Светац знао лек за рак

Gedeon

Domaćin
Poruka
4.430
Православни светитељ Порфирије Кавсокаливит је знао лек за канцер.
„Захваљујем Богу који ми је дао многе болести“, написао је старац. „Често му говорим: Христе мој, твоја љубав је безгранична! Чудо је да сам жив. Међу мојим болестима је рак... Имам рак хипофизе. Ту је настао тумор који расте и притиска оптички нерв. Тако да сада више не видим.
Све боли и страшно је... Али се молим стрпљиво подижући Крст Христов. Видиш ли какав језик имам? Повећао се, није био такав. Ово је такође од рака, који је у глави. И што даље иде, све је горе. Даље ће се повећавати и биће ми тешко да говорим. Бол је веома јак, ја патим, али моја болест је лепа. Ја то доживљавам као љубав Христову. Дирнут сам и хвала Богу. Ово је за моје грехе. Ја сам грешник и Бог покушава да ме очисти.
Од ученика старца сазнали смо да је старац сањао да пронађе лек за рак и замолио је Бога да му открије каква је то супстанца. Најзад му је Господ открио која је супстанца лек за рак. Испоставило се да је лек за рак супстанца коју лекари стално користе у свакодневном животу... Међутим, старац никоме није рекао шта је то супстанца...
Тада се Старцу откри зашто Бог не даје људима овај лек... Наиме, тај рак настаје од страха, а Господ је открио други лек за рак, који жели да види у људима: „Није бол. то те убија, али твој сопствени страх од бола! Морате превазићи овај страх...”
Болест је духовна мистерија. Ово је прилика која нам је дата да посегнемо за благодаћу.
Болести доносе велику корист души, само их треба истрпети без приговарања и благодарити Богу тражећи милост. Када се разболимо, не ради се о томе да не узимамо лекове или да идемо на молитву светом Нектарију. Морамо знати и разумети да је болест 'тајинство' (вероватно сакрамент = света тајна?), штавише, прилика је да се бацимо (надамо на) у Божију благодат...
Извор: https://azbyka.ru/otechnik/Porfirij_Kavsokalivit/pouchenija/3
 
Poslednja izmena:
Најзад му је Господ открио која је супстанца лек за рак. Испоставило се да је лек за рак супстанца коју лекари стално користе у свакодневном животу... Међутим, старац никоме није рекао шта је то супстанца...
Слично се може прочитати код Тарабића. Вероватно је нека банална ствар у питању. Аспирин, андол, парацетамол, антибиотици
 
Најзад му је Господ открио која је супстанца лек за рак. Испоставило се да је лек за рак супстанца коју лекари стално користе у свакодневном животу... Међутим, старац никоме није рекао шта је то супстанца...
Слично се може прочитати код Тарабића. Вероватно је нека банална ствар у питању. Аспирин, андол, парацетамол, антибиотици
Pa dobro jel se taj izlecio od te supstance
 
Старац, отац Отац, како га је ко звао је исто говорио о лечењу рака. Да се не једе месо, једе пресно поврће, све без пестицида, пије изворска вода, све кува и сл. Ако ко није то измислио
 
Зато што не настављаш тему о том другом леку, него погађаш шта би први
лек могао бити.
О благодати је пуно писано. Има у верској литератури. Западњаци користе израз милост (незаслужена милост итд.). А што не бих нагађао?
 
Eto umro sad episkop od te opake bolesti koga fali crkva bio dobar covek..Nema tu pametivanja nece na mene tebe.Jedi zdravo nemoj se stresiras nista to ne pomaze.Samo da kazes daleko bilo.
Стрес. Добро си навео. Баш преподобни Порфирије наводи страх, страхове. Вероватно мисли на стресирање.
 
Старац, отац Отац, како га је ко звао је исто говорио о лечењу рака. Да се не једе месо, једе пресно поврће, све без пестицида, пије изворска вода, све кува и сл. Ако ко није то измислио
Moja baka93
sve to ona krka i nista joj ne faliZdrava.
Nema tu nemoj ovo nemoj ono.Sto vise zabadas nos u kalorije vitamine vise ga naebes .Samo smanji obrok i to je to.
 

Back
Top