Vreme povratka kuci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Битно је да си схватила да избеглице нису криве за све твоје животне неуспехе, препознала си проблем то је пола решења, потруди се и ради мало на себи.
 
Битно је да си схватила да избеглице нису криве све за твоје животне неуспехе, препознала си проблем то је пола решења, потруди се и ради мало на себи.

Ma covece bre, nemam veze sa izbeglicama, i povrh njihovih privilegija nista mi nije smetalo da uzmem i imam sve sto hocu u zivotu, ali pitana sam o (vasim) privilegijama ovde na temi i odgovorila sam.

Ne druzim se ni sa jednom izbeglicom, u mom kraju ih i nema (osim Kosovara), samo kazem i svedocim kako je bilo. A bilo je tako kao sto sam navela. I ima nelogicnosti, itekako.
 
Ma covece bre, nemam veze sa izbeglicama, i povrh njihovih privilegija nista mi nije smetalo da uzmem i imam sve sto hocu u zivotu, ali pitana sam o (vasim) privilegijama ovde na temi i odgovorila sam.

Ne druzim se ni sa jednom izbeglicom, u mom kraju ih i nema (osim Kosovara), samo kazem i svedocim kako je bilo. A bilo je tako kao sto sam navela. I ima nelogicnosti, itekako.

I koji su k*rac "Kosovari"???
 
Малопре си написала да живиш, није срамота што си признала, срамота је што не можеш боље од тога :(

Моја једина привилегија је да су чланови моје породице све то преживели, и то је то, да сам чекао помоћ државе завршио бих у неком колективном центру.

Понављам ти, концентриши се, ја сам свој на своме, уредно плаћам порез, струју и остало. Ти иди где год хоћеш тако блентава, ја ти и поред свих глупости које си написала на овој теми желим да никад не осетиш на својој кожи како је то бити избеглица.


Grešiš.
To će mi da proteramo.
 
Stamparska greska.

Sta mislis o sustini teksta?

Kakva greška? Šta si ti to štampao?
Suština nije u pukom vraćanju ljudi na neku teritoriju već u vraćanju svih prava i imovine koje su ti ljudi imali pre proterivanja. dakle, prvo treba vratiti Srbima ustavno pravo da budu narod, zatim obnoviti sve uništeno, uhapsiti sve odgovorne za napad na JNA i civile i onda početi pregovore o značajnoj autonomiji RSK, koja će imati takav status do potpunog vraćanja svojoj matičnoj državi.
 
Ma covece bre, nemam veze sa izbeglicama, i povrh njihovih privilegija nista mi nije smetalo da uzmem i imam sve sto hocu u zivotu, ali pitana sam o (vasim) privilegijama ovde na temi i odgovorila sam.

