TEMA ZA RAZMISLJANJE: Abortus ili Zivot u manastiru

Ako vec moram da biram, onda abortus, nisam tip za manastir :) Sad procitah tekst u blogu.... uopste mi nije jasno kakvim to bolesnicima padaju takve stvari na pamet i samo cu reci da, kada bi se uveo takav zakon sterilisala bi se, mame mi, u inat. Prezirem to crkveno gledanje na zenu kao na rasplodnu kobilu kojoj je jedina svrha bivstovanja na ovom svetu da se koti, e bukvalno taj termin semanticki najvise odgovara takvom gledanju na stvar :evil:
 
procitala sam i tekst i odgovor.
mislim sve je to lepo sto hoce da podrze majke ali problem je mnogo veci od toga da ga rodis i das u manastir,ili sa sve detetom odes u manastir da zivis tamo do odredjenog trenutka kad ces biti sposoban da se osamostalis.
prvo i osnovno - nikad ali nikad ne bih otisla u manastir da zivim i jos manje dizala dete u tako nezdravom okruzenju gde ce pretpostavljam nezvanicno od provg dana da se insistira na protivusluzi u vidu molitvi,krstenja deteta odgajanja u tom nekom duhu i sve to...jos dete na kraju da postane neki isposnik ili sajko :shock: mislim super crkva ovo ono,ali ne hvala ni za mene ni za decu.sve te lozane za crvke sto znam uglavnom puknu u necemu :?
elem problem nataliteta je mnogo veci od ovog na izgled jednostavnog resenja.
prvo drzava treba da omoguci uslove buducoj majci da moze to dete da odgaja i da najstroze sankcionise svako izivljavanje nad zenama u vidu ugovora o neradjanju,otpustanja usled trudnoce,uskracivanja raznih prava zbog deteta,smanjivanje plate,institucije za cuvanje dece,razne vrste pomoci itd....kako li je samohranim majkama ne smem ni da pomislim,svaka im cast za hrabrost ali ja prva bez da znam da imam tog oca deteta kao podrsku uz sebe ne bih ulazila u takve avanture,kao i bez nekog zaposlenja i u tom smislu finansijske sigurnosti.
dakle manastir ne nikako
abortus - zna se sta se radi da do toga ne dodje.
u takvoj ekstremnoj situaciji,ipak ovo drugo.

manastir ni u zoni sumraka :D
 
Nije losa zamisao,crkveno sirotiste.Ima djevojaka koje zele da rode,a nemaju kome da se obrate,gdje da odu a kuci ne mogu.
Ali u globalu ne vjerujem da ce uspjeti kao misija povecanja nataliteta.
Sta sutra?Lako je roditi.Svako dijete zasluzuje zdrav i normalan zivot,sto podrazumjeva niz okolnosti.Majka odlucuje o sudbini.Znaci u nekim slucajevima radja da bi ga sutra svjesno ostavila,dala drugoj porodici.
Tesko je to,al' lako je reci.
Prica se o abortusima,a ne pominje se o slucajevima,bacenih beba po kontejnerima,ili sl.
Sjecate se male Milice,usvojio je gdin.Cepter.Kuja je nasla iza bolnice u kesi,i kutiji.Dovukla je do porodilista i lajajla je sve dok nije naisao neko,ali je samo jednom doktoru dala da pridje i uzme malu sretnu Milicu.EEEEj kakva je to majka,bacila je psima,da nije bilo te kuje koja je branila...eeeej kuja ima vece srce od majke.Da je tada postojalo to sirotiste,da li bi "majka" drugacije postupila.Sumnjam...i ovako je mogla humanije da ostavi svoje chedo.Bar je mogla pkriti nekim svojim dzemperom,zaboravih napomenuti da je bila zima,snijeg.Milica je imala srecu,a koliko beba je umrlo tako u strasnim mukama.
Abortus je i te kako human,naspram ovakvih primjera.
 
