ZAKON POSTOJANJA – istina o postojanju materije, zivota i prirode

MOMČILO:

A kako teorija zakona postojanja gleda na demokritovu teoriju o kretanju atoma?

Demokritova teorija o kretanju atoma se razlikuje od Zakona postojanja samo toliko koliko se razlikuje od savremenog znanja o materiji do kojeg se došlo u okviru fundamentalne fizike kao nauke. Ta razlika je u tome što se u okviru fundamentalne fizike došlo do saznanja da materija i ne postoji, već samo energija, koja se fizički manifestguje kao polje koje vibrira. To energetsko polje, po Tesli, uvek se manifestuje još i kao svetlost i kao elekltricitet, koje u prostoru može još i da se širi i skuplja. Dakle, može fizički da se manifestuje i kao čestica i kao talas. Na osnovu toga Ajnštajn pravi svoju definiciju najsitnije čestice materije i kaže: "Materija je energija koncentrisana do tačke vidljivosti". Sve ovo, u suštini, ne negira Demokritovo poimanje atoma kao najsitnijih čestica. Stvar je samo u tome što je Demokrit te najsitnije čestice energije/materije nazivao imenom "atom". I pravo čudo je kako je Demokrit, u vreme još pre više od dve hiljade godima, mogao da dođe do tako precizne predstave o osnovnoj građi od koje je sagrađen Svemir, kada nikakvih naučnih dokaza o tome nije bilo.

Posebno fascinira Demokritovo rešenje o Početku kretanja atoma koje se svodi na zaključak da atomi mora da su živi. Na koji način Demokrita možemo da smatramo prvim čovekom koji je došao do zaključka da su Materija i Svest jedna i ista prirodna sila i pojava. I to je ono najbitnije po čemu je Demokritova teorija o atomima još uvek ispred prirodnih nauka, kao i eksperimentalne psihologije, koje još uvek nisu rešile problem postojanja ni materije, ni života, odnosno, Svesti. A to je ujedno i po čemu je do sada Demokrit od svih bio i najbliži otkriću Osnovnog prirodnog i večnog zakona, tj Zakona sveukupnog postojanja. Po kojem Materija ne bi mogla da postoji kad ne bi bila živa i svesna, niti bi Svest mogla da postoji kad ne bi bila materijalna. Što upravo i uslovljava da se Svest večito, uvek iznova, naizmenično i ciklično, pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, jer jedino tako može naizmenično da uz pomoć sebe kao žive i svesne sile i pojave uzrokuje sebe kao energetsku, materijalnu silu i pojavu, da bi tako stvorila uslov da može da opaža, oseća, pamti, misli i razume sebe i tako uz pomoć sebe kao materijalne sile i pojave uzrokuje sebe kao živu, svesnu psihičku silu i pojavu.
 
Poslednja izmena:
MAJSTOR I MAJSTORIJA

Koji uslovi moraju da se ispune da bi postojala ovakva grandiozna, veličanstvena, veoma komplikovana, a uz to još i nezamislivo savršena Majstorija, zvana Univerzum?

Prvi uslov je da postoji Majstor koji će Majstoruju da sagradi.

Drugi uslov je da Majstor raspolaže Alatom kojim će da sagradi Majstoriju, jer "bez alata nema zanata".

Treći uslov je Materijal od kojeg će Majstorija da bude sagrađena.

Četvrti uslov
je da Majstor raspolaže Znanjem po kojem će Majstoriju da
isagradi.

*************************************************



KO JE MAJSTOR?

Majstor je Svest.



ŠTA JE MAJSTORIJA?

Majstorija je Univerzum koji se sastoji od harniničnih sitema kretanja i rada delova, delića i čestica tela samog Majstora koji Univerzum kao majstoriju gradi. Sistemi kretanja i rada su: atomI, nebeska tela, sistemi nebeskih tela, te tela ćelija, biljaka, životinja i ljudi


ŠTA JE ALAT?

Alat su sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji Svesti, tj. Majstora: naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje.


ŠTA JE MATERIJAL?


Materijal, to su delovi, delići i čestice tela same Svesti, tj. Majstora kao Kretača, koje se kreću i rade.


ŠTA JE ZNANJE?

