Da li se stvarno samo jednom voli?

e sad

Zainteresovan član
Poruka
319
E ovako...ovih dana me malo uhvatila neka depresija pa sam pocela malo vise ( nego inace ) da filozofiram u svojoj glavi i sad resih da se obratim i Vama!
Naime, pre godinu ipo dana sam prekinula jednu dugu vezu koja je bila izuzetno ozbiljna. Raskinuli smo na njegovu inicijativu, ali ja sam to nekako pregurala i nastavila dalje. Naravno, nije mi bilo lako uopste, bili smo zajedno 4 godine i cak smo imali ozbiljne planove iako sam imala samo 22 god. Cekali smo samo da ja diplomiram jer je to bio moj uslov pa da pocnemo da zivimo zajedno ( valjda sam se i zbog toga malo izbedacila jer bi u junu trebalo i da diplomiram pa me sad sve asocira na te planove).
E sad, nije to bila bajka i nije uvek sve funkcionisalo najbolje ali je bilo mnogo vise lepih trenutaka nego onih drugih.
Raskino je sa mnom mada ni sada ne znam pravi razlog ali ja sam to tako prihvatila i nisam zelela da previse insistiram na pitanjima Zasto, Kako isl. kad je vec to njegova odluka.
Sada sam u drugoj vezi koja fino funkcionise, decko je fenomenalan prema meni, zaista me drzi kao malo vode na dlanu. Kada bih ga analizirala rekla bih da je zaista sve sto sam ikada zelela od svog decka - pametan, obrazovan, zanimljiv, lep ali pre svega dobar kao osoba, sto je ipak najvaznije. Imamo milion stvari koje su nam zajednicke i cak se po mnogim pitanjima kapiramo mnogo bolje nego sto je to bio slucaj sa Njim!
Ali problem je sto tu nema ni dela onih osecanja koja sam nekad gajila prema tom svom bivsem.
Gledam svoju drugaricu koja planira svadbu (pisala sam o njoj) i koja je bukvalno luda za svojim deckom, kako cveta, kada se on pomene u nekoj nasoj prici ona bukvalno ne skida osmeh sa lica.
A ja sam nekako zaboravila kako to izgleda!
Da li je moguce da je stvarno jedna ljubav ta koja nas obelezi za citav zivot?
Da li je moguce da je on bio to za mene i da se vise nikad tako necu osecati?
Kakva su vasa iskustva? :neutral:
 
Ma opusti se..stavi se u kozu tog bivseg koji je verovatno nasao drugu ljubav..nadam se da nisi od onih kojima smeta tolika paznja pa ti nedostaje neki drugi tretman:rolleyes:

Stvar je u tome sto mi je i on poklanjao zaista dosta paznje kao i ja njemu.
Ni on ni ja nismo bili preterani romantici ali smo zaista uzivali jedno u drugom, to smem da tvrdim i pored toga sto me je ostavio.
Decko sa kojim sam sad je takodje ono sto mi se svidja umeren, vidim da mu je stalo i da me voli ali nema tu preterivanja.

Sto se tice njegove nove ljubavi - ne znam da li je ima?
Imamo dosta zajednickih prijatelja verovatno bih cula da ima neku, ali to sada nije ni vazno.
Mene brine samo sto me hvata frka da tako nesto vise nikad necu osetiti a volela bih.
 
Veruj da ce te to proci..sto manje cujes o njemu pre ces zaboraviti..svako od nas je imao neku vezu koja je posebna po necemu..i bilo bi lepo da se skupe pojedine osobine bivsih u jednu..cuvaj to sto imas.;)

Proslo je u velikoj meri, naravno razmisljam povremeno o njemu i tome sto smo imali, ali nema vise suza i premotavanja filma da bih shvatila gde sam to pogresila?
Ne zivim u nadi, to je zavrsena prica, mi cak nismo ni u kontaktu kada se vidimo samo se pozdravimo, jer smo se slozili da je bolje kada prekidamo da prekinemo sve i da nema potrebe da se cujemo ( ja sam insistirala na tome ).
 
Iskreno se nadam, mada cesto cujem recenice tipa @ - Jednom se voli - pa se istripujem da sam ja svoje zavrsila! :cry:

e, to su pjesme i priče...to ti je ono "što je babi milo", ono nešto idealno, ili čak idealizovano....
desi se ljudima da vole samo jednom....super je ako je to u srećnim okolnostima za oboje...patnja ako neko sebe ubijedi da nikad niko neće biti kao ta neka prva ljubav....
koliko ti sad imaš godina - 23-24??? nisi ti svoje završila, ma ni blizu, ne brini ;)
 
E Raskino je sa mnom mada ni sada ne znam pravi razlog ali ja sam to tako prihvatila i nisam zelela da previse insistiram na pitanjima Zasto, Kako isl. kad je vec to njegova odluka.

