Tito je danas veći nego ikad

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Има нас, Богу хвала, који се је сећамо каква је она ЗАИСТА била, а не како су неки, профитери њенога растурања, плаћени и данас да је се сећају.
.....bez uvrede ali sumnjam da se sećaš kakva je ZAISTA bila......jer tada nisi ni razmišljala o tome........;)

- - - - - - - - - -

STOTINE HILJADA LJUDI iz celog sveta posecuju Kucu cveca....

. . .
kakvih bre stotine hiljada.....:lol: što lažeš pošten svet ode po forumu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Тито је био фин човек, мало је волео да убија, мучи, затвара и отима, али то се не рачуна, јер изградио је рукама омладинаца пругу Брчко-Бановићи.
 
.....bez uvrede ali sumnjam da se sećaš kakva je ZAISTA bila......jer tada nisi ni razmišljala o tome........;)
Већ сам писала, мислим, и овде: у петом основне добила сам укор, због сатиричне песме у којој се ругам Титу и његовима који улазе у БГД 1944.

Други сам добила јер сам питала професорку српског зашто учимо на памет осакаћен говор мајора Гавриловића.

Неки моји другови из разреда су такође добили укоре због цртања шубаре и реденика на Марсковим фотографијама из уџбеника историје.

Дакле, ја сам одувек врло добро знала шта је то Титов режим, само су ми одвратни ови дојучерашњи његови највећи полтрони, који сад изигравају највеће антититоисте и антикомунисте, зато јер је то сада профитабилно.
 
Kako su ogorčeni potomci ovih što nikako da nađu Dražu ... :lol:

Verovatno nikad do tada a ni posle njega na ovim prostorima neće biti tako dobro za najšire slojeve naroda. Prosta činjenica.

Treba pogledati spisak ličnosti koji su stigli na njegovu sahranu. Slično se nije desilo nigde u svetu.
 
Главни кривац за разбијање СФРЈ је запад.

Али чињеница је да није било повозитих Словенаца и Хрвата и њихове побуне 1991.г. Југославија никада не би била разбијена.
 
Kako su ogorčeni potomci ovih što nikako da nađu Dražu ... :lol:

Verovatno nikad do tada a ni posle njega na ovim prostorima neće biti tako dobro za najšire slojeve naroda. Prosta činjenica.

Treba pogledati spisak ličnosti koji su stigli na njegovu sahranu. Slično se nije desilo nigde u svetu.
tako nekako. svaki extremni nacionalizam je los i stetan po samu naciju. dtako i ovi demoktarski cetnici
 
sta ti znas o komunjarama na zapadu?

ili na istoku?

koliko je ljudi pobijeno sezdesetih u indoneziji u `demokratskom` prevratu? bas da vidim

u talasu `antikomunizma` u prevratu u indoneziji sezdesetih je pobijeno oko 1,300.000 do 1.500.000 ljudi, neki(englesko novinari) pominju i dva miliona pobijenih

i onda neka neznalica i politicki taliban ovde ***** o titu, a posredno samim tim i po nama, tj srbiji
 
Већ сам писала, мислим, и овде: у петом основне добила сам укор, због сатиричне песме у којој се ругам Титу и његовима који улазе у БГД 1944.

Други сам добила јер сам питала професорку српског зашто учимо на памет осакаћен говор мајора Гавриловића.

Неки моји другови из разреда су такође добили укоре због цртања шубаре и реденика на Марсковим фотографијама из уџбеника историје.

Дакле, ја сам одувек врло добро знала шта је то Титов режим, само су ми одвратни ови дојучерашњи његови највећи полтрони, који сад изигравају највеће антититоисте и антикомунисте, зато јер је то сада профитабилно.
Jedno je da verureš da je socijalizam bolji i humaniji od kapitalizma(i ja mislim isto) a drugo kad veruješ u bratstvo i jedinstvo posle Jasenovca i ndh.....u to su Srbi morali da veruju....Srbi su prevareni od strane zapada, Katoličke Crkve, Hrvata.....pretpostavljam da je Tito dobro znao šta će se posle njega desiti.......znači Jugoslavija, šarena laža..........
 
Zaista se osećam kao građanka Evropske unije. Moja deca i deca mojih prijatelja ne mogu dobiti stalan posao. Naši mladi koji rade potpisuju ugovor na tri meseca, pa opet na tri i tako dok konačno ne dobiju otkaz. Isto se u čitavoj Evropi dešava i mladima u drugim zemljama Unije, odgovara na pitanje “Blica” hrvatska književnica Vedrana Rudan.