Znanje je iskustvo o sistemima kretanja i rada koje delovi, delići i čestice tela Svesti, tj. Majstora stiču prilikom svog kretanja i rada, uz pompoć svojih psihičkih sposobnosti opažanja, osećanja i pamćenja. To iskustvo služi da bi pomoću njega, uvek iznova, večito, (bez početka i kraja), uz pomoć psihičkih sposobnosti promišljanja i razumevanja tog kretanja i rada, mogli ponovo da se grade isti takvi sistemi kretanja i rada.

******************************************

ZAKLJUČAK:

Uistinu, tj. APSOLUTNO POSTOIJI, samo Majstor, tj SVEST, koja sebe zove imenom "JA". Majstorija, alat, materijal i znanje su samo fizičke i psihičke sposobnosti i radnje Majstora, tj. Svesti, koje su od Majstora nedeljive.

Skraćeno: uistinu postoji samo JA+7 i ništa drugo.

********************************************

PRIMER: JAJE-PILE-KOKA


Kad je reč o jajetu, piletu i koki ili bilo čemu drugom, pa i o Univerzumu kao celini, sem delova, delića i čestica Svesti i njihovih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, koje se uvek iznova, po istoj informaciji (znanju) ponavljaju, ničeg drugog nema. Jaje-pile-koka su, dakle, samo savršene, harmonične organizacije kretanja i rada Svesti i ništa drugo.

Opširnije na:

jaje pile koka 1.jpg
 
Poslednja izmena:
MOMČILO:

Kako svest moze da postoji sama po sebi, a bez nekog "majstora" koji je stvorio svest.

Vernici kažu: "Bog je stvorio svet", a ateisti pitaju: "Ko je stvorio Boga"'. Ateisti su u pravu, jer logično je da ništa ne može da postoji bez uzroka, pa makar to bio i Bog, kao najprvi uzrok koji je uzrokovao sve.

E sada, vernici brane Boga i kažu da Boga nije uzrokovao niko, upravo zato jer pre njega ne postoji niko ko bi mogao da bude njegovom uzrokom i dodaju da je Bog večan, tj. da postoji od uvek i zauvek i da mu kao takvom nije ni potreban nikakav uzrok.

Međutim, problem koji vernici imaju sa Bogom jeste, što ne raspolažu nikakvim dokazom da Bog uopšte i postoji. Po svemu sudeći, takvih dokaza neće nikada ni da bude, pa ateistima, kao i vernicima, ne ostaje drugo, već da i dalje, kroz nauku, istražuju stvarnost, da se, po mogućnosti, otkrije kako i na koji način ona postoji i da eventualno ona sama nije taj misteriozni, nesaznajni, nestvorivi i neuništivi Bog? Jer činjenica je da naučno još uvek nije rešeno pitanje postojanja Materije i Svesti kao osnovnih činilaca koji karakterišu sveukupnu stvarnost. Pa kad se konačno to pitanje reši, tj, kad se odgovori na pitanje ŠTA su Materija i Svest, KAKO postoje i ZAŠTO, time će ujedno da bude rešeno i pitanje njihovg uzroka, pa će da se vidi da li je njihov uzrok Bog ili Materija i Svest postoje sami po sebi, kao svoj i uzrok i posledica, od uvek i za uvek i da li, možda, oni nisu taj misteriozni Bog? Kao što to već stoji u filozofiji panteizna, po kojoj su Bog i Univerzum jedno i isto.

Ja se ovim pitanjem intenzivno i pasionirano bavim još od 1980 godine, od vremena kada su počeli da se dešavaju moji spontani, potpuno budni i svesni i "zlasci iz tela", sa mogućnošću viđenja tela kako ostaje nepomićno da spava, dok ja hodam naokolo i sa mogućnošću da se, po volji, ponovo vratim i zagnjurim u telo. Za koje vreme se moja budnost i svesnost uopšte ne prelida. Gde nema neke velike razlike između, biti budan i svestan u telu i telesnim čulima opažati stvarnost oko sebe ili biti budan i svestan izvan tela i bez telesnih čula opažati stvarnost oko sebe. Ti moji "Izlasci iz tela" su se veoma često dešavali od 1980 do 1995 godine i ja mislim da bi to iskustvo bilo za svakog čoveka dovoljan razlog da ostatak svog života intenzivno i pasionirano posveti upravo odgonetanju tajne postojanja materije, života i prirode.