A ja sam nekako zaboravila kako to izgleda!
Da li je moguce da je stvarno jedna ljubav ta koja nas obelezi za citav zivot?
Da li je moguce da je on bio to za mene i da se vise nikad tako necu osecati?
Kakva su vasa iskustva? :neutral:

ako je za utehu ja sam razlog mog davnašnjeg raskida saznala nedavno, posle 14 ..godina :dash: kada mi više apsolutno nije bilo bitno. A mislila sam nekada kao da je kraj sveta, da sam tim prekidom postala i ostala invalid emotivni, ma strasno...
ali ja sam opet zavolela i još uvek volim, a tom negdašnjem sam sad samo beskrajno zahvalana što je postojao
 
Proslo je u velikoj meri, naravno razmisljam povremeno o njemu i tome sto smo imali, ali nema vise suza i premotavanja filma da bih shvatila gde sam to pogresila?
Ne zivim u nadi, to je zavrsena prica, mi cak nismo ni u kontaktu kada se vidimo samo se pozdravimo, jer smo se slozili da je bolje kada prekidamo da prekinemo sve i da nema potrebe da se cujemo ( ja sam insistirala na tome ).

Zašto si uopšte razmišljala o tome da si negde pogrešila?
Mlada si... a u tim godinama (mada su takvim preispitivanjima skloni i oni stariji) često se pitamo da li uzrok raskida veze leži u tome što smo nedovoljno lepi, zanimljivi, pametni... jednom rečju - zato što možda nismo ispunili očekivanja partnera. Pogrešno.
Njemu su se izduvale emocije, a razlog i nije toliko bitan. Bitno je da ćeš jednog dana osvanuti u vezi sa čovekom kome ćeš biti 'savršena' (dovoljno lepa, pametna, zanimljiva)... i neće ti ni pasti na pamet da posumnjaš u sopstvene vrednosti.
 
Proslo je u velikoj meri, naravno razmisljam povremeno o njemu i tome sto smo imali, ali nema vise suza i premotavanja filma da bih shvatila gde sam to pogresila?
Ne zivim u nadi, to je zavrsena prica, mi cak nismo ni u kontaktu kada se vidimo samo se pozdravimo, jer smo se slozili da je bolje kada prekidamo da prekinemo sve i da nema potrebe da se cujemo ( ja sam insistirala na tome ).

Znam..samo se i dalje na ovaj nacin podgrevas sto ti nije potrebno;)nema potrebe gubiti samopouzdanje i preispitivati da li si nesto pogresila..to je najgora stvar koja samo produzuje patnju.
 
Da li je moguce da je stvarno jedna ljubav ta koja nas obelezi za citav zivot?
Da li je moguce da je on bio to za mene i da se vise nikad tako necu osecati?
Kakva su vasa iskustva? :neutral:

Sve je moguće u životu ... i da se voli jednom i da se voli više puta ... zavisi koliko smo otvoreni za nova iskustva i nove ljubavi.

Ja sam volela nekoliko puta .... i svaki put je bilo drugačije .... i neponovljivo ..... sa različitim stepenima zrelosti u svojoj ludoj glavi.
 
Ja mislim da se ipak samo jednom pravo, iskreno, bezrezervno, beskompromisno, slepo i gluvo, i glupo voli... Sve posle toga su samo slabasni pokusaji da se taj osecaj ponovi.

Problem je pokušavati da ponoviš te osećaje .....

Ne možeš ti sa 30 da voliš nekog isto kao što si voleo sa 20 .... odrasta se ... zreli se ... stari se ....

Ne treba pokušavati ponavljati osećaje .... treba voleti iskreno ... koliko god puta.


Ljudi koji tvrde da su voleli samo jednom u životu su pirlićno zarobljeni u svojim zabludama i teško da se može reći da žive i dišu.
 
e, to su pjesme i priče...to ti je ono "što je babi milo", ono nešto idealno, ili čak idealizovano....
desi se ljudima da vole samo jednom....super je ako je to u srećnim okolnostima za oboje...patnja ako neko sebe ubijedi da nikad niko neće biti kao ta neka prva ljubav....
koliko ti sad imaš godina - 23-24??? nisi ti svoje završila, ma ni blizu, ne brini ;)

23.
Duboko u sebi verujem da je tako ali kad me uhavti ovakvo stanje malo mi samopouzdanje padne pa onda razmisljam tako.
Iskreno ne verujem da vise nikada necu osetiti leptirice :)
 
ako je za utehu ja sam razlog mog davnašnjeg raskida saznala nedavno, posle 14 ..godina :dash: kada mi više apsolutno nije bilo bitno. A mislila sam nekada kao da je kraj sveta, da sam tim prekidom postala i ostala invalid emotivni, ma strasno...
ali ja sam opet zavolela i još uvek volim, a tom negdašnjem sam sad samo beskrajno zahvalana što je postojao

Zamisli situaciju da ti sve izgleda idealno... kao i svaki prethodni dan pune 4 godine.
Nema nagovestaja da bi se ista tako moglo desiti, nije bilo nekih svadja i problema (sitnice kao i inace) i onda odjednom (bar za mene) - KRAJ.
Ne znam da li je trebalo da preklinjem da bih saznala razlog, kako god ja nisam to mogla, prihvatila sam i idem dalje.
Mozda i ja saznam razlog za nekoliko godina, mada vise nije ni bitno
 

Back
Top