Koji je vaš EDC nož (Every Day Carry)

Knife

Zainteresovan član
Poruka
258
Dragi prijatelji pokažite svoje ljubimce

Nož koji uglavnom nosi je Victorinox Forester kojim sam jako zadovoljan. Koristim ga u različitim situaciama a u prirodi ga nosim kao drugi nož. Pored njega trenutno u kujni koristim vrlo često Famipin tzv. Bowie a i u prirodi kao prvi nož. Za nošenje po prirogi i drugim outdoors aktivnostima spremam EnZo Trapera koji će da mi zameni Famipu. Iskreno postao mi je malo prevelik pogotovu kad smo bajkovima negde ili kad idem na neku šetjnu po prirodi.

PHTO0008-1-1.jpg


Futrola je moj ručni rad
 
EDC je koliko ja shvatam nesto sto uglavnom nosim ako bih poceo da nabrajam razlicite situacije i nozeve koje tada koristim nabrojao bih sve posto sve svoje nozeve koristim.
Do nedavno je to bio Victorinox Atlas. A sada nosim ovu kombinaciju ali kada vise ne budem nosio jaknu moracu da nadjem neku manju lampu. Uz ovo uvek ide i upaljac.

Spyderco Endura4
Fenix L2T


EDCFEndura-1.jpg
 
Nisam nista dirao na ostrici osim sto sam ga naostrio cini se zbog fotografije. Napravio sam oko dvadeset slicica i ova je bila najbolja a mozes misliti kakve su ostale. Moracu da nabavim nekakav stativ za aparat.

Prilicno veliki noz ali iznenadjujuce udoban za nosenje zahvaljujuci pocket clip-u. Inace zakacku sam hteo samo da probam pa da skinem ali sada vidim "da je nema trebalo bi je izmisliti".
 
Ja to nisam video oooodavno da ima negde da se nađe, od kako su nam vojni otpad premestili na drugu lokaciju pre par godina samo sam jednom bio tamo i naravno ništa nisam našo a i ja ga tražim. To malo što ja imam je staro kozna koliko otprilike od kad znam za sebe
 
@ Knife
posto nisam nasao parakord,ja sam kupio prusik,i stvarno je odlicno uze,jako i elasticno,7 m kosta oko 400 din,ima raznih debljina,ja sam konkretno uzeo od 4 mm,jedino sto mi smeta je sto je neke drecavo zelene boje
@ Kodzo
znam ja za te module,ali to je tesko nabaviti u srbiji,stavio sam surefire P60 led lampu,umesto standardne sijalice-lampa je i pre bila fantasticna,sad je jos bolja;sto se tice baterija,maksimalno je koristim vec 3 meseca i jos uvek stoje originalne litijumske baterije
ima toliko stvari koje bi hteo da nabavim,ali je to kod nas nemoguce-za surefire sam cimao rodjaka iz Londona da mi je naruci preko neta,pa da mi je on salje iz engleske,zato sto je kod nas ima samo u jednoj radnji a tu je preskupa,ovaj parakord moze da se nabavi 50 m za manje od 10 e,ali posto kod nas ne radi paypal,narucivanje preko neta otpada-doduse ima fora sa registrovanjem preko bosne i hrvatske ali je to nesigurno
 
Taj noz se meni veoma dopada ali mi jos uvek nije jasno zasto su nazubili secivo ili zasto nemaju i variantu sa ravnim secivom. Da svajcarci sa zabravljujucim secivom imaju malo kvalitetnija i deblja seciva bili bi to cudesni nozevi. Moj omiljeni noz je Victorinox Atlas i jedina zamerka koju imam vezana je za secivo. Malo je ironicno da jedina stvar koja kod noza ne valja je sam noz. Dugo sam ga svakodnevno nosio i nikad mi nije palo na pamet da ce neko da mi ga oduzme ali sada za enduru stvarno ne bi imalo smisla da se bunim ako do toga dodje.
 

Back
Top