Жене и технологија

Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:
Od prčkanja po vatrici u nekoj pećini do modernih aparata koje je izmislio muškarac.

To je mali korak za čoveka ali veliki za ženu 🤗
 
Мислим да на ову тему, сем спорадично, никада нисмо разговарале.
Колико вас занима савремена технологија и колико умешно баратате њоме?
Све нам је данас смарт, сатови, телефони, телевизори...колико волите да савладавате и учите нове ствари?
Ја обожавам да чепркам по телефону, рачунару, телевизору, дете је исто, али муж је остао негде у 1998. години... телефон је за звање, тв за мењање канала :lol:
Ne bi ti postavila ovu temu da nisi pokvarila televizor.
 
Видим да су се одмах појавили познати форумаши који су једва дочекали да мало пецну жене.
На почетку сам написала да то не радите, једно је шалити се на сопствени и туђ рачун, нешто сасвим друго истресати своје фрустрације према супротном полу.
Само немојте.
 
Volim tehnologiju, lepo se snalazim, nemam otpor prema novotarijama. Tamo negde na kraju srednje škole je bila borba u meni da li ići u nekom tom pravcu jer mi je sve vezano za komp išlo, ali sam nažalost odabrala društvene nauke i evo sad osećam Svetsku bol™. A mogla sam da osećam eventualno bol u vratnom pršljenu od loše stolice za kompjuter. Al šta sad, mora neko i to
 
Volim tehnologiju, lepo se snalazim, nemam otpor prema novotarijama. Tamo negde na kraju srednje škole je bila borba u meni da li ići u nekom tom pravcu jer mi je sve vezano za komp išlo, ali sam nažalost odabrala društvene nauke i evo sad osećam Svetsku bol™. A mogla sam da osećam eventualno bol u vratnom pršljenu od loše stolice za kompjuter. Al šta sad, mora neko i to
Друштвене науке оплемене човека, а око компа сада ионако сви морамо да чачкамо, неки мање, неки више.
Е, сад, што смо ми оплемењени одувек сиромашнији у односу на остале, нарочито сад у односу на ајтијевце :lol:
 
meni je mnogo čudno bilo kad je došla korona i proglašeno vanredno stanje i uvedena on line nastava
koliko je nastavnika, doduše pred penzijom, ali bez obzira
bilo tehnološki nespremno, neki nisu imali ni smrtfon, ni komp kod kuće
po mom mišljenju, to je nedopustivo, nastavnik mora da bude u toku, stalno
 

Guglaj ko je napisao prvi kompjuterski program, ko je postavio osnove za wi-fi, blutut i gps, ko je izmislio brisače za automobil, akvarijum, pivo, ručni cirkular, koncept kol centra, CRISPR tehnologiju, mnoge lekove i kućne gadžete

Tu mašinu za pranje sudova za koju stalno pominjete da je oslobodila ženu, prvi uspešan prototip je napravila žena

Pa, evo i, ovih dana aktuelno, ko došao na ideju za Amber alert.

Sve to guglaj. It's free
 
Guglaj ko je napisao prvi kompjuterski program, ko je postavio osnove za wi-fi, blutut i gps, ko je izmislio brisače za automobil, akvarijum, pivo, ručni cirkular, koncept kol centra, CRISPR tehnologiju, mnoge lekove i kućne gadžete

Tu mašinu za pranje sudova za koju stalno pominjete da je oslobodila ženu, prvi uspešan prototip je napravila žena

Pa, evo i, ovih dana aktuelno, ko došao na ideju za Amber alert.

Sve to guglaj. It's free
Izmislile i rupu na saksiji? :hahaha:
 
Biti tehnološki pismen nije neka nauka. Možda sve postaje složenije, ljudi se mogu osećati preplavljeno ili nesposobno da razumeju ili koriste efikasno, a što dovodi do otpora, izbegavanja, indolentnosti... Naročito ako nisu iz digital native generacija (ako jesu, onda je još tragičnije). Kako ne vide jasnu korist koju tehnologija može doneti u njihov život, kako im to nije motivacija i podstrek da se udube i nauče, to stvarno ne razumem.

Ludditi su tek posebna priča. AI je buzzword (pecanje investicija s Wall Streeta, zato imamo medijsko pumpanje i senzacionalizam), svi znaju nešto o tome i to uglavnom nekakvi sci-fi scenarioi u kojima čovek nestaje, završava u konc logoru, ne može jest ćevape.
 

Back
Top