.
 
Voze se stara kola i po Nemackoj isto kao u Srbiji.
Stara auta ili voze neke starkelje koje se tesko odvajaju od auta kojeg vec dugo poseduju, ili klinci koji za novije nemaju kesh-a.

Ovde se vozi sve. I ima svega. I mozes naci stari auto da je malo presao, ali rekoh, verovatnoca je najvise 1%. Jer, eto, ja poznajem licno vise od 50 ljudi, i niko od njih ne prelazi manje od 15K godisnje. A niko od vlasnika dizela ne prelazi manje od 25K godisnje, jer nece ni da ga kupuju ako ne prelaze toliko, jer im se ne isplati posto je godisnji porez 2-3 puta skuplji na dizela nego na benzinca.

Ali ne vredi to objasnjavati, u Srbiji uvek bolje zna neko ko je cuo, i neko kome je neko nesto kazao, nego neko ko je na licu mesta :D
 

Back
Top