Зашто жене имају страх од сукње?

Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?

odakle ti to da se plaše...Možda misle da su suknje prevaziđenje...A i kad gledaš sa ženske strane,možda im je više malo bzvze da dole s oproštenjem bude otvoreno...Pošto su suknje više retkost,čudno mi je malo kad vidim mlade koleginice sa suknjama...
 
Kada je zena u suknji, drugacija se emocija stvara. Stvara se osecaj privrzenosti koji je predhodica ljubavi. Ja stvarno volim kada vidim zenu u suknji ili jos bolje neku mladu devojku (posto sam jos neozenjen) gde mi srce zaista zaigra.
:lol::lol::lol::lol::lol:
dobro bar si bio iskren

@tema
uglavnom zene,ne zele da privlace paznju, i u pantalonama se osecaju zasticeno od muskih pogleda pogotovo onih prostackih koji zenama nimalo ne prijaju, kad krenu da pilje odmah u noge k'o da nikad nisu videli zensku u suknji, :roll:strasno:roll:
U suknji se osecam neudobno i ne mogu da se opustim, moram da pazim kako sedam i ustajem,da li ce u autobusu da pirne vetar i da je malo podigne....:lol::lol:
a najveci razlog je verovatno taj sto misle da imaju ruzne noge, celulit, da li ce neki baja da ih isproziva zbog toga :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?

Ne nosim suknje jer mi je prevozno sredstvo bicikla, iako generalno volim da privlacim paznju.
Takodje, ladno je jos za suknju, osetljivi su mi jajnici i ne bi da riskiram, mada ponavljam, volim da privlacim paznju.
Jos jedan jako bitan razlog - ne depiliram noge dok ne pocnu letnje vrucine, tad mi dlake na nogama smetaju zbog telesne temperature, pa ih uklanjam nerado, ali sta se moze, sve zbog komoditeta(edit: volim da privlacim paznju).

A ja u sustini vise uzivam da nosim suknje,zato jedva cekam jul i avgust, jos ako su mikrovelicine od providnog materijala , te naj volim, obavezno me bombarduju komplimentima kad ih obucem. Uglavnom radnici na gradjevini.
 
strah od suknje :zcepanje:

ja bre ne smem da nosim suknju da muskarci ne bi pobalavili , posle ne znam kako da ih se otresem... mnogo su dosadni
Па у томе је и поента.

Ja se potpuno slazem sa tobom, milsu. Nije stvar u tome da mi smeta sto zene se "utezu" u pantalonama ali evo gde ja vidim problem.

Farmerice i ostalo usko rublje vise izrazavaju zenske obline a samim tim i seksipil. Dok je suknja, po meni, mnogo elegantnija i nekako je vise kao neki cvet koji se leluja na vetru, koji prosto moras da pomirises. Oba su pozeljna ali u cemu je razlika?

Razlika je u emociji. Razlika je u tome sto u utegnutim stvarima, moji hormoni automatski vide seksualni objekat i samim tim stvaraju zelju za tim. Prosto je uzbudjujuce. Sad neko to voli, neko ne. Vecina vole, valjda.

Kada je zena u suknji, drugacija se emocija stvara. Stvara se osecaj privrzenosti koji je predhodica ljubavi. Ja stvarno volim kada vidim zenu u suknji ili jos bolje neku mladu devojku (posto sam jos neozenjen) gde mi srce zaista zaigra.

Daklem, slazem se ja da su pantalone prakticnije ali takodje se trebate i vi sloziti da lepota nosi svoj teret. Ipak je, po meni, zensko za suknju. Jednostavno zenstvenija je u njoj, verovatno samo zato sto muskarci to nikada nisu nosili (osim u nekim kulturama, ali opet redje neko zene).

Uostalom, znam, da muskarci oko mene kada gledaju zenu u suknji sagledavaju celu zenu. Kada gledaju zenu u utegnutim stvarima onda samo posmatraju odredjene delove. Sta je bolje, pitam se.
Одлично речено.