Ubrzo, već posle prviih mojih iskustava "izlaženja iz tela", nakon već nekoliko pročitanih kapitalnih dela iz oblasti prirodnih nauka, fizike, biologije, psihologije, pa i verskih nauka i filozofije, kao što sam u mom videu objasnio, shvatio sam da su sve činjenice u vezi postojanja materije, života i prirode poznate. Nedostajalo je samo još da se one poslože u smislenu celinu, tj, da se međusobno logički popvežu po sistemu "uzrok-posledica", da se vidi šta iz čega proizilazi, da bi se tako na kraju došlo i do onog Najprvog Uzroka koji je uzrokovao sve. Pa čak da se sazna, kako i na koji način i sam taj Prvi Uzrok postoji.

Ostatak moje priče je poznat. U ovoj temi, na mom videu, kao i u knjizi, sam objasnio sve, tj. objasnio sam Osnovni prirodni Zakon po kojem postoji apsolutno sve. Po ovom Zakonu Svest i Materija su jedna i ista prirodna sila i pojava, koja postoji sama po sebi, od uvek i zauvek, kao svoj i uzrok i posledica, tako što se večito ponavlja, po načinu pretakanja kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, kao jaje-pile-koka, sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. I tako sam jednim potezom rešio pitanje postojanja i Majstora i Univerzuma kao njegove Majstorije. Kao i Materijala od kojeg je sgradio Majstoriju. Kao i pitanje Znanja i Alata pomoću kojih je sagradio Majstoriju.

Zvanično, ovo moje OTKRIĆE, tj. logičko, odnosno, filozofsko rešenje tajne postojanja Materije i Svesti, a time ujedno rešenje tajne Božijeg postojanja, još uvek niko nije priznao. Mnogim zvaničnicima, koji bi trebalo time da se pozabave, sam se obraćao tokom protekle, skoro četiri decenije. Za čudo, nikada ni od koga, sem ćutanja, nisam dobio apsolutno nikakav odgovor. Što je i razumljivo, jer u slučaju da moje rešenje tajne postojanja Materije, Života, tj. Svesti i Prirode, kao i rešenje tajne Božijeg postojanja, bude priznato, svi svetski negativni politički, verski i ekonomski zakoni i sistemi planetarnog življenja, koje su ljudi hiljadama godina gradili, bi se srušili kao kule od karata. Pa je razumljivo zašto svi zvaničnici ćute, jer taj rizik niko ne želi da preuzme na sebe. Svako se za svoju glavu boji. Svi znaju da bi se i sada, sve ono što je staro i gore, kao i do sada, nasiljem štitilo protiv svega što je novo i bolje.
 
Poslednja izmena:
MOMČILO:

A realno je zanimljiva teorija, sve i da je cista besmislica, nekako je gotivna

Zakon postojanja nije teorija. Teorija je kad smislimo rešenje za nešto, a ne možemo da dokažemo da je tako kako smo smislili. A kad pronađemo dokaze, onda to što smo smislili prestaje da bude teorija, a postaje nauka.

Zakon postojanja je čista nauka - nauka o Svesti ili nauka o nagonu samoodržanja. Možemo to zvati i naukom o Bogu. Ili naukom o Majstoru i Majstoriji, odnosno, naukom o Kreatoru i Kreaciji.

Zakon postojanja je nauka zato što tu ničega izmišljenog nema. Tu se barata isključivo sa iskustveno i naučno proverenim i dokazanim činjenicama. Tih činjenica nema mnogo - samo sedam - koje svaki zreo čovek može i da proveri i razume, čak i ako nije ni pismen. To su onih 7 fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, kojima je obuhvaćeno apsolutno sve. Pomoću kojih je sagrađeno sve - i atom i čovek i Univerzum. Tih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i ono što zovemo imenom "Svest" ili "JA" (može i "Bog") koje tim sposobnostima raspolaže, su osnovni sastavni delovi svega što postoji i sem kojih ničeg drugog nema. To je ono osnovno od čega se i sam čovek kao materijalno, živo i svesno biće, sastoji i što svaki čovek, putem iskustva sebe samoga, može da proveri i dokaže u sebi. I to je ono isto od čega je sve u Univerzumu sagrađeno i iz čega se i sam Univezum, kao celina, sastoji. Za šta u prirodnim naukama i eksperimentalnoj psihologiji već postoje nebrojeni dokazi da je to i zaista tako.

