Kozmetika za izbjegavanje

"Најникаквија" :D маскара коју сам имала је једна Макс фактор, паковање је баш дебело, могао би човека да убијеш маскаром. Не сећам се како се зове, али се сећам да су ми трепавице боље изгледале "без ништа"
 

...Drugstore ili low end kozmetika obuhvata brand-ove koji se kupuju, kako sam naziv kaze, u dragstorima, drogerijama poput Lilly-ja ili DM-a kod nas (ima je i u megamarketima), ili Boots-u i Superdrug-u u Britaniji, na primer - Max Factor, L'Oreal, Maybelline, Deborah, Revlon, Bourjois...

...Department store ili high end kozmetika prodaje se u specijalizovanim parfimerijama, kao i u luksuznim robnim kucama ili trznim centrima - Lancome, Estee Lauder, Chanel, Shiseido, Clinique, Dior...

...Licno se ne slazem sa konstatacijom da je kompletna drugstore ponuda losa ili nuzno losijeg kvaliteta od high end ponude - reakcija koze na odredjeni preparat je krajnje individualna i cena, ambalaza, usluga i ukupan marketing koji kupac placa kroz cenu proizvoda, nisu garancija u tom smislu...Kombinujem proizvode koji mi odgovaraju, kada je dekorativna kozmetika u pitanju, dok se preparativna nega u mom slucaju bazira na medicinskim i organskim proizvodima koji odgovaraju potrebama moje koze ili se u skladu sa njima prave...
 
Jao, ja ove fine nikad nisam kupovala...:sad2:

Ne znam da li da se složim... npr što se tiče šminke godinama sam koristila Debora senke i bila sam prezadovoljna, kupim novo pakovanje senki pre neki dan - bezveze. Ko da nije ista firma. :confused: Šta je u pitanju, ne znam :(
 
Jao, ja ove fine nikad nisam kupovala...:sad2:

Ne znam da li da se složim... npr što se tiče šminke godinama sam koristila Debora senke i bila sam prezadovoljna, kupim novo pakovanje senki pre neki dan - bezveze. Ko da nije ista firma. :confused: Šta je u pitanju, ne znam :(

...Moguce da je istekao rok trajanja, da je u pitanju lose skladistenje ili uslovi u samoj radnji (izlozenost suncu, na primer)...Sasvim je moguce i da je devalvacija kvaliteta u pitanju ili je rec o seriji proizvedenoj od sirovina losijeg kvaliteta...Identicna situacija je moguca i sa skupom kozmetikom, posebno kod nas, gde ne postoji adekvatna kontrola i unutrasnja kontrola kvaliteta proizvoda na rafovima i uslovima u kojima se skladiste, transportuju i cuvaju na prodajnom mestu...Medju skupim brand-ovima postoje proizvodi koji mi savrseno odgovaraju i oni na koje reagujem alergijski - bas kao sto je slucaj i sa preparatima iz drugstore ponude...Vlasnik velikog broja i jednih i drugih je isti kozmeticki koncern...
 
e, prilicno... tupav tekst, al ajde...

Logonu inace mozete naci u svakoj boljoj apoteci i skroz je super
dok npr. DM ima vlastitu, povoljnu, liniju kozmetike (i dekorativne) od sastojaka iz organskog uzgoja, bez mineralnih ulja i sirovina zivotinjskog porijeka...
 
imale smo negdje i temu, ako se dobro sjecam?
ako nismo, mozda bismo je trebale imate posto
je sama prica o "prirodnoj kozmetici" daleko od besmislene...

