Tito je danas veći nego ikad

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Zaista se osećam kao građanka Evropske unije. Moja deca i deca mojih prijatelja ne mogu dobiti stalan posao. Naši mladi koji rade potpisuju ugovor na tri meseca, pa opet na tri i tako dok konačno ne dobiju otkaz. Isto se u čitavoj Evropi dešava i mladima u drugim zemljama Unije, odgovara na pitanje “Blica” hrvatska književnica Vedrana Rudan.

Kako vidite Tita i njegovu ulogu?
- Dok sam živela u Jugoslaviji, tu sam zemlju smatrala tamnicom naroda. Danas umirem od nostalgije. I, sigurna sam, još bar devetnaest miliona i devetsto devedeset i devet hiljada ljudi na području ovoga što se nekad zvalo Jugoslavija. Tito je danas veći nego ikad.

*********
Čest se gost Srbije. Pratite li politiku u Srbiji?
- Čest sam gost Srbije, ali ne pratim vašu politku, jedva da pratim “našu” koja sigurno nije moja. Malo znam o vašima osim da vam je predsednik države četnik. Oprostite, bivši četnik. Ne bih se razbacivala tom “titulom” da nisam imala priliku lično upoznati “gospodina” koji mi je u jednoj te-ve emisiji, vodila ju je Gordana Suša, išla je uživo, obećao da će doći do Karlobaga, “ako treba i na magarcu”. Tada, pre sedam, osam godina, mislila sam da Nikolić nikad neće stići do Karlobaga
. Danas sam sigurna da hoće i da će mu naš predsednik biti magarac.
***********
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/402506/Vedrana-Rudan-Tito-je-danas-veci-nego-ikad
******************************************

Многи изражавају одбојни став према бившој Југославији и углавном они који се и нису родили у њој. Терају ,,контру'' родитељима јер су и 2000-те били на различитим позицијама.
Има оних који су живели у њој али су хтели преко хлеба и погачу. Па када нису успели, неко мора да буде крив само су они купани у Богојављенској водици.
И сада им је крива Југославија јер им је у њој, наводно, било ускраћена слободна реч. Данас имају слободну реч али хлеба немају. И када им кажеш да је хлеба у Југославији било на претек, опет осују паљбу.
И тако увек, за било шта.
 
tito i period 1945 - 1980. pa onda 1980.-1990. i n akraju 1990.-2000., zasluzuju racionalan naucni pogled i analizu. to pristrasna ideologija dos, ds, ldp, spo, eu i nato - nije u stanju

posto se radi o nama i nasim roditeljima, nasa deca zasluzuju istinu, a ne ovo ds i ldpu i spo sranje koje se vrti u medijima, kulturi i na pravnom i jos nekim fakultetima.

jeste bilo bolje jer je bio mir. cena od 100.000 mrtvih je prevelika za uvodjenje`demokratije`. cena od vise stotina milijardi dolara koja nam je fakturisana je bezumna i pomalo genocidna tj takve su namere onih koji su izvrsili agresiju, pobili bi nas sve da su mogli. ne sumnjam. na kraju su zapretili atomskim bombama i sravnjivanjem beograda i drugih gradova u srbiji

pitanje je zasto eu demokratija nije nista dobro donela u politickim i ekonomskom zivotu srbije nego upravo obrnuto.

titovi protivnici mnogo pojednostavljuju i lazu na angro. to ne pali. narod vidi da mu je ono bilo bolje
 
Vedrana Rudan je prilicno u pravu . Zivio sam i u onom vremenu sletova i mogu uporedjivati sa sadasnjim vremenom .
Obicna radnicka porodica je mogla sazidati kucu bez nekih problema .Sjecam se kad su gradili kuce radnici jedne
poljoprivredne ekonomije . To su bili uglavnom traktoristi i oni koji su radili u stalama . Znaci prilicno neobrazovano
stanovnistvo .Ekonomija je isparcelisala stotinjak hektara zemlje i te placeve su dobili na poklon . Dobili su i kredite
za gradjevinski materijal i taj novac im je odbijan od plate . Jedni drugima su pomagali da se kuce nazidaju i za kratko
vrijeme je niklo novo naselje .Mi smo ga iz zajebancije nazvali Nemanovci jer je napravljeno prakticno bez novaca .
Jel to jos negdje ima ? Mislim na sadasnje vrijeme .
 