Hm, kada bih bila "женa којa немајa подршку породице" ni novac, ni partnera, a zeli da rodi, mozda bih isla tamo... kada ne bih zelela da rodim, abortirala bih... Mislim da nikada ne bih rodila dete iz patriotskih razloga, samo licnih.

Nevezano za temu: u principu me privlaci asketski zivot, ali ne u manastiru. Uvek sam zavidela onim muskarcima u filmovima o Kembridzu i Oksfordu, kako lepo zive u onim zgradama i ceo dan piju caj i citaju knjige i idu na predavanja i diskutuju... a onda sam shvatila da bih ja i tamo nasla ekipu koja nocu preko oluka bezi u lokalni pab i pusi tompuse... Tako da je za mene takav neki povucen i posvecen zivot moguc samo kao interval izmedju raznih ludovanja...
 
Hm, kada bih bila "женa којa немајa подршку породице" ni novac, ni partnera, a zeli da rodi, mozda bih isla tamo... kada ne bih zelela da rodim, abortirala bih... Mislim da nikada ne bih rodila dete iz patriotskih razloga, samo licnih.

Nevezano za temu: u principu me privlaci asketski zivot, ali ne u manastiru. Uvek sam zavidela onim muskarcima u filmovima o Kembridzu i Oksfordu, kako lepo zive u onim zgradama i ceo dan piju caj i citaju knjige i idu na predavanja i diskutuju... a onda sam shvatila da bih ja i tamo nasla ekipu koja nocu preko oluka bezi u lokalni pab i pusi tompuse... Tako da je za mene takav neki povucen i posvecen zivot moguc samo kao interval izmedju raznih ludovanja...

ma tamo se yebu kao ludi daj molim te hhhh...sad mi je jasno sto bi ti tamo...sta je tu asketski usput hhhh
 
tema je dosta pipava, ali uopšteno rečeno, slažem se sa sledećim

elem problem nataliteta je mnogo veci od ovog na izgled jednostavnog resenja.
prvo drzava treba da omoguci uslove buducoj majci da moze to dete da odgaja i da najstroze sankcionise svako izivljavanje nad zenama u vidu ugovora o neradjanju,otpustanja usled trudnoce,uskracivanja raznih prava zbog deteta,smanjivanje plate,institucije za cuvanje dece,razne vrste pomoci itd....kako li je samohranim majkama ne smem ni da pomislim,svaka im cast za hrabrost ali ja prva bez da znam da imam tog oca deteta kao podrsku uz sebe ne bih ulazila u takve avanture,kao i bez nekog zaposlenja i u tom smislu finansijske sigurnosti.

već zamišljam kako ću kad budem ostala u drugom stanju morati dobro da pazim da se to prvih nekoliko meseci uopšte ne primeti u firmi ( a šta ako budem imala mučnine?!), aposle kako ću to saopštiti i kada, i kako ću uspeti da izvedem da me posle povratka sa porodiljskog čeka koliko toliko normalno radno mesto...
 
Ako vec moram da biram, onda abortus, nisam tip za manastir :) Sad procitah tekst u blogu.... uopste mi nije jasno kakvim to bolesnicima padaju takve stvari na pamet i samo cu reci da, kada bi se uveo takav zakon sterilisala bi se, mame mi, u inat. Prezirem to crkveno gledanje na zenu kao na rasplodnu kobilu kojoj je jedina svrha bivstovanja na ovom svetu da se koti, e bukvalno taj termin semanticki najvise odgovara takvom gledanju na stvar :evil:

ovo boldirano si rekla bolje od nekog strucnjaka svaka cast slazem se sa tobom!
 
