Je li lose je imati seks sa onima koje zovemo "rodjaci" ili "porodica"? Zasto?

pa ono crkva je tako rekla do kog kolena je incest malo ti nije bzvz da se paris sa sestrom a

Ono sto je kontradiktorno je da upravo i ta crkva peva pesmu u kojoj kaze da smo iz tog incesta svi i nastali (Adam i Eva) i tada to nije bilo bljak a kada ih je Bog prokleo e tada je bljak.
 
Poslednja izmena:
Je li to zlodjelo? Znak psihičkog poremećaja? Interesantno je da svi koje sam čuo kako govore da im je stav o ovome loš ne žele da ga obrazlože, ili kao obrazloženje govore besmislene stvari.
Zanimaju me samo odgovori sa objašnjenjem.
Ne vidim na osnovu čega bi to bilo nešto od stvari koje sam pomenuo. Zato ne mislim da je loše.


Konkretno pitanje (nisi ga lepo postavio pa ces dobiti i takav odgovor) , konkretan odgovor:

JESTE LOSE!


Zasto? Ako zanemarimo sve religijske, moralne i zdravorazumske norme, zato sto iz takvog sexa moze nastati defektno potomstvo a u vecini slucajeva i nastaje. Danas je takvo vreme da nastaje i defektno potomstvo i od parova koji imaju dosta razlicit genetski materijal a kamoli veoma slican.

Ako krenemo od toga da je svrha ljudskog bica kao i svakog drugog zivog bica na planeti zemlji da iskopira DNK materijal i prenese ga dalje, kako bi se zivot nastavio sa svim informacijama koje su zapisane unutar DNK lanca o svim prethodnicima, onda bi bilo totalno lose konzumirati incest jer je on rizican po svrhu svakog ljudskog bica.

I plus je kaznjivo zakonom a i u moralnom smislu je oznaceno kao nesto lose sto i ne cudi zasto su to uradili ljudi - bas zbog ovog opisanog gore - to je jedini nacin da se kontrolise - nesto socijalno neprihvatljivo-socijalna osuda + represivne mere.

Postavlja se pitanje koliko stvarno ljudi iskreno iam potrebu za tim, kada se uzme u obzir koliko ima potencijalnih partnera oko tebe. Prosto nekako i statistika i verovatnoca govore da nesto niej dobro. Tj ono - jeste bas od tolikog broja ljudi na planeti svidja ti se on/ona. Pre ce biti da je neki poremecaj "zabranjeno voce" a i nesto u vidu - "ovo mi je na dohvat ruke" .

A moguce je da se radi i o bolestini da neko ne mzoe da nadje partnera pa misli da ce ovako imati vise sansi, jer ima potrebu kao i svako drugi da bude voljen i da svoj nagon za produzetkom vrste ispuni.
 
Je li to zlodjelo? Znak psihičkog poremećaja? Interesantno je da svi koje sam čuo kako govore da im je stav o ovome loš ne žele da ga obrazlože, ili kao obrazloženje govore besmislene stvari.
Zanimaju me samo odgovori sa objašnjenjem.
Ne vidim na osnovu čega bi to bilo nešto od stvari koje sam pomenuo. Zato ne mislim da je loše.

Mozda nije preporucljivo ali ima par izuzetaka na nasim prostorima... Npr. otok Susak na Jadranu, 'danasnje' (vidi reference, misli se na 1957. g.) stanovnistvo je rezultat endogamnih ljubavnih avantura (da se izrazim narodski, tu su otac i kcerka, majka i sin, brat i sestra bacali grupnjak stoljecima) 7 do 9 obitelji, a pokojni slovenacki antropolog Bozo Skerlj je sa svojim timom ustanovio da medju tadasnjim pucanstvom nije bilo degenerativnih posljedica, sto je stvarno zapanjujuce.

Bilo je dosta incestnih zajednica po geografski izolovanim podrucjima diljem Balkana: na zadarskim i sibenskim ostrvima, po Crnoj Gori (naselje Mala Crna Gora na Durmitoru, porodica Š., po Petru Vlahovicu, opet nije zabiljezen nekakav primjer degeneracije), Albaniji, kod Roma, Bosanskih muslimana, itd. Ima dosta detaljnih primjera kod Tihomira Djordjevica (Uzimanje u rodu, Nas narodni zivot, II, 1930).