Jednostavno, sem Svesti i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji (JA+7) ničega drugog u beskrajnom nebeskom prostoru nema, niti može da bude o čemu bi Istina mogla da se sazna. Koja se ne sastojio ni iz čega drugog do da se Razume sam večiti Mehanizam naizmeničnih, uzročno-posledičnih veza između fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, koje, kao koka i jaje, jedne bez drugih ne mogu. Da se razume Točak (Perpetuummobile), koji uz pomoć svojih psihičkih sposobnosti i radnji - opažanja, osećanja i pamćenja svog kretanja i obrtanja - uzrokuje informaciju, tj. znanje o svom postojanju, kretanju i obrtanju. Da bi se kasnije, pomoću psihičkih radnji promišljanja i razumevanja tog znanja o kretanju i obrtanju uzrokovlo svoje novo, isto takvo kretanje i obrtanje.

To naizmenično uzrokovanje kretanja uz pomoć znanja o kretanju i uzrokovanje znanja o kretanju uz pomoć kretanja, je suština onoga što se podrazumeva pod pojmom Zakon postojanja. Ovaj Zakon može da se proveri i razume na svemu, a najbolji primer je "koka-jaje", kao Točak (Perpetuummobile) koji postoji sam po sebi i vrti se sam po sebi. Kojom prilikom dok se vrti, itroši energiju pomoću koje se vrti. Ali je istovreno i obnavlja pomoću te iste energije za vreme dok je troši. Kao što jaje potroši svu energiju dok se razvije u pile i postane koka, ali je i u celosti i obnovi prilikom trošenja, tako što će kao koka iza sebe da ostavi isto onakvo jaje, sa istom količinom energije koja je dovoljna da se pomoću nje iz jajeta razvije nova koka. Koja će ponovo iza sebe da ostavi novo jaje, sa dovoljno i znanja i energije pomoću koje će kasnije da se razvije ista takva koka. Taj proces naizmeničnog trošenja i obnavljanja ebergije je večit i nezaustavljiv. Taj proces je TROJEDAN jer se uvek sastoji iz tri raspoznatljive faze i stanja "jaje-pile-koka". Jaje je stanje mirovanja i odmaranja Svesti (Boga), pile je stanje naprezanja, kretanja i razvoja u nauci poznato pod imenom "sintropija". To je stanje trošenja životbne energije. Posle kojeg nastupa koka, kao treće stanje, To je stanje pada, rušenja i raspada jer je energija potrošena, u nauci poznato pod imenom "entropija". Ali je istovremeno i stanje obnavljanja i vraćanja potrošene energije kroz jaje koje ostaje iza koke, da bi taj TROJEDNI, BOŽANSKI, SVESNI i ŽIVOTNI PROCES VRTNJE mogao i dalje, beskonačno da se nastavi.

Eto, to je ZAKON POSTOJANJA. Nije to nikakva ni teorija, ni besmislica, već čista, naučno i eksperimentalno već odavno i proverena i dokazana NAKA. Potrebno ju je samo RAZUMETI. I upravo to RAZUMEVANJE tih naučno proverenih i odavno dokazanih činjenica je ono što je ovom našem, ljudskom svetu, nedostajalo, da bi mogli da kažemo da ISTINU o našem postojanju i postojanju materije, života i prirode, ZNAMO.

kauzalitet 400 piksli 2.jpg
 
Poslednja izmena:
SVEST MATERIJA ŽIVOT I BOG

Psiholozi izučavaju Svest a ne znaju šta je Svest. Fizičari izučavaju Materiju, a ne znaju šta je materija. Bilozi izučavaju Život, a ne znaju šta je Život. Vernici širom sveta veruju u Boga, a ne znaju šta je Bog.

Svest, Materija, Život i Bog su jedna i ista prirodna sila i pojava, koju psiholozi, fizičari, biolozi i vernici posmatraju iz četiri različita ugla. Iz kojih se ne može videti celina, već samo delovi. Slično kao u onoj priči kad su četiri slepca htela da opišu slona. Pa onaj slepac koji je slona uhvatio za nogu je tvrdio da je slon kao balvan. Onaj koji ga je uhvatio za surlu je tvrdio da je kao zmija. Onaj koji ga je ughvatio za uvo je tvrdio da je kao lepeza. Onaj koji ga je uhvatio za rep je tvrdio da je slon kao glista.

