NAUČNICI: Ateisti inteligentniji od vernika!

AZTEC

Buduća legenda
Poruka
27.335
SAD - Psiholozi Miron Zakermen i Džordan Silberman sa Univerziteta u Ročesteru i Džudit Hol sa Univerziteta Nortistern objavili su pregled 63 studije sprovedene između 1928. i 2012. koje prema njima ukazuju na vezu između inteligencije i religioznosti i otkrivaju da je ateizam mnogo rasprostranjeniji među inteligentnijim ljudima.

Definišući inteligenciju kao “sposobnost da rezonuju, planiraju, rešavaju probleme, razmišljaju apstraktno, razumeju složene ideje, brzo uče i uče iz iskustva”, tri psihologa su definisala te veštine kao analitični oblik inteligencije. S druge strane, religioznost je definisana kao vera u natprirodno, prinošenje darova tom natprirodnom i izvođenje rituala kojima se potvrđuje vera.

Zakerman, Silberman i Hol ispitali su studiju iz 1921. koju je predvodio Luis Terman, psiholog Univerziteta Stenford.
Ona je obuhvatila 1.500 dece čiji je IQ prelazio 135 u uzrastu od 10 godina. Ove podatke ponovo su ispitali Robin Sirs sa Univerziteta Kolumbija 1995. i Majkl Mek Kulou sa Univerziteta u Majamiju 2005.

Opšti zaključak oba ispitivanja bio je da ta deca jesu bila manje religiozna u odnosu na opštu populaciju.
Međutim, ono što je bilo izuzetno u Termanovom radu, bilo je to što su, uprkos njihovom ateizmu, 60 odsto proučavane dece podizali “strogo religiozni” roditelji.

Druga velika studija koju su preispitali Zakerman, Silberman i Hol bazirana je na Osnovnoj školi u Njujorku namenjenoj nadarenoj deci. Maturanti sa IQ većim od 140 u kasnijem dobu života su ponovo ispitani i otkriveno je da je svega 16 odsto njih našlo bilo kakvu ličnu satisfakciju u religiji.

Istraživači smatraju da je razlog za ovakve rezultate to što su inteligentniji ljudi manji konformisti i obično se odupiru religioznim dogmama.

Najčešće objašnjenje je da inteligentni ljudi ne žele da prihvate verovanje koje ne može da bude provereno. Takođe, jedan od razloga je i to što inteligencija i njene prednosti pružaju funkciju koju obično obavlja religija. Ipak, nedostatak studije je to što većina od hiljada ispitanih pripada zapadnom društvu. Štaviše, 87 odsto njih je iz SAD, Velike Britanije i Kanade, što znači da je reč uglavnom o područjima delovanja protestanata, a ne Jevreja i katolika.

..............

Pa kako drugacije.....

http://www.kurir-info.rs/naucnici-ateisti-inteligentniji-od-vernika-clanak-937639
 
Da, neki nepoznati diletanti egzibicionisti sa jednog americkog univerziteta za koje nikad nismo culi verovatno su "inteligentniji" od sledecih naucnika, filozofa, pisaca....:think:

Čarls Darvin (1809-1882), biolog

"Nemogućnost shvatanja da je ovaj veliki i čudesni univerzum, sa nam kao svesnim bićima, nastao slučajem, čini mi se glavni argument za postojanje Boga."

Nil de Gras Tajson (1958 - ), astrofizičar i popularizator nauke

"Dobro, nastali ste od ostataka (eksplodirane zvezda). Prebolite to. Ili još bolje, slavite to... Uostalom, koju plemenitiju misao neko može negovati od toga da svemir živi u svima nama?"

Stiven Hoking (1942 -), kosmolog i astrofizičar

"Ono što sam uradio je da pokažem da je moguće da zbog načina na koji je Univerzum nastao on bude determinisan zakonima nauke. U tom slučaju, nije potrebno da se obraćamo Bogu za objašnjenje kako je Univerzum nastao... Ovo ne dokazuje da Bog ne postoji, nego samo da on nije neophodan "

Karl Sagan (1934-1996), astrofizičar i promoter nauke


"Nauka je ne samo kompatibilna sa duhovnošću, ona je dubok izvor duhovnosti. Kada prepoznajemo svoje mesto u beskraju svetlosnih godina, i prolaznosti vremena, kada shvatimo zamršenost, lepotu i suptilnost života, tada je ogromno osećanje, da se oduševljenje i poniznost kombinuju, sigurno duhovno ... Shvatanje da se nauka i duhovnost međusobno isključuju nije dobro ni jednom ni drugom "

Frensis Kolins (1950 -), lekar i genetičar

"Nauka je ... zaista moćan način - da se proučava svet prirode. Nauka nije posebno efikasna u ... komentarisanju natprirodnog sveta. Oba sveta, su za mene, sasvim realna i prilično važna. Oni se istražuju na različite načine... Oni koegzistiraju.. Osvetljavaju jedan drugi."