Samo vreme hladnog rata je zavrseno i titova politika se svela na to da igra i jednu i drugu kartu. Jugoslavija je u periodu 1948-1980 bila posle Israela zemlja koja je najvise dobila bezpovratne pomoc od SAD, istovremeno Rusi su isto po nesto davali Titu. Turizam je poceo da se razvije i gastarbajteri su ziveli u rupi i sve pare slali kuci. Zato se moglo i odrziti toliki standard iako industrija nije mogla da zaradi tolike devize.
 
Samo vreme hladnog rata je zavrseno i titova politika se svela na to da igra i jednu i drugu kartu. Jugoslavija je u periodu 1948-1980 bila posle Israela zemlja koja je najvise dobila bezpovratne pomoc od SAD, istovremeno Rusi su isto po nesto davali Titu. Turizam je poceo da se razvije i gastarbajteri su ziveli u rupi i sve pare slali kuci. Zato se moglo i odrziti toliki standard iako industrija nije mogla da zaradi tolike devize.

nemas ti pojma ko je koliko za zsta dobio. jedna recenica za ruse i jedna za usa, to je tvoja pamet. ha, ha, ha. bavi se bre necim sto znas npr bgminton ili ono na ledu sa onim kamenovima sto se guraju
 
Vedrana Rudan je prilicno u pravu . Zivio sam i u onom vremenu sletova i mogu uporedjivati sa sadasnjim vremenom .
Obicna radnicka porodica je mogla sazidati kucu bez nekih problema .Sjecam se kad su gradili kuce radnici jedne
poljoprivredne ekonomije . To su bili uglavnom traktoristi i oni koji su radili u stalama . Znaci prilicno neobrazovano
stanovnistvo .Ekonomija je isparcelisala stotinjak hektara zemlje i te placeve su dobili na poklon . Dobili su i kredite
za gradjevinski materijal i taj novac im je odbijan od plate . Jedni drugima su pomagali da se kuce nazidaju i za kratko
vrijeme je niklo novo naselje .Mi smo ga iz zajebancije nazvali Nemanovci jer je napravljeno prakticno bez novaca .
Jel to jos negdje ima ? Mislim na sadasnje vrijeme .

Ništa ne može da se napravi bez novac, sve košta. Pitanje je samo kad ti račun dolazi na naplatu. Neko je nekad lepo živeo i gradio (besplatno) neki danas ne grade, ali plaćaju. Mogu da se zahvale svojim roditeljima i onima pre njih.
 
Samo vreme hladnog rata je zavrseno i titova politika se svela na to da igra i jednu i drugu kartu. Jugoslavija je u periodu 1948-1980 bila posle Israela zemlja koja je najvise dobila bezpovratne pomoc od SAD, istovremeno Rusi su isto po nesto davali Titu. Turizam je poceo da se razvije i gastarbajteri su ziveli u rupi i sve pare slali kuci. Zato se moglo i odrziti toliki standard iako industrija nije mogla da zaradi tolike devize.

Jugoslavija je bila SREDJENA DRZAVA u kojoj su mnogi aspekti svakodnevnog zivota bili na visem nivou nego u zapadnoj Evropi.

Mnogim zemljama je bila UZOR u svemu.

Politicki je bila sasvim dovoljno uticajna i zastupljena na medjunarodnom planu.

Ni jedna drzava bivse Jugoslavije to nece NIKADA dostici.:rtfm:
 
Jugoslavija je bila SREDJENA DRZAVA u kojoj su mnogi aspekti svakodnevnog zivota bili na visem nivou nego u zapadnoj Evropi.

Mnogim zemljama je bila UZOR u svemu.

Politicki je bila sasvim dovoljno uticajna i zastupljena na medjunarodnom planu.

Ni jedna drzava bivse Jugoslavije to nece NIKADA dostici.:rtfm:

Uzor je bila komunjarama na zapadu koji su mislili da nas sistem funkcionise.
 
Jugoslavija je bila SREDJENA DRZAVA u kojoj su mnogi aspekti svakodnevnog zivota bili na visem nivou nego u zapadnoj Evropi.

Mnogim zemljama je bila UZOR u svemu.

Politicki je bila sasvim dovoljno uticajna i zastupljena na medjunarodnom planu.

Ni jedna drzava bivse Jugoslavije to nece NIKADA dostici.:rtfm:


СФРЈ је била једна обична префарбана ЛАЖ.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top