Da bi slepci znali kako slon izgleda, moraju ga videti (ispipati) celog, a ne samo delove. Odnosno, da bi psiholozi, fizičari, biolozi i vernici znali istinu o jedino-postojećoj prirodnoj sili i pojavi, koju zovu imenima Svest, Materija, Život i Bog, moraju sva svoja znanja staviti na gomilu, i pozvati logičare, tj. filozofe da sva ta znanja, po sistemu "uzrok-posledica", poslože u jedinstvenu smislenu logičku celinu i sistem.

I kad to i učine, do kakvog saznanja se dođe?

Dođe se do saznanja da u beskrajnom nebeskom prostoru ništa drugo ne postoji do Svest koja sebe zove imenom "JA" i postoje njenih "SEDAM" fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje. Kraće rečeno, dođe se do saznanja da uistinu i apsolutno postoji samo "JA + 7".

JA + 7 je ujedno i definicija Osnovnog prirodnog zakona po kojem sve postoji. JA + 7 je ujedno definicija i Svesti i Materije i Života i svemogućeg stvoritelja Neba i Zemlje kojeg vernici zovu imenom "Bog".

Opširnije na:
 
Poslednja izmena:
SVESNA GLISTA:

jaje pile koka.jpg

Fali ti pevac...

Ne fali! Ne može da fali ono čega nema. Tu čak nema ni jajeta, ni pileta, ni koke. Zakon postojanja izražen formulom JA+7 nije zakon po kojem postoji "jaje-pile-koka", već Zakon po kojem postoji SVEST, koja sebe zove imenom JA, koja se u bezbroj primera u Univerzumu, od kojih jedan može da bude i "jaje-pile-koka", večito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja i tako samu sebe večito uzrokuje, odnosno, večito samu sebe održava. Sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji.
 
Poslednja izmena:
MOMČILO 95.

Ljubo, sta misliš o ucenju Gurdjijeva?

Ja sam na Gurđijeva obratio pažnju tek kad je COCO BILL nedavno na ovom forumu pomenuo zakon "TROJKE I SEDMICE" o kojem Gurđijev govori, kojeg je pokupio iz drevnih spisa u manastirima Tibeta Persije i Egipta. Obratio sam pažnju zato što se i Zakon postojanja o kojem ja govorim, kojeg sam izrazio formulom "JA+7" takođe može nazvati i zakonom "Trojke i Sedmice", jer je reč o jednom i istom prirodnom zakonu po kojem sve postoji. Čak i drevni simboli zakona "Trojke i Sedmice" i zakona "Trojednosti Svesti " znače isto. Tu istovetnost značenja ovih dvaju simbola pokušao sam da objasnim napred, gde je zhakon "Trojke i Sedmice" simbolizovan ravnostranim trouglom zaokruženim krugom, a zakon Trojednosti svesti sa "tri šestice" ili "tri devetke" obojene žutom, crvenom i plavom bojom. Oba ova simbola su takođe stara više hiljada godina.

Inače, Gurđijevo objašnjenje zakona "trojke i sedmice" nije zanimljivo, isto kao ni hinduističko ili hrišćansko objašnjenje "Božanske trojednosti", jer je Gurđijev to objašnjenje preuzeo iz drevnih spisa koje su pisali ljudi koji nisu znali pravo objašnjenje zakona "Trojke i sedmice". kao što ni hindusi, i hrišćani ne znaju pravo objašnjenje "Božanske trojednosti".

Posebno je zanimljivo da i Tesla pominje jedinstveni zakon Univerzuzma simbolisan brojevima 3, 6 i 9. Na ovoj slici dole je originalni Teslin rukopis gde o tome kaže: "Kada bi samo znali veličanstvenost brojeva 3, 6 i 9, tada bi imali ključ za Univerzum".

TESLA - 3_6_9.jpg

Ovde Tesala nedvosmisleno govori o trobojnom drevnom simbolu Univerzuma u kojem se nalaze skriveni brojevi 3, 6 i 9, odnosno, brojevi 3 šestice ili naopako gledano, tri devetke.