Жена у панталонама изгледа као мушкарац без оне ствари. А ако је у тесним панталонама па јој још и штрчи напућена задњица, то делује приземно и вулгарно. Шта прво пожелети са таквом, него да јој стиснеш задњицу. Зар није то онда понижавајуће за жене? Са друге стране, сукња је пријатна, романтична, поетична, буди дубоке и трајне емоције и приврженост, улива поверење, даје озбиљност. Зар постоји лепши облик од облика женских ногу испод сукњице која се лепрша?

Da li odeća čini čoveka?
Да, поред осталог. Одећа показује карактер човека, преко одређене одеће могу се испољити одговарајуће емоције, одећа је део говора тела.

Па да.

uglavnom zene,ne zele da privlace paznju, i u pantalonama se osecaju zasticeno od muskih pogleda pogotovo onih prostackih koji zenama nimalo ne prijaju, kad krenu da pilje odmah u noge k'o da nikad nisu videli zensku u suknji, :roll:strasno:roll:
U suknji se osecam neudobno i ne mogu da se opustim, moram da pazim kako sedam i ustajem,da li ce u autobusu da pirne vetar i da je malo podigne....:lol::lol:
a najveci razlog je verovatno taj sto misle da imaju ruzne noge, celulit, da li ce neki baja da ih isproziva zbog toga :mrgreen:
Да, зато сам и питао зашто жене имају страх од сукње. Зашто се осећају несигурно када носе сукњу. Па ваљда мушкарци и треба да те гледају, шта је у томе простачко? Наравно да одмах пиље у ноге, када је постала реткост видети женску у сукњи. Па и треба да пазиш како седаш и устајеш кад си у сукњи, то је женствено, али и не мораш баш ако те мрзи, онда још боље. А баја те сигурно неће испрозивати због целулита, али ће те испрозивати друга пакосна жена. А вама женама је изгледа више стало до тога шта ће друга жена рећи о вама него мушкарац.

Ne nosim suknje jer mi je prevozno sredstvo bicikla
Видео сам ја Војвођанке како возе бициклу у сукњи без икаквих проблема.
 
Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?


Ako si pitao da bi sam sebi odgovorio zašto; eto zato.

Neke žene imaju strah od suknje, da.

Neki muškarci imaju strah od žene koja svojom odećom, ponašanjem ili pristupom nije verna obrascu žene u njihovoj glavi.

A ima i onih koji postaju nervozni kad se ne dopadaju ženama. :mrgreen:
 
Žene se ne plaše suknji. Jednostavno za taj komad odeće treba mnogo više uslova. Npr ako hožeš da obučeš farmerke, nazuješ samo patike, i udobno ti je i osećaš se opušteno.
Ako ćeš suknju, napolju mora da bude lepo vreme, ako je prohladno, trebaju ti i čarape, pa dobre cipele, koje opet u većini slučajeva žuljaju ili noge bole od njih, suknja može i da se podigne, pa moraš i da se izdepiliraš, pa sto čuda.
Za danasnji brz način života pantalone su praktičnije. Ipak sam, bez obzira, veći podbornik suknji, a pogotovo haljina.
 
Svaka žena koja je normalna ima strah od suknje ako je svesna da njoj tj.njenoj građi ta suknja ne priliči
Ne mogu npr. ja ovakva ko Oliva da se uguzim i kratku suknju i promovišem moje slamke za sok (noge)
Јој, која гомила предрасуда. Да имаш ноге као Олива или као Ђурђеви Ступови, опет си слатка у сукњици.