Isak Asimov (1920-1992), biohemičar, pisac naučne fantastike

"Emotivno, ja sam ateista. Ja nemam dokaza da Bog ne postoji. Ali ja jako verujem u to da ne postoji da ne želim da gubim svoje vreme."

Albert Ajnštajn (1879-1955), fizičar

Dok je Njujork Tajms zabeležio da "Ajnštajn dosledno karakteriše ideju o ličnom Bogu koji odgovara na molitve, kao naivnu, a život posle smrti, kao želju", Albert Ajnštajn takođe "sebe opisuје kao 'agnostika' i 'ne ateistu`". Jedan dvosmislen citat iz odgovora Ajnštajna na pismo jednog šestaka glasi: „Svako ko ozbiljno učestvuje u naučnim istraživanjima postaje uveren da se duh manifestuje u zakonima univerzuma - duh mnogo superiornije od čoveka... Na ovaj način naučne težnje dovode do religioznog osećanja posebne vrste, što je zaista sasvim drugačije od naivne religioznosti."

Maks Plank (1858-1947), fizičar


"Nije slučajno da su najveći mislioci svih vremena bili duboko religiozni."



Dolazim do zaključka da se u prirodnim zakonima svemira nalazi jedan duh - koji je od ljudskog bića mnogo nadmoćniji i prema kome se moramo dosta bijedno osjećati kada se uzme u obzir naša snaga.
Albert Einstein (1879-1955) nobelovac, fizičar

Prvi gutljaj iz čaše zvane „prirodna nauka” napravi te ateistom - ali na dnu čaše čekaće te Bog.

Werner Heisenberg (1901-1976) fizičar

Poslije višegodišnjeg istraživanja događaja u prirodi moram da priznam da postoji veća inteligencija.

Thomas Edison (1847-1931) naučnik

Jednostavna ćelija je toliko kompleksna da ne možemo od toga da polazimo da se to slučajno desilo.

Michael Denton biolog

Želim da znam kako je Bog stvorio ovaj svijet, hoću da znam njegove misli...

Albert Einstein (1879-1955) nobelovac, fizičar

Ja ne vjerujem u njega [Boga], ja ga vidim u prirodi.

ean-Henri Fabre (1823-1915) Entomolog

Zapad je izgubio Hrista; zbog toga mora propasti.

Fëdor Michajlovič Dostoevskij (1821-1981) ruski pesnik

Oznaka modernog vremena je metafizična zaglupljenost čovjeka.

Franz Werfel (1890-1945) austrijski pisac



Najveća opasnost 20. vijeka će biti religija bez Svetoga Duha, hrišćanstvo bez Hrista, oproštaj bez pokajanja, spas bez obnove, politika bez Boga i jedan raj bez pakla.

William Booth (1829-1912) osnivač vojske spasa


Ateizam je osnovno zlo. Ljudi su zaboravili Boga i to je razlog problema u 20. vijeku.

Alexander Solschenizyn (1918- ) ruski pisac i nobelovac


Za te osobe koje vjeruju u Boga nijedan dokaz nije potreban, za te osobe koje ne vjeruju ni jedan dokaz nije moguć.

Franz Werfel (1890-1945) austrijski pisac

Biblija kao knjiga postoji zbog čovječanstva, to je najveći dar ikad dat čovječanstvu. Svako nastojanje da se Biblija učini manjim od ovoga, je zločin protiv čovječanstva.

Immanuel Kant (1724 - 1804) njemački filozof
 
Ako je devojka lepa, ne znači da je moralna!
Ako je čovek inteligentan, to takođe ne znači da je moralan!


10 BOŽJIH ZAPOVESTI = MORALNI ZAKON

Ako grešnik odluči da odbaci jednu ili više Božjih zapovesti, on tim činom pokazuje da ne želi da poštuje svoga Tvorca...

zato inteligentna osoba prihvata IDEOLOGIJU koja ga oslobađa odgovornosti koju oseća kada krši Božji zakon!

SVAKO IMA SAVEST!

Ali ljudi ne žele da osećaju osudu svoje savesti i zato se trude da uguše taj glas Božji koji ih opominje...

i zato bezakonici prihvataju ideologiju gde ne postoji Bog niti Njegov moralni zakon!

BEZAKONICI ODLUČUJU DA ODBACE BOGA!

Danas ljudi više nego ikad ranije postaju ateisti/evolucionisti...

ZATO ŠTO NE ŽELE DA ŽIVE PO ZAKONU BOŽJEM!

Evo kako Božja reč ocenjuje takav "mudar" zaključak grešnika:

Psa 14:1 Reče bezumnik u srcu svom: Nema Boga; nevaljali su, gadna su dela njihova; nema nikoga da dobro tvori.
Psa 14:2 Gospod pogleda s neba na sinove čovečije, da vidi ima li koji razuman, traži li koji Boga.
Psa 14:3 Svi su zašli, svi se pokvarili, nema nikoga dobro da tvori, nema ni jednog.

