Препоруке за куповину возила

Jesu to stvari ili delovi? Ovo prvi put čujem da stvari dopunjavaju akumulator :lol:

- - - - - - - - - -

Evo jedan plastikaner za male pare!

Vezni lim je plastični, hauba i prednji branik, šoferka:

Auto u voznom stanju 1600 evra:
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10198437/ford-focus-16-tdci

6bc2b766ff8c-1920x1080.jpg
 

I nama mario prica o korenacima kao kvalitetu a kacim auto star 22 godine da nam pokaze kako su drugi nekvalitetni i to najdonju klasu automobila.:hahaha:
Evo izvolte pa gledajte auto novije generacije i vise klase od onog Saxa kako se gine u njemu.
Naravno kvrnjak ne bi bio on kad ne bi okacio odmah najnoviju Elantru a ne zapita se da su ljudi ginuli u koreancima sve do ove godine.:confused:
Ovamo kao vozi nova kola a visi na oglasima i samo trazi kola najnizeg ranga i kvaliteta da bi dokazao STA?
Samo i iskljucivo ono sto svi vec znamo.
Prvo ne zna za dizne a onda da bi ispao pametan izguglao je da taj neki motor ima drugu manu a i to je verovatno procitao na ovom forumu gde sam ja to ranije objasnio.:hahaha:
 
Onaj saxo je bio u sudaru pa sam zato zabo njegov crash test koji je katastrofalan, pored onog malog fijata najgori u univerzumu. Kad udari a ona lutka ispadne iz auta, udari glavom o beton pa se vrati u auto :lol:

Koreanci zadnjih 6-7 godina imaju 5 zvezdica na crash testovima, hvala i doviđenja. I ne lažu na EKO testu kao ta govna koja ti preprodaješ! :hahaha:
 
Grande punto 1.3 mjtd 1999 evrića fino izgleda ali mi liči na van, ne odgovaraju tapacirunzi na vratima ostatku enterijera a i zadnja stakla su zatamljena:


02f1005ea957-1920x1080.jpg

E pa gospodo sad vidite koga on naziva primitivcem a pise "zatamljena".
Dosta pa i suvise dovoljno da shvatite s kim imate posla.
Namerno kaci ovde lesine da bi vam kao on pametan pokazao sta se uvozi ali evo ja cu opet da vam pokazem da neki uvoze i prava kola.
Danas stigao i bukvalno samo opran.;)
21.jpg
 
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10503457/audi-a4-hitno-hitno-hitno

Prvi vlasnik, Garancija, Garažiran, Registrovan, sve za 3000 evra, a ovaj auto se ne može naći ispod 4000, pogotovo ne 1.9 TDI.
Zvao sam ga ali se ne javlja, takođe ni na poruke. Verovatno je u inostranstvu :/

Ovog sam kontaktirao malopre: https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10538185/citroen-c4-hdi-exclusive
Kaže da ima sitnih estetskih ulaganja, da su dolazili da gledaju njih 3,4 sa majstorom i niko im nije našao zamerku, ali nije hteo da ga proda za 500 evra manje, cena je fiksna.
Uvezen od prvog vlasnika u inostranstvu, takođe garancija.

Ša misite?
 
Čim je nesto toliko jeftinije ima neka caka. I nikada ne bih uzeo audi star 14-15 godina. A ti kako hoćeš.

Između Audija A4 ili BMW 3 koji je koštao 30-40.000 evra 2003. i Citroena, Pežoa, Renault-a, Fiat-a koji je koštao 2005. ~10-15.000 evra ti bi izabrao drugog, ukoliko navedemo da su i jedni i drugi u dobrom stanju sa ~200.000km?
Da caka postoji slažem se.
Ja za 3500 evra mogu max 2007 naći automobil, a realno 2005, a to nije mnogo novije od 2003.

Ovaj A4 ne troši mnogo, delovi su tu negde ko i za Francuze cene, a pritom se ređe kvari.
 
