Generalna diskusija, noviteti, nemačka vs japanska auto industrija i slično

Ko je bolji?

  • Švaba

  • Japanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Opaaa šta je ovo? Hyundai aston martin! Još jedan što blablabla ne može da se vozi kod nas :D
2008 Hyundai Coupe 2.0 6000 evrićosa :)
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10721572/hyundai-coupe-20

37f463401e35-800x600.jpg
 
6,9 tacnije jer ja dosta dobro pamtim izjave.

Tačno tako, sad sam se vratio sa puta, prešao 1500 km prosečne brzine 50-100 i potrošnja je 4,5 litara. Trenutno najmoderniji KAPPA motor na svetu.

Nego muku mučim dal da stavim ove felne, gume nove nankang 205/40/17 da mi se ne poveća drastično potrošnja :(

Untitled-1.jpg


- - - - - - - - - -

Može brza pomoć?


Kako se zove ono što se ušteka na upaljač, tu se ušteka USB i onda preko radia se nađe taj USB i tako se pušta muzika?
Je l istina da to može sjebati zvučnike, to mi je rekao drug?

Kako ja na E46 mogu da pustim muziku sa USB ili telefona?
Kupio sam neki radio (ovi što se prodaju na fb O5-shop stranica) za 2500 din, džabe bacio pare, uži duplo od radia koji ide na E46

Je l to ovo? https://www.tehnomanija.rs/adapteri_325
To je to.
mp3 modulator, ne možeš ništa da sjebeš samo pažljivo podesi predpojačalo (plejer ili telefon)

- - - - - - - - - -

Cekaj,on je bese izjavio da mu auto na 170 trosli 6 litara?

Slobodno se sekirajte, nemam ništa protiv :lol:
A to što ste uvredljivi ko neke žene, to je druga priča. Msm muškarci ste i ne možete da podnesete konverzaciju. Mene bi bilo sramota na vašem mestu.
 
Taj Golf je sa pocetka proizvodnje i ima stari 1,4 16V motor koji se jako tesko prodaje jer se nije pokazao.
Upalis ga ujutro a on radi ko dizel dok se ne zagreje i nabije pritisak ulja jer je dobio luft u pesnicama klipnjaca.
Otud mu i tkava cena i resio covek da ga ne gleda i izvlaci svoje pare.
Pogledaj posto su oni sa 1,6 motorom pa ces da vidis dosta skuplje primerke.
Ne razumem zasto kacis krseve i lamine?
Kaci jednom oglas ko svet tj ono na sta bi se zaputio a ne ove krseve na koje 98% ljudi ne bi ni krenulo da gleda.
Vidim da hoce da stavis alufelne iste kao sto ja imam na Golfu? :D
Isto tako daj Hyundai Coupe je zesci plastikaner i kad dodju jos nijednog nisam kupio jer su se unutra raspali.Spolja je lep ali motori su preslabi i idu tako da ih otresaju dizelasi. Pogledajte ubrzanje od 9,1s???
http://servis.a2-soft.com/specifikacije.php?auto=17966-Coup-20i-CVVT-FX-DynamicVersion
Pa moj Kadet GSI iz 89`-te je jos onda isao brze i isao 8,0s a to je skoro 20 godina razlike.:D
botr gledaj sta mi je trenutno u dvoristu kad si spomenuo 123.
 
E pa opet nagadjas jer ovaj Golf uopste nije poliran. :hahaha:
Samo sam te cekao i da tvoje slepo oko opet odvali pretpostavku tj da ono ne vidi a da ti nagadjas.
Juce mi je bio stari kupac da ga vidi i odusevio se a danas je dan D da mi javi sta ce.
To sto ti poredis karavane i trovratna kola sa onim sto se trazi je dokaz koliko ne znas o kolima tj pravis se kao ovo ono a jako dobro u stvari znas da se ta kola daleko manje traze i da imaju slabiju prodaju a samim tim i dosta nizu cenu.
Okaci jedno auto ko svet sa pravim motorom i sa pravom karoserijom sa 5 vrata pa cemo odjednom da gledamo neke sasvim druge cene.
Ti bukvalno na oglasim odstikliras " cena uzlazno" i prvi uzmes za primer i nama ovde kao dajes info a info ti je skroz pogresan.
 
Taj 123 je auto kuminog oca iz Banja Luke koji je dosao u posetu cerki.
Godiste je 1979 i radi kao singerica ali mu se desio peh da mu je otislo nesto na kvacilu i ne moze da ubaci u brzinu kad upali motor a moze kad je ugasen.
Da ne bi rizikovao ostavili su ga kod mene a ja ga upravo danas teram kod majstora pa da vidimo sta je. Problem je malo i naci set kvacila za tako star auto mada ga ima kod nekih na stanju ali nisu sigurni da je to bas taj set jer ima 3 vrste pa zato skidamo pa sta Bog da.
 
I kakav je taj 123 sto ti je bio u ddvoristu? :D

Al pazi, za ovu sesticu karavan pise "pozvati za informacije", sto znaci da moze biti i da je crkao motor ili nesto slicno, i da je zato takva cena. Ne gleda se samo cena i kako izgleda auto na slikama. Na slikama, pa i uzivo moze da izgleda odlicno, a da nije u voznom stanju :)

"Vodi se na prodavca" :lol:

- - - - - - - - - -

Gde mogu uzeti original uopste? Win win?

