Zelenski: Napredovanje Rusije u Ukrajini zaustavljeno, francuska vojska može ostati u Francuskoj

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.628
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je večeras da je „napredovanje Rusije zaustavljeno“ i da je situacija na frontu „mnogo bolja“, a takođe je ocenio da „dok se Ukrajina drži, francuska vojska može ostati na teritoriji Francuske“.

ceo tekst ovde
https://www.danas.rs/svet/zelenski-...no-francuska-vojska-moze-ostati-u-francuskoj/

1710351493318.png


Da li sam ja to nešto pogrešno razumeo kada NATO kaže da nema svoju vojsku u Ukrajini?
Kakve su implikacije javnog priznanja da je vojska NATO člana prisutna u Ukrajini, znači protiv Rusije?
 
Da li sam ja to nešto pogrešno razumeo kada NATO kaže da nema svoju vojsku u Ukrajini?
Kakve su implikacije javnog priznanja da je vojska NATO člana prisutna u Ukrajini, znači protiv Rusije?

Koliko pratim, NATO i nema vojsku u Ukrajini. Postoje samo pojedinci koji rade obuke i tako te stvari ali nema nikakve masovne vojske.

Da li će je biti, pre svega zavisi od Ukrajinaca. Ako krenu ozbiljno da gube, verovatno će se NATO uključiti. Male su šanse da će zapad odlučiti da preda Ukrajinu Rusima, to bi bila žešća bruka. Mada, ako dođe Tramp na vlast, što bi bio san svakog rusofila, i to može da se desi, lik je populista i nikada ne možeš da znaš šta će uraditi.
 
Da li će je biti, pre svega zavisi od Ukrajinaca. Ako krenu ozbiljno da gube, verovatno će se NATO uključiti. Male su šanse da će zapad odlučiti da preda Ukrajinu Rusima, to bi bila žešća bruka.
Nikad neće nato da udje direktno u rat jer to znači nuklearni rat. Uostalom, Rusima je najdalji cilj recimo delta Dunava i ceo Donjeck.
Koj će im k**** narod koji neće sa njima.

Mada, ako dođe Tramp na vlast, što bi bio san svakog rusofila, i to može da se desi, lik je populista i nikada ne možeš da znaš šta će uraditi.
Iebo te populizam. Tramp rešava problem i pretnju nuklearnog rata
 
Koliko pratim, NATO i nema vojsku u Ukrajini. Postoje samo pojedinci koji rade obuke i tako te stvari ali nema nikakve masovne vojske.

Da li će je biti, pre svega zavisi od Ukrajinaca. Ako krenu ozbiljno da gube, verovatno će se NATO uključiti. Male su šanse da će zapad odlučiti da preda Ukrajinu Rusima, to bi bila žešća bruka. Mada, ako dođe Tramp na vlast, što bi bio san svakog rusofila, i to može da se desi, lik je populista i nikada ne možeš da znaš šta će uraditi.
Vidi ti stratega.
 
Јесу тренутно зауставили руско напредовање. Боље рећи, то се десило пре једно три-четири дана. Од тада су Руси поново кренули и вратили се.

Западно од Авдејевке, на линији Бердичи - Орловка - Тоненка су украјински губици по скоро 500 на дан (погинулих и теже рањених). То је цена противнапада.
А опет, све је то за ништа. Руси су опет практично заузели Орловку и Тоненку, а у Бердичију су пострадала 4 Абрамса и Руси такође напредују.

Тај "стабилан фронт" постоји само док Руси не притисну, а сада притискају на више места истовремено. Борбе код Авдејевке су само једно од четири области руског напредовања.
Прво су брже од очекиваног заузели Авдејевку, па први ред села западно (Степовоје, Ласточкине, Северноје) и сада се воде борбе за други ред, још западније.
 
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je večeras da je „napredovanje Rusije zaustavljeno“ i da je situacija na frontu „mnogo bolja“, a takođe je ocenio da „dok se Ukrajina drži, francuska vojska može ostati na teritoriji Francuske“.

ceo tekst ovde
https://www.danas.rs/svet/zelenski-...no-francuska-vojska-moze-ostati-u-francuskoj/

Pogledajte prilog 1514044

Da li sam ja to nešto pogrešno razumeo kada NATO kaže da nema svoju vojsku u Ukrajini?
Kakve su implikacije javnog priznanja da je vojska NATO člana prisutna u Ukrajini, znači protiv Rusije?
Ако Нато званично крене, Руси ће их обрисати нуклеарно. Није важно да ли ће они Русе (и то је извесно, боље рећи потпуна пропаст климе на планети Земљи у том случају).

Нуклеарна претња служи само у сврху да се помахнитали заустави, да му се лупи пар шамара, да се врати у разумно стање.

Руси, са хиперсоничним ракетама, имају неки минут предности у сценарију краја света.
 

Back
Top