Upis u prvi razred OŠ

Joj, direktore, sto vam je gotivan avatar :-) Kad sam obecala da cu da uredjujem sajt? Au, da rekli ste bese da mogu da mu doprinesem ako hocu, al' nista nisam obecala. Sto se mene tice, moze, imam gomilu bisera nase "OMILJENE" matematicarke :-) :-) :-)
 
Ju pa nisam ja bas toliko strasna...
c018.gif


Sad jedno pitanjce...jel ostajete direktore u skoli kad vise ne budete disa?
 
Jao
a014.gif
gde li je moja sveska sa biserima...

Imali smo nastavnicu istorije i georgafije, cudno je prezime imala, valjda Dusanka Spremo......
E ona je stalno vikala : "Zatvori prozor da se kisa ne ubacuje"
Evo i sad se cerim , koliko mi je to dobar biser.
 
Aj sada ozbiljno.
Planirali smo u školi da napravimo "Dan otvorenih vrata". Jedne subote ćemo organizovati "pokaznu" nastavu gde će na časove moći da dodju svi roditelji predškolaca, a i deca. Tada će moći da vide kako izgleda čas, kako izgleda život u školi, a posle toga će biti tribina na kojoj će roditelji moći da postavljaju pitanja. To će biti nakon obavljenog upisa. Veoma je važno da deca dodju pripremljena u školu.
U narednom periodu ćemo organizovati predvanja po vrtićima. Već u subotu Čili Vili, a zatim i ostali ( Andjeo, Roda, Sv. Sava, Radosno, Sportski centar). Naša ciljna grupa su privatni vrtići jer nam uglavnom iz njih i dolaze deca.
 
Moja klinka ide u "Prozorcic" i sva deca koja su upisana u prvi razred iz vrtica otisla su u Banovicku.
Ja sam skoro 99% sigurna da ce moje dete ici u Banovicku, moze da me spreci samo preselenje.

Odlicna ideja je da se deca i roditelji upoznaju sa skolom pre upisa , ali sta raditi sa teritoriajlnom pripadnoscu?

Jel to postoji jos uvek?
 
Licno misim, da su devojcice mnogo zrelije od decaka i da mogu sa 6,5 godina ravnopravno da se nose sa skolskim obavezama. Ja sam u januaru napunila 6 godina, septembra krenula u skolu i bila jedan od boljih ucenika. Imam cak i Vukovu diplomu :D
 
Ma to je vrlo individualno, na zrelost utice puno faktora.
Mi roditelji ni ne znamo koliko su nam deca zrela ili ne, mi mislimo da jesu ili nisu al zato su valjda tu strucna lica da procene.
Ipak jedno je detinstvo i zato mislim da ih treba pustiti da sto duze ostanu mali.
 
Mirka šizika:
Moja klinka ide u "Prozorcic" i sva deca koja su upisana u prvi razred iz vrtica otisla su u Banovicku.
Ja sam skoro 99% sigurna da ce moje dete ici u Banovicku, moze da me spreci samo preselenje.

Odlicna ideja je da se deca i roditelji upoznaju sa skolom pre upisa , ali sta raditi sa teritoriajlnom pripadnoscu?

Jel to postoji jos uvek?

Pa kod nas je sada, u prvom razredu, bar 20% dece koaj su sa drugih teritorija. Ima ih sa Ceraka, Padine, Gogoljeve, Lješke, cak iz Rakovice..imamo jednog klinca koji dolazi sa Novog Beograda.. Upisuju nam se klinci kolektivno. Jedna grupa iz Stankom bajke, Andjela... Uglavnom iz privatnih vrtica i iz Radosnog detinjstva. Iz Rode (bivsi Pinki) doslo nam je samo dvoje dece, ali nema veze. Tamo ih uce da slusaju Cecu. ;)
Cekaj, Prozorcic je u Petra Martinovica? Mogao bih i tu da dodjem da odrzim roditeljski. Tu nisam nikada bio. Vlasnik je, koliko se secam, bivsa studentkinja moje majke...
Sto se tebe tice, sredicu ti, preko veze u Pancicu. ;) ;) ;)
 
the shezika:
Licno misim, da su devojcice mnogo zrelije od decaka i da mogu sa 6,5 godina ravnopravno da se nose sa skolskim obavezama. Ja sam u januaru napunila 6 godina, septembra krenula u skolu i bila jedan od boljih ucenika. Imam cak i Vukovu diplomu :D

Devojcice su mnogo zrelije. Neka deca mogu i treba da krenu ranije, ali ih je veoma mali broj. Ukoliko idu mnogo ispred svoje generacije, steta bi bilo da cekaju pa da se kasnije dosadjuju u skoli.
 
