A posle uskrsa ....

Devojčica ( to jest ja) je brala jagode... na terasi, svojoj. A?
 

Prilozi

  • Jagodica bobica.jpg
    Jagodica bobica.jpg
    44 KB · Pregleda: 16
da ali do kraja aprila se najkasnije sade... najbolje pocetkom aprila. i koliko god smesno zvuci, te tri nedelje cine veliku razliku. a kad sadis u maju, mnogo se vise biljka muci - pre svega duze joj je korenje na suvom, pa treba da se povrati a temperature rastu. za tvoju je normalno da ima pupove, ali ako mirkina procveta, to ce biti uspeh :)
 
...ahahaaa.......dođi pa slikaj...:zcepanje:
...kad naučiš da to tako ide sa muškatlama, biće ti lakše...:zag:

Nije meni ni sad tesko :roll:
Malo me iritirate sa tom pricom o pobadanju pa se jos cudom cudite kako to kod mene nece :confused:

Mozda za jedno 5 godina kad prodjem sve decije bolesti sa muskatlama i meni bude jasno kako to funkcionise al ne bi se bas zaklela da to funkcionise uvek i svima i da to tako funkcionise.

Cuj odlomis , pobodes i gotovo.
Cvrc milojka gotovo .....sadjenje cveca je nauka .....

Devojčica ( to jest ja) je brala jagode... na terasi, svojoj. A?


Jaoooooooooooooooo :heart:

Pa secam se nema dve tri nedelje da si pricala da si zasadila.
To sam zapamtila jer se moj muz napalio na neku jagodu kao drvo sto uzgleda hoce da kupi sadnicu pa sam se pitala dal ti imas tu .
 
Nije meni ni sad tesko :roll:
Malo me iritirate sa tom pricom o pobadanju pa se jos cudom cudite kako to kod mene nece :confused:

Mozda za jedno 5 godina kad prodjem sve decije bolesti sa muskatlama i meni bude jasno kako to funkcionise al ne bi se bas zaklela da to funkcionise uvek i svima i da to tako funkcionise.

Cuj odlomis , pobodes i gotovo.
Cvrc milojka gotovo .....sadjenje cveca je nauka .....




Jaoooooooooooooooo :heart:

Pa secam se nema dve tri nedelje da si pricala da si zasadila.
To sam zapamtila jer se moj muz napalio na neku jagodu kao drvo sto uzgleda hoce da kupi sadnicu pa sam se pitala dal ti imas tu .



ima moj tata te sadnice...al nista nisu posebno..prosle godine je imao svega nekoliko jagodica...
videcemo sta ce biti ove godine :think:
 
kod mene bi i kamen umro kad bih ga negovala:lol:
nemam nikakav odnos prema cvecu, odnosno biljkama generalno. jako sam nemarna i nikada mi to nije bilo interesantno. lepo mi da vidim neciju bastu ili terasu, i to je to.ali, kad citam ovu temu i vidim kako sve uzivate u tom sredjivanju terasa i basti, pa sadjenju, negovanju, itd. mi dodje da i ja tako:mrgreen:
 
Ovakve sam jagode viđala u šumi, u hladovini. Sitne su i sočne, odmah se jedu jer su jako nežne, a rađaju tokom celog leta. Inače, pre tri godine sam ih kupila mami i sestri po 150 dinara komad, misleći da su neke specijalne. Posle se ispostavilo da je mama već imala takve. Množe se ko lude.
 
jes sipak...
cvetici neki sirotinjski a jagodice jos manje...i jos su mu dve sadnice umrle vec posle mesec dana.:roll:

...to sigurno treba da se đubri, i dodaje još ko zna šta da bi bile tako krupne
kao što kažu na reklamama...
....inače jagode hoće mnogo vode, i da budu retko posađene...da bi bile
krupne..što su gušće sađene sitnije su...osim u onim plastenicima, ili kod
ljudi koji se bave voćarstvom pa sve živo stave po ps-u:think:
 
Nije meni ni sad tesko :roll:
Malo me iritirate sa tom pricom o pobadanju pa se jos cudom cudite kako to kod mene nece :confused:

Mozda za jedno 5 godina kad prodjem sve decije bolesti sa muskatlama i meni bude jasno kako to funkcionise al ne bi se bas zaklela da to funkcionise uvek i svima i da to tako funkcionise.

Cuj odlomis , pobodes i gotovo.
Cvrc milojka gotovo .....sadjenje cveca je nauka .....

To "pobodeš i ne misliš" stvarno ume živce da iskida.
Tako sam ja pelcer opuncije....vidi sliku...


Elem, ona važi za to "ma samo zabodi, to raste k'o blesavo". Ćapila ja pelcer negde početkom marta, zabola i....dušu mi je moju pojela. Cele sezone ni makac. Otkopavala ja da proverim da li se lepo zakorenila, sve super, ali ne mrda ni milimetra. Tek početkom zime, bukvalno poslednji dani van zimovnika, ona pusti ova dva pelcera koji su ovoliki porasli doslovno za 7 dana :eek:
Namučila me bre opasno, a korov je najobičniji.
 
Mirka, Medo, nemo se nervirate...
to sa tim "ma samo ubodeš" ti je isto kao recept za kolače "dodaš brašna kolko da se zamesi gušće testo-a kvasac, pa podrazumeva se"!!!!
ja doduše ne znam da vam kažem šta se to kod cveća podrazumeva, ali ima nešto sigurno, na pr. da ga držiš malo prvo u vodi da se ožili, pa onda zabodeš u zemlju...
cveće nije moj fah- deca i ostale životinjke-da
 
Mirka, Medo, nemo se nervirate...
to sa tim "ma samo ubodeš" ti je isto kao recept za kolače "dodaš brašna kolko da se zamesi gušće testo-a kvasac, pa podrazumeva se"!!!!
ja doduše ne znam da vam kažem šta se to kod cveća podrazumeva, ali ima nešto sigurno, na pr. da ga držiš malo prvo u vodi da se ožili, pa onda zabodeš u zemlju...
cveće nije moj fah- deca i ostale životinjke-da

...kod muškatli i još ponekog cveća ni to ne treba....ali treba se opustiti, probati,
pa šta bude...ništa strašno...a zna da obraduje, razveseli, oslobodi, da posle
lako eksperimentišeš sa ostalim cvećkama...ja sam jedino stavlja u vodu da
ožile, listve afričkih ljubičica i lozice, koje na moju žalost više nemam...:(
 

Back
Top