Mislite li da ima poente u studiranju engleskog?

..ako pogledas pre recimo samo 30 godina zanimanje programer ti je i u svetskim okvirima bilo nesto na sta se nije gledalo "sa visine" a ni zarade nisu bile nesto...a danas je to jedno od najbolje placenih zanimanja u USA.
Klasicne nauke kao sto su medecina i pravo su nesto sto postoji vekovina i danas je aktuelno...ali neka nova zanimanja dolaze i neka postaju vremenom aktraktivnija kao npr engleski koji je napravio bum kod nas od polovine 80-ih...mislim da ne treba razmisljati na taj nacin o zanimanjima svako ima svoje mesto.
 
Pogptpvo sto ti ne ucis samo engleski jezik vec njihovu knjizevnost,kulturu,ucis istoriju citavog jednog naroda kroz njihov jezik.To je lepo.I ja sam prvo mislila da je studiranje jezika cista glupost,jer kao jezik bilo koji mozes da platis casove i da ga naucis.Ali upravo u studiranju jezika nije poenta to vec sve ono sto sam gore navela,tako da sam promenila misljenje i mislim nikad nije lose studirati jezike jer ti se pruza milion prilika da nesto uradis sa njim i kroz njega.
A ljudi su kod nas poprilicno jos uvek konzervativni,zatvoreni za neke nove stvari,utucani sto bih ja rekla,jer dosta toga ne poznaju pa onda pricaju svasta.
 
ja tako kako si naveo --sa kolutanjem ocima- reagujem kad mi neko (a ima ih mnoooogo :roll: ) kaze "studiram menadzment"

koji si ti moj sa tim?! menadzer?! cega??

a za engleski -studiranje jezika je nesto najlepse, po meni, bilo koji jezik da je u pitanju..Pogotovo sto na filoloskom ces uciti i jos par jezika pored tog..

jedino sto sam cula da ima puno prevodilaca engleskog, pa je malo teze naci posao, a i da je slabije placeno jer vas ima puno...al to nije razlog za demoralisanje...
 
A kao da se na engleskom nista ne uci??? Razlika je samo u tome sto ucis nesto sto te zanima,sto volis,pa mozda zato i zvuci da je lako. A i to bi mog'o da bude samo savremeni (eventualno knjizevnost) , ostalo je suvoparno kao i na svakom fakultetu, a da ima da se radi-ima. Dok ovi sa ekonomije i prava kuliraju do marta/aprila, mi ga vala gulimo (da izvinete) sa yebenim prevodima i ostalim od oktobra...pa ti vidi

Poz
 

Back
Top