&

Psa 53:1 Reče bezumnik u srcu svom: Nema Boga; pronevaljališe se i zagrdeše u bezakonju, nema nikoga dobro da tvori.
Psa 53:2 Bog s neba pogleda na sinove čovečije da vidi ima li koji razuman, i traži li koji Boga.
Psa 53:3 Svi zastraniše, svi se pokvariše, nema nikoga dobro da tvori, nema ni jednog.


GREŠNICI DONOSE BEZUMAN ZAKLJUČAK DA NEMA STVORITELJA!
 
Poslednja izmena:
Da, neki nepoznati diletanti egzibicionisti sa jednog americkog univerziteta za koje nikad nismo culi verovatno su "inteligentniji" od sledecih naucnika, filozofa, pisaca....:think:


Да, сви они рекоше да постоји нека Виша интелигенција или бог, али НИЈЕДАН ОД ТИХ ПАМЕТЊАКОВИЋА НЕ ДОКАЗА ПОСТОЈАЊЕ ТОГ БОГА???
И сад, да се њихове изјаве узимају као нешто опипљиво? :roll:
 
Draga braćo Srbi,

Draga moja omladino, ne znam koliko imate godina i da li ste živeli u vreme komunizma...

ako kojim slučajem niste tada postojali, možda sada gledate sa ravnodušnoću ateizam/evoluciju...

ali pročitajte neke knjige o komunizmu (istinite biografije: Oprosti mi Nataša, Umreću slobodan), ili pogledajte dokumentarne filmove (
) upoznajte se sa najboljim sistemom za kontrolu ljudi..

KOMUNIZMOM!

Molim se da moj narod sa gnušanjem gleda na ove bogohulne režime i na našu neslavnu prošlost!

(zar ćete ćutati i dozvoliti bezakonicima da ponovo otruju našu zemlju i nametnu ovaj sotonski užas... ustanite i ukorite greh, podignite svoj glas protiv bezakonja, neka se čuje i Vaš glas ako ste još uvek muško ili žena sa moralom)

A današnji bezakonici naravno da ustaju protiv Boga, Njegovog zakona i protiv pravih hrišćana!

Ali dolazi vreme i već je došlo da ova planeta razvije do kraja nemoral (kršenje Božjeg zakona), ovo je Božja opomena upućena Vama lično! Nemojte biti sa svima...

Rev 14:8 I drugi anđeo za njim ide govoreći: Pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode.

Nemojte se prepuštati zlim podsticajima... nemojte BIRATI da hulite na Boga (niti ovde, niti bilo gde) i prestanite da kršite Božji zakon! Ovo je Božja presuda kada prestaje mogućnost da se promeni strana...

Rev 22:11 Ko čini nepravdu, neka čini još nepravdu; i ko je pogan, neka se još pogani; i ko je pravedan, neka još čini pravdu; i ko je svet neka se još sveti.

Bog proglašava neopozivom presudom odluke svih ljudi - svih naroda (svakog pojedinog čoveka)! Vreme milosti će uskoro prestatiti... zar ćete i dalje birati zlo? Zar ćete braniti bogohulni sistem (ateizam/evoluciju, Kxrvu iz otkrivenja i sve njene ćerke kxrve)? Zar ćete svesno i drsko ustati protiv Boga - svoga Tvorca?

Rev 22:12 I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po delima njegovim.

ZATO NEMOJTE BITI SA BEZAKONICIMA!

Prihvatite milostivu Hristovu ljubav upućenu svima nama grešnicima!

Rev 22:17 I Duh i nevesta govore: Dođi. I koji čuje neka govori: Dođi. I ko je žedan neka dođe, i ko hoće neka uzme vodu života za badava.

NEMOJTE ODBACITI SVOGA STVORITELJA...

radi kratkog uživanju u slastima greha!
 
Poslednja izmena:
Da, neki nepoznati diletanti egzibicionisti sa jednog americkog univerziteta za koje nikad nismo culi verovatno su "inteligentniji" od sledecih naucnika, filozofa, pisaca....:think:
Stiven Hoking (1942 -), kosmolog i astrofizičar

"Ono što sam uradio je da pokažem da je moguće da zbog načina na koji je Univerzum nastao on bude determinisan zakonima nauke. U tom slučaju, nije potrebno da se obraćamo Bogu za objašnjenje kako je Univerzum nastao... Ovo ne dokazuje da Bog ne postoji, nego samo da on nije neophodan "

Znas kako se kaze: "Mrtva usta ne govore".
Sa ovim zivima je malo teze, sa njihovim izjavama je malo teze manipulisati jer mogu da te demantuju.
Valjalo bi ponesto i procitati, bar pre nego sto se nesto slepo kopira, jer neki od navedenih se ne uklapaju u tvoj sablon.

 

Back
Top