Srpski kancelarijski nacionalisti iz Kruga Dvojke

38imak

Domaćin
Poruka
3.642
Autorska tema.

Srpski kancelarijski nacionalisti iz urbanih sredina po Srbiji su bez premaca najbolji socioloski/osiholoski tip licnosti za analizu.

Hajde da navedemo neke njihove glavne karakteristike socioloskog, vrednosnog i psiholoskog tipa.

Prosecan srpski kancelarijski nacionalista iz Kruga Dvojke, njegove glavne karakteristike

1) Romantizuje srpskog seljaka

Ovo mu je glavna osobina po kojima cete ga prepoznati, i jedina stvar od navedenih u ovoj temi koju bukvalno ima 100% njih. Znaci, ovi pljuvaci pljuvanja Knjige o Milutinu. Oni o srpskom seljaku nemaju pojma. U zivotu nisu proveli 2 dana sa srpskim seljakom (ali na pravom poslu, gde 'puca kicma'), ili su pobegli od njega sa 18-19 godina, da bi dosli u svoj Krug Dvojke. Srpski seljak bi ih, kada bi uopste hteli da se ponekad 'spuste' medju njih, preveslao za ukupno 15 i po minuta, ne bi im ni gace ostale. Misle da je Rados Bajic realno prikazao srpskog seljaka (U svojim SF serijama, ciji karakteri su nerealniji od Spoka iz Star Treka), a da je Sinisa Pavic 'placen da pljuje po srpskom seljaku, cestitom i postenom'. To koliko srpski seljak u realnosti gleda svoje dpe, to oni u zivotu nisu videli bukvalno nigde po svojim Krugovima Dvojke, cak i kada su u pitanju oni najprostackiji primerci. To izrazito nepoznavanje realnog srpskog seljaka, bez izuzetaka, to je osobina koju poseduje 100% njih. Ostale stvari koje navodim ovde imaju izuzetke, ali ova ne, bukvalno 100% njiha nema pojma o srpskom seljaku. Ne znaju nista o njemu. Culi su neke price po kafani, ili u vreme dok su zajedno sluzili vojsku, i ne umeju da prepoznaju nista od klasicne seljacke foliraze i seljackog prodavanja cigle gradskim nacionalistima.

2) Ateista

Vecina njih su izraziti ateisti, u svojim licnim identitetima. Veru ne dozivljavaju kao duboko intimnu i individualnu stvar, nego kao megalomasnksi kolektivisticki narativ, radi ostvarivanja svojih poenti. O hriscanstvu ne znaju nista, pitanje je da li bi znali da pogode i kada je Bozic, da se ne prica toliko o njemu kada mu dodje vreme po kalendaru. Ako im kazes da je i 'po njihovom' Julijanskom Bozic 25-og decembra, reci ce ti da si izdajnik srpstva. Jedino znaju kada su tacno 2 najbitnije srpske Slave- Sveti Nikola i Prvi Maj. Za Svetog Nikolu, omiljena tema za slavskim stolom im je provaljivanje ironicnih fora u stilu Matije Beckovica (gluplji medju njima), ili u stilu Mome Kapora (inteligentniji medju njima). Srpski seljaci su istorijski bili izrazito upuceni na verski kalendar, pre svega jer su po tome pamtili kada se sta radi na polju i po selu, ali ovi kancelarijski nacionalisti iz Kruga Dvojke ne samo da nisu procitali i jedan red iz Biblije, nego ne bi znali i gde mogu da kupe Bibliju.

3) Levicar.

