Зашто жене имају страх од сукње?

Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?

Kompleksi su čudo....a i pogrešna shvatanja ženstvenosti....
 
Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?

Ne bojim se suknje, zašto bih? Pa suknja je - bar u mom slučaju :malav: - jedno od najjačih ženskih oružja... ali zašto bih ja želela da zainteresujem ili obradujem nekog nepoznatog čoveka koji viri (ili bulji) u moje noge? Obuci se TI u suknju - i ja volim da gledam da li su ti noge tanke, kratke, dugačke, kakve su ti butkice, da li su ti listovi vretenasti i najvažnije: da li su ti tanki gležnjevi. E, i ako imaš mnogo tamne dlake, depiliraj se, pliz. To je par sekundi tvog dragocenog vremena, a baš godi oku, koža nežna kao svila.
 
Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?


Volim da nosim suknje, haljine pogotovo...pantalone mi nisu omiljeni deo garderobe, ali kad-kad i njih nosim..
Pa sad...ako nekome ja u pantalonama i na stiklama izgledam kao frajer ... hm... problem je u njemu, ne u meni ;)
Volim, bre, sto sam zensko, pa i kad sam u pantalonama :lol:
 
Ух, још један поклон од уважене модерације, опет премештена тема. Био сам размишљао да ли да је поставим у подфорум Жене, Филозофија, или Психологија, па сам се одлучио за ово последње, зато што ме занимају психолошки узроци зашто данас жене у великој већини носе панталоне. На овом подфоруму питање звучи као провокација, што ми није била намера.

I ja se slažem da ne treba štedeti na cipelama, ali ne zaboravi da mi živimo u zemlji Srbiji gde veći procenat mučenika ne može sebi to da priušti.
Što se tiče suknje vekovima su se nosile, ali one do zemlje a ispod nje deset pari gaća, podsuknji i vunene čarape. Hajde sada iskreno reci šta bi radio kada bi video devojku koja nosi vunene čarape?
Не знам за женске ципеле, али ја сам нашао фантастичне домаће мушке кожне ципеле, и зимске и летње, по цени нешто већој од 3.000 динара. А то није прескупо за добре ципеле, које ће ми трајати бар 3-4 године, у којима могу да проводим сваки дан на послу, а да не почнем да храмљем након три дана, а да ме након седам дана ноћу хватају грчеви у ногама, као када сам носио јефтине кинеске ципеле. Верујем да се за око 4.000 динара могу наћи и квалитетне домаће женске кожне ципеле.

Па, видео сам једну са стилом, носила је маскирно обојену мајицу, маслинасто зелену сукњу, дебеле доколенице исте боје, сад, личиле су на вунене, али можда су биле и памучне, и браон чизмице. У сваком случају, изгледала је као девојка од стила. Ипак, данас постоје и микрофибер чарапе од 100 ден које изгледају елегантно и требало би да су довољно топле за зиму.

Na posao nosim pantalone zato sto mi je prakticnije - da ne govorim o cepanju carapa o raznorazne tipove rasklimatanih stolica, virecih eksera i slicno...

Ali ako mi treba eleganta varijanta, e tu oblacim suknju i stikle 100%.
Па купиш квалитетније чарапе, нису оне тако скупе као што се чини на први поглед. Хвала ти за елегантнију варијанту, иако те не познајем.

Kompleksi su čudo....a i pogrešna shvatanja ženstvenosti....
Зашто мислиш да погрешно схватам женственост? Мислиш да одећа није повезана са женственошћу? Да не постоји женствена и мужевна одећа?

ali zašto bih ja želela da zainteresujem ili obradujem nekog nepoznatog čoveka koji viri (ili bulji) u moje noge?
Зато што си племенита и великодушна?
 
Када видим жену у панталонама, мој први утисак је да је несигурна у себе, и да делује јадно. А такве су данас велика већина.

Pa dobro, to je tvoj utisak. Šta sad mi da radimo? Da se razgolitimo da bismo ti dokazale da nismo jadne? Pa da onda otvoriš temu o tome kako se žene danas oblače ko k.urve, ili kao tetke, ili nešto četvrto? Hvala bogu, ima ih dovoljno u suknjama, a i svideo si se gospodji u godinama, nije kraj sveta...
 