Žene se ne plaše suknji. Jednostavno za taj komad odeće treba mnogo više uslova. Npr ako hožeš da obučeš farmerke, nazuješ samo patike, i udobno ti je i osećaš se opušteno.
Ako ćeš suknju, napolju mora da bude lepo vreme, ako je prohladno, trebaju ti i čarape, pa dobre cipele, koje opet u većini slučajeva žuljaju ili noge bole od njih, suknja može i da se podigne, pa moraš i da se izdepiliraš, pa sto čuda.
Za danasnji brz način života pantalone su praktičnije. Ipak sam, bez obzira, veći podbornik suknji, a pogotovo haljina.
Ух, "треба много више услова". Како то звучи лењо и размажено. К'о да су то неки услови, пар комада гардеробе. А мораш чак и да се издепилираш, куку. Ципеле је здраво носити, патике изазивају деформацију стопала.
 
Poslednja izmena:
А ако је у тесним панталонама па јој још и штрчи напућена задњица, то делује приземно и вулгарно. Шта прво пожелети са таквом, него да јој стиснеш задњицу. Зар није то онда понижавајуће за жене? Са друге стране, сукња је пријатна, романтична, поетична, буди дубоке и трајне емоције и приврженост, улива поверење, даје озбиљност. Зар постоји лепши облик од облика женских ногу испод сукњице која се лепрша?

Sada rizikujem da me poneka zena i napadne ovde, no jednostavno se moram sloziti sa ovim sto si napisao! Pojedini modeli uskih pantalona vise izazivaju od suknje!!
Mada, svako treba da nosi ono u cemu se bolje oseca, a vi imate izbor, pa gledajte ono, sto vasem oku vise prija!!
Ali... samo gledajte... ;)
 
Јој, која гомила предрасуда. Да имаш ноге као Олива или као Ђурђеви Ступови, опет си слатка у сукњици.
Ko ti rek'o


Ух, "треба много више услова". Како то звучи лењо и размажено. К'о да су то неки услови, пар комада гардеробе. А мораш чак и да се издепилираш, куку. Ципеле је здраво носити, патике изазивају деформацију стопала.

suknjica i patike mi nekako ne idu zajedno, a i ja sam više u "patike fazonu"
 
Да, зато сам и питао зашто жене имају страх од сукње. Зашто се осећају несигурно када носе сукњу. Па ваљда мушкарци и треба да те гледају, шта је у томе простачко? Наравно да одмах пиље у ноге, када је постала реткост видети женску у сукњи. Па и треба да пазиш како седаш и устајеш кад си у сукњи, то је женствено, али и не мораш баш ако те мрзи, онда још боље. А баја те сигурно неће испрозивати због целулита, али ће те испрозивати друга пакосна жена. А вама женама је изгледа више стало до тога шта ће друга жена рећи о вама него мушкарац.

da prvo "gledaju" pa krecu da dobacuju svasta :rumenko::rumenko::rumenko:
 
Moze da se posmatra i drukcije... Ako odeca cini "coveka", onda je to slucaj i za "zenu". Zensko telo i garderoba u koju se pakuje u vecoj meri su proizvod aktuelnog drustvenog konteksta, te se u tom smilu moze pratiti i istorija mode i uticaj politickih pokreta i promena na izgled tela i odece zene. Musko telo i pakovanje (muska odeca) u mnogo manjoj meri su podlozni ovim drustveno-politickim / kontekstualnim uticajima. Moda kao predmet izucavanja drustvenih nauka je u mnogome prisutna i ziva tema / oblast. Kad je rec o drustvenom kontekstu ili vladajucoj strukturi i izgledu tela i pakovanja, bitno je ko ima vlast (paket vladajucih ideja). Pri tome, govoreci o odevanju, ne smeju se izgubiti iz vida rodne uloge koje postoje i u kom pravcu one teze da se razivjaju. Patrijarhalni (tradicionalni) obrazac pretpostavlja zenu suprugu i majku, u suknji. Feministicki pokreti su u mnogome osvetlili / naglasili (patrihajrhalne) rodne uslovljenosti drustvenih uloga muskaraca i zena, a samim tim i razbili obrazac "zna se ko nosi pantalone". Suknje i pantalone se mogu posmatrati upravo u tom simbolicom kontekstu. Pa i izrazavanje licnog stava u razlicitim drustvenim situacijama (setnja, posao, bioskop, kafana, porodicni skupovi...) kroz odecu moze da se dovede i u vezu sa drustvenim porukama koje osoba salje ucesnicima u situaciji.