Ok, ovo nije neki specijalna stvar koja ih izdvaja u Srbiji, jer su 99,9% Srba teski levicari, barem kada pricaju i prave narative oko toga (za individualan zivot i izbore je naravno drugacije). Ono po cemu su oni posebni je da- oni misle da su neki borci protiv levih ideja i komunizma :eek:. Znaci pricace vam stalno kao 'Ua TIto, pa sta su nam bre uradile te komunjare, komunizam i levica su zlo', a istovremeno ce da lupa i genijalnosti poput 'Pljackaska privatizacija' :eek:, 'Nacionalizaciju sprovode pravi drzavnici' :eek::eek:, 'Kastro, Aljende, Ugo Cavez i KGB Putin su bili slobodarske vodje' :eek::eek::eek:, 'DOS i Dinkic su unistili srpske banke' :eek::eek::eek::eek:. 'Povecajte minimalac bre vi sli privatnici izrabljivaci radnika' :eek::eek::eek::eek::eek: Znaci, njihov licni identitet je crveniji od Lenjina, sa sve idealima o besklasnom drustvu, nepostojanju novca i pevanje zajednickih pesama 'Veseli se srpski rode oko nacionalizovanog izvora vode' (aka 'Ziveli drzavni paraziti iz Vodovoda'), ali oni su, pazi sad- anti-komunisti :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

4) Edipovac

Razmisljao sam se koje dodatne karakterne osobine da stavim, poput 'Elitizam' i 'uzasan smisao za humor', ali to sve moze da stane pod ovo, jer je dublje i sustinskije, i objasnjava te druge osobine. Srpski kancelarisjki nacionalista iz kruga Dvojke je uglavnom Edipovac. Znaci to su osobe pored kojih moras da pazis kako pricas, i da pricas kao da hodas po jajima, da im ne bi uvredio tanana osecanja i sampouzdanje. Posto im samopouzdanje i identitet uglavno dolaze spolja, ne iznutra, objasnjavace ti danima kako si ti slab i imas kompleks nize vrednosti jer se zezas na svoj racun, dok je on jak drzac mamine suknje, i svi mu se obracaju sa postovanjem. Da se vratim na pocetak, humor srpskog seljaka, koji je sve suprotno od njihovog humora, bi ih polomio posle 30 minuta, kada bi hteli da provode vreme sa istim. Tu ima posebnih podvrsta poput 'Hercegovacki Edipovac u Begradu' ili 'Edipovac odrastao na vrelom novobeogradskom asfaltu slusajuci Beogradski Sindikat', ali to su vec nijanse.



Mislim da treba voleti srpske kancelarijske nacionaliste iz Kruga Dvojke, da ih nema, valjalo bi ih izmisliti.
 
Mogu ovde da izbacujem klasicne genijalnosti tog tipa. Ovo je klasicni predstavnik toga:

http://www.nspm.rs/kolumne-slobodana-antonica/srpski-patriotizam-najoklevetanija-rec-u-srbiji.html

Из тог угла посматрано, грађанска врлина патриотизма мери се спремношћу да се својој земљи и свом народу нешто жртвује, а не да се од њих непрестано нешто тражи и узима. Зато политичка управа полуколонијалних земаља нема шта да прича о патриотизму. Баш као ни компрадорска опозиција и њена опслужујућа интелигенција. Сви они заједнички раде против патриотизма – они први тако што га својим злоупотребама компромитују, а ови други тако што га исмевањем обесцењују.

Зато у Србији данас и нема оклеветаније речи но што је то патриотизам. Српскипатриотизам.

Slobodan 'JFK' Antonic.
 