Kako vidite Tita i njegovu ulogu?
- Dok sam živela u Jugoslaviji, tu sam zemlju smatrala tamnicom naroda. Danas umirem od nostalgije. I, sigurna sam, još bar devetnaest miliona i devetsto devedeset i devet hiljada ljudi na području ovoga što se nekad zvalo Jugoslavija. Tito je danas veći nego ikad.

*********
Čest se gost Srbije. Pratite li politiku u Srbiji?
- Čest sam gost Srbije, ali ne pratim vašu politku, jedva da pratim “našu” koja sigurno nije moja. Malo znam o vašima osim da vam je predsednik države četnik. Oprostite, bivši četnik. Ne bih se razbacivala tom “titulom” da nisam imala priliku lično upoznati “gospodina” koji mi je u jednoj te-ve emisiji, vodila ju je Gordana Suša, išla je uživo, obećao da će doći do Karlobaga, “ako treba i na magarcu”. Tada, pre sedam, osam godina, mislila sam da Nikolić nikad neće stići do Karlobaga
. Danas sam sigurna da hoće i da će mu naš predsednik biti magarac.
***********
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/402506/Vedrana-Rudan-Tito-je-danas-veci-nego-ikad
******************************************

Многи изражавају одбојни став према бившој Југославији и углавном они који се и нису родили у њој. Терају ,,контру'' родитељима јер су и 2000-те били на различитим позицијама.
Има оних који су живели у њој али су хтели преко хлеба и погачу. Па када нису успели, неко мора да буде крив само су они купани у Богојављенској водици.
И сада им је крива Југославија јер им је у њој, наводно, било ускраћена слободна реч. Данас имају слободну реч али хлеба немају. И када им кажеш да је хлеба у Југославији било на претек, опет осују паљбу.
И тако увек, за било шта.

Ništa tu ona nije rekla , a da široke narodne mase toga i same nisu svesne.

Popularisanje nje i kao šatro književnice , a još manje neke nadasve pametne osobe je najbolji dokaz koje dno smo dosegli , koliko su sve profesije ovde devalvirale jer pravi nekadašnji i zaista novinar ne bi ovako vodio intervju i tek sa pravim pitanjima/potpitanjima bi se ogolila njena ispraznost taman na nivou ljubavnih vikend romana sa trafika i kioska po ceni od 20 dinara...ako se to još uvek i prodaje.

Toliko vrede i njene žvrljotine i da ne znam koliko je loš čovek i zla, pakosna osoba.
 
Ništa tu ona nije rekla , a da široke narodne mase toga i same nisu svesne.

Popularisanje nje i kao šatro književnice , a još manje neke nadasve pametne osobe je najbolji dokaz koje dno smo dosegli , koliko su sve profesije ovde devalvirale jer pravi nekadašnji i zaista novinar ne bi ovako vodio intervju i tek sa pravim pitanjima/potpitanjima bi se ogolila njena ispraznost taman na nivou ljubavnih vikend romana sa trafika i kioska po ceni od 20 dinara...ako se to još uvek i prodaje.

Toliko vrede i njene žvrljotine i da ne znam koliko je loš čovek i zla, pakosna osoba.


Ведрана Рудан у Хрватској има тежину отприлике као Сузана Манчић код нас, што се тиче књижевности и свега другог.

Стварно је крајње време да се престане са давањем речи свакој будали из комшилука.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ведрана Рудан у Хрватској има тежину као отприлике као Сузана Манчић код нас, што се тиче књижевности и свега другог.

Стварно је крајње време да се престане са давањем речи свакој будали из комшилука.

Ja sam odmah prijavio temu kao neadekvatnu.

Šta će ova tema ovde?

Prebacujte ovo odma na LJIIS pod nekrofilija
 
To je zato što ne znaš da je on bio samo figura dok ga gospodari nisu smakli ko Đinđića i Slobodana koji su pomislili da mogu da prežive a da ne slušaju naredbe.

- - - - - - - - - -



Isti odgovor i za tebe, samo što mislim da ti znaš zašto..

A praviće i treću Hrvoslaviju.
....jasno.... već su je napravili samo da se ozvaniči......:(
 
Ведрана Рудан у Хрватској има тежину као отприлике као Сузана Манчић код нас, што се тиче књижевности и свега другог.

Стварно је крајње време да се престане са давањем речи свакој будали из комшилука.

:ok:

E, to ...to je svojstveno podaničkom mentalitetu kojeg karakteriše ona stara srpska : tuđe govvno im miriše ...baš mučno za posmatranje cele te cirkuzarije .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top