ВЕЛИКО-СРПСКИ ХЕГЕМОНИЗАМ

mi mozemo govoriti o velikosrpskom hegemonizmu,to je u redu kao sto mozemo govoriti i koliko australija ima ovaca itd.....ono o cemu ne mozemo govoriti je to da je taj veliko srpski hegemonizam ikad postojao,nikad nije postojala VELIKA SRBIJA kao drzava,ono sto je postojalo i sto svi znamo da je postojala NDH koja je u svom sastavu imala celu danasnju BiH,Srem do Zemuna...isto tako mozemo govoriti o postojanju fasisticke marionetske tvorevine Velike Albanije iz II sv rata,dakle ovo sve sto se govori o "veliko-srpskom hegemonizmu"je na nivou teorije i naucne fantastike,nije srbija imala NDH niti Veliku Albaniju.to istorija nikada ne treba da ZABORAVI.

Istorija nece, ali djubrad poput Tadica (starijeg) i Cosica pokusavaju da je preprave uz pomoc djubreta mladjeg (Tadica) & Co. :D
 
Tesla je bio americki znanstvenik sasvim slucajno rodjen na Balkanu , nego ne vidim kakve veze imaju Kosovo i Tesla sa Tadicevom knjigom koju najverovatnije ustvari gotovo sigurno nisi ni procitao ,ali bi kao prosecna neuka balkanska seljacina bas poveo raspravu o njoj na osnovu naslova

Немаш ти појма. Тесла је био Србин и имао је јаке везе са Српством. Желео је да на дан смрти, свирају Тамо Далеко. А ти га назва американцем, који је случајно рођен на Балкану. Пишеш сељачина и неука. А ти си се показао као неуки примитивац.
 
E, sada se razvija nova, shizofrena teorija........narodi koji nemaju istoriju ( koji li su to?)......oce da ukradu nasu???:dash:.......koju??......onu junacku od pola milenijuma robovanja pod osmanlijama??.....sto ne ukradu neku dostojanstveniju, ratnicku, osvajacku , a ne istoriju raje koja 500 godina cutke trpi zulum.???

Ne treba, naravno.........sem mozda kratkog perioda od 1459 do 1912 kada je kosovo bilo u sastavu otomanske imperije......ali , sta je to, prodje kao tren.....:think:

Хрватска повијест је пуна лажи. Теслине рођаке који нису успели да побију су протерани. Толико о хрватској бризи о Тесли. Црнци робовали 400 година у америци, па свакако да имају право да уче своју историју пре робовања, и да буду поносни на њу.

Теби је параноја да су само Срби бомбардовани од запада 90их. Теби је параноја да је запад помогао овк да отму Србима Косово. Теби је параноја да је запад подржао туђмана, изетбеговића и овк.
 
Ma, 'ajde Hrvati. Pa i Albanci.
Nego shto nam one francuske lopovchine ukrashe Napoleona, nanu li im shvapsku.
A tek Grci Aleksandra Karanovica. Ili Karovica? Ili Karadjordjevica?
A o Shtrumfovima i Velikom Shtrumfu, da ni ne govorim.

Кад су Срби рекли да је наполеон њихов? Заобиђи тему кад немаш ништа паметно да напишеш.
 
Tesla je bio americki znanstvenik sasvim slucajno rodjen na Balkanu

Mladicu, sokolicu, malo mi je nezgodno da Vam upadam u rec, ali nakon ovog posta trideset itri puta sam se prevrnuo u grobu, i tako nazuljao kuk da sad najmanje nedelju dana necu moci da lezim u zemljici, te bih iskoristio priliku da vam kazem nekoliko reci o znacenju Srbije i srpstva u mom zivotu i radu.

