Zrele žene

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.771
Ruski psiholog Mihail Litvak kaže da može da prepozna ko će da osnuje zdravu porodicu, a ko će se sutra razvesti
DANAŠNJE ŽENE IMAJU 3 SE*SUALNA POREMEĆAJA, DOK SU VEĆINA NJIH SKRIVENE PROSTITUTKE: Psiholog ŠOKIRAO objašnjenjem

Foto: Youtube Printscreen / Самопознание.ру | Информационный портал о тренингах и семинарах
U poslednje vreme brakovi nam izgledaju kao socijalna katastrofa: broj razvoda gotovo se izjednačio sa brojem sklopljenih brakova. Prema psiholozima, to se dešava jer ljudi ulaze u brakove iz niza smešnih razloga, a najmanji broj njih želi da uđe u brak da bi zasnovali porodice.
Poznati psihoterapeut Mihail Litvak govori o tome ko može da osnuje srećnu porodicu, a ko će sigurno završiti kod advokata potpisujući papire za razvod.
"Srećne porodice postoje. Ali ima ih veoma malo, nedovoljno. I sam sam istraživao porodice. Na 11 000 porodica, samo 3 su bile srećne. Ali što je najvažnije, samo srećne porodice su normalne, ostalo je patologija - zajednica dvoje nesrećnih ljudi.


Zašto ima toliko razvoda? Da li ne znaju da izaberu partnera?
To je zato što su ljudi slabo obrazovani. Nisu naučeni da razmišljaju, nisu naučeni da biraju mužaili ženu. Sproveli smo anketu - koja izjava ljubavi će vam se više svideti? Predložili smo sledeće opcije: "Ne mogu da živim bez tebe!";"Nikad te neću povrediti!";"Provedimo život zajedno!".

75% žena je izabralo rečenicu: "Ne mogu da živim bez tebe!", ali nikome se nije svidela rečenica:"Provedimo život zajedno!"


Šta je ljubav?

Ljubav je kada se aktivno zanimaš za život i razvoj osobe koju voliš. Svi kažu: pa nemam koga da volim! Ali, da li znate kako da volite? Naši brakovi su u osnovi sr***: "Ne mogu da živim bez tebe!"
A šta se dešava sa ljubavlju kako vreme prolazi?

Vremenom ljubav može postati samo jača... Ako to nije bila prava ljubav, onda postaje sve gora i gora...
Kako brak shvataju muškarci, a kako žene?
Muškarci i žene brak gledaju sasvim drugim očima. Ali, gde vi vidite prave muškarce i prave žene? Dakle, prvo treba da postanete muškarci ili žene, a zatim da gradite porodicu. Samo fizički zdrava, duhovno razvijena i finansijski uspešna osoba ima pravo da stvori porodicu. Svi ostali su amateri koji ne mogu da stvore ništa dobro.
Ako je veza započela seksom, kakva joj je budućnost?
Do seksa mora da dođe kasnije. I u početku mora postojati zajednički pogled na svet. Ljubav nije kada se gledaju, već kada gledaju u istom pravcu. Kanadski istraživači su definisali četiri faktora koja bračni par čine snažnom:
  1. Isti pogleda na svet
  2. Isti pogled na hranu
  3. Dobar seks
  4. Želja da gledate jedno u drugo.
A kada se porodica zasniva samo zato što je njima dvoma dobar seks, u tome nema ništa dobro.
Muškarci se često upoređuju sa drugim muškarcima i smatraju da je varanje obavezno i da se podrazumeva....
Do varanja dolazi jer su ljudi pogrešili u izboru saputnika. Ako ste se oženili (udale) za pogrešnu osobu, prirodno je da nekog drugog zavolite.
Mihail Litvak
foto: Printscreen/ Youtube/ un temps pour soi
Koja žena nije pogrešna žena?
Fizički zdrava, duhovno razvijena i finansijski nezavisna. Naše žene imaju tri seksualna poremećaja: pedofiliju, bestijalnost, mazohizam.
  • Prvo, muža uzimaju kako bi ga vaspitale- kao da je dete.
  • Drugo, žive sa alkoholičarima, a nazivaju ga životinjom.
  • Treće, pate od mazohizma - vole da ih muž maltretira.
Ako je žena fizički zdrava, finansijski nezavisna, ali nije mlada? Da li ima izgleda da bude dobra supruga?
Ona definitivno ima izgleda. To je žena na vrhuncu. Njoj ne treba prilog, ona traži odrezak! 45 - 50godišnje žene su najbolje u seksu.
Kako naći pravu osobu za sebe?

