Жене и технологија

И замолила бих чланове да се тема не користи за омаловажавање жена и њихових способности, јер мислим да се више ради о интересовању, него о неспособности било кога да ове ствари савлада.
Kao neko ko radi u IT-ju mogu da potvrdim da pol nema ama baš nikakve veze sa tim da li neko ima ili nema sklonosti ka tehnologiji.
 
Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:

Uzasava me. Mrzim tehnologiju.
Za mene su racunari neke zice a telefoni kablovi.
To mi je ruzno, hvata prasinu, zraci...i tako to.

Telefone biram sa groblja telefona koje ostavlja muz za sobom. Uopste ne znam kako se zove telefon koji salje ovu poruku.
Slusalice izvadim iz njegove fioke, a sve kablove sam zguzvala i stavila u lepu korpu od ratana i pokrila cebetom sa nordijskim pletenicama!

Svaki elektronski uredjaj sam ekspresno unistila. Sestra je tvrdila da imam cudno naelektrisanje oko sebe. Zet je tada kazao "kakvo, bre, naelektrisanje, ona kada nosi kafu gleda da li da spusti solju na knjigu ili na laptop, gleda, gleda pa odabere laptop da ne unisti knjigu".

Jednom prilikom sam potopila sve bebine igracke koje su pevale, sve su otisle na nebo i zvuuucauuuaalee nakon toga. Zamenila sam ih drvenim u pastelnim bojama:).

Tehnologija je meni nuzno zlo, ali zato knjigice, figurice, biljcice briskam. Lepotice moje male, cmok, vratite se na policu.
 
Uzasava me. Mrzim tehnologiju.
Za mene su racunari neke zice a telefoni kablovi.
To mi je ruzno, hvata prasinu, zraci...i tako to.

Telefone biram sa groblja telefona koje ostavlja muz za sobom. Uopste ne znam kako se zove telefon koji salje ovu poruku.
Slusalice izvadim iz njegove fioke, a sve kablove sam zguzvala i stavila u lepu korpu od ratana i pokrila cebetom sa nordijskim pletenicama!

Svaki elektronski uredjaj sam ekspresno unistila. Sestra je tvrdila da imam cudno naelektrisanje oko sebe. Zet je tada kazao "kakvo, bre, naelektrisanje, ona kada nosi kafu gleda da li da spusti solju na knjigu ili na laptop, gleda, gleda pa odabere laptop da ne unisti knjigu".

Jednom prilikom sam potopila sve bebine igracke koje su pevale, sve su otisle na nebo i zvuuucauuuaalee nakon toga. Zamenila sam ih drvenim u pastelnim bojama:).

Tehnologija je meni nuzno zlo, ali zato knjigice, figurice, biljcice briskam. Lepotice moje male, cmok, vratite se na policu.
Јао, бре, ти си геније :rotf:
Али, то заиста личи на тебе...
 
Мене су неки млади професори изненадили колики отпор су имали према е дневнику.
Што се тиче уништавања компјутера, негде 1993. је мој отац и званично проглашен најгорим вирусом, нема шта није могао да избрише и уништи :rotf:

Zao mi je sto moram da priznam, ali ja sam izgubila sifru za e - dnevnik.
Izgubila sam je jos oktobra meseca i nisam nikome priznala.

Racunam, voli me ucitelj, siroko mu se nasmejem pa kontam da bi mi kazao da se nesto dogadja.
 
Јао, бре, ти си геније :rotf:
Али, то заиста личи на тебе...

Muz se iskreno uplasi kada uzmem usisivac u ruke i krenem ka njegovom radnom delu nervozno.
Bam, bam, bam u kablove.
Znam gde ga boli najvise:).

Kupimo mi onu veliku komodu, podelimo na pola.
Prvi odeljak sa moje strane - gacice, carapice, sve u pomenutim ratan korpicama. U istoj ravni otvoris njegov deo - kablovi, punjaci, jos kablova, jos kablova. Sve ono sto se iskreno boji da cu da razjebem usisivacem.
 