Kao prvo, zelim da istaknem da: "Ja osjećam mnogo više no i što mogu da kažem. Stoga vas molim da jačinu mojih osjećanja ne mjerite po slabosti moji riječi . U meni ima nešto što može biti i obmana, kao što češće biva kod mladih, oduševljenih ljudi, ali ako budem sretan da ostvarim bar neke od mojih ideala – to će biti dobročinstvo za cijelo čovječanstvo. Ako se te moje nade ispune najslađa misao biće mi ta da je to dijelo jednog Srbina. Živilo srpstvo!"
Inace, skupljam markice, cenim fudbal i volim sve sto vole mrtvi, naprimer Cika Jovu Zmaja i njegovu ultra-desnicarsko shovinisticko-hegemonisticku SrboChetnichku poeziju. O njemu imam da vam kazem samo ovoliko: "Kad mi je bilo najteže u Americi i kad sam bio od svih odbačen i neshvaćen, s gorkim suzama čitao sam Vašu poeziju, a sada Vam obećavam da ću vaše stihove prevesti na engleski jezik i u Americi objaviti. Čini mi se da će to biti značajnije za srpstvo nego i moji radovi na polju elektriciteta … Ne bih bio Srbin I ne bih se osjećao srpski kad večerašnje veče ne bih računao u najsretnije I najdragocenije časove u životu. Takav jedan trenutak za mene je i sad, posle ovog laskavog pozdrava od čovjeka, koga toliko štujem I cijenim I čije sam pjesme u dalekoj tuđini čitao, ljubio ih i suzama zalijevao", za sta sam mu licno poljubio ruku u sred zemlje srbije, izrekavsi ove iste reci.
I za kraj, mladi sokolicu, skrenuo bih vasu nepodeljenu paznju na jedan marginalni fakt koji mozda niste znali - uverenje o americkom drzavljanstvu dobio sam tek 31. jula 1891. ako Vam ne bude odvise tesko, proverite i godinu moga rodjenja, pa na miru izracunajte koliko Vasa tvrdnja ima odnosno nema smisla.
Za kraj, zeleo bih da Vas pozdravim jednom pesmicom mog omiljenog narodnog pesnika, Cika Jove Zmaja:
Srbin se ne bori
da što otme kome.
Čuva sveti oganj
na ognjištu svome.

I dok tako čini
u najteži dani,
i Bog i priroda
na njegovoj strani.

A kuda će Rvat?
Zar on da se dade
putu na kom nema
ni Boga ni nade?!

Jova Jovanović Zmaj 1883.


A sada prepustam rec mladom kolegi Jabuchilu, koji se takodje par puta prevrnuo, al ne u grobu, vec na stolici, i ne od lazi - vec od smeha:

JABUCHILO: decko, strasno je koliko si neobrazovan. i nemoj da se vredjas, nemam nameru da te uvredim, ali ovo je zaista grozno neznanje, za nekoga, ko sebi dopusta tako jednoznacne kvalifikacije. Neverovatno, sta se sve razvija iz ove danasnje dece...
 