Ne druzim se ni sa jednom izbeglicom, u mom kraju ih i nema (osim Kosovara), samo kazem i svedocim kako je bilo. A bilo je tako kao sto sam navela. I ima nelogicnosti, itekako.
Napisacu ti ovo u najboljoj nameri,jer se vidi iz tvojih postova netrepeljivost prema izbeglicama,kako onim iz HR tako i onima iz BIH.Da bi razumela neciji problem,moras najpre da se stavis u njegovu,,kozu"tj.da sama sebe zapitas:,,Zasto se ovo desilo?,Da li se ikako moglo izbeci?Moglo li je drugacije?i najvaznije pitanje,,Sta cu sad kad sam ostao sam i bez igde icega?"Ovo poslednje pitanje je pitanje na koje je najteze dati odgovor i mnogi dan-danas ne znaju kako da rese ovo pitanje pozitivno za sebe i svoju porodicu.Drzava im nece pomoci,a sami bogami tesko,skoro pa nikako.
Kao prvo,niko od nas,bez obzira odakle smo(Kosovo,HR,BIH)nije svojom voljom ostavio sve sto je imao i dosao u Srbiju na nista.To ni najveci ludak nigde na svetu ne bi uradio i upropastiona taj nacin sebe,pa tako ni mi.Racuna se da je svega 5%doslo sa parama i odmah resilo pitanje stana,pa i zaposlenja.
Kao drugo,razlika je izmedju nas iz HRi nasih Srba iz Bosne.Kako?Oni su imali medjunarodni protektorat i jos od vremena Zaka Klajna,radilo se na tome da se ljudima kako-tako povrate nekretnine i oslobodi put za pocetak novog zivota.U HR nije bilo tog pritiska,pa se nije daleko odmaklo.Mozes da vidis da je i dalje najpopularnija klima,anti-srpska klima.Dakle,nasi Srbi su u Bosni,prodavali te nekretnine i kupovali ovde u Srbiji.Naravno,ko je mogao.Mnogi nisu i nece moci.Dakle,pare su ostavljene u nasem drustvu.Kako su ziveli dok se nisu okucili,to oni najbolje znaju,ali licno ti tvrdim da jos nisam upoznao srecne i bogate izbeglice iz Bosne.Pazi i prenesi jednog dana svojoj deci...u Bosni se ubijalo najvise od sveg prostora bivse namYU. Traume rata i izbeglistva u njihovim dusama,ne moze zameniti nikakav stan na Banovom Brdu u Pozeskoj ulici.
Kao trece,Srbija je itekako dobijala medjunarodnu pomoc od medjunarodne zajednice i normalno je da smo mi to znali,ali kuda je sve to islo....neka se misle oni koji su tu i na tome zaradili dobre pare.Shodno ovome,normalno je da je ta zena trazila dzabe lek za dete.
Kao cetvrto i poslednje,mi smo ovde oho-ho godina,deca su nam ovde rodjena,ovdde smo se jedva skucili i zaposlili.Sada bi trebali da sve ovo da ostavimo zarad necijih politickih kombinacija vezanih za uclanjenje u EU.Ne zanima nas ni pod razno.Dosta smo se namucili i nece nas vise niko ponizavati u tamo nekoakvoj HR gde nasu decu ceka jednog dana isto ono sto i nas i nase dedove 41-ve.Desilo se sto se desilo i mi smo u matici.Mi je volimo i da nije tako ne bi nas ni proterali i tolike ljude poubijali.Vise su mi drugovi Srbijanci,nego iz mog kraja,sto je i normalno.Deca nam i ne vidose Krajinu niti ih to zanima.Srbija je mogla ekonomski da profitira na nama,pomogavsi i nama i sebi.Nije bilo ni volje ni znanja,tako da smo placali kiriju bez poreza drzavi i radili bez prijave drzavi za bedne plate koje smo svakog prvog u mesecu ostavljali gazdama.
 
