"Trad žene"

Meni se ovaj trend ne sviđa jer prijeti da stanje ženskih prava mic po mic vrati u 19. stoljeće. Žena koja nema svoj izvor prihoda nego potpuno ovisi o mužu mu je automatski podređena i ovisna o njemu. Mnoge takve žene moraju trpjeti muževe nasilnike i pijance, jednostavno su prisiljene na to jer nemaju kamo otići. Nemaju novca da se maknu od budale ili iznajme si stan daleko od njega.

Osim toga, to bi dovelo i do tračenja talenta i nazadovanja društva, jer bi mnoge sposobne žene, koje mogu itekako doprinjeti društvu ostajale doma i bile neproduktivne.
 
А ти мислиш да са неком бедном платом може да се изнајми стан и да се живи.
То у случају да бежиш од лошег мужа. Може ал у цртаном филму.
 
pogotovu žene sa dvoje ili troje dece...vrlo su nepopularne među poslodavcima
često je na razgovoru za posao pitanje o porodičnom statusu.
čim se spomenu deca....ćao zdravo
Jeste, uglavnom je tako, ali opet zavisi i od poslodavca, u mojoj firmi su sve žene u tridesetim i par njih ima malu decu, nikad nije bio problem ni da se izađe ranije ni da se dobije slobodan dan, a kamoli da to bude neki problem oko zaposlenja
 
Нису људи бесни него се са једном платом (ако није баш баш добра) тешко може преживети.
Mogu da potrosim 1000-2000€ mesecno ali,rucak me kosta oko 5€ napolju ,kod kuce i manje ili toliko kosta da skuvam za 2-3 osobe,nesto gricnem ostatak dana voce ili orasasti plodovi,tako da to ispadne mesecno oko 200€,inace moze i dosta manje da me izadje obrok,pasta s nekim sosom 250din,dve sardine 200din uz parce hleba,neko ce reci mucenje a meni se to prosto jede i volim da ne trosim kao drugi,jede mi se pasulj par dana zanemarljiv trosak kuvanja,kuvam na plin i vozim auto,tako je sad u kuci a kad sam bio u gradu nisam ispod 1000din mogao nigde da krenem,ne moze mi niko nametnuti kao vecini potrosacki kalup
 
Имала сам 36, двоје деце у вртићу (коначно) и нико није хтео да ме запосли. Ради се о деведесетима, сад је ваљда боља ситуација, немам појма.
Jeste, boljaa je situacija
Sad ne pitaju za decu i bracni status
Jer imamo deficit radne snage za sve poslove pa ne mogu vise da se kurrce ko nekad
Ako im je, bas mi je milo
Pre je bio pakao, pa i pocrtkom 00ih je bio problem, ja se secam kad sam bila u dvadesetim godinama da su stavljali da zaposljavaju zene do 25 godina, to je masovno bilo po oglasima
Sad prc, nema toga toliko vise
 
Mogu samo da maštaju o vraćanju tog perioda, ja poštujem žene koje same odluče da budu domaćice, ali iskreno nije mi baš najjasnije zašto bih se zatvorila u kuću ceo život i ne donosila novac u istu
Kontam kad su deca mala, al nisu mi jasne žene koje celog života nigde ne rade
 

Back
Top