Muz se iskreno uplasi kada uzmem usisivac u ruke i krenem ka njegovom radnom delu nervozno.
Bam, bam, bam u kablove.
Znam gde ga boli najvise:).

Kupimo mi onu veliku komodu, podelimo na pola.
Prvi odeljak sa moje strane - gacice, carapice, sve u pomenutim ratan korpicama. U istoj ravni otvoris njegov deo - kablovi, punjaci, jos kablova, jos kablova. Sve ono sto se iskreno boji da cu da razjebem usisivacem.
И ја бих се плашила, помало имам страх и од мужа :rotf:
 
Jao Freyo legendarno 😂
Ja smatram internet za zlo ali tehnologiju ne.
Odlazak u muzej Nikole Tesle mi je otvorio oči da tako kažem, ostala sam bez teksta njegovom genijalnošću.
Ja lično ne volim sve te kućne aparate, blender sam upalila posle 8 godina i slabo skupljam tehniku po kući.
 
Jao Freyo legendarno 😂
Ja smatram internet za zlo ali tehnologiju ne.
Odlazak u muzej Nikole Tesle mi je otvorio oči da tako kažem, ostala sam bez teksta njegovom genijalnošću.
Ja lično ne volim sve te kućne aparate, blender sam upalila posle 8 godina i slabo skupljam tehniku po kući.
Meni pocinje da smeta buka raznoraznih uredjaja koji su nam “neophodni”
 
Mi smo kupili novi računar tek na ćerkinoj trećoj godini studija njoj, i to sam otkupila svoj stari službeni svoj računar, i dalje imam desktop iz 2005.
Ali telefona imamo bezbroj, muž mnogo voli telefone i imamo jedno 10ak. Ja mu se ne mešam, ja svoje imam dva + službeni, nisu iPhone niti fancy ali su dobri telefoni sa mnogo memorije i oba imaju mnogo toga, tako da uživam.
Moj je trenutno jedna velika motorola ali je brz i ima prostora ihaj, jedino mu je kamera bljak.
 
Фритеза, електрични нож за хлеб, апарат за кафу, комбиновани соковник, не могу више ни да се сетим свега...какве глупости.
Da, to su sve neverovano nepotrebne stvari. Na primer da bi se isplatilo paljenje friteze, ti realno moraš da napraviš 5 kilograma krompira, sve ispod toga je besmisleno, da baciš tri litra ulja za dve porcije pomfrita.

Električni nož je toliko besmislen da su ga mislim prestali i proizvoditi, nisam dugo video tu glupost.

a sokovnik dok opereš prođe te volja za životom.

Jedino moj espreso automat koristim svaki dan po nekoliko puta, kao i štapni mikser koji mi menja pet tih drugih uređaja.
 
Da, to su sve neverovano nepotrebne stvari. Na primer da bi se isplatilo paljenje friteze, ti realno moraš da napraviš 5 kilograma krompira, sve ispod toga je besmisleno, da baciš tri litra ulja za dve porcije pomfrita.

Električni nož je toliko besmislen da su ga mislim prestali i proizvoditi, nisam dugo video tu glupost.

a sokovnik dok opereš prođe te volja za životom.

Jedino moj espreso automat koristim svaki dan po nekoliko puta, kao i štapni mikser koji mi menja pet tih drugih uređaja.
Ништа од тога нисам користила, а заузимало брдо места.
Апарат за кафу је вишак јер ја пијем нес, тако је и он одлетео.
 
kod mene zenska ruka ne sme nista od tehnike da takne.

moze da miluje cevna pojacala i horne, moze da miluje servere i nasove, moze da miluje rupice na herman milleru, moze da bleji razgoracena u labu da gleda u osciloskope i instrumente ko iz nase ali samo od vrata....ulaz joj je strogo zabranjen, jer je ta soba pod sifrom.

ono sto moze, to je da malo pospremi kujnicu i kupatilancem mozda nesto da zgotovi na brzaka, ili da pozove wolta ako je lencuga.
 

Back
Top