za jos manje obrazovane, tj one koji umeju samo da pritiscu dugmice -

OSTAO SAM SR­BIN I PRE­KO MO­RA
Vi­sok u cr­nom ode­lu, sa ko­fe­rom u ru­ci, Te­sla je stu­pio na
pe­ron be­o­grad­ske Že­le­znič­ke sta­ni­ce gde ga je
odu­še­vlje­no do­če­ka­la ma­sa sve­ta. Kralj Alek­san­dar
Obre­no­vić od­li­ko­vao ga Or­de­nom Sve­tog Sa­ve. Za
pe­snič­ku zdra­vi­cu Te­sla Zma­ju po­lju­bio ru­ku
NA po­ziv de­le­ga­ci­je Ve­li­ke ško­le i Srp­skog
in­že­njer­skog dru­štva, a po­sle ču­ve­nih pre­da­va­nja u
Lon­do­nu i Pa­ri­zu, Ni­ko­la Te­sla je 1. ju­na 1892. go­di­ne
oko 23 ča­sa br­zim vo­zom iz Pe­šte sti­gao u Be­o­grad. U
prat­nji pro­fe­so­ra Voj­ne aka­de­mi­je Đor­đa
Sta­no­je­vi­ća i de­le­ga­ci­je Be­o­grad­ske op­šti­ne na
bo­ga­to oki­će­noj že­le­znič­koj sta­ni­ci u srp­skoj
pre­sto­ni­ci, uz naj­ve­će po­ča­sti do­če­kao ga je ve­li­ki
broj Be­o­gra­đa­na, omla­di­na, Aka­dem­sko pe­vač­ko
dru­štvo "Obi­lić".
Be­o­grad­ska štam­pa ova­ko je opi­sa­la Te­slin do­la­zak:
"Vi­sok, u cr­nom ode­lu i sa ko­fe­rom u ru­ci, Ni­ko­la la­ga­no
ko­ra­ča po­ku­ša­va­ju­ći da se pro­bi­je kroz go­mi­lu
ko­ja ga za­si­pa cve­ćem i kli­če mu: "Ži­veo, Ni­ko­la,
naj­ve­ći srp­ski sin!" Skro­man, on se oku­plje­nim
Be­o­gra­đa­ni­ma obra­ća sa re­či­ma: "Ja osje­ćam mno­go
vi­še no i što mo­gu da ka­žem. Sto­ga vas mo­lim da ja­či­nu
mo­jih osje­ća­nja ne mje­ri­te po sla­bo­sti mo­jih ri­je­či...
U me­ni ima ne­što što mo­že bi­ti i ob­ma­na, kao što če­šće
bi­va kod mla­dih, odu­še­vlje­nih lju­di, ali ako bu­dem sre­tan
da ostva­rim bar ne­ke od mo­jih ide­a­la - to će bi­ti
do­bro­čin­stvo za ci­je­lo čo­vje­čan­stvo. Ako se te mo­je
na­de is­pu­ne naj­sla­đa mi­sao bi­će mi ta da je to dje­lo
jed­nog Sr­bi­na. Ži­vi­lo srp­stvo!"
Za­tim se­da u ko­či­ju i od­la­zi u ho­tel "Im­pe­ri­jal",
ko­ji se na­la­zio na da­na­šnjem pla­tou po­red
Ka­pe­tan-Mi­ši­nog zda­nja. - Naj­vi­še fa­sci­ni­ra
po­da­tak da go­to­vo uop­šte ne­ma sni­ma­ka ni
fo­to­gra­fi­ja sa tog do­ga­đa­ja, ko­ji je na jed­nom me­stu
oku­pio naj­ve­ći broj ugled­nih Be­o­gra­đa­na i sam vrh
in­te­lek­tu­al­ne eli­te to­ga do­ba - pri­ča za "No­vo­sti"
Želj­ko Sa­rić, se­kre­tar Te­sli­nog me­mo­ri­jal­nog
dru­štva iz Nju­jor­ka za Bal­kan.
Ka­ko isto­ri­ja be­le­ži, već u ra­no ju­tro 2. ju­na Te­sla je
bio pri­mljen na sve­ča­noj audi­jen­ci­ji kod mla­dog kra­lja
Alek­san­dra Obre­no­vi­ća, uka­zu­ju­ći mu na sve pred­no­sti i
bla­go­de­ti ko­je bi elek­tri­fi­ka­ci­ja do­ne­la srp­skoj
pre­sto­ni­ci, ko­ja u to vre­me sa 60.000 sta­nov­ni­ka ni­je
ima­la osve­tlje­nje (tram­va­ji išli na konj­sku vu­ču). Da je
Te­sli­na po­se­ta bi­la plo­do­no­sna po­ka­za­lo se već
sle­de­će go­di­ne, ka­da je Be­o­grad do­bio osve­tlje­nje.
"Kralj je Te­sli za na­uč­ne za­slu­ge že­leo da uru­či or­den
Sve­tog Sa­ve Pr­vog ste­pe­na, ali ka­ko je Uve­re­nje o