Prema tome - straha nema, samo razlicitih poruka. A moze se reci (s druge strane medalje) da preferiranje zena u suknjama ujedno oznacava i preferiranje tradicionalnih rodnih uloga, obrazaca i shvatanja. :think:
 
Poslednja izmena:
suknjica i patike mi nekako ne idu zajedno, a i ja sam više u "patike fazonu"
Наравно да иду, тенисерке носе сукњицу и патике, па су слатке.

da prvo "gledaju" pa krecu da dobacuju svasta :rumenko::rumenko::rumenko:
Па добро, то је лепо, значи да им се свиђаш. Добацују само из бола или љутње што не могу да те имају.

A moze se reci (s druge strane medalje) da preferiranje zena u suknjama ujedno oznacava i preferiranje tradicionalnih rodnih uloga, obrazaca i shvatanja. :think:
Свакако, свакако. Мада ми није баш најјасније шта је то родна улога.
 
Свакако, свакако. Мада ми није баш најјасније шта је то родна улога.
Evo jednog poduzeg citata:

RODNE ULOGE: Grupa običaja koji se odnose na aktivnosti i ponašanje pripisano ženama i muškarcima, koji se prenose i održavaju kroz rodni ugovor tj. kroz skup implicitnih i eksplicitnih pravila koja uređuju odnose među polovima, a koja određuju različit rad i vrednost tog rada, odgovornosti i obaveze za muškarce i žene. Odražavaju se na tri nivoa - u kulturi - norme i vrednosti društva; institucijama - porodična davanja, obrazovanje, politika zapošljavanja itd.; i procesu socijalizacije, primarno u porodici. (preuzeto iz "100 reči o ravnopravnosti: Rečnik termina o ravnopravnosti žena i muškaraca", Prvi put objavljeno kao One hundred words for equality: A glossary of terms on equality between women and men od strane Office for Official Publications of the European Communities, European Communities, 1998; prevod na srpski: Pokrajinski sekretarijat za rad, zapošljavanje i ravnopravnost polova, 2004)

To su uloge koje su pripisane ženama i muškarcima na osnovu kulturnih normi ili tradicije. Najčešće, rodne uloge nisu zasnovane na biološkim ili fizičkim predispozicijama, već su rezultat stereotipa i pretpostavki šta žene i muškarci mogu i treba da rade. Rodne uloge postaju problematične kada čitavo društvo pripisuje veću vrednost ulogama jednoga roda - najčešće muškarcima. (preuzeto iz Gender Mainstreaming in Practice: A Toolkit, UNDP Bratislava 2007)
 
Јој, која гомила предрасуда. Да имаш ноге као Олива или као Ђурђеви Ступови, опет си слатка у сукњици.


Ух, "треба много више услова". Како то звучи лењо и размажено. К'о да су то неки услови, пар комада гардеробе. А мораш чак и да се издепилираш, куку. Ципеле је здраво носити, патике изазивају деформацију стопала.



Štikle i kurje oči su takođe gadni. Svuci se ti zimi na -10 stepeni u suknju.
 
Štikle i kurje oči su takođe gadni. Svuci se ti zimi na -10 stepeni u suknju.
Ух, преживеше вековима у сукњи на -10, а сад им је одједном постало хладно. Умерене штикле су потребне ради правилног држања кичме приликом хода. Обућа је можда и најважнији део гардеробе, не треба штедети на добрим ципелама. Не знам како се због ципела добијају курје очи, од квалитетних кожних ципела сигуран сам не, али због патика се добијају равна стопала која изгледају као кобасице.
 

Back
Top