1) Romantizuje srpskog seljaka

Ovo mu je glavna osobina po kojima cete ga prepoznati, i jedina stvar od navedenih u ovoj temi koju bukvalno ima 100% njih. Znaci, ovi pljuvaci pljuvanja Knjige o Milutinu. Oni o srpskom seljaku nemaju pojma. U zivotu nisu proveli 2 dana sa srpskim seljakom (ali na pravom poslu, gde 'puca kicma'), ili su pobegli od njega sa 18-19 godina, da bi dosli u svoj Krug Dvojke. Srpski seljak bi ih, kada bi uopste hteli da se ponekad 'spuste' medju njih, preveslao za ukupno 15 i po minuta, ne bi im ni gace ostale. Misle da je Rados Bajic realno prikazao srpskog seljaka (U svojim SF serijama, ciji karakteri su nerealniji od Spoka iz Star Treka), a da je Sinisa Pavic 'placen da pljuje po srpskom seljaku, cestitom i postenom'. To koliko srpski seljak u realnosti gleda svoje dpe, to oni u zivotu nisu videli bukvalno nigde po svojim Krugovima Dvojke, cak i kada su u pitanju oni najprostackiji primerci. To izrazito nepoznavanje realnog srpskog seljaka, bez izuzetaka, to je osobina koju poseduje 100% njih. Ostale stvari koje navodim ovde imaju izuzetke, ali ova ne, bukvalno 100% njiha nema pojma o srpskom seljaku. Ne znaju nista o njemu. Culi su neke price po kafani, ili u vreme dok su zajedno sluzili vojsku, i ne umeju da prepoznaju nista od klasicne seljacke foliraze i seljackog prodavanja cigle gradskim nacionalistima.
I ja sam o ovome razmišljao, Radoš Bajić je prikazao seljaka onakvog kakvog je on verovatno doživeo kada je kao dete živeo na selu ili posećivao babu i dedu tokom školskih raspusta. I kada se naiđe na seljaka koji živi teško ili u nekoj bedi u dubini duše taj čovek oseća prezir prema svemu ostalom. U selu kod moje majke niko ni sa kim ne razgovara, a žive jedni pored drugih, komšije bukvalno. I to su sve neki rođaci 3,4,5 koleno.
 
I ja sam o ovome razmišljao, Radoš Bajić je prikazao seljaka onakvog kakvog je on verovatno doživeo kada je kao dete živeo na selu ili posećivao babu i dedu tokom školskih raspusta. I kada se naiđe na seljaka koji živi teško ili u nekoj bedi u dubini duše taj čovek oseća prezir prema svemu ostalom. U selu kod moje majke niko ni sa kim ne razgovara, a žive jedni pored drugih, komšije bukvalno. I to su sve neki rođaci 3,4,5 koleno.
Nikad nije bio takav, nego ljudi romantizuju svoju mladost, klasican 'zal za mladoscu' princip.

Rados Bajic i onaj SNS-ovac sto je pravio 'Moj Rodjak sa sela' su naslikali nekog SF srpskog seljaka, koji postoji samo u njihovim glavama.

E sad, ovi kancelarijski nacionalisti iz Kruga Dvojke, poput tih Antonic/Tanasic ekipe zaista misle da je srpski seljak takav.
 
Mogu ovde da izbacujem klasicne genijalnosti tog tipa. Ovo je klasicni predstavnik toga:

http://www.nspm.rs/kolumne-slobodana-antonica/srpski-patriotizam-najoklevetanija-rec-u-srbiji.html



Slobodan 'JFK' Antonic.
Антонић је сјајан писац, теоретичар и публициста. Ово му је једна од најбољих књига:

1709915152436.png
 
Rados Bajic i onaj SNS-ovac sto je pravio 'Moj Rodjak sa sela' su naslikali nekog SF srpskog seljaka, koji postoji samo u njihovim glavama.
Као српски сељак кажем ти да су те две серије, поготово Радошева, веома релано приказале српског сељака и његов живот.
Пази, није то идеализација и романтозација, већ реална слика села и сељака са свим његовим врлинама и манама.

Готово у сваком лику се може препознати неко из мог села.
 
Као српски сељак кажем ти да су те две серије, поготово Радошева, веома релано приказале српског сељака и његов живот.
Пази, није то идеализација и романтозација, већ реална слика села и сељака са свим његовим врлинама и манама.

Готово у сваком лику се може препознати неко из мог села.

Kao neko ko zna srpske seljake, kazem ti da nisam mogao da pogledam i jednu celu epizodu iste serije, jer niti jedan lik u seriji nema veze sa vezom sa srpskim selom.

Komunisticka 'Ljubav na seoski nacin' 40 godina ranije, realnije prikazuje srpsko selo i sustinu tog karaktera od Radosa Bajica.
 
Kao neko ko zna srpske seljake, kazem ti da nisam mogao da pogledam i jednu celu epizodu iste serije, jer niti jedan lik u seriji nema veze sa vezom sa srpskim selom.