Poslednja izmena:
Dovozim pre neki dan Vitaru iz carine a koju sam upalio na buster jer je akumulator bio prazan i ono sijaju greske raznorazne a pogon se oglasava svakih 30s i pali se lampica sa zvucnim signalom. Ja prsao jer je i auto isao lose pa sam vec poceo da sabiram koliko i sta moze da me ocekuje kad .....dodjem kuci i zamenim akumulator jer od ovog nista nije moglo da se spasi.
Odjednom nista ne sija od gresaka,prestalo da svetli check system na displeju ne pali vise ono upozorenje za pogon a kad sam provozao dzip ustanovim da ide odlicno. :-)
Za nauk je da neka kola moraju da imaju dobar akumulator jer im se sve svodi na dobar napon.
Inace sam ga vec i prodao i kupac se javio da je sve ok.
Evo ga posle najobicnijeg pranja.
5.jpg
 
Ko mnogo bira na kraju uzme najlosiji auto.
Skupi jos malo para i uzmi Golf V.

Mislis da je Golf V veliki iskorak u odnosu na C4 ili Fokus 2?
Bolje receno 1.9TDI u odnosu na 1.6 HDI?
Fokus je radjen u Nemackoj i slicni materijali su koristeni.

Ipak dobar Golf ne moze da se nadje ispod 4500-5000 evra, sto 1500-2000 vise nego sto sada imam i morao bih da cekam jos 3,4 meseca za njega.
 
Moglo je NN da se nadje ali kasnis.
Ne citas izmedju redova a u medjuvremenu je rezervisan za starog kupca tj njegovog rodjaka jer je ovaj prezadovoljan vozilom koje je uzeo od mene.
Za 4000 a stanje brutalno i prosto neverovatno ali naleti to s vremena na vreme.:per:
I znaj da je taj Golf zaista i toliko bolji od ova dva a C4 nemoj uopste vise da spominjes jer to nejavece djubre od auta. Pa stilo je auto za taj C4.
Ja ga uopste ne uzimam u razmatranje klad mi ga ponude jer to je veoma bagovit auto i zato i ima tako nisku cenu.
Focus je bolji ali sedi u Focus i onda predji u Golf i sve ce ti biti jasno.
I da se razumemo nisam ja VW man i da ne znam ni za sta drugo ali taj auto je zaista dobar.
Mazda 3 je isto dobar auto ali kad naletis na onu bez korozije.
 
Mislis da je Golf V veliki iskorak u odnosu na C4 ili Fokus 2?
Bolje receno 1.9TDI u odnosu na 1.6 HDI?
Fokus je radjen u Nemackoj i slicni materijali su koristeni.

Ipak dobar Golf ne moze da se nadje ispod 4500-5000 evra, sto 1500-2000 vise nego sto sada imam i morao bih da cekam jos 3,4 meseca za njega.

Apsolutno nema potrebe za nemačkim vozilom otrcanog renomea :mrgreen:

Evo ja gledam upravo za jednu devojku Peugeot 2007, 2007 god, motor 1.4 hdi koji nema plivajući zamajac ni katalizator, superštedljiv potrošnja od 4 na otvorenom do 5-6 litara po gradu. Za 3600 evra.

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10563304/peugeot-207-14-hdi-2008-5vrata

8c83e09bf245-1920x1080.jpg
 
Poslednja izmena:
Nađi mi taj post pa da se smejemo zajedno? :lol: Nežnija su za ove naše puteve ali se to sve kompenzuje kroz nisku potrošnju. Logika zar ne? Isto važi i za fijate. Nemam baš neko visoko mišljenje o francuskim automobilima ali kad se mora :mrgreen: onda bolje da nađem šta je najmanje zahtevno. Msm 2.0 hdi koji po gradu guta 8-9 litara je potpuna budalaština.
 

Back
Top