Srbi se vracaju kuci...Kanada im dopiz...sadila...Truli Zapad sve trulji...

Poruka
24.416
...


Jedan autorski osvrt...

Nije prvi slucaj za koji cujem...cak i u okviru familije sam imao povratnike iz Amerike pre par godina...
I nema to veze sa ludim AVtihristom...sto bi rekao @Jugoslav Čvarak ...

Vec prosto jos ludji Zapad je postao toliko poremecen...da spram njega cak i naš haos i ludilo deluju kao oaza srece, mira i blagostanja...

POSLE 22 GODINE ŽIVOTA U KANADI REKAO SAM DOSTA I VRATIO SE U SRBIJU: Standard je pao, zdravstveni sistem užas, razočarao sam se​

https://www.kurir.rs/vesti/srbija/4...m_medium=web_home&utm_campaign=adria_internal


Elem...
Srbi se vracaju kuci...
Jos samo da se vrate zanatlije i vozaci GSP-a..., i nikad prezaljenje medicinske sestre i doktorice...🥰
I onda svi zajedno da gledamo kako se peru pare/milijarde za "Expo2027" :klap:


...
 
Vec prosto jos ludji Zapad je postao toliko poremecen...da spram njega cak i naš haos i ludilo deluju kao oaza srece mira i blagostanja...
istina je da postoji neki virus ludila globalno, ali je on zataskan, prekriven u stvari, sa koronom, i sada ratovima

ja jos uvek ne mogu da dokazem taj virus ludila, ali sve vise sumnjam, tj, vidim sta se desava i na mikro i na makro planu, niko nije postedjen, samo ja imam solidan imunitet na njega
 
Vrate se tako neki ...
Pa za god dve vide koliko su se zeznuli
Sem ako imaju penziju ili neka primanja, onda im je ok ovde.
Apsolutno tačno. Tako se jedan moj komšija vraćao iz Nemačke da čuva ovce u Srbiji ali sa nemačkim pasošem u džepu za svaki slučaj. Posle dve godine prodao ovce i ponovo otišao da pere sudove u Nemačkoj.
 
Dešava se da se poneko i vrati. Ja znam par slučajeva, ali u masi je to veoma retko, 1 ili 2 posto.
70.000 zvanično dobilo dozvolu boravka samo u EU u 2022-oj, vrati ih se recimo pedeset...ne hiljada nego bukvalno pedeset :mrgreen:

Ali ide naslov "Vraćaju se...." :lol:
Tehnički i nisu slagali :rotf:
 
Da mi je znati sto vam se otvaraju ove teme?
Pa moji oglasi sa neta su zanimljiviji za gledanje nego prica o nekom povratniku koji nije povratnik, o nekom talentu koji nije talenat i tako neke prazne price..

Jel neko shvata zasto artikala na akciji ima samo prvi dan akcije?
Jel vam nije jasno da ili su svi preprodavci ili neko debelo jede samo ono sto je ispod cene, a ne normalno da se hrani..
 
istina je da postoji neki virus ludila globalno, ali je on zataskan, prekriven u stvari, sa koronom, i sada ratovima

ja jos uvek ne mogu da dokazem taj virus ludila, ali sve vise sumnjam, tj, vidim sta se desava i na mikro i na makro planu, niko nije postedjen, samo ja imam solidan imunitet na njega
Taj virus se zove neoliberalni kapitalizam i njegove nuspojave. Sve odatle potice, cela laz, iz pohlepe i tog korporativnog fasizma nad ljudima....
 
Nije prvi slucaj za koji cujem...cak i u okviru familije sam imao povratnike iz Amerike pre par godina...

Proročanstvo se obistinjuje.

Taj čovjek ne izgrađuje obične puteve, već spiritualne, mostove u astralnoj sferi, očima nevidljive strune koje se osjećaju i spajaju srca.

🥰
 
...


Jedan autorski osvrt...

