Светац знао лек за рак

Старцу Тадеју (Штрбуловићу) је дошао неки наш научник који је нашао начин како поништити дејство гравитације. И он му је саветовао да уништи своје списе и не открива начин да га се не докопају велике силе јер би га користиле на зло.
А такво једно откриће би направило револуцију у превозу, свему...
 
Hvala :ok:
Kakav to covek treba da budes da znas-imas lek a neces da poognes ?
Отац ми је умро поодавно од рака и кад се сетим како се патио и ја тако помислим. Али као верник опет... Живот је дефинитивно поган. Мучиш се и умреш па на суд. А онда? Шта онда? Ниси направио ово, пропустио си ово, оно, погрешио, огрешио, на ражањ а ђаволи нек ложе ватру...
Кад читаш како светитељи стрепе од смрти, боје се због греха за спасење...
Шта ми обични људи да очекујемо? Рак?
 
Отац ми је умро поодавно од рака и кад се сетим како се патио и ја тако помислим. Али као верник опет... Живот је дефинитивно поган. Мучиш се и умреш па на суд. А онда? Шта онда? Ниси направио ово, пропустио си ово, оно, погрешио, огрешио, на ражањ а ђаволи нек ложе ватру...
Кад читаш како светитељи стрепе од смрти, боје се због греха за спасење...
Шта ми обични људи да очекујемо? Рак?
Takođe mi je otac preminuo od raka, kad kažeš obični lljudi kakav je i moj otac bio, voleo je da puši i to dobrih 50 godina, voleo je da pije, da se hrani nezdravo...većina ljudi takvim načinom života obole od raka. Šta si ti uradio po tom pitanju da ne oboliš od raka? Kakva ti je ishrana, vodiš li zdrav život, stresiraš li se? Ja ne poznajem ljude u svom okruženju koji rade nešto po pitanju zdravlja, kakva teretana zdrav život i to...malo malo pa bolesni, pahuljice svi. Tvoj način života, i bukvalno sve što si radio u svom životu dovelo te je do ovog trenutka sada, i ti si odgovoran za to i niko drugi. Ako oboliš od raka ti si odgovoran, ako dobiješ sidu ti si odgovoran itd... Uradi nešto po tom pitanju ili čekaj "rak".
 
Православни светитељ Порфирије Кавсокаливит је знао лек за канцер.
„Захваљујем Богу који ми је дао многе болести“, написао је старац. „Често му говорим: Христе мој, твоја љубав је безгранична! Чудо је да сам жив. Међу мојим болестима је рак... Имам рак хипофизе. Ту је настао тумор који расте и притиска оптички нерв. Тако да сада више не видим.
Све боли и страшно је... Али се молим стрпљиво подижући Крст Христов. Видиш ли какав језик имам? Повећао се, није био такав. Ово је такође од рака, који је у глави. И што даље иде, све је горе. Даље ће се повећавати и биће ми тешко да говорим. Бол је веома јак, ја патим, али моја болест је лепа. Ја то доживљавам као љубав Христову. Дирнут сам и хвала Богу. Ово је за моје грехе. Ја сам грешник и Бог покушава да ме очисти.
Од ученика старца сазнали смо да је старац сањао да пронађе лек за рак и замолио је Бога да му открије каква је то супстанца. Најзад му је Господ открио која је супстанца лек за рак. Испоставило се да је лек за рак супстанца коју лекари стално користе у свакодневном животу... Међутим, старац никоме није рекао шта је то супстанца...
Тада се Старцу откри зашто Бог не даје људима овај лек... Наиме, тај рак настаје од страха, а Господ је открио други лек за рак, који жели да види у људима: „Није бол. то те убија, али твој сопствени страх од бола! Морате превазићи овај страх...”
Болест је духовна мистерија. Ово је прилика која нам је дата да посегнемо за благодаћу.
Болести доносе велику корист души, само их треба истрпети без приговарања и благодарити Богу тражећи милост. Када се разболимо, не ради се о томе да не узимамо лекове или да идемо на молитву светом Нектарију. Морамо знати и разумети да је болест 'тајинство' (вероватно сакрамент = света тајна?), штавише, прилика је да се бацимо (надамо на) у Божију благодат...
Извор: https://azbyka.ru/otechnik/Porfirij_Kavsokalivit/pouchenija/3
kakva svrha od toga da znaš lek za nešto a nikome ne kažeš šta je lek nego se hvališ da eto ti znaš, da si toliko poseban da je Bog baš tebi to otkrio? kad bi pakao postojao ovaj svetitelj bi bio kandidat za njega jer mu nije poenta da pomogne nego da se hvali
 
kakva svrha od toga da znaš lek za nešto a nikome ne kažeš šta je lek nego se hvališ da eto ti znaš, da si toliko poseban da je Bog baš tebi to otkrio? kad bi pakao postojao ovaj svetitelj bi bio kandidat za njega jer mu nije poenta da pomogne nego da se hvali
Meni je stvarno čudno kad kažete da nikome nije rekao koji je lek za rak, kada je
rekao. ''а Господ је открио други лек за рак, који жели да види у људима: „Није
бол што те убија, али твој сопствени страх од бола! Морате превазићи овај
страх...”
Vidiš da je rekao.
Da je dobio blagoslov da objavi prvi lek svima, on bi objavio, ali Bog odgovara da
želi da ljudi ovaj drugi lek primene.
 
Da je dobio blagoslov da objavi prvi lek svima, on bi objavio, ali Bog odgovara da
želi da ljudi ovaj drugi lek primene.
Negde sam čitao da bog nije želeo da bude samo kineska vakcina za koronu, već da se ljudi leče ruskom vakcinom, al tu čovek sje*a boga i napravi jos 2-3 druge vakcine...
Bog je surov i ne voli coveka kod je stvorio, tako vidim....
Kako ne voli, a šta ćemo sa molitvama koje leče sve. Ne može bog da obraća pažnju non stop na pojedinca, moraš molitvom da mu se prvo javiš i on baca magiju za ozdravljenje.
 
Ništa o ljubavi prema ljudima.
360145852_1567362223673638_6441088790119147643_n.jpg
 
A krilo Avra(h)amovo? Bog živih a ne mrtvih. Očito se slabo čitalo Bibliju.
onda ne ides kod Boga,. nego po kultu predaka se prisajedinjujes svojima, dok ce mnogi biti odbaceni,
a do Boga samo kroz Hrista, ali opet mnogi nece, tako da ne idu svi [ja ovo napamet, trebalo bi da tako kaze Biblija]
Тело црвима на гозбу, а душа Господ(ин)у Богу.
 

Back
Top