Жене и технологија

mina68

Никад нећеш одрасти, мали весељаче
Moderator
Poruka
58.204
Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:
 
Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:

Moj covek :super::worth:
 
И замолила бих чланове да се тема не користи за омаловажавање жена и њихових способности, јер мислим да се више ради о интересовању, него о неспособности било кога да ове ствари савлада.
 
Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:
Sve isto.
Znači, morala sam da imam pametan sat, pa pametnu vagu, da ih uparim.
Poslednje što mi je bilo neophodno, bez čega nisam mogla vazduh da udahnem, su bežične slušalice. Ali ne one bubice, nego one kao što nose piloti. Pa onda ofkors aplikacija na telefonu za njih, da zvuk podesim do perfekcije.
Muž i deca samo prevrću očima. Ali razumeju, maze me kao jedino žensko među njima, pa sam slušalice dobila za 8. mart. :rotf:
 
A to sam savladala,ugasi se nakon 4 sata. Paljenje mi je zagonetka.
Inače volim da cackam i otkrivam mogućnosti koje telefon ima, ali ne brišem ništa,samo gledam :mrgreen: Kad treba nesto da kupim konsultujem se sa djecom.
Уђи у мени или подешавања, нађи сат или тајмер, не знам како је на твом телевизору, и искључи га.
 
Sve isto.
Znači, morala sam da imam pametan sat, pa pametnu vagu, da ih uparim.
Poslednje što mi je bilo neophodno, bez čega nisam mogla vazduh da udahnem, su bežične slušalice. Ali ne one bubice, nego one kao što nose piloti. Pa onda ofkors aplikacija na telefonu za njih, da zvuk podesim do perfekcije.
Muž i deca samo prevrću očima. Ali razumeju, maze me kao jedino žensko među njima, pa sam slušalice dobila za 8. mart. :rotf:
Па зар није дивно, учиш нешто ново, олакшаш себи живот, шта је ту лоше?
И како може некога да не занима?
Али, може. Имам једног.
 
Е, за слушалице. Ћера је купила те ретро, али на соларну енергију. Месецима их није укључила на пуњач, а злоупотребљавала их је максимално...
 
Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:
Moja zena se odlicno snalazi sa novim tehnologijama, cak bolje i od mene, koji sam IT inzenjer.

Jer mene koriscenje ne zanima mnogo, ne zamaram se detaljima i istrazivanjima do sitnina, volim online kupovinu jer mi je udobnije tako, i to je to.
Internet koristim za posao, komunikaciju, online kupovinu i par foruma.

Dok je ona bas visprena i potpuno je u toku sa svim. Bukvalno me je naterala da kupim smartwatch, na primer, i krenula da mi pokazuje sta sve moze, i morao sam da je zaustavim jer me ne zanima toliko u detalje :D

A, bukvalno, nisam upoznao zenu programera koja je los ili osrednji programer - sve su odlicne.
Cak, mislim da su zene prirodno predispozicioniranije (uh, kakva reč :D ) za programiranje od muskaraca, jer imaju, u velikoj vecini, neku urodjenu sklonost ka detaljima.
 
Moja zena se odlicno snalazi sa novim tehnologijama, cak bolje i od mene, koji sam IT inzenjer.

Jer mene koriscenje ne zanima mnogo, ne zamaram se detaljima i istrazivanjima do sitnina, volim online kupovinu jer mi je udobnije tako, i to je to.
Internet koristim za posao, komunikaciju, online kupovinu i par foruma.

Dok je ona bas visprena i potpuno je u toku sa svim. Bukvalno me je naterala da kupim smartwatch, na primer, i krenula da mi pokazuje sta sve moze, i morao sam da je zaustavim jer me ne zanima toliko u detalje :D

A, bukvalno, nisam upoznao zenu programera koja je los ili osrednji programer - sve su odlicne.
Cak, mislim da su zene prirodno predispozicioniranije (uh, kakva reč :D ) za programiranje od muskaraca, jer imaju, u velikoj vecini, neku urodjenu sklonost ka detaljima.
То за програмирање не знам, није ми ресор, али за коришћење видим интересовање. Бар у мом оружењу.
Мада, имам и колегиницу која се у паници не сети да ме позове, већ трчи преко целог спрата до мене, јер компјутер је нешто урадио :rotf:
 
Ја све што могу плаћам преко моби банке.
Једино оно што наручим преко нета плаћам поузећем, морам прво да се уверим да је то то...Србија.
 
Pisalo se negde nešto slično pa da ponovim, cipele me ne zanimaju ali kompovi da, pa još kad svetle, bljeskaju ko vatromet na sve strane mojoj sreći nema kraja. Trebalo je da sačekam sa rođenjem da ne propustim veći deo tehnološkog napretka koji sad imamo. Bliski ljudi se smeju mojoj ljubavi prema kompovima i ne razumeju me uopšte ali mi to ne smeta. Svako od nas voli nečim da se bavi, meni je ovo zabava, razbibriga, zanimacija, beg od stvarnosti. Nemam nikakav problem sa instalacijama, postavkama, korišćenjem ni fona ni tv-a, sve se može srediti.
 
Prvi komp sam upropastila jer sam kliktala na sve što mi je bljeskalo na monitoru :mrgreen: to je bilo pre davnih 20-tak godina. Na njemu sam učila sistemom pokušaja i pogrešaka. I dalje sam fan dobrih lap topova, jer mi telefon postaje previše sitan za ovu moju ćoravost :mrgreen: inače, kada smo krenuli sa e dnevnicima, moj kadar je približnih god, dakle, oldskul, pa smo imale silne obuke, ali i dan danas nekima sređujem sve što zabrljaju , jednostavno, nekoga zanima da nauči, nekoga ne.
 
Prvi komp sam upropastila jer sam kliktala na sve što mi je bljeskalo na monitoru :mrgreen: to je bilo pre davnih 20-tak godina. Na njemu sam učila sistemom pokušaja i pogrešaka. I dalje sam fan dobrih lap topova, jer mi telefon postaje previše sitan za ovu moju ćoravost :mrgreen: inače, kada smo krenuli sa e dnevnicima, moj kadar je približnih god, dakle, oldskul, pa smo imale silne obuke, ali i dan danas nekima sređujem sve što zabrljaju , jednostavno, nekoga zanima da nauči, nekoga ne.
Мене су неки млади професори изненадили колики отпор су имали према е дневнику.
Што се тиче уништавања компјутера, негде 1993. је мој отац и званично проглашен најгорим вирусом, нема шта није могао да избрише и уништи :rotf:
 
Sve te blagodeti ja koristim, ali nisam nikad bila u fazonu da moram nesto da imam. Sve račune placam on line,to je odličan način da ne trošim vrijeme na čekanje,kupujem on line. Sama sve instaliram u telefon,to sve mogu ali se u te neke konfiguracije ili kako se to već zove ništa ne razumijem.
Samsung je moj izbor odavno, ko zna da li bih se s nekim drugim snašla.
 

Back
Top