Космет само војска може да брани

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
"Уколико држава не зна како да се постави када јој нападају територију, ми онда и немамо државу
Несрећа која се надвила над српском јужном покрајином тиња већ годинама, а највише испашта невин народ који само жели да живи на свом огњишту.Када ти отимају оно што је твоје, ти се браниш свим расположивим средствима. Браниш се војском, а не дипломатијом.Србија је била дужна да устане, одбрани и сачува свој идентитет, ми то нисмо урадили и зато смо данас ту где јесмо
Понош је смењен јер је рекао истину.

Континуирани напади и иживљавање над преосталим српским становништвом које живи у српској јужној покрајини, као и уништавање културне баштине је доказ да не можете против историје, која бележи да се територија никада није бранила дипломатијом, каже епископ рашко-призренски Артемије, на почетку разговора за „Правду”.
Долазак Еулекса није спречио Албанце да крену са нападима на Србе.
- Нажалост, имали смо прилику да видимо дешавања на Космету у последњих пар дана, где је умало живот изгубио српски дечак, па бацање бомби на српске ватрогасце и паљење српских локала… И то се све дешавало неколико дана пре и после Нове године. Несрећа која се надвила над српском јужном покрајином тиња већ годинама, а највише испашта невин народ, који само жели да живи на свом огњишту и свим снагама се бори за свој опстанак.

Вера и традиција

Шта бисте поручили православним верницима уочи Божића, највећег хришћанског празника?
- Свима бих честитао божићне празнике и пожелео да остану верни својој традицији и вери.

Задатак снага КФОР-а, и сада Еулекса на Косову, је да одрже мир, међутим, представници српских заједница и општина тврде потпуно другачије. Немају поверења. Често знају да кажу да само они знају како Срби живе на Косову.
- Потпуно оправдано, јер је међународна заједница на Косову присутна већ десет година, а из године у годину показује само лоше резултате, па како су снаге УНМИК-а и КФОР-а деловале у складу са оним како им је наређено, то се сада дешава и под мисијом Еулекса. Нема ту велике разлике! Србија је, како сам безброј пута поновио, дужна да заштити свој народ на Косову, као и да му пружи гаранцију и безбедност, како би они могли мирно да живе на подручју своје територије. Нешто конкретно мора да се уради како би наш народ видео да је Србији заиста стало до својих људи и срца своје земље.
Шта предлажете, шта би у овом тренутку било најпаметније учинити како би се спречили даљи напади и сукоби?
- Знају они шта је њихов посао. Свака одговорна држава зна које кораке је била дужна да предузме у моменту када су јој напали и одузели територију. Уколико не зна, онда ни не постоји… Извините, али ми онда као земља не постојимо.
Мислите ли да је Србија била дужна да опреми и пошаље војску на Космет како би одбранила своју територију?
- Која је дужност једне државе? Мислим да они то знају. Када ти отимају оно што је твоје, ти се браниш свим расположивим средствима. Браниш се војском, а не дипломатијом! Погледајте докле нас је довела дипломатска одбрана земље. Србија је била дужна да устане, одбрани и сачува свој идентитет, ми то нисмо урадили и зато смо данас ту где јесмо.
Војни врх нам баш и није стабилан у последње време, сведоци смо да је сукоб министра одбране и начелника Генералштаба резултирао захтевом за Поношевом оставком.
- Нисам упознат са тим сукобом, па не бих превише о томе…
Али сте вероватно упознати са чињеницом да је начелник у јавност изнео да Влада нема одбрамбену стратегију и да спречава реформу оружаних снага. Након тога је смењен.
- Он је изразио незадовољство, рекао истину и зато је вероватно смењен."
Ивана Шароњић
 
Мислите ли да је Србија била дужна да опреми и пошаље војску на Космет како би одбранила своју територију?

Браниш се војском, а не дипломатијом!

Погледајте докле нас је довела дипломатска одбрана земље.

k034.gif
k034.gif
k034.gif

уз подршку
n055.gif
n055.gif
n055.gif



g010.gif
 

Back
Top