Pa dobro, to je tvoj utisak. Šta sad mi da radimo? Da se razgolitimo da bismo ti dokazale da nismo jadne? Pa da onda otvoriš temu o tome kako se žene danas oblače ko k.urve, ili kao tetke, ili nešto četvrto? Hvala bogu, ima ih dovoljno u suknjama, a i svideo si se gospodji u godinama, nije kraj sveta...

Ne, nego mi da nosimo suknje a on da trči kući i da dr.ka na našu ženstvenost (oprostite na prostim rečima, nekad su eufemizmi nedopustivi!) :dash:
 
Dobro veče. Ja sam damajante i imam stah od suknje.
Ajmo svi u glas: dobro veče damajnteeee
Ne podnosim suknje. Ne podnosim dugačke čarape. Zimi ih nosim samo kad je baš, baš ledeno a ja prehlađena. Jednostavno ih ne volim na sebi. Ne volim suknju zato što nikad ne znam šta gore da obučem pa se presvlačim 100x i ništa mi se ne sviđa i sve mi nekako lepše ide na pantalone..i mrezim kad mi se vrti oko mene pa mi rajsfešlus nekad bude levo, nekad desno, nekad napred..a treba da bude pozadi...ili mi bude uska pa se na stepenice penjem sa strane..
Al volim haljine, obožavam, dugačke, kratke..naravno letnje jer tada ne moram da nosim čarape, i leti skoro nikada ne nosim pantalone..
I da, nikada ne spavam u spavaćici, skroz mi se podigne pa me žulja..
Ispade da sam samo tri meseca u godini žensko:sad2::sad2:
 
Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу?
zato što ima pauka
littlemissspiderskirt-1.jpg
 
Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?
pa sad.... buduci da su ih prvo nosili muskarci, kao i stikle, kao i make-up
tesko da se moze reci da je zobilazenje suknje strah od.... biti zena :rumenko:
akonto nosenja iste

nisam nosila kao klinka jer sam se penjala po drvecu
nisam nosila kao skolarka jer sam koristila skolski autobus
nisam je nosila kada izlazim jer je magnet, u mjestu punom turista, za razne srednjovjecne idiote
na faksu moram da pazim na to je li imam predavace ili predavAcice

doduse, mozda mi nista od navedenog ne bi bio problem kada bih posjedovala duze suknje :mrgreen: ali ne posjedujem :mrgreen:
 
Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?

Suknje i haljine volEm i nosim leti, kao i stikle.......

Sve to ne nosim zimi, jer se jako plasim hladnoce, pa se valjda samim tim plasim i suknje :eek:....:lol:. (eto ti argument koji potvrdjuje tvoju dubokoumnu raspravu)
Prolece, jesen i specijalno zima su rezervisane za pantalone.
Boli me uvo da li sam zenstvena il ne, ne trudim se...dosta je manijaka po ulicama i bez toga.
A ti se drz' tvoje zenstvene babe i svima lepo....

Samo jedno mi nije jasno... da li su muskarci ukapirali da su bili zenstveni u suknjama....a zeleli su da budu musko, ....uplasili se svoje suknje........pa su zato sasili i obukli nesto sto se danas zove pantalone?:think:

I da li ti nosis pantalone zato sto zelis da budes musko (a bez pantalona to nisi)?
 
Poslednja izmena:
Данас велика већина жена носи панталоне, а пре само тридесетак година било је сасвим другачије. Мене лично жена у панталонама чини нервозним, док ме жена која носи сукњу опушта и поред такве се осећам боље и лепше. Данас ми је пришла једна госпођа у својим педесетим-шездесетим, само да ме нешто упита, верујем да је то урадила зато што сам јој се свидео, а била је обучена у елегантни женствени комплет, жакет, класична сукња, танке црне чарапе са шавом, слатке ципелице, осмехивала се и кокетирала са мном тако дивно да се човек истопи од милине. Не бих је дао ни за милион млађих које изгледају и понашају се као неки фрајер. Зашто се данашње жене плаше да обуку сукњу? Да ли се плаше да буду женско? Да ли подсвесно желе да буду мушко? Да ли су незреле за улогу жене?

Ма иди бре кад крене ветар убије ме промаја испод сукње...:sad2:
Ја искрено имам трип кад носим сукњу, стално пазим како седам, да ли идем уз степенице, па ово па оно...
 

Back
Top