...Da, kultna tema nezaboravnog naslova...;)

http://forum.krstarica.com/threads/48847&highlight=100+prirodnim

...Cetiri najrenomiranija proizvodjaca organske kozmetike:

1.DR. HAUSCHKA www.drhauschka.de (na nemackom jeziku sa engleskom verzijom)
www.drhauschka.com (za Severnu Ameriku)

2. LOGONA www.logona.com (na nemackom)
www.logona.com/E/index.htlm (na engleskom)

3.LAVERA www.lavera.de (na nemackom)
www.lavera.co.uk (za Veliku Britaniju)
www.lavera-usa.com (za Severnu Ameriku)

4.WELEDA www.weleda.com
 
e, jesi probala Dr Hauschka kozmetiku?
ja samo kremu za ruke i nesto nisam bila odusevljena...
mada, tad sam puno radila s kiselinama pa tesko da bi mi ista pomoglo : (

...Jesam, kao i vecinu organic brand-ova...Uglavnom sam koristila preparate za negu tela ('Quince Body Moisturizer', 'St. John'swort Foot Cream' i 'Lip Balm') i bila sam zadovoljna, iako danas koristim 'Lavera' veganske preparate koji mi vise odgovaraju...Za negu lica, koja je veoma jednostavna, koristim takodje veganske i medicinske preparate koji mi najvise odgovaraju a prave se prema potrebama moje koze...Problem mi predstavlja deokrativna kozmetika koju ne uspevam da pronadjem u odgovarajucim nijansama u organic ponudi...

...@Pussycat...Hauška...;)

 
...Jesam, kao i vecinu organic brand-ova...Uglavnom sam koristila preparate za negu tela ('Quince Body Moisturizer', 'St. John'swort Foot Cream' i 'Lip Balm') i bila sam zadovoljna, iako danas koristim 'Lavera' veganske preparate koji mi vise odgovaraju...Za negu lica, koja je veoma jednostavna, koristim takodje veganske i medicinske preparate koji mi najvise odgovaraju a prave se prema potrebama moje koze...Problem mi predstavlja deokrativna kozmetika koju ne uspevam da pronadjem u odgovarajucim nijansama u organic ponudi...

...@Pussycat...Hauška...;)


E, hvala, a mene sve asocira na ''ćuška'' pa reko da se ne blamiram :lol:
Ima li još neka zanimljiva medicinska kozmetika, hipoalergijska, trenutno koristim Seba med hidro gel i zadovoljna sam ali je već pri kraju i malo me smorila (žene :roll: ) pa bih da probam nešto slično.
 
E, hvala, a mene sve asocira na ''ćuška'' pa reko da se ne blamiram :lol:
Ima li još neka zanimljiva medicinska kozmetika, hipoalergijska, trenutno koristim Seba med hidro gel i zadovoljna sam ali je već pri kraju i malo me smorila (žene :roll: ) pa bih da probam nešto slično.

...Mene je dugo asociralo na haubicu....:D...Ima mnogo brand-ova tkzv. medicinske kozmetike namenjenih kucnoj i profesionalnoj upotrebi u salonima i dermatoloskim ordinacijama...Murad, DR Wolff, Avene, Catalysis, SVR Laboratoires, Uriage, Merck, La Roche-Posay, Vichy, Eucerin...Nije u pitanju organska kozmetika i najbolje je konsultovati dermatologa, kozmetologa ili farmaceuta prilikom izbora... :)...
 
...Jesam, kao i vecinu organic brand-ova...Uglavnom sam koristila preparate za negu tela ('Quince Body Moisturizer', 'St. John'swort Foot Cream' i 'Lip Balm') i bila sam zadovoljna, iako danas koristim 'Lavera' veganske preparate koji mi vise odgovaraju...Za negu lica, koja je veoma jednostavna, koristim takodje veganske i medicinske preparate koji mi najvise odgovaraju a prave se prema potrebama moje koze...Problem mi predstavlja deokrativna kozmetika koju ne uspevam da pronadjem u odgovarajucim nijansama u organic ponudi...