Komunikacijom, gestovima, načinom oblačenja. Postoji nekoliko faza da prozrete osobu koja stoji ispred vas. Ako vam se ne dopada to što vidite - pokupite se i idite!
Da li partneri treba da imaju isti seksualni apetit?
Naravno! Ako muškarcu treba seks 50 minuta, 3 puta dnevno, a ženi 3 minuta 1 put mesečno - brak neće uspeti!
Da li žena može da prevaspita ili prilagodi muškarca sebi?
Ne. Ako želite brak sa muškarcem, uzmite gotov proizvod, a ne poluproizvod. Zreli ljudi treba da se venčaju. A možete prevaspitati samo jednu osobu - sebe.
Mihail Litvak
foto: Printscreen/ Youtube/ Клуб КРОСС
Gde je najbolje naći osobu za brak?
Samo na poslu. Kada posmatrate osobu na poslu, vidite kako misli, deluje u kriznim i opuštenim situacijama. U kafićima i u noćnom provodu su svi lažovi.
Da li su se potrebe žena u poslednje vreme promenile?
Ne menjaju se u poslednje sto hiljade godina.
Ali šta je sa činjenicom da žene danas žele da se bogato udaju?
I to sa pravom. Znači da sazrevaju. Ali takođe i ona mora biti bogata. U našoj zemlji, na žalost, većina žena ima psihologiju latentne prostitutke: nađi bogatog muža da bi te izdržavao. Ali isto tako imamo i mnogo muškaraca koje možemo nazvati latentnim žigalom koji traži bogatu ženu, ali samo ne želi to da prizna ni da se razvija.
Postoji teorija da muškarcu treba da budeš podrška, da ga nadahnjuješ, ugađaš i ostaješ u njegovoj senci...
Pravom muškarcu ne treba nadahnuće. On je sam inspirisan svojim radom. A ne treba živeti za druge i zbog drugih.
A zbog dece?
Pogotovo ne treba živeti zbog dece! Deca u našim životima budu kratkotrajno. Napuste nas u dobi od 18 do 26 godine. Muškarac i žena treba da budu bliski i da shvate da su deca privremeno sa njima. Produkt njihove ljubavi - ništa više.
Kao rezultat razvoda, ženama ostane taj "produkt ljubavi", dok muškarci ne žele da se ožene ženom koja već ima decu...
Za pravog muškarca, dete iz prvog braka njegove buduće izabranice - nije problem. Zašto? Jer je spreman da učini se za svoju voljenu. Ali ako žena veruje da je dete najvažnije u životu, ona nikad neće biti srećna u braku.
Veruje se da institucija braka izumire, da parovi sve više žive zajedno ali bez papira i pečata?
Brak bez papira nije tako loša stvar. Dešava se da ljudi lepo žive u zajednici, a čim se registruju brak se raspada.
Zašto je to tako?
Činjenica da čovek želi da bude slobodan. Formalni brak ga sputava. Papir ne menja ništa za inteligentnu osobu. A za budalu menja sve.


izvor econet. ru, prevod stil.kurir.rs
 
Није лоше имати овакву тему. Често пишемо о томе, често се сусрећемо са тиме.
Бракови трају кратко, а разлога је много.
Прво, жене данас трпе много мање него раније. Лакше се одлучују на развод. Финансијски су независније.
Али, некако стичем и утисак да у сам брак улазе лако и непромишљено, идеализују га и на први проблем прекидају све...
 
Ovo za gotov proizvod se slazem u potpunosti.
Imam priliku cesto da cujem kako majke sinova koje su ih razmazile do krajnjih granica,u smislu da nisu naucili nista da rade,da im je sve servirano i gotovo,kazu...naucice ga zena kad se bude ozenio.
Kakva crna zena moze nekog nauciti nesto sto ga majka nije naucila za tolike godine?
Dakle,svako je vec gotov proizvod,nema tu neke dorade vise.
 
nego
za razliku od nekih prošlih vremena kada su veze počinjale još iz gimnazijskih dana i trajale pi nekoliko godina , za koje vreme se ispeglaju neke stvari ili se dođe do zaključka da nisu jedno za drugo
današnje veze traju prekratko i u braku se ulazi sa nedovoljno poznavanje partnera , godina dve i razvod neminovan
nepoznavanje navika između partnera je po meni ključ neuspešnih brakova, što ne mora da znači da sam u pravo
kompleksno je pitanje , nije jedan faktor , u tekstu je obrađena ženska strana , ni muškarci nisu ništa manje komplikovaniji po ovom pitanju
 
Ovo za gotov proizvod se slazem u potpunosti.
Imam priliku cesto da cujem kako majke sinova koje su ih razmazile do krajnjih granica,u smislu da nisu naucili nista da rade,da im je sve servirano i gotovo,kazu...naucice ga zena kad se bude ozenio.
Kakva crna zena moze nekog nauciti nesto sto ga majka nije naucila za tolike godine?
Dakle,svako je vec gotov proizvod,nema tu neke dorade vise.
yup :ok: , najgora varijanta , mamini sinovi
 
У дужим везама има довољно времена да се види како партнер реагује у деликатним, тешким, опасним или необичним ситуацијама. Да ли расте и сазрева са вама, у ком смеру иде веза.
Наравно, не причам о везама од 10 година, али 2, 3 године већ дају јаснију слику, и мање је простора за каснија непријатна изненађења.
 