Komunisticka 'Ljubav na seoski nacin' 40 godina ranije, realnije prikazuje srpsko selo i sustinu tog karaktera od Radosa Bajica.
По чему,ајде кажи? Управо сам ја слушао оне који романтизују село како пљују ту серију да ,,оцрњује сељаке". То је зато што екстремистима са обе стране не одговара реалан приказ села.

Па: Љубав на сеоски начин је, наравно, одлична серија као и остала друга дела југословенске кинематографије. ;)
 
По чему,ајде кажи? Управо сам ја слушао оне који романтизују село како пљују ту серију да ,,оцрњује сељаке". То је зато што екстремистима са обе стране не одговара реалан приказ села.

Па: Љубав на сеоски начин је, наравно, одлична серија као и остала друга дела југословенске кинематографије. ;)
Prvo, po komunikaciji.

80% pozitivne komunikacije srpskog seljaka su fore o jbanju i ko ce koga da jbe. Pedersk.e fore, jbacke fore, ali te vrste fora. Pri tome ne mislim na onu negativnu komunikaciju, koje ima isto tako puno kod njih, vec na onu u kojoj uzivaju i ciji kontekst nije pravo spustanje sagovornika, sa ljudima sa kojima se osecaju prijatno, uglavnom pricaju o jbanju.

Drugo, sustina. 80% seljaka gleda svoje dpe u datoj sekundi, odmah, ne gledajuci ni jedan dan na duze staze. Sa njim ne mozes da radis nikakav posao, ni fizicki, a kamoli neki zivotni, jer u svakom trenutku ima racunicu 'a sta tu ima za moje dpe, odmah sada ovog trenutka'. Kada ga upoznas, pocnes da provaljujes robotski nacin po kojem prica, sta ce sledece da kaze, i sve po napisanom programu 'a sta tu ima za moje dpe'. U ocima im vidis to, ne moraju nista ni da kazu.

Trece, postuje samo formalni autoritet, i u svakom trenutku gleda kako moze da se okoristi od istog. Znaci, prva stvar kada se upoznajes sa njim, pita te gde radis. Bukvalno kao ove sto rade poslovnu pratnju, da te iskenira kako moze da se okoristi od tebe. Kada oni pricaju sa ovim kancelarijskim nacionalistima iz kruga Dvojke, oni samo rastu kao kvasac, jer takvi su idealni da mogu da ih gule.

Cetvrto, rec im ne znaci nista. Nista. Ako nemaju korist, zaboravice datu rec u trenutku, i izmislice nesto osmanasto; jer, ne moze njihovo dpe da nahebe. Oni ne mogu da ga prime ni u jednom jedinom trenutku, ne znaju sta znaci data rec, i jednostavno ne zele da ga prime i crkavaju, samo da bi ispunili datu rec, kao sto to ljudi koji su vredni postovanja rade u zivotu.

Ima tu jos 10000 drugih stvari.

Naravno, postoje izuzeci, koji su zaista ljudi vredni postovanja. Ali vecina njih, barem 80% je ovakvo.


Od ovoga, sto je sustina srpskog seljaka, ne postoji ni jedan 1% naznake kod Radosa Bajica. Zato ja i ne mogu da gledam to.
 
Антонић је сјајан писац, теоретичар и публициста. Ово му је једна од најбољих књига:

Pogledajte prilog 1511468
Kroz mnoge Anoniće njegove tekstove provija ideja da se samo čeka trenutak kada će Srbiju napasti NATO i sa njim zajedno Hrvati, Albanci, Bošnjaci, Bugari i Mađari i rasparčati je ko u WW2.

Antonić je toliko preterao sa tim antizapadnjaštvom i NDH projekcijama na današnji moderan Zapad da ja očekujem da će u nekoj bliskoj budućnosti objaviti neki svoj tekst o tome kako su tržni centri u Beogradu isto što i koncentracioni logori u NDH i Nedićevoj Srbiji samo se u tržnim centrima "kolje duša srpskog naroda".

To meni ne deluje ni kao pametna politika, ni kao recept za uspeh ni kao ispravan pogled na realnost današnjice.
 
