Cerka kraljaAleksandra I Oslobodioca?

valhalla:
Da li iko zna kako se zvala i ko je majka vanbracne cerke Aleksandra I, kralja Srba,Hrvata i Slovenaca?
Mislim da je rodjena u Francuskoj pred Prvi svetski rat?


Jelena Južinidi je vanbračna kćer kralja Aleksandra, rođena u Beogradu, krajem 1920. umrla 1998. godine. Njenu majku Šarlot Kotijer prestolonaslednik Aleksandar upoznao je u Parizu uoči Prvog svetskog rata. Ona je jedino vanbračno dete Karađorđevića koje je priznavao Kraljevski dom.

POZDRAV,
AKHENATON
 
AKHENATON:
vicente:
zar on nije Aleksandar I Ujedinitelj?

Da, ali se isto tako naziva i Olobodiocem, jer je i on ucestvovao u oslobodilackim ratovima zajedno sa svojim ocem Petrom I, pa su najpre oboje prozvani Oslobodiocima, a tek po stvaranju Kraljevine SHS Aleksandar je prozvan Ujediniteljem.

mislio sam da je samo Petar Oslobodilac.... svaki dan nesto novo naucis....
 
AKHENATON:
vicente:
zar on nije Aleksandar I Ujedinitelj?

Da, ali se isto tako naziva i Olobodiocem, jer je i on ucestvovao u oslobodilackim ratovima zajedno sa svojim ocem Petrom I, pa su najpre oboje prozvani Oslobodiocima, a tek po stvaranju Kraljevine SHS Aleksandar je prozvan Ujediniteljem.

mislio sam da je samo Petar Oslobodilac.... svaki dan nesto novo naucis....
 
vicente:
AKHENATON:
vicente:
zar on nije Aleksandar I Ujedinitelj?

Da, ali se isto tako naziva i Olobodiocem, jer je i on ucestvovao u oslobodilackim ratovima zajedno sa svojim ocem Petrom I, pa su najpre oboje prozvani Oslobodiocima, a tek po stvaranju Kraljevine SHS Aleksandar je prozvan Ujediniteljem.

mislio sam da je samo Petar Oslobodilac.... svaki dan nesto novo naucis....

:wink:
 

Back
Top