Da li je hriscanski radjati djecu?

Onda je vjerovatno i sve iz novog zavjeta istina.

Nego, sta to nagoni na starwarse? Ili uopste, sta to finansira naucno fantasticne filmove o svemiru ili evoluciji i "superjunacima"?

Kaze onaj Captain America iz Avengersa "postoji samo jedan bog". A i crnci kazu da ce da se zrtvuju za bijelu bracu kad bude invazija vanzemaljaca.

Ja mislim da ce prije na vrbi da rodi grozdje, ako vec nije.

Zanimljivo je da su ljudi zaokupljeni bijegom sa planete zemlje, kao da je ostalo samo jos dan-dva zivota, pa su zaboravili da poslije njih ionako nece ostati nikakvi ljudi. Otkud to pravljenje nepodnosljivog mjesta za zivot od nase zemlje? Cemu zastrasivanje? Ili je to samo odvlacenje paznje od vaznijih stvari?

Kao da se ne moze normalno zivjeti i opet naucno razvijati?

Mislim, hvala svim tim ludacima i samoubicama, ali zar ne moze barem da se spase jedna nojeva barka sa pametnim ljudima?
 
Sad ce neki izvuci Pavla i reci "rekao je to i to", ali Pavle nije bio direktni Isusov sljedbenik i ucenik i mnogi misle da je sa hriscanstvom htio nesto drugo nego Isus.
Da li bog uopste zeli da se radjaju djeca na zemlji, jer zasto bi ih tjerao iz raja?

Bog je rekao ljudima : 1 Mojsijeva 1: 27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

28 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.


to je njegova volja

isterao ih je iz raja nakon sto su zgresili... zato...
 
Bog je rekao ljudima : 1 Mojsijeva 1: 27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

28 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.


to je njegova volja

isterao ih je iz raja nakon sto su zgresili... zato...

U stvari, to su ljudi napisali da je Bog rekao.
 
Bog je rekao ljudima : 1 Mojsijeva 1: 27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

28 I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.


to je njegova volja

isterao ih je iz raja nakon sto su zgresili... zato...
Ti zapravo ne možeš da dokažeš da su ti ljudi Adam i Eva. Adam i Eva stvoreni su druge nedelje postojanja.
 
Sad ce neki izvuci Pavla i reci "rekao je to i to", ali Pavle nije bio direktni Isusov sljedbenik i ucenik i mnogi misle da je sa hriscanstvom htio nesto drugo nego Isus.
Da li bog uopste zeli da se radjaju djeca na zemlji, jer zasto bi ih tjerao iz raja?
Dakle, nije hriscanski radjati decu. Bog je osudio Adama i Evu zbog seksa i isteraoi ih iz Edemskog vrta, sto ce reci Raja. Oni su tek nakon bozije kazne isterivanja iz Edemskog vrta poceli da radjaju decu, tj. da se seksaju. A to nije hriscanski. Da su ostali u Raju ne bi se seksali i ne bi imali decu, a ziveli bi vecno. Mozda bi pozeleli da umro zbog neizmerne dosade.


Han Van Zem:
A šta ako sve to što piše u Svetom pismu nije istina?
eek1.gif
Ma, kakvi, sve je istina, do poslednjeg slova.
 
Poslednja izmena:
Sad ce neki izvuci Pavla i reci "rekao je to i to", ali Pavle nije bio direktni Isusov sljedbenik i ucenik i mnogi misle da je sa hriscanstvom htio nesto drugo nego Isus.
Da li bog uopste zeli da se radjaju djeca na zemlji, jer zasto bi ih tjerao iz raja?

Sam je Bog rekao Adamu i Evi:"Idite sad i naselite svu zemlju",dakle Bog je rekao da se razmnozavamo,a svakako se to nije odnosilo samo na Adama i Evu,jer njih 2 ne bi mogli da nasele svu zemlju,to se odnosilo i na njihove potomke.. :)

"Pustite decu k meni i ne branite im,jer ko ne doceka Carstvo Nebesko kao dete,nece uci u njega".
 

Back
Top