ame­rič­kom dr­ža­vljan­stvu Te­sla do­bio 31. ju­la 1891.
go­di­ne, kao nji­hov dr­ža­vlja­nin ni­je mo­gao da pri­mi
"stra­no" od­li­ko­va­nje, pa ma­kar ono bi­lo i iz kra­je­va iz
ko­jih po­ti­če.
- Uka­zom kra­lje­vih na­me­sni­ka na­šem ve­li­kom
na­uč­ni­ku na­knad­no je ipak uru­čen or­den Sve­tog Sa­ve
Dru­gog ste­pe­na, pu­tem "di­plo­mat­ske po­šte" pre­ko
Bu­ku­re­šta i Lon­do­na - ka­že Sa­rić. Sti­gao je na adre­su
dr­žav­nog se­kre­ta­ra SAD Džo­na Fo­ste­ra ko­ji je odo­brio
Te­sli da ga pre­u­zme 27. ja­nu­a­ra 1893. go­di­ne, baš na Dan
Sve­tog Sa­ve - pri­ča Sa­rić za "No­vo­sti".
Po­sle po­se­te kra­lju i sve­ča­nog ruč­ka u ho­te­lu
"Im­pe­ri­jal" Te­slu je do­če­ka­la vi­še ne­go sr­dač­na
do­bro­do­šli­ca u Ve­li­koj ško­li, od rek­to­ra Ni­ko­le
Al­ko­vi­ća, i od stu­de­na­ta ko­ji su u ve­li­kom bro­ju
do­šli da ču­ju ve­li­kog ge­ni­ja. "Ja sam, kao što vi­di­te i
ču­je­te ostao Sr­bin i pre­ko mo­ra. To isto tre­ba da bu­de­te i
vi i da svo­jim zna­njem i ra­dom po­di­že­te sla­vu srp­stva u
sve­tu", obra­tio se Te­sla stu­den­ti­ma, ko­ji su us­hi­će­no
kli­ca­li: "Ži­veo, Ni­ko­la, ži­veo!"
Na Ka­le­meg­da­nu Ni­ko­lu Te­slu je do­če­kao div­nim
ari­ja­ma ve­li­ki or­ke­star, a na­kon po­se­te Na­rod­nom
mu­ze­ju du­go oče­ki­va­ni gost Be­o­gra­da upu­tio se u ta­da
ču­ve­ni re­sto­ran "Vaj­fer­to­vac" na Top­či­der­skom br­du,
ko­ji se na­la­zio baš na me­stu gde je da­nas BIP (ta­da se ceo kraj
zvao Smu­te­ko­vac).
U dru­štvu kra­lja i naj­pri­zna­ti­jih Be­o­gra­đa­na Te­slu
je uz go­vor Al­ko­vi­ća i Sta­no­je­vi­ća na­ro­či­to
"ga­nu­la" pe­snič­ka zdra­vi­ca Jo­va­na Jo­va­no­vi­ća
Zma­ja. Da li zbog ro­do­lju­bi­vog to­na, "brat­skog
za­gr­lja­ja" u ko­ji ga pri­ma Sr­bi­ja ili ne­ke dru­ge
po­ru­ke u pe­smi, a za­be­le­že­no je da je Te­sla na kra­ju
po­lju­bio ru­ku Či­ka Jo­ve Zma­ja i re­kao:
"Kad mi je bi­lo naj­te­že u Ame­ri­ci i ka­da sam bio od svih
od­ba­čen i ne­shva­ćen, s gor­kim su­za­ma či­tao sam Va­šu
po­e­zi­ju, a sa­da Vam obe­ća­vam da ću va­še sti­ho­ve
pre­ve­sti na en­gle­ski je­zik i u Ame­ri­ci ob­ja­vi­ti. Či­ni
mi se da će to bi­ti zna­čaj­ni­je za srp­stvo ne­go i mo­ji
ra­do­vi na po­lju elek­tri­ci­te­ta... Ne bih bio Sr­bin i ne bih
se osje­ćao srp­ski kad ve­če­ra­šnje ve­če ne bih ra­ču­nao u
naj­sret­ni­je i naj­dra­go­ce­ni­je ča­so­ve u ži­vo­tu.
Ta­kav je­dan tre­nu­tak za me­ne je i sad, po­sle ovog la­ska­vog
po­zdra­va od čo­vje­ka, ko­ga to­li­ko štu­jem i ci­je­nim i
či­je sam pje­sme u da­le­koj tu­đi­ni či­tao, lju­bio ih i
su­za­ma za­li­je­vao."
Re­đa­le su se zdra­vi­ce, a dru­že­nje je u pe­smi i ve­se­lju
po­tra­ja­lo do po­no­ći. Te­sla se vra­tio u ho­tel iz ko­jeg je
uju­tro 3. ju­na u prat­nji prof. Đor­đa Sta­no­je­vi­ća za
be­o­grad­ske že­le­znič­ke sta­ni­ce ot­pu­to­vao vo­zom za
Pe­štu a za­tim u Ham­burg, oda­kle je bro­dom ot­plo­vio za
Ame­ri­ku.