Napisacu ti ovo u najboljoj nameri,jer se vidi iz tvojih postova netrepeljivost prema izbeglicama,kako onim iz HR tako i onima iz BIH.Da bi razumela neciji problem,moras najpre da se stavis u njegovu,,kozu"tj.da sama sebe zapitas:,,Zasto se ovo desilo?,Da li se ikako moglo izbeci?Moglo li je drugacije?i najvaznije pitanje,,Sta cu sad kad sam ostao sam i bez igde icega?"Ovo poslednje pitanje je pitanje na koje je najteze dati odgovor i mnogi dan-danas ne znaju kako da rese ovo pitanje pozitivno za sebe i svoju porodicu.Drzava im nece pomoci,a sami bogami tesko,skoro pa nikako.
Kao prvo,niko od nas,bez obzira odakle smo(Kosovo,HR,BIH)nije svojom voljom ostavio sve sto je imao i dosao u Srbiju na nista.To ni najveci ludak nigde na svetu ne bi uradio i upropastiona taj nacin sebe,pa tako ni mi.Racuna se da je svega 5%doslo sa parama i odmah resilo pitanje stana,pa i zaposlenja.
Kao drugo,razlika je izmedju nas iz HRi nasih Srba iz Bosne.Kako?Oni su imali medjunarodni protektorat i jos od vremena Zaka Klajna,radilo se na tome da se ljudima kako-tako povrate nekretnine i oslobodi put za pocetak novog zivota.U HR nije bilo tog pritiska,pa se nije daleko odmaklo.Mozes da vidis da je i dalje najpopularnija klima,anti-srpska klima.Dakle,nasi Srbi su u Bosni,prodavali te nekretnine i kupovali ovde u Srbiji.Naravno,ko je mogao.Mnogi nisu i nece moci.Dakle,pare su ostavljene u nasem drustvu.Kako su ziveli dok se nisu okucili,to oni najbolje znaju,ali licno ti tvrdim da jos nisam upoznao srecne i bogate izbeglice iz Bosne.Pazi i prenesi jednog dana svojoj deci...u Bosni se ubijalo najvise od sveg prostora bivse namYU. Traume rata i izbeglistva u njihovim dusama,ne moze zameniti nikakav stan na Banovom Brdu u Pozeskoj ulici.
Kao trece,Srbija je itekako dobijala medjunarodnu pomoc od medjunarodne zajednice i normalno je da smo mi to znali,ali kuda je sve to islo....neka se misle oni koji su tu i na tome zaradili dobre pare.Shodno ovome,normalno je da je ta zena trazila dzabe lek za dete.
Kao cetvrto i poslednje,mi smo ovde oho-ho godina,deca su nam ovde rodjena,ovdde smo se jedva skucili i zaposlili.Sada bi trebali da sve ovo da ostavimo zarad necijih politickih kombinacija vezanih za uclanjenje u EU.Ne zanima nas ni pod razno.Dosta smo se namucili i nece nas vise niko ponizavati u tamo nekoakvoj HR gde nasu decu ceka jednog dana isto ono sto i nas i nase dedove 41-ve.Desilo se sto se desilo i mi smo u matici.Mi je volimo i da nije tako ne bi nas ni proterali i tolike ljude poubijali.Vise su mi drugovi Srbijanci,nego iz mog kraja,sto je i normalno.Deca nam i ne vidose Krajinu niti ih to zanima.Srbija je mogla ekonomski da profitira na nama,pomogavsi i nama i sebi.Nije bilo ni volje ni znanja,tako da smo placali kiriju bez poreza drzavi i radili bez prijave drzavi za bedne plate koje smo svakog prvog u mesecu ostavljali gazdama.

Tacno, ja mislim na one iz Bosne (i sa Kosova, kasnije). Oni su dolazili jos za vreme rata sa parama (ovi sa Kosova i pre).

Nije mi bio cilj da nekom stajem na muku, ko je morao da izbegne bombardovanje.

Cilj mi je bio da ukazem da, dok su nasi tamo ginuli, ovde su neki momci (iz Bosne) studirali, kupovakli stanove i provodili se. Pogotovu "generalska" deca. Eto to je srz.

Izvinjavam se ako sam nekog (ko nije takav) uvredila.

Uostalom, i ja sam "izbeglica" iz svojih ovdasnjih krajeva, ali to je d(r)uga prica i znam kako je ne videti dom i groblja predaka.
 
Tacno, ja mislim na one iz Bosne (i sa Kosova, kasnije). Oni su dolazili jos za vreme rata sa parama (ovi sa Kosova i pre).

Nije mi bio cilj da nekom stajem na muku, ko je morao da izbegne bombardovanje.

Cilj mi je bio da ukazem da, dok su nasi tamo ginuli, ovde su neki momci (iz Bosne) studirali, kupovakli stanove i provodili se. Pogotovu "generalska" deca. Eto to je srz.

Izvinjavam se ako sam nekog (ko nije takav) uvredila.

Uostalom, i ja sam "izbeglica" iz svojih ovdasnjih krajeva, ali to je d(r)uga prica i znam kako je ne videti dom i groblja predaka.
Pa,koliki je to mizeran postotak???Pusti te crne i lose primere.Primeri su ti ovi koji su napunili hale po Srbiji.Secas li se kad je Milosevic predao Sarajevo u Deytonu,kako su nasi nesrecnici iskopavali svoje mrtve iz poslednjeg rata i odlazili u izbeglistvo?Secas li se snimaka na RTS-u kako su ih mudzahedini klali po Ozren planini?Secas li se kako su im ,,cestitali"nas Bozic 93-ce muslimani iz zasticene zone Srebrenica?Secas li se u banjaluckoj bolnici preminulih beba,nasih malih i nevinih 92-ge zbog sankcija?Seti se uvek onog boljeg dela naseg naroda,pa ce teske i lose misli pasti u zaborav,makar na tren.
 