80% pozitivne komunikacije srpskog seljaka su fore o jbanju i ko ce koga da jbe. Pedersk.e fore, jbacke fore, ali te vrste fora. Pri tome ne mislim na onu negativnu komunikaciju, koje ima isto tako puno kod njih, vec na onu u kojoj uzivaju i ciji kontekst nije pravo spustanje sagovornika, sa ljudima sa kojima se osecaju prijatno, uglavnom pricaju o jbanju.
Ти не причаш о иебању никад, грозиш се тога? :lol:

Drugo, sustina. 80% seljaka gleda svoje dpe u datoj sekundi, odmah, ne gledajuci ni jedan dan na duze staze. Sa njim ne mozes da radis nikakav posao, ni fizicki, a kamoli neki zivotni, jer u svakom trenutku ima racunicu 'a sta tu ima za moje dpe, odmah sada ovog trenutka'. Kada ga upoznas, pocnes da provaljujes robotski nacin po kojem prica, sta ce sledece da kaze, i sve po napisanom programu 'a sta tu ima za moje dpe'. U ocima im vidis to, ne moraju nista ni da kazu.
У које си ти српско село био мајке ти? Друго, не кажем ја да нема тога, али како мериш да је то већинско стање на српском селу?
Cetvrto, rec im ne znaci nista. Nista. Ako nemaju korist, zaboravice datu rec u trenutku, i izmislice nesto osmanasto; jer, ne moze njihovo dpe da nahebe. Oni ne mogu da ga prime ni u jednom jedinom trenutku, ne znaju sta znaci data rec, i jednostavno ne zele da ga prime i crkavaju, samo da bi ispunili datu rec, kao sto to ljudi koji su vredni postovanja rade u zivotu.
Стварно, из ког дела те је тај неки сељак заебао па си овако озлојеђен?

Оно није тачно да на селу нема љубоморе, свађе, себичности, али зар нема тога и по градовима?
Зашто је то само карактеристика села, а не и града?
Мислим да много генерализујеш, при чему не негирам да неке од ових негативних појава не постоје.

Od ovoga, sto je sustina srpskog seljaka, ne postoji ni jedan 1% naznake kod Radosa Bajica. Zato ja i ne mogu da gledam to.
Врло лепо је описана негативна страна, љубомора, превара, лоповлук чак на селу, итд. Очигледно је да ниси гледао ту серију а о њој судиш на основу неких анализа или нечијих утисака која си читао.
 
Kroz mnoge Anoniće njegove tekstove provija ideja da se samo čeka trenutak kada će Srbiju napasti NATO i sa njim zajedno Hrvati, Albanci, Bošnjaci, Bugari i Mađari i rasparčati je ko u WW2.

Antonić je toliko preterao sa tim antizapadnjaštvom i NDH projekcijama na današnji moderan Zapad da ja očekujem da će u nekoj bliskoj budućnosti objaviti neki svoj tekst o tome kako su tržni centri u Beogradu isto što i koncentracioni logori u NDH i Nedićevoj Srbiji samo se u tržnim centrima "kolje duša srpskog naroda".

To meni ne deluje ni kao pametna politika, ni kao recept za uspeh ni kao ispravan pogled na realnost današnjice.
Ima i jos gorih od Antonica.

Onaj Mihailo Medenica, ili kako se vec zove.

Ja kada sam svojevremeno citao njegove tekstove, pa mislim da ni ajatolasi u Iranu ne bi pisali bolje.

Tanasic je blaza i razionalnija verzija toga, on je klasican streber i gradski klinac, koji se razume o Srbima isto kao i ja u kvantnu mehaniku.
 
Стварно, из ког дела те је тај неки сељак заебао па си овако озлојеђен?

Ne moze mene srpski seljak da zahebe, kada sam mu provalio izvorni program, znam ih po kom programu rade. :kafa:
Drugo, ono sto srpski seljaci ponekad ne mogu da provale je da ih neki ljudi i pustaju da ih zahebu, da bi mogli da se otkace od njih kasnije.