...@Pussycat...Hauška...;)

da, to realno jest problem...ako se covjek intenzivnije sminka ili ima svijetliji ten
palete su bas oskudne :confused:

inace, akonto tih...pravljenih krema;
s tim imam super iskustvo - hidratantna krema s maslinovim uljem...odlicna je bila
pravila je majka moje drugarice (farmaceut) za nas...samo, zagubila sam recept, a
i godine su prosle...promijeni se koza :(
juce sam uzela neku Alverde s hijaluronskom kiselinom, za kozu nakon 30 te, da probam...prvi put u zivotu...:lol:
 
...Mene je dugo asociralo na haubicu....:D...Ima mnogo brand-ova tkzv. medicinske kozmetike namenjenih kucnoj i profesionalnoj upotrebi u salonima i dermatoloskim ordinacijama...Murad, DR Wolff, Avene, Catalysis, SVR Laboratoires, Uriage, Merck, La Roche-Posay, Vichy, Eucerin...Nije u pitanju organska kozmetika i najbolje je konsultovati dermatologa, kozmetologa ili farmaceuta prilikom izbora... :)...


e meni Vichy ono...sta god probam ili se isprhutam ili se ospem...jednostavno nije za mene...Eucerin isto... :(
Avene kremica i ono sredstvo za pranje lica....zeleno mi bili dobri...

a Seba Med...ako imate klince to je mozda trenutno najbolji izbor
inace, vec godinama koristim njihove preparate za suncanje...doduse, djecije jer imam vrlo vrlo svijetlu kozu i malo pigmenta...super sam zadovoljna
meni je crnjenje ionako nemoguca misija, ali barem ne izgorim ;)
 
E, hvala, a mene sve asocira na ''ćuška'' pa reko da se ne blamiram :lol:
Ima li još neka zanimljiva medicinska kozmetika, hipoalergijska, trenutno koristim Seba med hidro gel i zadovoljna sam ali je već pri kraju i malo me smorila (žene :roll: ) pa bih da probam nešto slično.

pazi, meni Logona bila super...mozda najbolja kremica koju sam u zadnje 2 god probala...al opet...svi smo razliciti...
i ako ti smeta malo intenzivniji miris po etericnim uljima...moze bit problem
 
da, to realno jest problem...ako se covjek intenzivnije sminka ili ima svijetliji ten
palete su bas oskudne :confused:

inace, akonto tih...pravljenih krema;
s tim imam super iskustvo - hidratantna krema s maslinovim uljem...odlicna je bila
pravila je majka moje drugarice (farmaceut) za nas...samo, zagubila sam recept, a
i godine su prosle...promijeni se koza :(
juce sam uzela neku Alverde s hijaluronskom kiselinom, za kozu nakon 30 te, da probam...prvi put u zivotu...:lol:

...I kod mene je problem izuzetno svetao ten i hipersenzitivna koza - ne izlazem se suncu i koristim fizicku zastitu (sesire, dugacke rukave) u gradskim uslovima, jer alergijski reagujem i na sredstva sa UVA/B zastitom (sunblock preparate)...:(...Stopala i sake su poseban problem koji salonski tretmani na prirodnoj bazi (tinkture esencijalnih i prirodnih ulja i emolijenata, kao i parafinsko pakovanje) uglavnom saniraju...Salon cije usluge koristim godinama takodje ima tim dermatologa, kozmetologa i farmaceuta koji preparate prave u skladu sa potrebama koze klijenta...Ranije, niz godina koristila sam iskljucivo preprate koje pravi apoteka 'Romanija', prema recepturi dr. Filipa Šera, izvanrednog dermatologa koji radi u Dermatoloskoj klinici (ulica Dzordza Vasingtona, Beograd)...
...Od komercijalnih preparata, najduze sam koristila zaista odlicni 'Advanced Night Repair' Estee Lauder (serumi za lice i predeo oko ociju)...
...Hijaluronska kiselina je najmanje invazivno hemijsko sredstvo koje se koristi u borbi protiv znakova starenja koze od trenutno raspolozivih na trzistu... :)
 

Back
Top