more i intimna depilacija

Snezna_kraljica

Domaćin
Poruka
3.730
Dakle, devojke, imam jedno pitanjce
Izvinjavam se ako je vec bilo:

Kakva iskustva imate sa letnjom intimnom depilacijom?
Ne znam, nesto se tripujem da morska so nagriza kozhu?
Da li je veca opasnost od urastanja?

Kako se vi nosite sa time?

Molim za neki savet ;)
 
Morska so u tom slučaju može samo da čini dobro, zbog izvesne količine joda u toj soli.
Morska so ne nagriza kožu, već je vrlo korisna zbog raznih minerala, pa čak delimično i štiti kožu od štetnog sunčevog zračenja. :D
 
pa ako pod 'depilacijom' podrazumevash brijach, kozha mozhei da ti se ojede, posebno ako je osetljiva, kombinacija brijach (oshtecenje kozhe, ako se zakoljesh recimo ) + rub kupaceg koji sheta po tom oshtecenju + sunce + prljava voda = ne bash prijatan osecaj medj nogama
 
Kad bi morska voda bila cista,kao sto nije, bila bi i te kako zdrava, zato sto cisti izumrle celije na kozi. Ja sam samo pozitivne stvari cula o tome. Zar niste cule koliko se preporucuje morska so kao kupka...kao piling...kao sastojak mnogih preparata, pa cak i kao sastojak hrane, i sad neko pita jel stetna...??? Ma najbolje nemoj na more, ako se tako tripujes :-(
Ja sam bila 10 dana, i mogu vam reci da mi dlacice nisu porasle ni milimetar otkako sam krenula.A da ne pricam o drugim pozitivnim efektima. Svi moguci zuljevi i ranice su mi zarasli na kozi.
 
Micotakis:
Kad bi morska voda bila cista,kao sto nije, bila bi i te kako zdrava, zato sto cisti izumrle celije na kozi. Ja sam samo pozitivne stvari cula o tome. Zar niste cule koliko se preporucuje morska so kao kupka...kao piling...kao sastojak mnogih preparata, pa cak i kao sastojak hrane, i sad neko pita jel stetna...??? Ma najbolje nemoj na more, ako se tako tripujes :-(
Ja sam bila 10 dana, i mogu vam reci da mi dlacice nisu porasle ni milimetar otkako sam krenula.A da ne pricam o drugim pozitivnim efektima. Svi moguci zuljevi i ranice su mi zarasli na kozi.
Uiiiiiiiiii! :D E, pa, super :)
nisam bila na moru 7 godina, nema sanse da ove godine ne odem ;)
 
Aha, sad mi je sve jasno, cim kazes da nisi bila 7 godina na moru! Mada s obzirom na tvoj nick, ja se pitam sta ces ti tamo :-)
More je nesto najlepse sto moze da ti prija leti... Spojene su milion stvari..uzivanje, rashladjenje, aktivnosti, zdravo je... zaista vredi odvojiti svake godine makar 10 dana na moru, samo zbog sebe! I da...ako ides na peskovitoj plazi, tj.ako si upucena, povremeno stavljaj pesak na nogama, ledjima, stomaku..videces da puno znaci.
 
Malo drame s tim meduzama. Moju drugaricu je opekla, nije nista strasno, nesto poput koprive. Ali ukoliko je veca,onda vise boli. Inace, i meduze se boje ljudi, tako da i one beze, nije im u korist da te opeku.
Ja nemam frku s maljama, tako da mi neka specijalna depilacija nije potrebna, cak sto vise, mozda ce vam biti cudno, nikad nisam radila depilaciju voskom. Meni brijac zavrsi posao, srecnica sam po tom pitanju, cak i gde ih imam plave boje su :-) Ali sam primetila velike bubuljice na unutrasnjosti butina kod moje drugarice koja je koristila neki od vosaka. Bas mi je bilo fuj, mada ne znam da li je zbog sunca i soli postalo takvo :-(
 
Nekim ljudima koji imaju jaci koren posle depilacije iskoce male bubuljice, ali ukoliko se koristi odgovarajuca krema posle depilacije ili bebi puder one brze prodju. Ja se depiliram vec godinama i dlake koje su mi i ranije bile retke, sad se jos redje. Na butinama skoro da ni nemam dlaka, kozmeticarka mi se smeje kad odem da ih depiliram
 
Meni drugarica pricala, kaze njoj frka da ode sa dugim dlakama, a upravo to kozmeticarki najvise i odgovara, lakse im.
Poznavajuci nju, verujem da je mrzelo da maze te kreme i pudere, nije ni cudo sto joj je koza podsecala na kokosju posle barenja :-(
 

Back
Top