ajmo, pritiskamo, napred-nazad-napred-nazad...

http://pravoslavljedanas.info/piper..._pravoslavljedanas.info/2006-July/000620.html
 
Cim vide naslov poput ovog "Veliko-Srpski Hegemonizam" odmah se sjate Krvatski lesinari. Tako smo i sada udostojeni prisustvom mlade imbecilne Krvatice koja tvrdi da su Jazavci mutanti raskopali Srpsko groblje u Krvatskoj i ne propusta ni jednu priliku da pokaze koliko je to imbecilan i na mrznji Srbim zasnovan "narod". :nono:

e vanja, vanja lijepo si sve sam o sebi rekao, ni ja bolje ne bih mogao :bye:
 
Mladicu, sokolicu, malo mi je nezgodno da Vam upadam u rec, ali nakon ovog posta trideset itri puta sam se prevrnuo u grobu, i tako nazuljao kuk da sad najmanje nedelju dana necu moci da lezim u zemljici, te bih iskoristio priliku da vam kazem nekoliko reci o znacenju Srbije i srpstva u mom zivotu i radu.

Kao prvo, zelim da istaknem da: "Ja osjećam mnogo više no i što mogu da kažem. Stoga vas molim da jačinu mojih osjećanja ne mjerite po slabosti moji riječi . U meni ima nešto što može biti i obmana, kao što češće biva kod mladih, oduševljenih ljudi, ali ako budem sretan da ostvarim bar neke od mojih ideala – to će biti dobročinstvo za cijelo čovječanstvo. Ako se te moje nade ispune najslađa misao biće mi ta da je to dijelo jednog Srbina. Živilo srpstvo!"
Inace, skupljam markice, cenim fudbal i volim sve sto vole mrtvi, naprimer Cika Jovu Zmaja i njegovu ultra-desnicarsko shovinisticko-hegemonisticku SrboChetnichku poeziju. O njemu imam da vam kazem samo ovoliko: "Kad mi je bilo najteže u Americi i kad sam bio od svih odbačen i neshvaćen, s gorkim suzama čitao sam Vašu poeziju, a sada Vam obećavam da ću vaše stihove prevesti na engleski jezik i u Americi objaviti. Čini mi se da će to biti značajnije za srpstvo nego i moji radovi na polju elektriciteta … Ne bih bio Srbin I ne bih se osjećao srpski kad večerašnje veče ne bih računao u najsretnije I najdragocenije časove u životu. Takav jedan trenutak za mene je i sad, posle ovog laskavog pozdrava od čovjeka, koga toliko štujem I cijenim I čije sam pjesme u dalekoj tuđini čitao, ljubio ih i suzama zalijevao", za sta sam mu licno poljubio ruku u sred zemlje srbije, izrekavsi ove iste reci.
I za kraj, mladi sokolicu, skrenuo bih vasu nepodeljenu paznju na jedan marginalni fakt koji mozda niste znali - uverenje o americkom drzavljanstvu dobio sam tek 31. jula 1891. ako Vam ne bude odvise tesko, proverite i godinu moga rodjenja, pa na miru izracunajte koliko Vasa tvrdnja ima odnosno nema smisla.
Za kraj, zeleo bih da Vas pozdravim jednom pesmicom mog omiljenog narodnog pesnika, Cika Jove Zmaja:
Srbin se ne bori
da što otme kome.
Čuva sveti oganj
na ognjištu svome.

I dok tako čini
u najteži dani,
i Bog i priroda
na njegovoj strani.

A kuda će Rvat?
Zar on da se dade
putu na kom nema
ni Boga ni nade?!

Jova Jovanović Zmaj 1883.


A sada prepustam rec mladom kolegi Jabuchilu, koji se takodje par puta prevrnuo, al ne u grobu, vec na stolici, i ne od lazi - vec od smeha:

JABUCHILO: decko, strasno je koliko si neobrazovan. i nemoj da se vredjas, nemam nameru da te uvredim, ali ovo je zaista grozno neznanje, za nekoga, ko sebi dopusta tako jednoznacne kvalifikacije. Neverovatno, sta se sve razvija iz ove danasnje dece...
Sad si poceo i da umisljas i haluciniras da si neka druga licnost ,ima tih slucajeva dosta doduse obicno je Napoleon ili Isus u pitanju ali i Tesla isto nije za bacanje ,nego nisam znao da sad i internet imate :mrgreen: ,jel to vodka ,genetika ili si na neku gudru presao ?
Sto se tice mog posta koji ti je izazvao halucinacije i uznapredovao bolest ja ne sporim nigde Teslino srpsko poreklo niti njegove nacionalne osecaje a svrbe to sto si napisao sam citao jos jako davno ali to ne menja cinjenicu da je Tesla sve sto je postigao znacajno u naucnom smislu postigao u SAD, kao i to da nista od toga ne bi postiigao da je ostao u Lici ili da je ziveo i radio u majci Srbiji u ono vreme i na onom nivou tehnickog razvoja .
 

Back
Top