Je li brak pohvalan po bibliji?

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Je li brak pohvalan?
Da:
“Tada rece Gospod Bog: “Nije dobro covjeku, da je sam. Nacinit cu mu pomocnicu, koja mu pristaje.”( Postanak 2,18)
“Tko je našao dobru ženu, našao je krasan nalaz, i dobio je od Gospoda milost.”( Mudre izreke 18,22)
“Uživaj život sa ženom, koju ljubiš, u sve dane ništavog života svoga, što ti ga Bog daje pod suncem, jer je to dio tvoj u životu u sve dane ništavog života tvoga i u trudu, kojim se muciš pod suncem.”( Propovjednik 9,9)
“Isus im odgovori: “Mogu li svatovi tugovati, dok je s njima zarucnik? Ali ce doci dani, kad ce se oteti od njih zarucnik. Onda ce postiti.”( Matej 9,15)
“A Duh govori jasno, da ce u posljednja vremena odstupiti neki od vjere, slušajuci lažne duhove i nauke zlih duhova, U licemjerju lažaca, koji imaju biljeg upecen na svojoj savjesti, Koji zabranjuju ženiti se, blagovati jela, koja Bog stvori, da ih vjernici i oni, koji upoznaše istinu, uzimaju sa zahvalnošcu.”( 1. Timoteju 4:1-3)
“Ženidbu neka drže svi u casti, i postelja ženidbena neka bude cista, jer bludnicima i preljubocincima sudit ce Bog.”( Hebrejima 13,4)
Ne:
“A za ono, što ste mi pisali: dobro je covjeku, da se ne dotice žene,”( 1. Korincanima 7,1)
“Jer bih htio, da svi ljudi budu kao i ja; ali svaki ima svoj dar od Boga, ovaj ovako, a onaj onako. A neoženjenim i udovicama velim: dobro im je, ako ostanu, kao i ja.”( 1. Korincanima 7:7-8 )

Što mislite o tome??
Za što da se čovjek uhvati i ugleda,na koju odredbu?
 

Back
Top