Naime, drevni trobojni sombol Univerzuma ili simbol TROJEDNOSTI SVESTI, koji simboliše večito pretakanje Svesti kroz njena tri prirodna oblika i stanja, sastoji se iz tri manja kruga, zaukružena jednim većim. Ovako kako je to prikazano na slici dole. Kad se pažljivo pogleda tu mogu da se vide tri šestice ili tri devetke povezane i spletenu u krug. Kad se taj simbol malo stilski dotera, onda se dobije drevni simbol univerzuma onakav kakav on približno u originalu izgleda pod nazivom "taegeuk" ili ovako kako je on prikazan na bubnjevima prilikom otvaranja olimpijskih igara u Seulu 1988 godine, gde je on simbolisao jedinstvo svih ljudi sveta

tri šestice.jpg
taegeuk.jpg


SEUL tri šestice.jpg
 
HAKIM BEJ

To nije original Teslin rukopis.

Ja sam to kopirao sa interneta ubeđen da je reč o originalu, s obzirom da dole u potpisu stoji "Nikola Tesla". Što nije toliko ni bitno. Bitno je da su reči ispod kojih potpis stoji origiginalne, Tesline.

Zanimljivo je koliko na internetu ima prezentiranih različitih pokušaja da se matematičkim, grafičkim i geomtrijskim putem dođe do rešenja tajne postojanja Univerzuma uz pomoć brojeva 3, 6 i 9, samo zato što je Tesla rekao da se u tim brojevima krije ključ tajne Univerzuma. Svi ti pokušaji su čisti promašaj jer brojevi 3, 6 i 9 ovde nemaju nikakvu matematičku vrednost, već samo simboličku. I tek kad se otkrije simboličko značenje tih brojeva, može se ustanoviti da je tu zapravo reč o simbolu Božanske Trojednosti Univerzuma. U taoizmu ovaj simbol je poznat pod imenom "taegeuk", koji je star nekoliko hiljada godina. Izražen je pomoću tri manja kruga untar jednog većeg. Kad se taj simbol malo požljivije proanalizira, u njemu otkrivamo kružno povezane i spletene 3 šestice ili 3 devetke. (Pogledajte u mom gornjem postu dve slike koje to pokazuju) U taoizmu ovaj simbol ima značenje jedinstva Univerzuzma. Kao što se zna, Teslu je zanimala istočnjačka filozofija i on je verovatno bio upoznat sa tim starim simbolom Univerzuma u kojem se kriju tri šestice ili 3 devetke. Međutim, ni Tesla nije znao simboliku tih brojeva, pa je zato i rekao:

"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9 then you would have a key tu the universe. The 3, 6 and 9 represent the pathways that force (energy/information) manifest trough to form material".

Ove dve slike dole su sa otvaranja olimpijskih igara 1988 u Seulu koje dokazuju da se ovde ne radi o matematičkoj, već simboličkoj vrednosti brojeva 3, 6 i 9. Na prvoj slici je trobojni okrugli simbol "taegeuk". A na drugoj slici su statisti na stadionu, na otvaranju tih istih olimpijskih igara, ispisali svojim telima 3 šestice ili 3 devetke. Ove tri šestice ili devetke u taoiuzmu simbolišu trojedinstvo Univerzuma, a na olimpiskim igrama su bile simbol Trojedinstva svih ljudi sveta.

OLIMPIJSKE IGRE.jpg

Zbog neznanja pravog značenja ovog simbola i njegovih božanskih triju šestica ili devetki, hinduisti su te tri šestice (devetke) preimenovali u bogove Brahmu, Shivu i Vishnu, a hrišćani u Oca, Sina i Svetoga duha.

Iako ni Tesla nije znao pravo značenje ovog simbola i njegovih šestica/devetki, ipak je njegovo objašnjenje ovog simbola bilo najtačnije, kada je rekao:

"The 3, 6 and 9 represent the pathways that force (energy/information) manifest trough to form material". (Brojevi 3,6 i 9 reprezentuju način na koji se energija i informacija manifestuju kroz formu materije.)

Ovde je Tesli je još samo malo nedostajalo pa da izrekne celu definiciju Univerzalnog zakona po kojem materija, život i Univerzum postoje - Zakona Trojednosti Svesti. To je Zakon po kojem se nematerijalna Svest, uz pomoć svojih 7 fizičkih i psihičkih radnji večito pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja i tom prilikom se svaki put iz svog nematerijalnog i nenenergestskog stanja, po informaciji o materiji, životu i Univerzumu, transformiše u energiju/materiju, život i Univerzum..

