Stilizovan srpski grb

Šta mislite o sadašnjem grbu Srbije????

  • Super je i dobro je odrađen, ne treba ga stilizovati

  • Grb je dobar samo ga treba stilizovati tj. doraditi

  • Treba uzeti isti / sličan onom koji je imala SRJ bez krune

  • Treba usvojiti grb Stare Raške, plavi sa tri potkovice

  • Super je i dobro je odrađen, ne treba ga stilizovati

  • Grb je dobar samo ga treba stilizovati tj. doraditi

  • Treba uzeti isti / sličan onom koji je imala SRJ bez krune

  • Treba usvojiti grb Stare Raške, plavi sa tri potkovice


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
attachment.php

Buduća zastava Srbije, Bez KRUNE, Bez KRSTOVA, BEZ OSILA

attachment.php

Budući srpski grb - jednog dana, kad neko pametan dodje na vlast :D ja NPR. :klap:

Prelep grb... Pravi SRPSKI! grb Cara Dušana Silnog...
 

Prilozi

  • buduca zastava srbije.jpg
    buduca zastava srbije.jpg
    25,2 KB · Pregleda: 251
  • GRB najlepši.jpg
    GRB najlepši.jpg
    20,7 KB · Pregleda: 426
Inace, taj orao jeste vrlo lep i krajnje dizajnersko poreklo mu je iz male Azije. Nacrtao ga je g. Palavestra i od tad se palite da je vekovima star i da su ga svi koristili. Sto, naravno, nema blage veze sa istinom.

Jos jednom, pitanje je reseno.

P.S. Car Dusan Silni nije imao grb. Car dusan Silni je koristio dosta zastava, a najuticajnija je sa jedne katalonske mape, gde je orao crven na zutoj pozadini. Sta cemo sad?
 
Inace, taj orao jeste vrlo lep i krajnje dizajnersko poreklo mu je iz male Azije. Nacrtao ga je g. Palavestra i od tad se palite da je vekovima star i da su ga svi koristili. Sto, naravno, nema blage veze sa istinom.

Jos jednom, pitanje je reseno.

P.S. Car Dusan Silni nije imao grb. Car dusan Silni je koristio dosta zastava, a najuticajnija je sa jedne katalonske mape, gde je orao crven na zutoj pozadini. Sta cemo sad?

Crveni orao??? Pa još na žutoj podlozi... Qq... E to bih još voleo da vidim.... Na šta li liči to čudo...

A ovo gore je koliko sam ja skapirao grb vlastele cara Dušana... I prelep je... i jednostavan...
 
Kako, bre, drugarice...?

Pa ti si valjda antiglobalistkinja? :think:

И ја сам мислио?:think:
Не иду анти-глобализам и комунизам заједно! Комунизам је по својој природи интернационалистички, Знате , оно "Пролетери свих земаља уједините се!" Можда је другарица национал-комунисткиња (социјалисткиња)?!:think:;)
 
А шта хвали Крсту и оцилу?:think:
Fali to što to nije naše nego smo "pozajmili" od Vizantije... Tako da ta NAŠA ocila i nisu baš nešto naša... a krst zato što nisu svi u Srbiji Hrišćani... Samo na Kosovu imaš oko 2 000 000 nehrišćana... a državna zastava, a i grb koliko ja znam trebaju da predstavljaju sve stanovnike jedne države, a ne samo većinski narod....
 
Fali to što to nije naše nego smo "pozajmili" od Vizantije... Tako da ta NAŠA ocila i nisu baš nešto naša... a krst zato što nisu svi u Srbiji Hrišćani... Samo na Kosovu imaš oko 2 000 000 nehrišćana... a državna zastava, a i grb koliko ja znam trebaju da predstavljaju sve stanovnike jedne države, a ne samo većinski narod....

Па ми смо наследници византијске културе и видиш ја се тиме поносим! А јел' ти скидаш икону са зида код ти у њу улази муслиман или неки католик или будиста???:think:
 
Ne, jer slava je samo moja i kad neko dodje na slavu šta god bio, on dodje kao GOST, a koliko ja znam Muslimani koji žive u Srbiji nisu GOSTI... i Srbija je i njihova koliko i moja i tvoja... Tako bi bar trebalo da bude...
 
Грб је такав какав је, нема ту неког избора. Бели двоглави орао са штитом и са круном.

Али сто посто сматрам да га треба стилизовати и поједноставити. Овај овакав је кичерски, нарочито на застави - као да сте налепили фотографију. Треба га стилизовати, као Немци, као Аустријанци. Није баш добро ни да се преузме тај такозвани Душанов орао, врло је рудиментиран, орао је сав голуждрав и више личи на цртеж из неке праисторијске пећине. Треба просто сести и направити српску стилизацију двоглавог орла.

Овај покушај на почетку теме је занимљив, мада ми ипак нешто смета - изгледа ми некако - као из стрипа.

И СрбINe, боље да си тему поставио на Историји.
 
Ovaj izgleda veličanstveno.

grb3D-1.jpg


Mada, kao što neko reče, deluje kao da je iz stripa. No, u svakom slučaju sadrži elemente na koje bi trebalo obratiti pažnju i koje bi trebalo uvrstiti u novi redizajnirani izgled srpskog grba. Prvenstveno kruna treba da se menja ovom ovde prikazanom, nemanjićkom. Drugo, orao treba da ima ovako jake noge, puna krila, i jedan vrat iz koga izlaze dve glave, jer srpski (staroslovenski) orao nije dvovrati, nego dvoglavi.
 
Poslednja izmena:
Zašto je za tebe težnja da se stavi nad orla kruna najuticajnije vladarske porodice iz srpske istorije, umesto ove, ko zna čije, traženje dlake u jajetu?

Previse ima problema u Srbiji da bi se bavili sitnicama kao sto je grb...sto ne znaci da je to nebitno, vec da bi trebalo aktualnije teme da budu na tapeti i buducnost drzave...uostalom grb je sastavljen iz najbitnijeg (dvoglavi orao, stit...)..
Zasto kopati po proslosti konstantno i istoriju "provlaciti" kroz sve sfere zivota (sto opet ne znaci da nije bitna i da moramo da je zaboravimo)? Srbija nije kraljevina..zato smatram da je ova "modifikovana" kruna sasvim ok...
 
Ovaj izgleda veličanstveno.

grb3D-1.jpg


Mada, kao što neko reče, deluje kao da je iz stripa. No, u svakom slučaju sadrži elemente na koje bi trebalo obratiti pažnju i koje bi trebalo uvrstiti u novi redizajnirani izgled srpskog grba. Prvenstveno kruna treba da se menja ovom ovde prikazanom, nemanjićkom. Drugo, orao treba da ima ovako jake noge, puna krila, i jedan vrat iz koga izlaze dve glave, jer srpski (staroslovenski) orao nije dvovrati, nego dvoglavi.

da, da, ova kruna je mnogo lepša... baš je vrh... a i prava je Nemanjćka... nije "izmišljena" ili "ukradena" kao ona na sadašnjem grbu...
 

Back
Top