Usprkos uvrijezenom misljenju da obicaj stupanja bliskih srodnika u bracne ili polne odnose tokom generacija dovodi do nepovoljnih nasljednih osobina, incestna endogamija se u dva povise ukazana slucaja ne javlja sa degenerativnim karakterìstikama. Imamo prvorazredne potvrde sa terena od antropologinje Zlate Dolinar-Osole, njenog kolege B. Skerlja i etnologa P. Vlahovica.

"Morfoloski utisak o ljudima, a jos vise sama antropometrijska analiza nam je pokazala, da tu ocito nije ispoljen los utjecaj na potomcima, pa ne mozemo govoriti o degeneraciji - barem ne o degeneraciji, s obzirom na tjelesnu konstituciju."

Z. Dolinar-Osole, Prilozi poznavanju genealogije, Otok Susak, knj. 49, Djela JAZU, Zagreb, 1957, str. 466.
 
Poslednja izmena:
JESTE LOSE!


Zasto? Ako zanemarimo sve religijske, moralne i zdravorazumske norme, zato sto iz takvog sexa moze nastati defektno potomstvo a u vecini slucajeva i nastaje. Danas je takvo vreme da nastaje i defektno potomstvo i od parova koji imaju dosta razlicit genetski materijal a kamoli veoma slican.

Bata seku moze u guzu bez da razmislja o potomstvu. Da li je i tada lose?
 
Konkretno pitanje (nisi ga lepo postavio pa ces dobiti i takav odgovor) , konkretan odgovor:

JESTE LOSE!


Zasto? Ako zanemarimo sve religijske, moralne i zdravorazumske norme, zato sto iz takvog sexa moze nastati defektno potomstvo a u vecini slucajeva i nastaje. Danas je takvo vreme da nastaje i defektno potomstvo i od parova koji imaju dosta razlicit genetski materijal a kamoli veoma slican.

Ako krenemo od toga da je svrha ljudskog bica kao i svakog drugog zivog bica na planeti zemlji da iskopira DNK materijal i prenese ga dalje, kako bi se zivot nastavio sa svim informacijama koje su zapisane unutar DNK lanca o svim prethodnicima, onda bi bilo totalno lose konzumirati incest jer je on rizican po svrhu svakog ljudskog bica.

I plus je kaznjivo zakonom a i u moralnom smislu je oznaceno kao nesto lose sto i ne cudi zasto su to uradili ljudi - bas zbog ovog opisanog gore - to je jedini nacin da se kontrolise - nesto socijalno neprihvatljivo-socijalna osuda + represivne mere.

Postavlja se pitanje koliko stvarno ljudi iskreno iam potrebu za tim, kada se uzme u obzir koliko ima potencijalnih partnera oko tebe. Prosto nekako i statistika i verovatnoca govore da nesto niej dobro. Tj ono - jeste bas od tolikog broja ljudi na planeti svidja ti se on/ona. Pre ce biti da je neki poremecaj "zabranjeno voce" a i nesto u vidu - "ovo mi je na dohvat ruke" .

A moguce je da se radi i o bolestini da neko ne mzoe da nadje partnera pa misli da ce ovako imati vise sansi, jer ima potrebu kao i svako drugi da bude voljen i da svoj nagon za produzetkom vrste ispuni.
Siguran si da bi svako ko bi zelio malo seksa sa sestrom htio i da joj napravi dijete? Obrazlozi...
 
tumblr_m2woxn_OJC91qgcra2o1_500.gif
 
meni su rekli da su na tom susku chudni ljudi, da cudno izgledaju, kao ruznjikavi


je l si se zaljubio u babu

Kockaste glave (brahikefalija) i izgled "kao da ih je vuk u prasici pravio" (da citiram moju pok. babu s oceve strane) imas svuda po Balkanu bez obzira na etnicku ili nacionalnu pripadnost. Otidji samo na neku svadbu, u kafanu i sl.
 
Je li to zlodjelo? Znak psihičkog poremećaja? Interesantno je da svi koje sam čuo kako govore da im je stav o ovome loš ne žele da ga obrazlože, ili kao obrazloženje govore besmislene stvari.
Zanimaju me samo odgovori sa objašnjenjem.
Ne vidim na osnovu čega bi to bilo nešto od stvari koje sam pomenuo. Zato ne mislim da je loše.

Ti ne misliš da je znak psihičkog poremećaja to što bi tucao sestru, ili majku?
Ja lično mislim da si potpuno poremećen.
 