Pa,koliki je to mizeran postotak???Pusti te crne i lose primere.Primeri su ti ovi koji su napunili hale po Srbiji.Secas li se kad je Milosevic predao Sarajevo u Deytonu,kako su nasi nesrecnici iskopavali svoje mrtve iz poslednjeg rata i odlazili u izbeglistvo?Secas li se snimaka na RTS-u kako su ih mudzahedini klali po Ozren planini?Secas li se kako su im ,,cestitali"nas Bozic 93-ce muslimani iz zasticene zone Srebrenica?Secas li se u banjaluckoj bolnici preminulih beba,nasih malih i nevinih 92-ge zbog sankcija?Seti se uvek onog boljeg dela naseg naroda,pa ce teske i lose misli pasti u zaborav,makar na tren.

Secam se ponecega, ali taj rat u Bosni za mene je uvek bio i ostao nepoznanica (i ludilo) u koje nisam htela mnogo da se udubljujem. Ni dan - danas.

Secam se i nasih dobrovoljaca koji su otisliu Bosnu i donosili kao "trofej" ljudske usi ( i kad mi je jedan od njih nudio na poklon ukradene zlatne mindjuse, maja '92).

E, od tad me rat u Bosni vise nije interesovao, jer sam shavtila da nije ljudski, a o ruznim stvarima ne volim da razmisljam.

Sve sto sam saznala o tom ratu (kasnije) bilo je iz filma "Lepa sela lepo gore". Toliko mi je bio odvratan i u suprotnosti sa svakom ljudskom logikom i ljudskoscu (na obe strane).
 
Secam se ponecega, ali taj rat u Bosni za mene je uvek bio i ostao nepoznanica (i ludilo) u koje nisam htela mnogo da se udubljujem. Ni dan - danas.

Secam se i nasih dobrovoljaca koji su otisliu Bosnu i donosili kao "trofej" ljudske usi.

E, od tad me rat u Bosni vise nije interesovao, jer sam shavtila da nije ljudski, a o ruznim stvarima ne volim da razmisljam.

Sve sto sam saznala o tom ratu (kasnije) bilo je iz filma "Lepa sela lepo gore". Toliko mi je bio odvratan i u suprotnosti sa svakom ljudskom logikom i ljudskoscu (na obe strane).
E....pa,odlicno.Posto ti je nepoznat i nerazumljiv,divlji i neljudski,nadji nekog iz Bosne da ti sve to potaman objasni.Neko normalan,skroman,neko ko je samo obican covek i nista vise.Pitaj i razgovaraj,pa ce i postovi o tim ljudima biti drugaciji.Bez zle namere,naravno!Ciao!!!
 
Ljudi koji su se preselili iz Hr u Srbiju pre 15 godina su se vec integrisali u drustvo, tako da od povratka u NDH gde kosorka visi u srpskom stanu nema nista, niti bi to bilo u srpskom interesu. treba raditi na tome da hrvatska vrati pravo vlasnistva Srbima a da oni to prodaju i investiraju u Srbiji. Inace licno mislim da je bolje sto su dosli ovde u Srbiju nego da ostanu po teritorijama gde im srpska drzava ne moze pomoci
 
Secam se ponecega, ali taj rat u Bosni za mene je uvek bio i ostao nepoznanica (i ludilo) u koje nisam htela mnogo da se udubljujem. Ni dan - danas.

Secam se i nasih dobrovoljaca koji su otisliu Bosnu i donosili kao "trofej" ljudske usi ( i kad mi je jedan od njih nudio na poklon ukradene zlatne mindjuse, maja '92).

E, od tad me rat u Bosni vise nije interesovao, jer sam shavtila da nije ljudski, a o ruznim stvarima ne volim da razmisljam.

Sve sto sam saznala o tom ratu (kasnije) bilo je iz filma "Lepa sela lepo gore". Toliko mi je bio odvratan i u suprotnosti sa svakom ljudskom logikom i ljudskoscu (na obe strane).

Pa zar nije malo licemerno pricati o necem sto ni sama ne razumes? Uostalom draga moja, koji je to rat bio "ljudski"?
 