Jedna od osnovnih stvari koji ti srpski seljaci (i skoro svi Edipovci iz gradova, koje sam pominjao ranije) ne razumeju, je da ljudi nekad dobrovoljno biraju da ga prime u zivotu, zbog 1000 stvari, i da to nije odraz slabosti, vec upravo suprotno. Srpski seljak je opsednut idejom 'Samo da ja ne budem taj koji ce da ga primi'.
 
Мислим да много генерализујеш, при чему не негирам да неке од ових негативних појава не постоје.
Ne kazem svi, ali vecina je takva.

Cak, postoji i taj mali procenat ljudi koji su vredni najveceg postovanja, jer su odrastali i zive u sredini koja je prepuna ovakvih koje sam opisao, a opet su ostali ljudi vredni svakog postovanja, sto je izrazito tesko, i vredno je najveceg divljenja :ok:

Ljudi koji znaju sta znaci data Rec, i ljudi koji nisu opsednuti 'Samo da ga ja ne primim' mentalitetom.
 
Ovaj tekst o "srpskim kancelarijskim nacionalistima" je baš onako, kako da kažem... u fazonu "sve ih pobacao u isti koš". Misliš da si provalio svakog Srđana koji sedi u kancelariji? Pa, kao da si ih sve lično upoznao! Ovaj tekst je totalno prepun predrasuda i stereotipa, kao da je pisao neko ko je baš loše raspoložen. Mislim, niko nije savršen, ali ovakvo generalizovanje nije cool, bre. A ovi termini kao "Edipovac" su kao nešto što bi neki kvazi-filozof bacio, a ne pravi razgovor o ljudima. Bolje da se zadržimo na realnim pričama, a ne da se izmišljaju ovakve gluposti koje deluju kao da je pisao neki trol na internetu.
 
I da, generalno su uzasni smaraci, pored kojih ne mozes da provedes ni pola sata mesecno. Treba ti energija kada se susreces i pricas sa njima, ono, pripremas se psihicki nedelju dana da gazis po jajima pola sata dok si sa njima, da ih slucajno ne uvredis.
Možda ćeš se iznenaditi koliko lepih ljudi možeš upoznati ako ne sudiš unapred.
 
Ovaj tekst o "srpskim kancelarijskim nacionalistima" je baš onako, kako da kažem... u fazonu "sve ih pobacao u isti koš". Misliš da si provalio svakog Srđana koji sedi u kancelariji? Pa, kao da si ih sve lično upoznao! Ovaj tekst je totalno prepun predrasuda i stereotipa, kao da je pisao neko ko je baš loše raspoložen. Mislim, niko nije savršen, ali ovakvo generalizovanje nije cool, bre. A ovi termini kao "Edipovac" su kao nešto što bi neki kvazi-filozof bacio, a ne pravi razgovor o ljudima. Bolje da se zadržimo na realnim pričama, a ne da se izmišljaju ovakve gluposti koje deluju kao da je pisao neki trol na internetu.

Slazem se.
 
Možda ćeš se iznenaditi koliko lepih ljudi možeš upoznati ako ne sudiš unapred.

Mozda da, ali u ovom konkretnom primeru, kod ovakvih ljudi, ne slazem se.

Doduse, upoznao sam srpske kancelarisjke nacionaliste koji nisu levicari, to je bilo lepo, oni su skoro pa redja pojava u Srbiji od ovih poput mene.

Samo sto su oni svi redom upoznati sa zapadnom skolom misljenja, niti jedan od njih nije naucio to anti-levicarstvo kroz srpske ili ruske mislioce.
 
Autorska tema.

Srpski kancelarijski nacionalisti iz urbanih sredina po Srbiji su bez premaca najbolji socioloski/osiholoski tip licnosti za analizu.

Hajde da navedemo neke njihove glavne karakteristike socioloskog, vrednosnog i psiholoskog tipa.

Prosecan srpski kancelarijski nacionalista iz Kruga Dvojke, njegove glavne karakteristike

Tlja moglo bi se tu pronaći svakakvih mana no to su ipak ljudi koji vole Srbe i Srbiju za razliku od soproštenjem drugosrbijanaca zar ne ?


38imak-priznaneje.jpg
 

Back
Top