meni se mnogo sviđa što se šokle reklamiraju...ako ne popune kvotu, mogu da stave katanac u bravu....komunisti su mnogo voleli škole, osnovne su im bile omiljenje..tako da na svakom čošku postoji o.š., ali nema više dovoljno dece? video sam kod mene na c-marketu, nacrtanu kuću iz bajke...i strelice šta sve ima škola (pekara, biblioteka sa 5.000 knjiga, kompovi...).......
koliko đaka treba da ima škola da je ne zatvore?
 
e,goxy,, baš si lep:)
naš dragi drug direktor.
mirka, šta se stresiraš...pa ti i pripadaš banovićki.
a vidiš goxy ima vezu :mrgreen: u pančiću pa će da te preporuči;)
koliko sam se iznervirala pre neki dan, sve mislim zagrebaću goranu na vrata kancelarije...
da mi prepiše decu:lol: u njegovu školu...
 
moonja:
meni se mnogo sviđa što se šokle reklamiraju...ako ne popune kvotu, mogu da stave katanac u bravu....komunisti su mnogo voleli škole, osnovne su im bile omiljenje..tako da na svakom čošku postoji o.š., ali nema više dovoljno dece? video sam kod mene na c-marketu, nacrtanu kuću iz bajke...i strelice šta sve ima škola (pekara, biblioteka sa 5.000 knjiga, kompovi...).......
koliko đaka treba da ima škola da je ne zatvore?


Škole se dele na veće, srednje i manje po broju odeljenja. Velike skole su one koje imaju preko 32 odeljenja. Srednje su 24-32, a male su one ispod 24. U planu je racionalizacija broja škola samo što niko nema hrabrosti da nešto preduzme po tom pitanju. U gradu postoje škole koje imaju samo po jedno odeljenje svakog razreda. One su neisplative. Postojao je neki plan da škole koje imaju manje od 600 učenika treba da naprave elaborat kojim bi objasnili i opravdali svoje postojanje. Medjutim, kao što rekoh, niko nema hrabrosti da nešto preduzme. Po zakonu odeljenja su do 30 učenika, a minimalan broj za grupu je 15. Ministarstvo je propisalo da prosečan broj dece po odeljenju mora da bude 25, ali se u mnogim školama to ne poštuje iz manje-više opravdanih razloga.
U Beogradu je sve manje prvaka. Pre 15-16 godina...1991. bilo je 21500 prvaka. Svake godine se broj smanjivao da bi prošle bio jedva preko 14 hiljada. To je ogroman pad od nekih 30%. Važno je da spasemo Kosovo :evil: nema veze što nestajemo kao nacija! Strašno! Postoji blag porast broja rodjene dece u periodu 2001-2003., a zatim je opet pad.
Ova generacija koja sada polazi u školu je katastrofa! To su deca rodjena 2000. godine. Majke bile trudne za vreme bombardovanja. Em ih je malo, em veliki broj ima zdravstvene probleme.
Jedino što je dobro, u celoj toj priči, je to što su se škole probudile iz hibernacije u kojoj su se nalazile i počele da se bave marketingom. Svaka je konkurencija dobra. Kreće takmičarski duh. Tako i treba.
Sada počinje i vrednovanje rada škola. Dato je sedam zadataka na osnovu kojih škole vrše samovrednovanje, a zatim dolazi nadzor iz ministarstva koji u par dana proverava i uporedjuje rezultate. Kod mene bio juče nadzor iz ministarstva i...da se pohvalim? ;) ;)
 
Goran_V:
Pa
Cekaj, Prozorcic je u Petra Martinovica? Mogao bih i tu da dodjem da odrzim roditeljski. Tu nisam nikada bio. Vlasnik je, koliko se secam, bivsa studentkinja moje majke...
QUOTE]


Ako treba ja cu da Vas povezem sa gazdaricom, svaki dan je vidjam .
A glasam da posetite i taj vrtic, ja cu doci
a114.gif
!!!

Obecavam bicu fina!!!
 
Mirka šizika:
Pa da budem iskrena i ja imam tu ideju , da je ostavim do punih 7 godina u vrticu. Mada se u njenom vrticu bas dosta radi tako da do polaska u skolu vec tecno citaju i pisu , fakticki nece mnogo propustiti . Ja sam krenula sa 7 tj falilo mi je mesec do 7 . Samnom u razred su isli i oni rodjeni u martu , aprilu, maju...dakle skoro 8 godina. Ne vidim da im danas ista fali, a nije im falilo ni sto su krenuli sa 7,5. Mene

U stvari me zanima ko je taj ko odlucuje kad ce moje dete u skolu, tj kad je spremno. Ako sam to ja, onda sam sigurna da ce krenuti sa 7,5.

Ukoliko se ne kosi sa Zakonom ti si ta koja odlučuje da li ćeš dete dati sa 6 ili 7 godina u školu. Psiholog može da te posavetuje, i mogu ti reći da su i oni naklonjeni tome da deca pođu kasnije, nezavisno od zrelosti, bla,bla tj. spremnosti deteta.
 

Back
Top