Нема правила. Забављаш се сто година, венчаш се и деси се нешто што ни у сну ниси очекивала. Моја другарица је баш тако награбусила. Муж јој се после пола године од свадбе заљубио у колегиницу с посла и отишао да живи с њом. А посао му обезбедио њен тата. Мислим, тата моје другарице.
Шта рећи.
 
Poslednja izmena:
Kad su kcerkama prestali da govore cuti i trpi počelo je sve da se mijenja vezano za brak. Žene su se emancipovale a mnogi muškarci su ostali na nivou svojih djedova plus su izgubili mnogo od svoje uloge zatvaranjem u stanove a nisu ih majke naučile da učestvuju u poslovima koji se pripisuju ženi. Ne da pomažu,nego da učestvuju. Većina očekuje aplauz ako samo smeće izbaci.
 
Izjednačio se broj razvoda i zbog toga što danas, više nego ikad ljudi ne znaju ni šta vole, šta ne vole, šta žele ili ne. Vuku ih neke reklame ili ubeđenja okoline, zalete se za nekoga ko im nije adekvatan i to je recept za najbrži razvod ikad. Što prosto i ne čudi, to jednostavno nije osoba za tebe, naravno da ne možeš prosto provesti ceo život pored takve osobe.

Više puta sam pisao i o tome da je na svetu toliko milijardi ljudi i da većina, dobar deo, nađu kao svoju idealnu polovinu u svom gradu koji ima tipa 2 miliona ljudi. Pa zamislite šta idealnih ima u 8 milijardi? Kako naći sebi osobu sa kojom ćeš se kapirati ceo život ne znam zaista, pride i sam čovek se menja vremenom.
 
Ovo za gotov proizvod se slazem u potpunosti.
Imam priliku cesto da cujem kako majke sinova koje su ih razmazile do krajnjih granica,u smislu da nisu naucili nista da rade,da im je sve servirano i gotovo,kazu...naucice ga zena kad se bude ozenio.
Kakva crna zena moze nekog nauciti nesto sto ga majka nije naucila za tolike godine?
Dakle,svako je vec gotov proizvod,nema tu neke dorade vise.
Sta sve majka nauci sina da radi?
Jel rijec o radu po kuci?
 
O svemu je riječ. Da ne napravi od njega osobu nesposobnu da zivi bez nečije pomoći. Znas li koliko ima muškaraca koji ne znaju mašinu za veš uključiti?
Vjerujem da ne postoji nijedan zdrav muskarac koji ce umrijeti od gladi ili setati prljav ako krene samostalno da zivi.
Majke izdizu na pijedestal neke trivijalnosti.
Danas se uzasno marginalizuje uloga oca. I vidjecemo da li ce se zenama dopadati moderan muskarac.
A vecinu stvari sin pokupi iz odnosa oca i majke. Ocev gest vrijedi daleko vise od majkinog verbalizma.
 
Vjerujem da ne postoji nijedan zdrav muskarac koji ce umrijeti od gladi ili setati prljav ako krene samostalno da zivi.
Majke izdizu na pijedestal neke trivijalnosti.
Danas se uzasno marginalizuje uloga oca. I vidjecemo da li ce se zenama dopadati moderan muskarac.
A vecinu stvari sin pokupi iz odnosa oca i majke. Ocev gest vrijedi daleko vise od majkinog verbalizma.
Otac ga osposobi za neke druge stvari.
 
I ja znam kad oboje grizu za drugog ,ujedaju ,brane i lome grbacu,a neki nece ni ruke disprljaju
Naravno da ce da pukne silikonski brak i dok je vrednost nalickani muskarac u helankama i kolima koje moze da zaradi,ali ne zna discepa drva i plasi se vojske
 
У дужим везама има довољно времена да се види како партнер реагује у деликатним, тешким, опасним или необичним ситуацијама. Да ли расте и сазрева са вама, у ком смеру иде веза.
Наравно, не причам о везама од 10 година, али 2, 3 године већ дају јаснију слику, и мање је простора за каснија непријатна изненађења.
Delimicno se slazem
Ja sam misljenja da ce svako da ti vrlo brzo pokaze sve svoje lose i dobre osobine, a mi sami biramo hocemo li da ignorisemo one lose ili cemo da reagujemo
Mislim da iznenadjenja nema kasnije, ne treba ti ni dve tri god da vidis sve osobine, nego ljudi biraju da zazmure pod parolom ma promenice se, ma nije to nista strasno
E posle par godina ili meseci bude bum, pa ju sta bi
Nema sta bi, pokazali su svi svoje lose strane vrlo brzo, samo smo odlucili da ih ignorosemo do krajnje granice
 

Back
Top