Je li duša besmrtna? Šta naučnici kažu o tome.

Prva zapovest se ne može ispoštovati bez ovog citiranog..

Imaš jasno definisane plodove 'duha' u pismu...precizno navedene...
Plodove našeg 'duha' koji se rađaju presvlačenjem i pranjem našeg odela u krvi Hristovoj......ne bukvalno, naravno ..

Cela 'duša' naša Bit i Nutrina, naša najdublja osećanja, misli moraju biti prožete celim srcem okrenutim ka Bogu i Božijem...

I opet, imaš jasno definisane stvari koje prijaju naše 'telo'...poput telesnih želja, požuda, strasti...itd..

Svo ovo troje koje čine naše Ja... moraju biti izgrađuvane i nadgrađivane na temelju Božijih načela ili ukusa...
zapazi pavle jasno odvaja dušu od duha i tela
evo ti ponovo stih

23. И цео ваш дух и душа и тело да се сачува без кривице за долазак Господа нашег Исуса Христа
 
Prva zapovest se ne može ispoštovati bez ovog citiranog..

Imaš jasno definisane plodove 'duha' u pismu...precizno navedene...
Plodove našeg 'duha' koji se rađaju presvlačenjem i pranjem našeg odela u krvi Hristovoj......ne bukvalno, naravno ..

Cela 'duša' naša Bit i Nutrina, naša najdublja osećanja, misli moraju biti prožete celim srcem okrenutim ka Bogu i Božijem...

I opet, imaš jasno definisane stvari koje prijaju naše 'telo'...poput telesnih želja, požuda, strasti...itd..

Svo ovo troje koje čine naše Ja... moraju biti izgrađuvane i nadgrađivane na temelju Božijih načela ili ukusa...
Duh + telo = duša
Kako je onda duša nutrina? Valjda je sve ono što su duh i telo zajedno.
 
Ko ne zli istinu mozes do sutra da objasnjavas ne vredi...

Bozja rec je jasna po tom pitanju i razumljiva
a ko nece istinu filozofira i izvrce napisano

evo jednostavna Biblijska istina


Duh je ono što oživljava; telo ne pomaže ništa. Reči koje vam ja rekoh duh su i život su. (Jovan 6:63)

1 Petrova 3:18
18 Jer je i Krist jedanput za grijehe naše umro, pravedan za nepravedne, da nas privede k Bogu, ubijen doduše tijelom, ali oživljen Duhom.

sve jasno pise
 
Kako sad tri komponente ako je duša čitav čovjek?
Ne radi se ovde o životodajnom duhu u citiranom stihu...već o ličnom duhu koji razvijamo mi lično kod sebe...O našoj auro koja zrači onim čim smo je napunili...
I ovaj svet ima svoj duh...Načela, ustrojstva, pravila u skladu sa ovim vremenom....tehnicizirani smo, da tako kažem.... i tako se razlikujemo od bilo kog naraštaja do sada..
 
Vi sudite po telu, ja ne sudim nikome.

Kaže Isus u jevanđelju po Jovanu. Jel to znači da beživotno telo samo
od sebe sudi?
Ne. To se na ego odnosi. Ego pripada zemlji.
Ti ni srpski ne razumes u tome je tvoj problem ne razumes znacenje reci
niti kontekst recenice
kako bi onda razumela Bibliju i tako bez duha plus

nigde ne pise da telo sudi
pise VI SUDITE

sude po telu - na telesan nacin

a gde ti tu vidis ego

retoricko pitanje
 

Back
Top