Zasto je lose? Zato sto nase drustvo to vidi kao lose?
A zar drustvo nema isti takav odnos prema "formalnoj" porodici, usvojenim bracama i sestrama i sl?

Bioloski, jeste lose ako dodje do oplodnje, tako da je priroda sama to regulisala.

Ne znam, mozda smo ustanovili takve norme, mada ima i onih koji ih krse. Da smo ziveli u coporu, da li bi onda naskakali na druge clanove svoje porodice?
Znate onaj osecaj kada osetite miris neke nove osobe, pa vam treba vremena da se naviknete na njega, nov vam je, nepoznat?

Navodno, priroda je to tako uredila da se naviknemo na mirise ljudi sa kojima provodimo dugo vremena, odrastamo, upravo da bi sprecili incest.

Ne znam, ne mogu da razumem zasto bi neko zeleo da ima odnos sa nekim clanom porodice, sta tu moze nekog da privuce.
 
Ne znam, ne mogu da razumem zasto bi neko zeleo da ima odnos sa nekim clanom porodice, sta tu moze nekog da privuce.
Tema nije o tome da definitivno nekoga uzbudjuje to sto mu je neko clan porodice samo po sebi. Sto se tice toga, za to ne vidim razumno objasnjenje. Ali ja u postavci teme ne iskljucih mogucnost da zelis seks sa tim nekim samo zato sto ti se svidja na oba nacina dovoljno da bi mogo uzivati u seksu sa njim: kao osoba i kako izgleda, a trenutno ti se niko vise od njega ne svidja na ta dva nacina, ili svidja, ali sa time ne bi mogao tako brzo da ga imas. (Seks.)

Ti ne misliš da je znak psihičkog poremećaja to što bi tucao sestru, ili majku?
Ja lično mislim da si potpuno poremećen.
I ja da si ti, zato sto mi ne obrazlazes misljenje. Ako mislis da ce mi mozda pomoci da se promijenim samo to sto neko ima lose misljenje o meni koje nije obrazlozio, ali nisi ubijedjen u to, onda dobro, a ako si ubijedjen u to onda mislis da sigurno ne postoji sloboda volje, da smo programirane masine koje reaguju da se prilagode vecini, cudi me zasto ne otvoris temu dje otkrivas tu istinu za one koji ne misle tako kroz obrazlaganje, jer ne postoji niko ko je to uradio kako treba do sad. A si ubijedjen da mi nece pomoci, onda je pateticno sto sam nisi otvorio temu "Izreklamirajte se iznosenjem stavova bez obrazlozenja zasto ih imate", nego koristis moju.

Naravno, pola postova na ovoj temi su samoreklamiranje osoba koje se boje da obrazloze misljenje.
Objasnjenja "zato sto svestenici tako kazu" ili "zato sto drustvo tako kaze" nisu objasnjenja zasto bi to bio psihicki poremecaj ili zlo, cak ni u slucaju da se pruzi dokaz da je crkva ili drustvo nepogresivo, jer informacija da je nesto zlo nije obrazlozenje zasto je to zlo, tako da se ne ticu teme, i molim moderatora da tad moderise.
 
Poslednja izmena:
Ono sto je kontradiktorno je da upravo i ta crkva peva pesmu u kojoj kaze da smo iz tog incesta svi i nastali (Adam i Eva) i tada to nije bilo bljak a kada ih je Bog prokleo e tada je bljak.
Bog ih, po svim Biblijama koje sam imao prilike i volje da citam, nije porkleo zato sto su na neki nacin imali incest, i pitanje je da li su oni bili rodjaci. Ali nidje se ne vidi da proklinje njihovu djecu zato sto imaju incest. Njihova djeca su bili rodjaci, porodica. Prokleo ih je zbog toga sto nisu prihvatili da u zivotu postoje besmislene stvari, nije im se to svidjalo, kao sto je drvo koje ne sluzi nicemu. Pa ni tome da dokaze jesu li dobri ili zli, jer Bog, po definiciji, zna kakav je ko u dusi, uradio on nesto ili ne.
Niti se razumijes u medicinu, niti u genetiku, niti u Hriscanstvo, niti si sposoban da shvatis da sam pitanje vrlo lijepo (jasno, i bez viskova i dvosmislica ili visesmislica) postavio.

@moderator:
Interesantno je da je njegova tema o "Psihologiji seksualnosti" postavljena kao ljepljiva, iako nije razumio sto je Frojd htio da kaze u vezi bitnih stvari o tome.
 
Poslednja izmena:

Back
Top