Nije prvi slucaj za koji cujem...cak i u okviru familije sam imao povratnike iz Amerike pre par godina...
I nema to veze sa ludim AVtihristom...sto bi rekao @Jugoslav Čvarak ...

Vec prosto jos ludji Zapad je postao toliko poremecen...da spram njega cak i naš haos i ludilo deluju kao oaza srece, mira i blagostanja...

POSLE 22 GODINE ŽIVOTA U KANADI REKAO SAM DOSTA I VRATIO SE U SRBIJU: Standard je pao, zdravstveni sistem užas, razočarao sam se​

https://www.kurir.rs/vesti/srbija/4...m_medium=web_home&utm_campaign=adria_internal


Elem...
Srbi se vracaju kuci...
Jos samo da se vrate zanatlije i vozaci GSP-a..., i nikad prezaljenje medicinske sestre i doktorice...🥰
I onda svi zajedno da gledamo kako se peru pare/milijarde za "Expo2027" :klap:


...
Pa i kod nas je Zdravstveni sistem užas nego ovde može celu protezu da uradi za par stotina evra

Tamo cvrc
 
To dolazi izandjano, istrośeno, izhebano, matoro...

Da opterećuje narod i državu i pravi gužvu po domovima zdravlja

Ma bice sad bolnica i domova zdravlja..., opralo se para kroz izgradnju istih...
E sad jos samo da vrate medicinske seke :rumenko:


Isto kao sto gradimo/'peremo' seoske stadione, a nigde niti ljudi niti fudbalera...

...
 
Izvorni tekst iz Kurira je pun gluposti i neistinitih cinjenica.

Da je kriza, kriza je, kao sto je trenutno na celoj planeti. Cak i toliko voljeni Kinezi grcaju sa smanjenim izvozom, i bankrotima veliking gradjevinskih firmi.
U Kanadi se polako stvari stabilizuju, inflacija je ispod 3%, i pitanje je vremena kad ce to doprineti da se smanje i kamatne stope. Nekretnine su preskupe, jer je ogromna potraznja. Nista specificna situacija, u svim pozeljnim gradovima za zivot (ne samo u Kanadi) potraznja je velika, a ponuda je mala. Cak i Beograd koji je marginalna investicija za strane investitore (u stanove), ima super visoke cene i na Beogradu na Vodi mi neko rece, 7 rezervacija za 1 stan. Srbi jos nisu provalili da moze da se licitira za stan (kada ima vise ponuda), a kad to provale, tek ce onda cene da skoce u nebo.

Skup je zivot u Kanadi, tu nema price, plate ne prate troskove kao pre (narocito posle kovid-a), ali da nekom vise ostane para u Srbiji nego u Kanadi je potrpuna zamena tema. To moze samo u dva slucaja - da samo jedna osoba radi u porodici i to neki niskokvalifikovani posao, ili da radis iz Srbije za neki dobru domacu ili stranu firmu, a uz to ti ostao kevin stan.
Da je zivot siv i dosadan, ili da nemas vremena 5 minuta - to su teske gluposti. Problem je ako nemas kinte, nema ni socijalnog zivota. Da ne pravim poredjenje, ali bi bilo isto ko za Srb, imas kinte..skocis avionom do mora, ili do Beca ili sta god. Tako je i ovde, samo sto ljudi idu u Sattle, NY, Miami, Las Vegas, Whisler, Breckenridge, Teliude na skijanje, ili Hawaii, Mexico ili Costa Rica na more. Znaci imas sredstava, zivot ti svakako nije siv a bogami ni dosadan. Za ljubitelje prirode Kanada je pravi biser (a uz to i vrlo jeftina zanimacija).
Ko hoce da ide preko bare, mora da nadje dobar posao. Bez toga, se ne ispati dolaziti ovamo, za neko baustelle- isanje Evropa je mnogo bolja destinacija.
 

Back
Top