Eh, sto sad nisi mod, pa da me banujes....:mrgreen:

Ti si banovan prirodno, ne treba ti ban. Ko si ti da pitaš bilo koga na ovoj planeti zašto živi ovde ili onde?? Imaš tapiju na Srbiju, ili šta? Šta tebe boli uvo gde ko živi i zašto tu živi? Toliki Srbi su se raselili po svetu, neki su postigli uspeh u životu, neki nisu i zamisli sad nekog uspešnog Srbina koga pita neki propali domorodac poput tebe, zašto je došao u njegovu zemlju.

Znaš li ti koliko ljudi iz Krajine i ko zna odakle dolazi na Krstu i čita ove tvoje nebuloze. Tebe tako banovanog, naravno, nije briga za to...ti razmotaš neki svoj film u glavi i teraš svoje..lupaš bezveze tek da bi nešto rekao.

Stvarno te ne treba ni kažnjavati ni banovati...treba te istaći za primer deci kako da se ne ponašaju.

Uh, umalo da zaboravim. Naravno da se sve što sam gore rekla ne odnosi samo na postavljača teme, već i na sve njegove istomišljenike koji su kao opravdanje za sopstvene neuspehe našli najgluplji mogući izgovor - izbeglice.
 
Poslednja izmena:
Rat je prestao odavno.

Ni Papa ni hrvatski Predsednik nisu kao sto su ranije bili.

Svet osmatra situaciju....

DOSAO JE MOMENAT da se Srbi vrate na SRPSKE ZEMLJE u Krajinu odakle su bili grubo oterani pre jednu deceniju.


Sasvim je bilo logicno da su ih braca Srbi primili u teskim momentima kada su morali napustiti svoje domove dok je TRAJAO RAT.

Kao sto je sada logicno (kada je rat odavno prestao) da se ugosceni VRATE SVOJIM KUCAMA.

Ne bi bilo logicno da ti brat pruzi ruku u nevolji, a ti to da iskoristis pa mu se ZA UVEK uselis u kucu.

Vekovna srpska ognjista izbeglica su U KRAJUNI, A NE U SRBIJI!
Patriotima je mesto tamo, a ne da iz Srbije vicu kaako im treba vratiti Krajinu. Vrata Krajine su im otvorena za povratak!

A i nekako je malo DVOLICNO: ako su se u ratu borili da ostanu na "vekovnim srpskim zemljama" zasto sada, KADA IH ZOVU NAZAD na te iste zemlje - ne zele da se vrate?

Neko bi jos mogao da pomisli da se nisu borili za te zemlje nego za neke privilegije koje su tamo imali.

sloboda kretanja, stana i izbora mjesta boravka spada u osnovna ljudska prava , odmah uz pravo na zivot i pravo na slobodu. postavka teme ne samo da je zanemarila to pravo, nego na grub nacin i sa podsmijehom, kao eu birokrate ili neko ko je padobranom pao ovde pa ne zna sta se desavalo povratnicima, naglasava floskulu "zovu ih nazad"

primjer
Ne vole ni srpsko prezime

Porodici Radojević, iz Rijeke, umalo zapaljen stan, a na zidu ih sačekala i parola: “Srpske vještice ćemo paliti.” Ovo je dvanaesti incident sa etničkom pozadinom u toku ove godine. U 2005. godini, zabeležen je 41 etnički motivisan napada na Srbe povratnike u Republici Hrvatskoj.


Riječka obitelj Radojević nije niti slutila da će se jedno nedjeljno jutro krajem aprila pretvoriti u pakao. Oko 5.30 sati ispred njihova stana u neboderu u Ulici Rastočine broj 4, zasad nepoznati počinitelj podmetnuo je požar, zapalivši petrolejem stare novine ispred ulaznih vrata. Nitko nije ozlijeđen, a požar su uspjeli ugasiti stanari, i to prije dolaska vatrogasaca. Počinjena je znatna materijalna šteta, a osim požara na zidu su počinitelji urezali nacionalističke parole: “Idi, bre, u srpska obdaništa čuvati decu,” i “ Srpske vještice ćemo paliti.”
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top