Upravo to i jeste pravo i izvorno značenje "taegeuk" simbola, tj. simbola 3, 6 i 9 koje je starijim civilizacijama, Sumeranima, Vaviloncima i Atlantiđanima, bilo poznato, od kojih je naša civilizacija i preuzela ovaj simbol, a njegovo pravo značenje zaboravila. Pa sada umesto pravog značenja ovog simbola i brojeva 3, 6 i 9 u hinduizmu imamo tri boga Brahmu, Višnua i Šivu, koji nisu tri boga već Jedan. A u hrišćanstvu imamo Oca, Sina i Svetoga Duha, koji takođe nisu tri boga, već Jedan. Čiste religijske izmišljotine. Imajući na umu da su hrišćani, na primer, tu svoju formulaciju božanske trojednosti - u želji da ne odstupaju od prastarih shvatanja koja nisu razumeli - izglasali većinom glasova, kao na demokratskim izborima, na verskom saboru u Nikeji 400 godina nakon Hrista.

***************************

Na kraju još jednom da ponovim kao napomenu:

Kada je reč o "taegeuku" kao trobojnom simbolu Svesti , tu se uopšte ne radi ni o kakvim brojevima 3, 6 i 9, već o tri manja kruga zaokružena jednim većim krugom. Sa ovim simbolom se želelo reći da je Svest JEDANA (ili kako muslimani kažu, "Bog je jedan"), ali se ona stalno pretače kroz svoja tri prirodna oblika i stanja i tako se fizički manifestuje na tri različita načina. Kao na primer, jaje-pije-koka. Jaje, pile i koka su, objektivno gledano, tri različita fizička materijalna oblika, ali JASTVO, tj. Svest je JEDNA i ISTA unutar sva tgri oblika, kako u jajetu, tako kasnije i u piletu i još kasnije u koki. Dakle, fizički obklik se staln menja, a JASTVO je uvek jedno i isto. Isto kao na primer i u čoveka, njegovo Jastvo je uvek jedno i isto, dok se njegovo telo stalno menja. Telo je drugačije prirlikom začeća u majčinoj utrobi, drugačije je kad se dete rodi, drugačije je kad odraste i postane čovek, drugačije je kad ostari u umere, dok je čovekovo JA uvek jedno i isto, tokom celog života. Pa čak i posle smrti iraspada tela, kao što je bilo i pre rođenja.

A kad se postavi pitanje odakle se sada pojavila misterija brojeva 3, 6 i 9 - pojavila se odatle što su ljudi, zjajući da prastari trobojni simbol ima značenje Zakona postojanja Univerzuma, pokušavajući da otkriju njegovo pravo značenje, otkrili da se unutar tog simbola nalaze skriveni brojevi 3, 6 i 9, ne znajući pri tome da to nisu brojevi 3. 6 i 9, već da su to samo tri manja kruga, zaokružena jednim većim krugom, koji ne simbolišu nikakve, ni šestice, ni devetke, već to samo tako izgleda i deluje kad se na malo drugačiji način taj simbol pogleda.
 
Poslednja izmena:
Interesantno je da protivnici mojih uvek argumentovanih stavova umeju samo da ciče, skiče i laju. Daj, bre, ako mislite da negde grešim recite bar jednom gde grešim, pa ću ja, ako mi dokažete da nisam u pravu da se ispravim.

Muka je što se vi nikada ne usuđujete da kažete da nije tako kako ja kažem, jer bi onda morali da kažete kako jeste, a vi to ne znate. Svesni ste da je dogma, prevara i laž svo to smeće koje vi u vašim glavama nosite i smatrate znanjem, pa time ne smete da mi se suprostavite jer ste svesni da bih vas sasekao do daske. Zato vam i ne ostaje drugo već samo da sikčete, cičite i lajete. Ali to vam nije od vajde. Lajanje vetar nosi.
 
RISTOB:

Šta god od nekoga čuje ili nađe na netu on to iskoristi kao krunski dokaz svog 'Zakona svega'. I na kraju lakonski podvuče: 'Sve to je naučno lako dokazivo.'???!

Tačno. Šta god ko kaže na internetu ja mogu da iskoristiom kao dokaz da samo JA+7 postoji i da je to ZAKON SVEGA.

Kako je moguće da sve može da se iskoristi za dokazivanje JA+7?

Moguće je upravo zato što ništa drugo i ne postoji sem JA+7.
 

Back
Top