A zasto bi uopste bilo koja punoletna i radno sposobna zena, koja u ovom trenutku uziva u toplini doma svog, nehajno ispija nesic i polagano surfuje netom, uopste trebala sebi da postavlja pitanje sta bi ste vi odabrali izmedju manastira i abortusa?
Zasto pitanje nije: preuzimanje odgovornosti za dogadjaje iz prolosti (bebe sigurno ne padaju s neba) , prihvatanje stvarnosti koja je vec tu (takva kakva jeste) , uskladjivanje daljih ciljeva, planova i ambicija u skladu s istom, (a nikad nista i nije nemoguce) i srecan zivot ispunjen ljubavlju prema sopstvenom detetu ILI abortus?
 
A zasto bi uopste bilo koja punoletna i radno sposobna zena, koja u ovom trenutku uziva u toplini doma svog, nehajno ispija nesic i polagano surfuje netom, uopste trebala sebi da postavlja pitanje sta bi ste vi odabrali izmedju manastira i abortusa?
Zasto pitanje nije: preuzimanje odgovornosti za dogadjaje iz prolosti (bebe sigurno ne padaju s neba) , prihvatanje stvarnosti koja je vec tu (takva kakva jeste) , uskladjivanje daljih ciljeva, planova i ambicija u skladu s istom, (a nikad nista i nije nemoguce) i srecan zivot ispunjen ljubavlju prema sopstvenom detetu ILI abortus?

mada, i ovo je dobro rečeno...
 
A zasto bi uopste bilo koja punoletna i radno sposobna zena, koja u ovom trenutku uziva u toplini doma svog, nehajno ispija nesic i polagano surfuje netom, uopste trebala sebi da postavlja pitanje sta bi ste vi odabrali izmedju manastira i abortusa?
Zasto pitanje nije: preuzimanje odgovornosti za dogadjaje iz prolosti (bebe sigurno ne padaju s neba) , prihvatanje stvarnosti koja je vec tu (takva kakva jeste) , uskladjivanje daljih ciljeva, planova i ambicija u skladu s istom, (a nikad nista i nije nemoguce) i srecan zivot ispunjen ljubavlju prema sopstvenom detetu ILI abortus?

jeste,
na primer zence koje lagano ispija svoj nesic sa kakaom ( :) ) i ebava se sa serverom koji stalno puca, ubuduce ce sa suprtonim polom da se srece SAMO PO DANU, a uvece jedino ako ce i moj brat da ide sa nama.
Haug!
 
Konkretno, zato sto je tema postavljena podstaknuta ovim blogom http://forum.krstarica.com/blog.php?b=982

Ne bih da budem Betin drveni advokat, ali dajte procitajte temu malo pazljivije pre nego sto prokomentarisete. Osim toga nisu sve zene koje zatrudne ni radno sposobne, bolje receno zaposlene, nit su punoletne, a to sto mi u toplini surfujemo netom ne znaci da treba da se pretvaramo da ne postoje i zene cije su zivotne okolnosti potpuno drugacije (citaj mnogo, mnogo gore). O njima je prvenstveno i rec ovde.
 
jeste,
na primer zence koje lagano ispija svoj nesic sa kakaom ( :) ) i ebava se sa serverom koji stalno puca, ubuduce ce sa suprtonim polom da se srece SAMO PO DANU, a uvece jedino ako ce i moj brat da ide sa nama.
Haug!

Pa ti nemoj da ostanes trudna onda, niko na to ne moze da te natera!

A ako vec do toga dodje, zasto jedno malo, potpuno neduzno stvorenje, mora da snosi posledice tvoje (ne)odgovornosti? Snosi ih sama...
 
Hvala gdjice :)

Napisacu malo kasnije ta se desi kad se rodi u najvecoj ljubavi, tj .kakvo nam je zdravstvo
(covek iza ovoga stoji imenom i prezimenom, ali necu ga ovde citirati)
puca server ebo ih server treba mi wireless...

Pismo je naslovljeno ISKRENO MRZIM SVOJU ZEMLJU JER ONA MRZI MENE I MOJU PORODICU
i kruzi medju high trusted mailovima.



dakle,
abortus ili manastir??
 

Back
Top