Možeš da uzmeš gde oćeš, to ti je danas jeftileja samo što po prodavnicama prodaju sa 20% pdv-a + renta za radnju.
 
Taj 123 je auto kuminog oca iz Banja Luke koji je dosao u posetu cerki.
Godiste je 1979 i radi kao singerica ali mu se desio peh da mu je otislo nesto na kvacilu i ne moze da ubaci u brzinu kad upali motor a moze kad je ugasen.
Da ne bi rizikovao ostavili su ga kod mene a ja ga upravo danas teram kod majstora pa da vidimo sta je. Problem je malo i naci set kvacila za tako star auto mada ga ima kod nekih na stanju ali nisu sigurni da je to bas taj set jer ima 3 vrste pa zato skidamo pa sta Bog da.

Potisni lezaj ili korpa.
 
Bio kod majstora i ovaj dolio ulje u posudu za kocnice i izluftirao i eno salta samo tako.
Izgleda da mu je otisao gornji hidro clilindar u kabini jer malo flisuje ali mu treba vremena da potrosi ulje ali ne videsmo da negde ostavlja fleke i tragove kocione tecnosti tako da mozda on trosi negde na kocnicama koje nismo pregledali jer auto i nije isao na dizalicu.
Sve u svemu za 500 din resen problem zasad a on neka ga resava kod kuce ako se ponovi.
 
Gornji i donji se menjaju u paru, nemoj da se zaebe kod nekog gancija da zameni samo jedan ako su cilindri u pitanje. U kratkom razmaku crkavaju.

Meni nije falilo ulja ali je ulazio vazduh na cilindru kvačila. Vrlo moguće da curi negde na crevima kočnica, na glavnom kočionom, klještima. Dobra je fora iscuri ulje i ne možeš i da oćeš da voziš ako nisi snalažljiv.
 
Ćorak!
Krenuo od mene i presao 100m i stao i kaze nece opet.
Dodjem ja i probam kad ono sve radi a onda sam ga odvezao na drugi kraj grada i sve je bilo ok dok nisam ubacio u rikverc kad vise nije hteo da izbaci dok ga nisam ugasio.
Al ima tu jos neki cudan osecaj na papucici kocnice koja kao da zaglavi i kad je ponovo stisnem ona se povrati.
Otice covek kod majstora u njegovom kraju koji je radio te starije automobile jer ipak ovaj moj je majstor mladji 10 godina od mene tako da te stare sofisticirane tehnologije on nije radio.:)
 
Da nije ovo malo nerealno? 300k km na satu, ko zna da li su realni, jos malo pa 20 godina, neispravan, nesto dize temperaturu, moze da bude termostat, a moze da bude i glava, koja je cini mi se problematicna kod ovih BMWa, od napred vrlo verovatno lupan, farovi razliciti, tuning smiling branik, nema maglenke, ko zna kakvo je stanje ispod, kad se malo dublje zagrebe.
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11101496/bmw-320-e46
 
Lepo sam ti rekao, nema ni maglenke pa to je oprema model svemirski brod za sirotinju :hahaha:

Swe remontovano, samo je pitanje kad će da se raspadne i neko pogine.

Pa ni tvoj auto nema alufelne a serres o drugim kolima kako nemaju opremu!
Samo da ti kazem da kad auto nema fabricki alufelne onda je to najveci klot sto postoji.
Tako da sedi ti i uzivaj u tvom golaću a sta je remontovano na mojoj Hondi t je osnovno dok je sve ostalo fabicki.
VBidim oni sa alfinog foruma svi izginose jer ih 90% remontuje trap kod tih kragujevcana?
Ili mozda nije tako?
:per:
 
U cetvrtak bio kod Trifunovica, dve Alfe, tri Passata b5, C5, BMW 3, Corsa, Freelander, dva x 206, tako da nisu lfe jedini automobili sa remontovanim trapom :)

Epilog, promenjeni samo silent blokovi na gornjoj viljusci, pokidani, verovatno od udarca u rupu, prilikom cega je pokrivljena felna, sve ostalo odlicno. Kuglu nisu hteli da rade, nema ni malo lufta, a presla je skoro 40k km i prezivela vise naletanja na rupe pri vecim brzinama. Toliko o tome da je to losa popravka.

BTW, znate li da je metalac kupio FAD i da proizvode kugle? Moja pretpostavka je da kupuju gotove kugle, i onda ih samo ugradjuju u viljusku, jer su verovatno kugle u mnogim viljuskame iste, istih dimenzija, sa istim navojem, itd., kao sto je slucaj npr. sa senzorom radilice, na mnogim modelima se razlikuje konektor, i duzina kabla, a senzor je u stvari isti, da ne nabrajam dalje primere.
 
Pretpostavka je majka svih zajeba, kako za te boktepita silene iz male privrede a tako i kineske kugle koje se "ubudžuju" u viljuške. To što se radi, bez ikakvog sertifikata je mnogo opasno ali ko te šta pita kod nas, narod zanima samo da se kotrlja. Ja bih uveo zakon koji bi obavezao da svi koji remontuju delove trapa imaju uplaćeno životno osiguranje i grobno mesto.
 

Back
Top